Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2009


 

Resultat  Kvarnloppet 18 apr 2009

 5 Km   

 

 

5 Km

Namn

Klubb

Klass / Plats

Sluttid

Min/Km

1

Axel Lönnqvist

Hässelby SK

M 1

0:17:00

0:03:24

2

Anders Thelemyr

Duvbo IK

M 2

0:18:59

0:03:48

3

Christer Hagblom

Svälg En Älg

M 3

0:19:38

0:03:56

4

Tomas Bergdahl

AXA SC

M 4

0:19:53

0:03:59

5

Mats Lindroos

Mälarhöjdens IK

M 5

0:21:30

0:04:18

6

Oscar Stenmark

Järfälla

M 6

0:21:59

0:04:24

7

Patrik Blixt

Vegan Runners IK

M 7

0:22:15

0:04:27

8

Magnus Johansson

Hornstull

M 8

0:22:28

0:04:30

9

Henrik Eraybar

P18 IK-Visby

M 9

0:22:35

0:04:31

10

Lasse Jexell

Bålsta

M 10

0:23:03

0:04:37

11

Malin Müller

Uppsala

K 1

0:23:25

0:04:41

12

Anki Landarv

Spring Girls & Boys

K 2

0:24:07

0:04:49

13

Kalle Wännström

Bromma

M 11

0:24:26

0:04:53

14

Thomas Södergren

Fredrikshof FIF

M 12

0:24:29

0:04:54

15

Maria Pedersen

Järfälla

K 3

0:24:31

0:04:54

16

Lara Bretagnolle

Solna

K 4

0:24:48

0:04:58

17

Gérard Bretagnole

Solna

K 5

0:24:48

0:04:58

18

Martina Haag

Bromma

K 6

0:25:08

0:05:02

19

Holger Nilsson

Friskvårdskocken

M 13

0:25:16

0:05:03

20

Pamela Beyermann

Strängnäs Simsällskap

K 7

0:25:17

0:05:03

21

Mats Sigurdsson

Team Piratförlaget

M 14

0:25:24

0:05:05

22

Gunilla Hallgren

Uppsala

K 8

0:25:46

0:05:09

23

Bea Uusma Schyffert

Bromma

K 9

0:25:53

0:05:11

24

Göran Husén

SISAB

M 15

0:26:56

0:05:23

25

Katrin Walter

Peab Fritid

K 10

0:27:30

0:05:30

26

Carina Persson

Hässelby

K 11

0:27:57

0:05:35

27

Stefan Lundberg

Sannadals SK

M 16

0:28:23

0:05:41

28

Charlotte Helin

Bromma

K 12

0:29:14

0:05:51

29

Adam Rydberg

Jakobsberg

M 17

0:30:22

0:06:04

30

Roger Rydberg

Jakobsberg

M 18

0:30:22

0:06:04

31

Tommy Jonsson

Järfälla

M 19

0:30:29

0:06:06

32

Sebastian Granath

Järfälla

M 20

0:30:43

0:06:09

33

Kalle Jonsson

Järfälla

M 21

0:30:44

0:06:09

34

Björn Granath

Järfälla

M 22

0:31:20

0:06:16

35

Anna Hirvi Sigurdsson

Team Piratförlaget

K 13

0:31:21

0:06:16

36

Anne Caroline Granath

Järfälla

K 14

0:31:41

0:06:20

37

Ada Duarte c/o Martinez

10 km nummerlapp

K 15

0:35:40

0:07:08

38

Tommy Hultberg

Trångsund

M 23

0:36:28

0:07:18

39

Björn Jansson

Upplands Väsby

M 24

0:36:56

0:07:23

40

Ingeborg Torgé

Järfälla

K 16

0:39:25

0:07:53

41

Reino Hiltunen

Akalla

M 25

0:40:09

0:08:02

42

Anna Haglöf

Norsborg

K 17

0:48:49

0:09:46

43

Börje Arleholt

0

M 26

0:48:49

0:09:46

 

10km

     

 

10 Km

Namn

Klubb

Klass / Plats

Sluttid

Min/Km

1

Jonas Larm

Hässelby SK

M 1

0:33:18

0:03:20

2

M Philip von Rosen

Friidrottsk.Hässelby SK

M 2

0:34:04

0:03:24

3

Henrik Östling

Enhörna IF

M 3

0:34:29

0:03:27

4

Richard Blom

Hägersten

M 4

0:35:46

0:03:35

5

Fredrik Robertsson

Stockholm City Triathlon

M 5

0:35:48

0:03:35

6

Anna Rahm

Rånäs 4 H

K 1

0:36:28

0:03:39

7

Peter Broberg

Hässelby SK

M 6

0:36:43

0:03:40

8

Johannes Erixon

Kista

M 7

0:37:03

0:03:42

9

Jonas Sandberg

Team Skavsåret IF

M 8

0:37:09

0:03:43

10

Erik Norgen

Solna

M 9

0:38:59

0:03:54

11

Fredrik Arthursson

Järfälla

M 10

0:39:29

0:03:57

12

Malin Liljestedt

Sorunda

K 2

0:39:37

0:03:58

13

Karl Frankin

Uppsala LK

M 11

0:39:44

0:03:58

14

Bengt Wiberg

FK Studenterna

M 12

0:39:59

0:04:00

15

Lars Svärd

Team Skavsåret IF

M 13

0:40:09

0:04:01

16

Ola Sandh

Karolinska Institutet

M 14

0:40:25

0:04:03

17

Johan Roslund

Karolinska Institutet

M 15

0:40:55

0:04:05

18

Magnus Nordin

Nordins Fastighetsbyrå

M 16

0:41:15

0:04:08

19

Nils Nestor

Team Skavsåret IF

M 17

0:41:20

0:04:08

20

Staffan Blomberg

Stockholm City Triathlon

M 18

0:42:06

0:04:13

21

Jonny Olsson

Sundbybergs IK

M 19

0:42:09

0:04:13

22

Daniel Hägerby

Stockholm City Triathlon

M 20

0:42:14

0:04:13

23

Daniel Wallinder

Attana

M 21

0:42:22

0:04:14

24

Thomas Bäverlid

Team 42

M 22

0:42:23

0:04:14

25

Per Nilsson

Huddinge

M 23

0:42:29

0:04:15

26

Patrick Sjöö

Öbacka

M 24

0:42:32

0:04:15

27

Johan Beronius

Sollentuna

M 25

0:42:40

0:04:16

28

Karin Arthursson

HSK

K 3

0:42:52

0:04:17

29

Nils Holmström

Stockholm City Triathlon

M 26

0:43:03

0:04:18

30

Johan Bergman

Järfälla

M 27

0:43:18

0:04:20

31

Ove Jönsson

Cykelklubben Tvåhjulingen

M 28

0:43:25

0:04:20

32

Alf Klein

IK Jogg.se

M 29

0:43:26

0:04:21

33

Jan-Eric Jansson

Lidingö

M 30

0:43:32

0:04:21

34

Maria Blomberg

Stockholm

K 4

0:43:36

0:04:22

35

Roland Ljungh

Järfälla

M 31

0:43:38

0:04:22

36

Niko Tapanila

Akademiska sjh Uppsala

M 32

0:43:51

0:04:23

37

Magnus Gunnarsson

Järfälla

M 33

0:43:52

0:04:23

38

Per Jonson

Discsport.se

M 34

0:43:54

0:04:23

39

Cecilia Karlsen

Spring Girls & Boys

K 5

0:43:55

0:04:24

40

Niclas Svensson

ESIK

M 35

0:44:00

0:04:24

41

Agneta Jonsson

Team Skavsåret IF

K 6

0:44:04

0:04:24

42

Nathalie Säfsten

Axa Sportclub

K 7

0:44:09

0:04:25

43

Per Gysing

FK Studenterna

M 36

0:44:11

0:04:25

44

Mats Hagberg

Sollentuna

M 37

0:44:14

0:04:25

45

Malin Ljungh

Järfälla

K 8

0:44:18

0:04:26

46

Hans Säll

Spring Girls & Boys

M 38

0:44:25

0:04:26

47

Erik Majling

Järfälla

M 39

0:44:28

0:04:27

48

Fredrik Lundqvist

Johanneshov

M 40

0:44:33

0:04:27

49

Carl-Magnus Johansson

Upplands-Väsby

M 41

0:44:36

0:04:28

50

Paul Dawson

Viksjö

M 42

0:45:20

0:04:32

51

Anders Ivarsson

Järfälla

M 43

0:45:25

0:04:32

52

Anders Wickander

Stockholm

M 44

0:45:29

0:04:33

53

Liv Ahlgren

Uppsala LK

K 9

0:45:43

0:04:34

54

Johan Huhtamaa

Regeringskansliet IF

M 45

0:45:53

0:04:35

55

Andreas Grunder

Järfälla

M 46

0:46:08

0:04:37

56

Bengt Lindgren

Vallentuna FK

M 47

0:46:13

0:04:37

57

Magdalena Grunder

Järfälla

K 10

0:46:22

0:04:38

58

Oskar Werner

Kungsängen

M 48

0:46:24

0:04:38

59

Tobias Gatenmalm

Team Stockholm Marathon

M 49

0:46:28

0:04:39

60

Hans Grahn

Arvid Nordqvist H AB

M 50

0:46:28

0:04:39

61

Johan Nilsson

Friskvårdskocken

M 51

0:46:49

0:04:41

62

Knut Alsaker

Täby

M 52

0:46:50

0:04:41

63

Eva Berger

Spring Girls & Boys

K 11

0:47:15

0:04:44

64

Cajsa Sindt

Brittatorps TK

K 12

0:47:17

0:04:44

65

Lars Gunnerfält

Comet Networks

M 53

0:47:18

0:04:44

66

Atilla Piskin

Tre Portar IF

M 54

0:47:30

0:04:45

67

Johan Axelsson

Tre Portar IF

M 55

0:47:30

0:04:45

68

Anders Grönlund

LK Mjölksyra

M 56

0:47:42

0:04:46

69

Björn Sandsten

Solna

M 57

0:48:13

0:04:49

70

Ditte Kroll Nielsen

Järfälla

K 13

0:48:16

0:04:50

71

Göran Ericsson

Boo IF

M 58

0:48:21

0:04:50

72

Fredrik Eliasson

Upplands-Väsby

M 59

0:48:23

0:04:50

73

Thomas Gustafsson

Järfälla

M 60

0:49:07

0:04:55

74

Lennart Lundberg

Järfälla

M 61

0:49:16

0:04:56

75

Gunilla Juthback

Hemlingby LK

K 14

0:49:19

0:04:56

76

Rose-Marie Markström

Järfälla

K 15

0:49:24

0:04:56

77

Petra Sporrong

Spring Girls & Boys

K 16

0:49:26

0:04:57

78

Fredrik EK

Huddinge Siemens

M 62

0:49:37

0:04:58

79

Mats Hörnell

Järfälla

M 63

0:50:02

0:05:00

80

Roger Andersson

IK Stern Gbg

M 64

0:50:25

0:05:03

81

Fredrik Eriksson

Solna

M 65

0:50:29

0:05:03

82

Rori Ölander

Sollentuna

K 17

0:50:35

0:05:03

83

Mikael Pettersson

Järfälla

M 66

0:50:37

0:05:04

84

Lena Karjel

Sollentuna

K 18

0:50:39

0:05:04

85

Pelle Lundahl

Dimmornas Bro

M 67

0:50:53

0:05:05

86

Lennart Wahlgren

Nordea

M 68

0:51:00

0:05:06

87

Tomas Skenbäck

Arvid Nordqvist H AB

M 69

0:51:07

0:05:07

88

Conny Abrahamsson

Hässelby SK

M 70

0:51:20

0:05:08

89

Ove Johansson

Friidrott Köping

M 71

0:51:33

0:05:09

90

Per-Erik Johansson

Team Skavsåret IF

M 72

0:51:42

0:05:10

91

Bernt Hjärre

TSM

M 73

0:52:05

0:05:13

92

Conny Cårebo

Vallentuna FK

M 74

0:52:16

0:05:14

93

Stefan Finnman

Bålsta

M 75

0:52:56

0:05:18

94

Lars Johansson

Bromma

M 76

0:52:59

0:05:18

95

Mathias Mehlich

MK STF

M 77

0:53:12

0:05:19

96

Christer Torge

Järfälla

M 78

0:53:41

0:05:22

97

Anders Högstedt

Ingarö Brand

M 79

0:53:43

0:05:22

98

Jarmo Heinunen

Isaxons Pulverlack

M 80

0:53:43

0:05:22

99

Dan Eriksson

Sundbyberg

M 81

0:54:20

0:05:26

100

Sebastian Wirula

Isaxons Pulverlack

M 82

0:54:30

0:05:27

101

Lars Andersson

IK Akele

M 83

0:54:34

0:05:27

102

Jörgen Nilsson

Halmstad

M 84

0:54:53

0:05:29

103

Annika Holmström

Team Skavsåret IF

K 19

0:55:54

0:05:35

104

Sofia Blomberg

Järfälla

K 20

0:57:47

0:05:47

105

Hans Bergholtz

Stockholm

M 85

0:58:24

0:05:50

106

Anna Sjöholm

Helsingborg

K 21

0:58:42

0:05:52

107

Per Wennberg

Hemlingby LK

M 86

1:01:57

0:06:12

108

Lars Nordin

Solna OK

M 87

1:04:00

0:06:24

109

Ylva Bjelle

Järfälla

K 22

1:04:57

0:06:30

110

Georg Dreifaldt

Tulipamwe IF

M 88

1:06:21

0:06:38

 

Barnlopp

Start nr

Namn

Min:Sek

788

Sofia Boman

3:27

789

Elias Boman

3:55

790

Emma Ljungh

0:00

791

Astrid Karlsson

4:49

792

Erik Karlsson

3:50

793

Lova Andersson

0:00

794

Vilma Lübcke

4:31

795

Joni M ller af Uhr

4:16

796

William Grunder

3:49

797

Joakim Bolk

3:57

798

Kajsa Bjelle

3:41

799

Klara Bjelle

5:53

817

Emma Jarlevik

3:50

818

Carolina Franzén

3:47

819

Gabrielle Åhlén

3:55

820

Wilma Sundqvist

3:51

821

Elna Siwertz

3:51

822

Adrian Gunnerfält

3:56

823

Alexandra Johansson

4:28

824

Isabella Johansson

3:47

825

Eric Molin

3:36

826

Henrik Molin

4:39

827

Oscar Lundkvist

6:45

828

Jacob Lundkvist

3:20



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info