Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2014


Kvarnloppet Lördag 26 april 2014

 

35 barn och 127 vuxna deltog i det 16:e Kvarnloppet i Team Skavsårets regi.
Vädret var soligt och ca 19 grader varmt.

 

 

RESULTAT

10km

  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Mattias Jonsson Korpelin Enhörna IF M 1 0:34:02 0:03:24
2 Hans Edvardsson FK Studenterna M 2 0:34:33 0:03:27
3 Dan Engberg Järla IF M 3 0:34:59 0:03:30
4 Claes Lundin Trångsvikens IF M 4 0:36:46 0:03:41
5 Peter Gararigu Hässelby SK M 5 0:36:56 0:03:42
6 Samuel Carlsson Sundbybergs IK Skidor M 6 0:37:06 0:03:43
7 Christopher Skoglund Larsson FK Studenterna M 7 0:37:08 0:03:43
8 Johannes Erixon Studenterna M 8 0:37:30 0:03:45
9 Jonas Hellström Danderyds SK M 9 0:37:37 0:03:46
10 Ulf Eriksson Huddinge AIS M 10 0:38:33 0:03:51
11 Lars Svärd IF Triangeln M 11 0:38:46 0:03:53
12 Mattias Almkvist   M 12 0:39:17 0:03:56
13 Per Larsson Urban Tribes M 13 0:39:30 0:03:57
14 Marcus Grindange Turebergs FK M 14 0:39:33 0:03:57
15 Roland Ljungh   M 15 0:39:34 0:03:57
16 Janne Koivuperä SCT M 16 0:39:36 0:03:58
17 Robert Graham   M 17 0:39:51 0:03:59
18 Jakob Rasmussen   M 18 0:39:52 0:03:59
19 Jonas Johansson   M 19 0:39:54 0:03:59
20 Susanne Nörgaard   K 1 0:39:58 0:04:00
21 Gustav Lindstedt   M 20 0:40:13 0:04:01
22 Emil Lundgren FK Studenterna M 21 0:40:19 0:04:02
23 Hans Dahlén Täby Komik M 22 0:40:22 0:04:02
24 Niklas Briselius   M 23 0:40:43 0:04:04
25 Sofie Sihver IFK Lidingö SOK K 2 0:40:45 0:04:05
26 Carl Uhlán   M 24 0:40:55 0:04:05
27 Tommy Enecrona   M 25 0:41:41 0:04:10
28 Daniel Martinsson Papphammarpojkarna M 26 0:42:19 0:04:14
29 Mikael Sjögren Södertälje IF M 27 0:42:43 0:04:16
30 Bethany Thompson   K 3 0:42:55 0:04:17
31 Mats Hammerin Borlänge LK M 28 0:42:57 0:04:18
32 Jonas Wallander   M 29 0:43:12 0:04:19
33 Magnus Nordin Nordins Fastighetsbyrå M 30 0:43:20 0:04:20
34 Jon Kaumheimer   M 31 0:43:45 0:04:22
35 Said Dahir   M 32 0:43:58 0:04:24
36 Malin Ljungh   K 4 0:44:08 0:04:25
37 Ewa Fallenius   K 5 0:44:14 0:04:25
38 Magdalena Grunder Järfälla OK K 6 0:44:17 0:04:26
39 Karl-Åke Persson Järfälla Skidklubb M 33 0:45:31 0:04:33
40 Örjan Sundkvist   M 34 0:46:07 0:04:37
41 Claes Mittjas Team Beckers M 35 0:46:16 0:04:38
42 Johan Tullgren Papphammarpojkarna M 36 0:46:19 0:04:38
43 Johan Eriksson Borlänge LK M 37 0:46:27 0:04:39
44 Magda Rosloniec   K 7 0:46:42 0:04:40
45 Karin Stenberg Axa SC K 8 0:48:09 0:04:49
46 Pär Vedin   M 38 0:48:11 0:04:49
47 Victoria Westerberg   K 9 0:48:12 0:04:49
48 Mikael Uppling   M 39 0:48:24 0:04:50
49 Goran Anic Fortum M 40 0:48:41 0:04:52
50 Andreas Grunder   M 41 0:48:59 0:04:54
51 Rose-Marie Markström   K 10 0:49:44 0:04:58
52 Susanne Södersten   K 11 0:50:02 0:05:00
53 Peter Rossberg   M 42 0:50:34 0:05:03
54 Torkel Nilsson Järfälla SK M 43 0:50:39 0:05:04
55 Petra Zalitis Hultqvist   K 12 0:51:48 0:05:11
56 Thomas Gustafsson   M 44 0:52:39 0:05:16
57 Berith Hammerin Borlänge LK K 13 0:52:44 0:05:16
58 Malin Hammerin Borlänge LK K 14 0:53:21 0:05:20
59 Lennart Lindh   M 45 0:54:56 0:05:30
60 Tarik Bolin Sunguard Front Arena M 46 0:55:15 0:05:31
61 Libbie Lindahl Balula   K 15 0:55:26 0:05:33
62 Hanna Petrini   K 16 0:55:52 0:05:35
63 Göran Andersson   M 47 0:55:52 0:05:35
64 Krister Hansen   M 48 0:57:20 0:05:44
65 Abders Braathen   M 49 0:58:07 0:05:49
66 Gunilla Roll JMAB K 17 0:58:35 0:05:51
67 Jennie Högfors   K 18 0:58:38 0:05:52
68 Kerstin Söderberg   K 19 0:59:12 0:05:55
69 Gabriella Nilsson Järfälla SK K 20 0:59:17 0:05:56
70 Erika Vedin   K 21 1:00:18 0:06:02
71 Marcus Gahlin Solsidan M 50 1:00:22 0:06:02
72 Anna Vedin   K 22 1:00:41 0:06:04
73 Niclas Nilsen   M 51 1:00:41 0:06:04
74 Gunilla Roll JMAB K 23 1:01:21 0:06:08
75 Matthias Holgersson Runday M 52 1:10:43 0:07:04
76 Anna-Maria Herbertsson   K 24 1:10:43 0:07:04
77 Lars Lindblom Vegans Runners M 53 1:10:44 0:07:04

 

 5km

  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Jonatan Alveus Uppsala IF M 1 0:16:17 0:03:15
2 Anders Herrmann Rånäs 4H M 2 0:16:28 0:03:18
3 Isak Lidström FK Studenterna M 3 0:16:42 0:03:20
4 Adam Bills Hässelby SK M 4 0:17:20 0:03:28
5 Andreas Åkesson Saltsjöbadens IF M 5 0:17:31 0:03:30
6 Erik Adeler Linnea Löpning M 6 0:17:59 0:03:36
7 Mikael Nykvist Avesta OK M 7 0:18:15 0:03:39
8 Matt Kinane   M 8 0:18:19 0:03:40
9 Marcus Bell   M 9 0:18:34 0:03:43
10 Tommy Nordsten Fredrikshof IF M 10 0:18:42 0:03:38
11 Oliver Kauntz   M 11 0:19:36 0:03:55
12 Jacob Sörnäs Järfälla TS M 12 0:20:13 0:04:03
13 Felix Nykvist Avesta OK M 13 0:20:17 0:04:03
14 Fredrik Stene Hässelby SK Friidrott M 14 0:20:42 0:04:08
15 Gabriel Lidström Nås IF M 15 0:20:52 0:04:10
16 Linnea Dennerpotth Väsby IK friidrott K 1 0:21:04 0:04:13
17 Vendela Bernström Vallentuna friidrott K 2 0:21:09 0:04:14
18 Anders Thelemyr Duvbo IK M 16 0:21:22 0:04:16
19 Erika Siwertz   K 3 0:21:26 0:04:17
20 Ronald Cheng   M 17 0:21:52 0:04:22
21 Andrei Kaikkonen   M 18 0:21:59 0:04:24
22 Alicia Kauntz   K 4 0:22:05 0:04:25
23 Roland Kauntz   M 19 0:22:19 0:04:28
24 Farhad Rouhani Järfälla Schacksällskap M 20 0:23:12 0:04:38
25 Christian Harding Advokatbyrån Dennis E Harding M 21 0:23:30 0:04:42
26 Mattias Münster   M 22 0:23:32 0:04:42
27 Stefan Edström   M 23 0:23:56 0:04:47
28 Linda Nordmark   K 5 0:23:57 0:04:47
29 Bo Christiansson HSB M 24 0:24:08 0:04:50
30 Mikael Signevik AIK M 25 0:24:46 0:04:57
31 Eva Annebrant Uppsala K 6 0:25:12 0:05:02
32 William Grunder Järfälla OK M 26 0:25:16 0:05:03
33 Petra Sporrong   K 7 0:25:56 0:05:11
34 Jessica Larsson   K 8 0:27:24 0:05:29
35 Niklas Hultqvist   M 27 0:27:27 0:05:29
36 Roland Karlsson   M 28 0:27:35 0:05:31
37 Jakob Vedin   M 29 0:28:07 0:05:37
38 Mats Bergholtz   M 30 0:28:43 0:05:45
39 Helén Nilsson   K 9 0:28:46 0:05:45
40 Eugenio Åhlander   M 31 0:28:53 0:05:47
41 Frida Signevik AIK K 10 0:29:31 0:05:54
42 Per Kjellerstedt   M 32 0:30:03 0:06:01
43 Sofia Fogelström   K 11 0:30:40 0:06:08
44 Petri Husman Runday IF M 33 0:31:29 0:06:18
45 Jana Emmerich Tidsoptimisterna K 12 0:31:35 0:06:19
46 Mikael Nilsson   M 34 0:31:40 0:06:20
47 Leif Ericsson Sorunda IF M 35 0:32:43 0:06:33
48 Stefan Lundberg Sannadals SK M 36 0:33:22 0:06:40
49 Hans Bergholtz   M 37 0:38:28 0:07:42
50 Reino Hiltanen Akalla M 38 0:44:35 0:08:55

 

 BARNLOPP

Start nr Namn min:sek
1802 Marcus Grunder Ej start
1803 Jens Åkerlind 4:48
1804 Simon Åkerlind 3:18
1805 Loke Hultqvist 4:31
1806 Leo Hultqvist 5:55
1807 Viggo Signevik 6:44
1808 Lova Signevik 3:27
1809 Nellie Signevik 4:46
1810 Anya Alvarado Lönberg 2:51
1811 Erik Alvarado Lönberg 2:58
1812 Tyra Briselius 4:12
1813 Maria Kaikkonen 8:30
1814 Lorentz Kaikkonen 4:13
1815 Emil Ljungh 4:15
1816 Emma Ljungh 3:21
1817 Robin Eng 5:31
1818 Rasmus Eng 4:35
1819 Neo Johansson 4:18
1820 Alicia Enecrona 3:12
1821 Emilia Enecrona 4:30
1822 Benjamin Bolin 4:04
1823 Emir Bolin 3:16
1824 Hannah Kinane 2:51
1825 Jamie Kinane 3:52
1826 Mattias Annebrant 3:20
1827 Ida Schön 4:17
1828 Oliver Kaumheimer 6:21
1829 William Kaumheimer 3:59
1830 Herman Björdal 4:45
1831 Julius Andreasson 5:10
1832 Sandra Rudström 4:22
1833 Linnea Mårtensson 4:23
1834 Alexander Kauntz 4:07
1835 Sophie Scharin 2:59
1836 William Nordh 3:08
1837 Helen Berm 4:24

 

Vi tackar alla våra sponsorer samt funktionärer som hjälpt till att göra detta lopp möjligt.

 

Vi ses igen nästa år.

 

fritidsgif  icaviksjo

              RSLogo3              husman

 

 

 

 

 

 

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info