Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 2017


Kvarnloppet Lördagen 22 April 2017

 

  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Yassin Abdi Kungsängens Friidrottsklubb  1 00:33:47 0:03:20
2 Hector de Pedro Domingo Högby IF  2 00:35:19 0:03:29
3 Dennis Sundman Team Esplanad  3 00:35:53 0:03:32
4 Alexander Nordström    4 00:36:56 0:03:38
5 Magnus Åkesson Tallinn 98-gänget  5 00:38:45 0:03:49
6 Jakob Levander    6 00:39:58 0:03:56
7 Lars Svärd    7 00:40:15 0:03:58
8 Per Larsson Team Mtatsminda  8 00:41:21 0:04:04
9 Tobias Karlsson    9 00:42:01 0:04:08
10 Emil Råberg FST  10 00:42:03 0:04:08
11 Viktor Wallström    11 00:42:18 0:04:10
12 Jens Rasmussen    12 00:42:34 0:04:11
13 Oscar Stenmark HusmanHagberg  13 00:42:55 0:04:13
14 Victor Mateu Perez    14 00:43:13 0:04:15
15 Niclas Svensson ESIK  15 00:43:14 0:04:15
16 Hans Rimbe Vallentuna FK  16 00:43:18 0:04:16
17 Viktor Rasmussen    17 00:43:39 0:04:18
18 Carl Sörnäs    18 00:44:07 0:04:21
19 Erik Sörnäs HusmanHagberg  19 00:44:58 0:04:26
20 Örjan Sundkvist    20 00:45:08 0:04:27
21 Erik Bjurling Lonesome Runners  21 00:45:43 0:04:30
22 Magnus Malcolm    22 00:46:58 0:04:37
23 Eric Erici Linköping  23 00:48:44 0:04:48
24 Daniel Erici Linköping  24 00:48:45 0:04:48
25 Johnny Karlsen Järfälla OK  25 00:51:55 0:05:07
26 Henrik Straeng    26 00:53:07 0:05:14
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Sophia Sundberg Aktivitus Sports Club  1 00:39:31 0:03:53
2 Agneta Jonsson Team Skavsåret  2 00:47:26 0:04:40
3 Jessica Karlsen Järfälla OK  3 00:48:37 0:04:47
4 Anna Ekberg    4 00:55:24 0:05:27
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Oscar Majling Hässelby SK  1 00:16:06 0:03:10
2 Niklas Henningsson    2 00:17:18 0:03:24
3 David Pettersson Lerum Friidrott  3 00:17:33 0:03:27
4 Mikael Tisjö 6Nine Runners  4 00:17:54 0:03:31
5 Daniel Nutley    5 00:18:29 0:03:38
6 Erik Adeler IF Linnea  6 00:19:03 0:03:45
7 Fredric Hallström    7 00:19:15 0:03:47
8 Sebastian Tigerhielm    8 00:21:01 0:04:08
9 Stefan Edström    9 00:23:59 0:04:43
10 Per Stenmark HusmanHagberg  10 00:24:33 0:04:50
11 Alexander Hernelind    11 00:24:49 0:04:53
12 Johan Sörnäs HusmanHagberg  12 00:26:19 0:05:11
13 Roland Karlsson    13 00:27:19 0:05:23
14 Joakim Åkerö Stockholm Frontrunners IF  14 00:27:42 0:05:27
15 Göran Forsberg Järfälla  15 00:27:59 0:05:31
16 Göran Andersson    16 00:28:06 0:05:32
17 Birger Edholm    17 00:28:37 0:05:38
18 Hans Georg Bergholtz    18 00:34:04 0:06:42
19 Lars Nordin Solna OK  19 00:41:03 0:08:05
20 Christer Torgè Järfälla  20 00:41:24 0:08:09
21 Rasmus Ahlgren Spårvägens FK  21 01:00:00 0:11:49
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Marcela Setterwall    1 00:21:47 0:04:17
2 Therese Hallström    2 00:23:09 0:04:33
3 Linda Nordemark Fotrally IK  3 00:24:00 0:04:43
4 Anna Wiklund OK Skogsvargarna  4 00:25:40 0:05:03
5 Britta Jakobsson Järfälla  5 00:26:10 0:05:09
6 Ingrid Stenmark HusmanHagberg  6 00:26:22 0:05:11
7 Petra Sporrong    7 00:26:28 0:05:13
8 Åsa Gustavsson    8 00:27:22 0:05:23
9 Andrea Horvei    9 00:29:50 0:05:52
10 Christine Andreasson    10 00:31:30 0:06:12
11 Marie Munktell Lonesome Runners  11 00:33:16 0:06:33
12 Charlotta Rossäng    12 00:35:06 0:06:55
13 Marianne Braman Eriksson    13 00:36:14 0:07:08
14 Ingeborg Sund Torgè Järfälla  14 00:41:24 0:08:09
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Henry Wallström    1 00:10:12 0:09:27
2 Vilgot Levander    2 00:05:32 0:05:07
3 Gustav Levander Kungsängen Friidrott  3 00:05:05 0:04:42
4 Jack Jöhnke Järfälla Alpina  4 00:05:04 0:04:41
5 Fred Jöhnke    5 00:05:53 0:05:27
6 Henrik Henningsson    6 00:08:50 0:08:11
7 Felicia Henningsson    7 00:06:57 0:06:26
8 Tim Laurell Hässelby SK  8 00:05:22 0:04:58
9 Tea Laurell    9 00:08:57 0:08:17
10 Wilmer Hägg Hässelby SK  10 00:05:30 0:05:06
11 Alexander Hägg Hässelby SK  11 00:05:37 0:05:12
12 Vera Nordlander IF Linnea  12 00:05:14 0:04:51
13 Edit Nordlander    13 00:05:41 0:05:16
14 Frida Mai Jensen    14 00:05:58 0:05:31
15 Rebecca Andersson    15 00:06:03 0:05:36
16 Douglas von Krusenstierna Spånga IS  16 00:06:41 0:06:11
17 Victor Furuskär    17 00:07:17 0:06:45
18 Philip ?    18 00:07:38 0:07:04

 

 

  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Yassin Abdi Kungsängens Friidrottsklubb  1 00:33:47 0:03:20
2 Hector de Pedro Domingo Högby IF  2 00:35:19 0:03:29
3 Dennis Sundman Team Esplanad  3 00:35:53 0:03:32
4 Alexander Nordström    4 00:36:56 0:03:38
5 Magnus Åkesson Tallinn 98-gänget  5 00:38:45 0:03:49
6 Jakob Levander    6 00:39:58 0:03:56
7 Lars Svärd    7 00:40:15 0:03:58
8 Per Larsson Team Mtatsminda  8 00:41:21 0:04:04
9 Tobias Karlsson    9 00:42:01 0:04:08
10 Emil Råberg FST  10 00:42:03 0:04:08
11 Viktor Wallström    11 00:42:18 0:04:10
12 Jens Rasmussen    12 00:42:34 0:04:11
13 Oscar Stenmark HusmanHagberg  13 00:42:55 0:04:13
14 Victor Mateu Perez    14 00:43:13 0:04:15
15 Niclas Svensson ESIK  15 00:43:14 0:04:15
16 Hans Rimbe Vallentuna FK  16 00:43:18 0:04:16
17 Viktor Rasmussen    17 00:43:39 0:04:18
18 Carl Sörnäs    18 00:44:07 0:04:21
19 Erik Sörnäs HusmanHagberg  19 00:44:58 0:04:26
20 Örjan Sundkvist    20 00:45:08 0:04:27
21 Erik Bjurling Lonesome Runners  21 00:45:43 0:04:30
22 Magnus Malcolm    22 00:46:58 0:04:37
23 Eric Erici Linköping  23 00:48:44 0:04:48
24 Daniel Erici Linköping  24 00:48:45 0:04:48
25 Johnny Karlsen Järfälla OK  25 00:51:55 0:05:07
26 Henrik Straeng    26 00:53:07 0:05:14
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Sophia Sundberg Aktivitus Sports Club  1 00:39:31 0:03:53
2 Agneta Jonsson Team Skavsåret  2 00:47:26 0:04:40
3 Jessica Karlsen Järfälla OK  3 00:48:37 0:04:47
4 Anna Ekberg    4 00:55:24 0:05:27
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Oscar Majling Hässelby SK  1 00:16:06 0:03:10
2 Niklas Henningsson    2 00:17:18 0:03:24
3 David Pettersson Lerum Friidrott  3 00:17:33 0:03:27
4 Mikael Tisjö 6Nine Runners  4 00:17:54 0:03:31
5 Daniel Nutley    5 00:18:29 0:03:38
6 Erik Adeler IF Linnea  6 00:19:03 0:03:45
7 Fredric Hallström    7 00:19:15 0:03:47
8 Sebastian Tigerhielm    8 00:21:01 0:04:08
9 Stefan Edström    9 00:23:59 0:04:43
10 Per Stenmark HusmanHagberg  10 00:24:33 0:04:50
11 Alexander Hernelind    11 00:24:49 0:04:53
12 Johan Sörnäs HusmanHagberg  12 00:26:19 0:05:11
13 Roland Karlsson    13 00:27:19 0:05:23
14 Joakim Åkerö Stockholm Frontrunners IF  14 00:27:42 0:05:27
15 Göran Forsberg Järfälla  15 00:27:59 0:05:31
16 Göran Andersson    16 00:28:06 0:05:32
17 Birger Edholm    17 00:28:37 0:05:38
18 Hans Georg Bergholtz    18 00:34:04 0:06:42
19 Lars Nordin Solna OK  19 00:41:03 0:08:05
20 Christer Torgè Järfälla  20 00:41:24 0:08:09
21 Rasmus Ahlgren Spårvägens FK  21 01:00:00 0:11:49
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Marcela Setterwall    1 00:21:47 0:04:17
2 Therese Hallström    2 00:23:09 0:04:33
3 Linda Nordemark Fotrally IK  3 00:24:00 0:04:43
4 Anna Wiklund OK Skogsvargarna  4 00:25:40 0:05:03
5 Britta Jakobsson Järfälla  5 00:26:10 0:05:09
6 Ingrid Stenmark HusmanHagberg  6 00:26:22 0:05:11
7 Petra Sporrong    7 00:26:28 0:05:13
8 Åsa Gustavsson    8 00:27:22 0:05:23
9 Andrea Horvei    9 00:29:50 0:05:52
10 Christine Andreasson    10 00:31:30 0:06:12
11 Marie Munktell Lonesome Runners  11 00:33:16 0:06:33
12 Charlotta Rossäng    12 00:35:06 0:06:55
13 Marianne Braman Eriksson    13 00:36:14 0:07:08
14 Ingeborg Sund Torgè Järfälla  14 00:41:24 0:08:09
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
 
  Namn Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Henry Wallström    1 00:10:12 0:09:27
2 Vilgot Levander    2 00:05:32 0:05:07
3 Gustav Levander Kungsängen Friidrott  3 00:05:05 0:04:42
4 Jack Jöhnke Järfälla Alpina  4 00:05:04 0:04:41
5 Fred Jöhnke    5 00:05:53 0:05:27
6 Henrik Henningsson    6 00:08:50 0:08:11
7 Felicia Henningsson    7 00:06:57 0:06:26
8 Tim Laurell Hässelby SK  8 00:05:22 0:04:58
9 Tea Laurell    9 00:08:57 0:08:17
10 Wilmer Hägg Hässelby SK  10 00:05:30 0:05:06
11 Alexander Hägg Hässelby SK  11 00:05:37 0:05:12
12 Vera Nordlander IF Linnea  12 00:05:14 0:04:51
13 Edit Nordlander    13 00:05:41 0:05:16
14 Frida Mai Jensen    14 00:05:58 0:05:31
15 Rebecca Andersson    15 00:06:03 0:05:36
16 Douglas von Krusenstierna Spånga IS  16 00:06:41 0:06:11
17 Victor Furuskär    17 00:07:17 0:06:45
18 Philip ?    18 00:07:38 0:07:04
Uppdaterad: 2017-04-23 07:30
Skribent: Tommy Kjellsson
Epost: Adressen Gömd

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info