Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2008


 

Resultat Kvarnloppet 19 apr 2008

 5 Km   

 

 

5 Km

Namn

Klubb

Klass / Plats

Sluttid

Min/Km

1

Anna Rahm

Rånäs 4H

K 1

0:18:13

0:03:39

2

Johan Edin

Uppsala IK

M 1

0:18:25

0:03:41

3

Anders Thelemyr

Duvbo IK

M 2

0:19:07

0:03:49

4

Håkan Dahlgren

Upplands Väsby

M 3

0:19:36

0:03:55

5

Hans Pantzare

Hofors Löparklubb

M 4

0:20:10

0:04:02

6

Niklas Simonsson

Fredrikshofs FIF

M 5

0:20:40

0:04:08

7

Michael Johansson

Team NBC

M 6

0:20:51

0:04:10

8

Louise Hellqvist

Carnegie IF

K 2

0:21:02

0:04:12

9

Frida Björkman

Sollentuna

K 3

0:21:15

0:04:15

10

Öyvind Zackow

Vegan Runners IK

M 7

0:24:15

0:04:51

11

Thomas Södergren

Fredrikshofs FF

M 8

0:25:09

0:05:02

12

Birger Pettersson

Knutspurtarna

M 9

0:25:34

0:05:07

13

Sverker Unnes

Fredrikshofs FF

M 10

0:27:14

0:05:27

14

Eva Zahawi

Järfälla

K 4

0:27:28

0:05:30

15

Stefan Lundberg

Sannadals SK

M 11

0:28:48

0:05:46

16

Eva Andréasson

Årsta

K 5

0:29:44

0:05:57

17

Kerstin Andersson

Järfälla

K 6

0:32:11

0:06:26

18

Sebastian Granath

Andeboda IF

M 12

0:32:21

0:06:28

19

Kalle Jonsson

Järfälla

M 13

0:32:22

0:06:28

20

Tommy Jonsson

Järfälla

M 14

0:32:29

0:06:30

21

Björn Granath

Andeboda IF

M 15

0:32:30

0:06:30

22

Heino Hilltunen

Kista

M 16

0:38:27

0:07:41

23

Anna Haglöf

Norsborg

K 7

0:44:21

0:08:52

24

Börje Anleholt

Bandhagen

M 17

0:44:22

0:08:52

 

10km

10 Km

Namn

Klubb

Klass / Plats

Sluttid

Min/Km

1

Tomas Johansson

Stockholm

M 1

0:34:29

0:03:27

2

Peter Ngarrariga

Kungsängens SK

M 2

0:35:39

0:03:34

3

Fredrik Svanfeldt

Hässelby SK

M 3

0:35:45

0:03:35

4

Lars-Olof Gävert

Magazinet Karlstad

M 4

0:35:47

0:03:35

5

Fredrik Hellgren

Spårvägens FK

M 5

0:36:48

0:03:41

6

Lars Svärd

Team Skavsåret

M 6

0:37:51

0:03:47

7

Mikael Johansson

FK Studenterna

M 7

0:38:06

0:03:49

8

Marcus Nilsson

FK Studenterna

M 8

0:38:10

0:03:49

9

Henrik Tiberg

FK Studenterna

M 9

0:38:42

0:03:52

10

Peter Gabrielsson

Mälarö SOK

M 10

0:38:45

0:03:53

11

Bjarne Kampegård

Skogås

M 11

0:38:56

0:03:54

12

Michael Bromark

Uppsal LK

M 12

0:39:00

0:03:54

13

Göran Nilsson

FK Studenterna

M 13

0:40:30

0:04:03

14

Jonny Olsson

Majvägen

M 14

0:41:03

0:04:06

15

Per Nelson

Huddinge

M 15

0:41:27

0:04:09

16

Bengt Wiberg

Järfälla

M 16

0:41:39

0:04:10

17

Alf Klein

IK jogg.se

M 17

0:41:53

0:04:11

18

Leo Heemskerk

Team Sth Marathon

M 18

0:42:03

0:04:12

19

Rolf Magnus Nordin

Nordins Fastighetsbyrå

M 19

0:42:08

0:04:13

20

Niko Taparila

Uppsala

M 20

0:42:26

0:04:15

21

Mats Dahlsköld

IFK Viksjö

M 21

0:42:37

0:04:16

22

Per Altestad

Postens IF Södertälje

M 22

0:42:46

0:04:17

23

Anders Gustavsson

Järfälla

M 23

0:42:47

0:04:17

24

Håkan Andersson

Salem

M 24

0:43:01

0:04:18

25

Claes Mittjas

Vin&Sprit

M 25

0:43:06

0:04:19

26

Johan Huhtamaa

Järfälla

M 26

0:43:25

0:04:20

27

Agneta Jonsson

Team Skavsåret

K 1

0:43:26

0:04:21

28

Stefan Landstedt

Arlanda- Märsta SK

M 27

0:44:41

0:04:28

29

Peter Rossberg

Kungsängen

M 28

0:44:51

0:04:29

30

Thomas Bäverlid

Team 42

M 29

0:45:44

0:04:34

31

Hans Säll

Spring Girls & Boys

M 30

0:46:07

0:04:37

32

Niclas Svensson

ESIK

M 31

0:46:32

0:04:39

33

Andreas Olsson Suutari

Team Tollo

M 32

0:46:34

0:04:39

34

Johan Beronius

Järfälla

M 33

0:46:36

0:04:40

35

Anders Wickander

Stockholm

M 34

0:46:52

0:04:41

36

Peter Dannqvist

Arvid Nordquist H A B

M 35

0:46:56

0:04:42

37

Tommy Wallentin

Vallentuna FK

M 36

0:47:15

0:04:44

38

Peter Svanborg

Täby

M 37

0:47:16

0:04:44

39

Per Grankvist

Svenska Spel

M 38

0:47:22

0:04:44

40

Erik Nilsson

Business Objects

M 39

0:47:57

0:04:48

41

Håkan Levin

Vallentuna

M 40

0:48:12

0:04:49

42

Jonas Tannlund

Aranea Certifiering

M 41

0:48:41

0:04:52

43

Thomas Gustavsson

Järfälla

M 42

0:49:03

0:04:54

44

Andreas Malmstedt

SPIF

M 43

0:49:04

0:04:54

45

Magdalena Grunder

Järfälla

K 2

0:49:18

0:04:56

46

Eskil Selander

Bälinge

M 44

0:49:46

0:04:59

47

Petra Sporrong

Spring Girls & Boys

K 3

0:50:03

0:05:00

48

Louise Nilsson

Jakobsberg

K 4

0:50:21

0:05:02

49

Tomas Skenbäck

Arvid Nordquist H A B

M 45

0:50:23

0:05:02

50

Annie Hedlund

Friskis & Svettis Bromma

K 5

0:50:31

0:05:03

51

Lars Gunnerfält

Järfälla

M 46

0:50:37

0:05:04

52

Petra Norman

Arvid Nordquist H A B

K 6

0:50:41

0:05:04

53

Bengt Lindgren

Nordea

M 47

0:50:45

0:05:05

54

Rustan Andersson

Huddinge

M 48

0:50:51

0:05:05

55

Mikael Pettersson

Järfälla

M 49

0:51:12

0:05:07

56

Lennart Wahlgren

Nordea

M 50

0:51:13

0:05:07

57

Christer Bolk

Järfälla

M 51

0:51:18

0:05:08

58

Annika Holmström

Team Skavsåret

K 7

0:51:22

0:05:08

59

Per-Erik Johansson

Länsförsäkringar AB

M 52

0:51:34

0:05:09

60

Michael Cederberg

HT-Alliansen

M 53

0:52:09

0:05:13

61

Anki Landarv

Spring Girls

K 8

0:52:19

0:05:14

62

Kaapo Röör

Järfälla SK

M 54

0:52:29

0:05:15

63

Conny Carebo

Vallentuna FK

M 55

0:52:33

0:05:15

64

Anne Kenttä

Järfälla

K 9

0:52:41

0:05:16

65

Lennart Danielsson

Järfälla

M 56

0:52:55

0:05:17

66

Kåre Andersson

Team Skavsåret

M 57

0:53:16

0:05:20

67

Hans Bergholtz

Stockholm

M 58

0:53:19

0:05:20

68

Lars Andersson

IK Akele

M 59

0:53:23

0:05:20

69

Göran Wahlstrand

Järfälla

M 60

0:53:50

0:05:23

70

Genesa Lariego

Rönninge

K 10

0:56:45

0:05:40

71

Bosse Persson

Järfälla

M 61

0:58:35

0:05:51

72

Björn Sahlén

Stockholm

M 62

0:58:36

0:05:52

73

Peter Nilsson

Stockholm

M 63

0:58:37

0:05:52

74

Anders Sandberg

Malmköping

M 64

0:58:47

0:05:53

75

Kurt Johannesson

Hässelby SK

M 65

0:59:00

0:05:54

76

Elisabeth Hedberg

Järfälla

K 11

0:59:09

0:05:55

77

Thomas Andersson

Arcelor SSC

M 66

1:00:43

0:06:04

78

Camilla Wallin

Järfälla

K 12

1:01:05

0:06:07

79

Julia Kronlund

Arvid Nordquist H A B

K 13

1:01:09

0:06:07

80

Kicki Skotte

Järfälla

K 14

1:07:21

0:06:44

81

Christina Jensen

Arvid Nordquist H A B

K 15

1:09:00

0:06:54

82

Thore Lundin

B-link. SÖT

M 67

1:15:28

0:07:33



 Barnlopp    

 

Start nr

Namn

Min:Sek

687

Adrian Gunnerfält

4:07

782

Alex Karlsen

5:22

784

Alexander Svanfeldt

2:56

697

Alexandra Krydzinski

4:30

699

Elna Siwertz

4:14

695

Erik Nilsson

3:49

787

Felix Nilsson

11:12

696

Gabriella Åhlen

4:31

694

Glenn Olsson

3:14

698

Jacob Lundkvist

3:50

686

Javier Ganga

4:13

688

Jennifer Bolk

3:37

783

Jessica Karlsen

4:50

781

Joacim Säll

2:51

689

Joakim Bolk

4:36

693

Joel Käck

3:22

785

Leo Svanfeldt

4:16

786

Max Nilsson

4:10

691

Minna Huhtamaa

4:18

692

Nellie Huhtamaa

7:09

690

Rikard Karlsson

3:13

685

Sofia Boman

3:31

684

Pamela Beyerman

Ej start

 

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info