Hoppa till sidans innehåll

Resultat Kung Björnloppet 2017


Kvinnor 6.4 km            
Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 41 Nordal Veronika Uppsala LK 1980   00:24:32
2 72 Saarela Helena LK Roslagen 1980   00:25:54
3 22 Gåvsten Eleonore Spårvägens FK 1979   00:27:27
4 58 Ahlund Frida Uppsala 1999   00:27:54
5 66 Karlsson Fredrika LK Roslagen 1986   00:28:02
6 76 Andersson Sigrid Uppsala LK     00:28:18
7 42 Nyberg Emmi Bälinge IF 2004   00:28:21
8 56 Wängman Emma Uppsala 1994 Infinigate 2 00:29:05
9 48 Sevén Malin Uppsala 1969 Infinigate 3 00:29:56
10 38 Mitander Wallin Maria 100% Andnöd 1979 Käcka Bananer 00:30:09
11 28 Johansson Malin Uppsala 1978   00:30:11
12 59 Thim Helena Uppsala IF 1998   00:30:16
13 36 Lind Elin Tierp 1990 Rågångarna 00:31:02
14 61 Andersson Malin Uppsala LK 1976   00:31:33
15 39 Mortensen Åsa Uppsala LK 1960   00:32:20
16 53 Uppsäll Elin Vänge 1985   00:33:03
17 62 Gustafsson Annu Uppsala 1982   00:34:15
18 69 Persson Cajsa Estuna IF 2009   00:35:08
19 51 Thomée Emma Uppsala 1987   00:35:54
20 71 Juthback Gunilla Hemlingby LK 1946   00:36:06
21 6 Bergström Stina USLK 1950 Beverly Starbo 00:36:55
22 29 Jutestål Elin Morgongåva 1983   00:37:08
23 45 Rohlin Anna Uppsala 1970 Team Valle 00:37:24
24 57 Hällgren Anna-Lena Bälinge IF 1944   00:37:40
25 15 Edman Jessica Österbybruk 1972   00:38:02
26 32 Kramer Natalie Uppsala 1970   00:38:03
27 18 Enkvist Wallmark Ulrika Uppsala 1969   00:38:05
28 7 Bergström Greta USLK 1980   00:38:07
29 37 Litgård Maot Léni Uppsala 1982   00:38:21
30 68 Holm Christina Uppsala Vasaloppsklubb     00:38:39
31 31 Kieri Katarina Saga XC 1965   00:38:44
32 12 Broman Sara Uppsala 1986   00:38:45
33 60 Seyfi Sjöberg Parvaneh Uppsala 1974   00:38:54
34 75 Djurberg Anu Skogby     00:39:30
35 11 Blanksvärd Annika Uppsala 1966 Team Valle 00:39:39
36 24 Hansson Anna IF Thor 1964 Team Hässle 00:39:43
37 16 Ekerby Elisabet Uppsala 1970   00:39:53
38 54 Wassén Tilda Uppsala 1940   00:40:02
39 4 Berglund Linnea Uppsala 1983   00:40:13
40 33 Kågström Agnes Härnösand 1989   00:40:16
41 43 Ohlström Ferm Anna Uppsala 1970 Infinigate 3 00:40:17
42 3 Baeckström Frida Bälinge 1976   00:40:52
43 35 Lernevall Jenny Uppsala 1979   00:41:35
44 30 Järvström Sylva Gimo 1977   00:42:01
44 52 Tillemar Ulrika Springade tjejer 1978   00:42:01
46 47 Rönnholm Jeanette Uppsala 1969   00:42:43
47 19 Forslund Camilla Uppsala 1977   00:43:13
48 40 Niskala Marian Uppsala 1991   00:43:39
49 65 Sjöqvist Erika Uppsala 1990   00:43:45
50 5 Bergström Åsa USLK 1972 Beverly Starbo 00:43:57
51 27 Jansson Carina Uppsala 1967   00:44:15
52 34 Köhler Birgit Storvreta 1980   00:44:16
53 70 Wendt Emma Uppsala 2007   00:44:23
54 50 Sundin Ellen Uppsala 1985   00:44:34
55 63 Larsson Annika Uppsala 1975   00:44:48
55 64 Larsson Hanna Uppsala 2007   00:44:48
57 46 Rundström Sofie Örbyhus 1985   00:45:17
58 17 Elvemyr Daniela Örbyhus 1989   00:45:35
59 74 Franck-Larsson Karin Valsätra Släggförening     00:45:38
60 77 Sjöqvist Erika Uppsala 1990   00:47:22
61 10 Björkenlid Anita Uppsala 1966   00:47:42
62 13 Bruno Ellinore Uppsala     00:48:12
63 14 Bruno Birgitta Uppsala 1961   00:48:18
64 26 Israelsson Annika Uppsala 1970   00:48:38
65 73 Lundell Lina Uppsala     00:54:02
66 9 Berkhout Nanae Bålsta 1960 Team Mercury 00:59:18
67 8 Berkhout Anna Bålsta 1968 Team Mercury 00:59:24
             
Män 6,4 km            
Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 163 Fryk Jon Uppsala   Frykshow 00:22:13
2 191 Thelin Joakim Upsala IF 1987   00:22:34
3 212 Åsbergs Per LK Roslagen 1968   00:22:57
4 211 Sembrant Andres UVK 1985   00:23:42
5 202 Lindh Joakim Uppsala LK 1974   00:23:46
6 210 Söderberg Gunnar Uppsala Lk     00:24:04
7 209 Melkerud Nils Uppsala 1978   00:25:53
8 175 Käck Martin SOL Tranås 1979   00:26:26
9 198 Åhlin Adam NNIF 1993   00:27:23
10 154 Bolund Albin Gottsunda IF     00:28:27
11 201 Kron Robert Stockholm 1984   00:28:45
12 203 Frankelius Johan Mantra Sport 1968   00:28:54
13 184 Navarro Rubio Javier Spain 1968   00:29:55
14 179 Lewerentz Andreaz Uppsala 1982   00:30:27
15 168 Hjortsäter Erik Uppsala 1941   00:30:32
16 157 Ekerby Tomas Uppsala 1970   00:30:33
17 150 Anttila Jarkko Forsmarks IF 1976   00:30:34
18 195 Wärm Mikael Järlåsa 1984   00:31:25
19 200 Tilley Lucas Uppsala 1987   00:31:42
20 162 Fredriksson Urban Uppsala 1979   00:31:50
21 158 Ekestern Vilhelm OK Linné     00:32:16
22 205 Stenberg Bruno Danmark 2006   00:33:48
23 204 Stenberg Joel Danmark 1973   00:33:50
24 164 Fryk Love Uppsala   Frykshow 00:33:55
25 170 Jansson Björn Forsmarks IF 1966   00:34:09
26 206 Pallas Elias Uppsala 2008   00:34:23
27 183 Molin David Uppsala 1973 Infinigate 2 00:34:28
28 167 Hillblom Jan Uppsala 1962   00:34:31
29 166 Harbom Mats Uppsala 1958   00:35:08
30 176 Köhler Anders Storvreta 1974   00:35:27
31 207 Larsson Jonathan OK Linné     00:36:04
32 156 Dawson Isac JÄRLÅSA IF 1999   00:36:36
33 174 Kjellberg Johan Uppsala Pilsner och Löparklubb 1977   00:36:48
34 161 Forsberg Håkan Morgongåva 1948   00:37:00
35 193 Wassén Thomas Uppsala 1967   00:37:11
36 177 Laajala Kalle Uppsala 1978   00:37:15
37 172 Jonzon Ragnar Uppsala 1978 Infinigate 2 00:37:23
38 159 Ekestern Vincent OK Linné     00:37:33
39 187 Persson Martin Uppsala 1974   00:37:48
40 199 Silander Andreas Uppsala 1985   00:38:05
41 208 Wennberg Per Hemlingby LK 1943   00:38:58
42 189 Sandberg Fredrik Uppsala 1971 Infinigate 3 00:39:06
43 160 Eriksson Leif Uppsala 1971   00:39:34
44 165 Hansson Rolf IF Thor 1963 Team Hässle 00:39:44
45 155 Broman Jan-Erik Uppsala 1949   00:40:24
46 173 Jovelou Stefan Uppsala 1956   00:40:36
47 188 Pettersson Mats Uppsala 1978   00:43:49
48 152 Berkhout Koos Bålsta 1970 Team Mercury 00:47:07
49 153 Berkhout Liam Bålsta   Team Mercury 00:47:08
50 213 Kumar Nandy Ashis <Ingen Klubb> 1983   00:47:57
51 192 Wallentinson Peter Uppsala 1985   00:48:04
52 151 Ax Anders Björk 1955   00:48:22
53 169 Holm Rikard forsmarks if 1988   00:56:01
             
Kvinnor 10 km            
Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 332 Fredriksson Fanny IF Thor 1985   00:38:29
2 321 Tran Bonnie Sundbyberg 1985   00:38:30
3 331 Forslin Julia Västerås 1982   00:38:59
4 326 Michaelsson Hanna Örgryte IS 1989   00:39:20
5 327 Besson Malin LK Roslagen 1989   00:41:33
6 336 Olsson Christina <Ingen Klubb> 1979   00:43:55
7 311 Lindstedt Charlotte Mölndal 1966 Team Hässle 00:44:28
8 324 Lyck Jenny Uppsala LK 1975   00:44:35
9 334 Troeng Linnea Skogslöparna     00:44:47
10 317 Simonsson Anna Liseberg 1975   00:45:00
11 325 Pihl Skog Ida Uppsala LK 1980   00:45:01
12 308 Kask Anna OK Linné 1979   00:45:11
13 320 Tegelid Julia Uppsala 1996   00:45:27
14 323 Östlund Eva Uppsala 1980   00:46:42
15 301 Artursson Karin Uppsala LK 1964   00:47:42
16 304 Carlsson Therese Uppsala 1975   00:47:46
17 330 Ehrin Maria Atea IFF 1979   00:48:21
18 313 Musslinder Kristina Uppsala 1975   00:48:24
19 322 Wålstedt Anna Uppsala 1988   00:48:25
20 300 Amini Rose-Marie Uppsala LK 1969   00:48:30
21 335 Lehtola Emma <Ingen Klubb>     00:48:53
22 514 Blomqvist Johanna Uppsala 1981   00:49:14
23 307 Johansson Hanna Uppsala 1980   00:49:43
24 567 Ottoson Lotta Uppsala LK 1965   00:49:51
25 597 Maisäter Gunilla <Ingen Klubb>     00:49:52
26 302 Athlei Karin Uppsala 1975   00:49:56
27 552 Ling Lundström Maria Uppsala 1977   00:49:58
28 531 Hallgren Elin Team Nordic Trail Uppsala 1993   00:50:04
29 305 Eklöf Ulrika Uppsala LK 1968   00:50:08
30 312 Lundholm Linnéa 100% Andnöd 1982 Käcka Bananer 00:50:22
31 333 FältströmTitti Ockelbo Sk     00:50:41
32 500 Alm Catharina IK Fyris Triathlon 1984   00:51:06
33 532 Heijkenskjöld Charlotta Uppsala 1982   00:51:14
34 316 Russell Camilla Uppsala 1980   00:51:16
35 588 Mörtberg Klara Gottsunda IF 2004   00:51:23
36 553 Lundberg Emma Uppsala 1984   00:51:52
37 314 Rehn Karin Tyréns 1988   00:52:01
38 564 Nordström Sandra Uppsala 1980   00:52:19
39 548 Kågström Elsa Härnösand 1994   00:52:20
40 558 Mattsson Sara Uppsala LK 1989   00:52:29
41 539 Isaksson Lovisa Uppsala 1981   00:52:48
42 562 Nolgren Helena Uppsala 1969   00:53:26
43 306 Elfving Hedvig Uppsala 1984   00:53:35
44 505 Andersson Pernilla Uppsala 1975   00:53:40
45 557 Mathiasson Marie Uppsala 1978   00:53:50
46 337 Andersson Carina <Ingen Klubb> 1966   00:53:51
47 571 Sharapova Elena Uppsala 1984   00:54:02
48 329 Lundberg Tina Uppsala 1975   00:54:16
49 529 Garpefjäll Gabriella Uppsala 1990   00:54:19
50 575 Stålnacke Maria Hjortronet 1979   00:54:26
51 585 Von Hofsten Margareta Uppsala 1980 Team Valle 00:54:35
52 599 Herms Sabine UVK Upsala 1968   00:54:37
53 587 Kjellberg Tove Uppsala 1969   00:54:41
54 541 Johansson Ulrica Srorvreta IK 1968   00:54:43
55 577 Tegmyr Emelie Uppsala 1983   00:55:04
56 596 Liss Elin Uppsala LK     00:55:25
57 509 Astner Linda Knivsta 1975   00:55:32
58 503 Amnéus Ingeborg Upsala IF 1974   00:56:07
59 523 Eriksson Therese Knivsta 1983   00:56:13
60 506 Andersson Jessica Uppsala 1976 Infinigate 1 00:56:15
61 318 Skogland Ulrika Uppsala 1968   00:56:57
62 594 Kollén Elaine Uppsala     00:57:25
63 513 Björner Kajsa Uppsala 1979   00:58:10
64 521 Envall Jenny Uppsala 1968   00:58:14
65 547 Kågström Märta Härnösand 1992   00:58:18
65 590 Nordström Barbro Uppsala 1953   00:58:18
67 518 Danielsson Sara Knivsta 1978   00:58:23
68 555 Lundmark Anna Uppsala 1973   00:59:05
69 520 Elestrand Viktoria Uppsala 1991   00:59:29
70 530 Gunstad Hanna Uppsala 1978   00:59:38
71 589 Peters Sofia Uppsala 1989   00:59:43
72 517 Dahlstedt Carola Uppsala 1968   00:59:51
73 560 Nguyen Diem Uppsala 1981   00:59:54
74 586 Zaya Maram Södertälje 1987   01:00:12
75 519 Dimander Lannergård Karin Knivsta 1971   01:00:16
76 545 Korbutiak Ewa Karlstad 1957   01:00:34
77 549 Kärvestedt Susanna Uppsala 1986   01:00:36
78 512 Bill-Andersson Lisa Uppsala 1959   01:00:39
79 569 Pettersson Ulrika Uppsala 1991   01:01:19
80 595 Ode Carina Uppsala 1974   01:01:28
81 572 Simann Louise LR Uppsala 1962   01:01:33
82 565 Norén Caroline Björklinge 1983   01:01:37
83 501 Alsén Märta Uppsala 1983   01:01:40
84 593 Jansson Agneta Skyttorp     01:01:53
85 546 Kågström Carina Härnösand 1958   01:02:24
86 527 Fridland My Uppsala 1985   01:02:34
87 582 Walter Marcela Plastiksystrarna 1977   01:02:58
88 516 Carlsson Jenny Uppsala 1974   01:03:04
89 551 Liljeholm-baroudi Torun Gården 1965   01:04:48
90 542 Järling Kristine Östervåla 1993 Rågångarna 01:04:59
91 584 Wohrne Anna Uppsala 1974   01:06:10
92 328 Bernäng Linda Uppsala 1980   01:06:28
93 598 Jehrlander Eva Uppsala     01:06:37
94 578 Thörnlund Åsa Uppsala 1970   01:06:48
95 526 Fredberg Inga ok rodhen 1958   01:08:04
96 504 Andersson Sandra Uppsala 1985   01:08:12
97 537 Hågedal Anna Uppsala 1987   01:08:40
98 544 Kjellén Landqvist Ulrica Uppsala 1969   01:09:00
99 561 Nilsson Frida Uppsala 1992   01:09:17
100 507 Andréasson Sara Plastiksystrarna 1971   01:09:47
101 566 Nyberg Johanna Uppsala 1989   01:11:04
102 550 Leja Eliza Uppsala 1987   01:14:04
103 591 Beste Filippa Sunnersta AIF 2004   01:14:10
104 592 Karlsson Susanne Gimo 1963   01:23:05
             
Män 10 km            
Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 383 Lagerlöf Erik IFK Lidingö 1997   00:32:36
2 358 Djurberg Erik Hässelby SK 1997   00:33:47
3 351 Alvaeus Jonatan Upsala IF 1990   00:34:18
4 359 Djurberg Axel Upsala IF 1999   00:34:21
5 440 Stevens Thomas IF Mantra Sport 1979   00:34:28
6 452 Berthagen Andreas IF Mantra Sport 1980   00:36:09
7 437 Käck Mattias Upsala IF 1983   00:36:41
8 404 Skogtjärn Lundstein Alexander OK Linné     00:36:54
9 369 Hardeström Andreas IF Linnéa 1980   00:37:13
10 736 Wahlström Simon Naif-79 1975   00:37:52
11 448 Vernét Andreas Åre 1981   00:38:05
12 423 Jansson Jonatan Atockholm 1989   00:38:20
13 422 Tufvesson Kristian IK Rex 1991   00:38:28
14 445 Hacksell Roland Uppsala 1974   00:38:54
15 378 Johansson Gusten Uppsala 1990   00:39:01
16 353 Angeria Jonatan Uppsala 1991   00:39:05
17 442 Klippmark Erik Hemlingby LK 1967   00:39:08
18 402 Renström Erik Uppsala LK 1981   00:39:14
19 370 Hedman Per Nusnäs IF 1989   00:39:20
20 381 Jonsson Robin Uppsala LK 1992   00:39:28
21 389 Lundin Robin Skuttunge SK 1988   00:39:35
22 453 Andersson Gull John Ab Karl Hedins IF 1985   00:39:36
23 450 Brunvall Andreas Ärna IF 1976   00:39:45
23 375 Jansson Jerry Wattholma IF 1978 Katten Jansson 00:39:45
25 405 Snögren Pär Vegetarisk Lasagne 1987   00:39:56
26 392 Marklund Stefan Uppsala 1964   00:40:02
27 368 Hansen Kasper Clemmesen Ssideline City Run Club 1991   00:40:06
28 398 Nyström Sven Uppsala 1968   00:40:21
28 419 Åkerlind Andreas Uppsala 1980   00:40:21
30 413 Thollén Daniel Gävle 1991   00:40:35
31 436 Söderström Tony Uppsala 1975   00:40:37
32 439 Jönsson Tomas Stockholm 1983   00:40:39
33 403 Rönn Jansson David Wattholma IF 1992 Katten Jansson 00:40:43
34 449 Wahlberg Kaj Grottsunda IF     00:40:58
35 379 Johansson Fredrik Nacka 1979   00:41:03
36 396 Nordqvist Tobias Uppsala LK 1976   00:41:06
37 427 von Ommeren Tom Uppsala 1981   00:41:18
38 357 Carnland Anders Uppsala 1991   00:41:22
39 406 Soldal Johannes Uppsala 1985   00:41:24
40 408 Stenport Martin Sommaro CK 1976   00:41:27
41 456 Zebergs Pär Brånedal 1972   00:41:29
42 412 Söderqvist Robin Salesforce 1987   00:41:48
43 671 Ferm Niklas Uppsala 1968 Infinigate 1 00:42:05
43 373 Häggqvist Anders ELK 1974   00:42:05
45 354 Axelsson Mikael Sunnersta AIF 1975   00:42:15
46 364 Forsberg Roger Bälinge IF 1968   00:42:22
47 441 Stridh Erik Uppsala 1981   00:42:30
48 372 Holgersson Pelle Ok Måsen 1970   00:42:46
49 399 Näsholm Johan Uppsala 1987   00:42:47
50 738 Viltelund Niclas Knivsta 1984   00:42:50
51 766 Fielden Matthew Örsundsbro 1970   00:42:57
51 407 Soldal Kristoffer Farsta 1984   00:42:57
53 415 Wallén Andreas Uppsala 1987   00:42:59
54 394 Nilsson Mårten Uppsala 1970   00:43:04
55 759 Fröjdh Håkan Uppsala 1966   00:43:30
56 429 Eriksson Stefan IK Droppen 1978   00:43:46
56 433 Åkerlund Nathan Uppsala 1984   00:43:46
58 374 Jana Somnath Uppsala LK 1983   00:43:47
59 444 Jonsson Mikael Nacka     00:43:53
60 430 Lundberg Edvard Stockholm 1987   00:43:56
61 425 Harström Anders Uppsala LK 1984   00:43:58
62 451 Sernemyr Uppsala LK 1965   00:44:00
63 377 Jansson Håkan Uppsala LK 1959   00:44:01
64 360 Eldén William Uppsala 1998   00:44:18
65 434 Hooker Andrew Orsa Sk 1973   00:44:19
66 414 Wall Gustaf Uppsala 1977   00:44:20
67 446 Larsson Simon Valsätra Släggförening     00:44:38
68 428 Sundberg Staffan Uppsala 1966   00:44:45
69 356 Byggnings Johan Uppsala 1987   00:44:48
70 361 Eriksson Oscar Evrykillers 1989   00:45:05
71 387 Lundberg Emil Uppsala 1977   00:45:10
72 384 Leife Petter Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1983   00:45:13
73 376 Jansson Dennis Wattholma IF 1976 Katten Jansson 00:45:25
74 416 Wallin Johan Uppsala 1987   00:45:33
75 435 Ravald Linus IF Mantra Sport 1973   00:45:47
76 767 Danielsson Johan OK Skogsstjärnan     00:45:57
77 424 Mogensen Stefan Löpsteget 1978   00:45:59
78 382 Kjellgren Björn Knivsta 1985   00:46:00
79 352 Andersson Daniel ik vavd 1986   00:46:03
80 438 Jönsson Fredrik Stockholm 1981   00:46:04
81 455 Kvick Jonas Uppsala 1964   00:46:10
81 733 Wohrne Bosse Uppsala 1972   00:46:10
83 362 Eriksson Anders Uppsala 1962   00:46:13
84 388 Lundholm Lukas 100% Andnöd 1990 Käcka Bananer 00:46:32
85 672 Frank Jon Uppsala 1981   00:46:40
86 371 Hegre Håvard Uppsala 1964   00:46:51
87 385 Leijonmarck Erik Reklambyrån Molnet 1985   00:46:56
88 432 Backlund Peter Camp Tandå 1977   00:46:58
89 395 Nordlund Ted Uppsala 1988   00:47:00
90 768 Åberg Henrik Dalby 1980   00:47:01
91 713 Persson Mikael Gävle Energi 1975   00:47:05
92 363 Eriksson Kent Uppsala 1987   00:47:10
93 762 Selin Johan Solna 1984   00:47:13
94 657 Bergström Oskar USLK   Beverly Starbo 00:47:17
94 747 Mörtberg David Gottsunda IF 2003   00:47:17
96 443 Englund Emil IK Fyris     00:47:31
96 390 Lundin Anton Skuttunge SK 1994   00:47:31
98 431 Blomqvist Anders Upsala Simsällskap 1962   00:47:40
99 350 Allvin Mats CF-Warriors 1977   00:47:44
100 698 Lindblad Otto Uppsala 1968   00:47:45
101 393 Melin Bo-Gustav SVAMIF 1968   00:47:55
102 386 Lindahl Anders Uppsala LK 1978   00:48:06
103 709 Nodling Sebastian Ärna if 1983   00:48:09
104 673 Fredberg Per-Erik ok rodhen 1994   00:48:10
105 417 Wedin Pär Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1988   00:48:20
106 410 Stålnacke Christian Hjortronet 1978   00:48:31
107 365 Grahn Alexander Uppsala 1992   00:48:35
108 707 Nilsson Robert Östervåla 1980   00:48:37
109 729 Wahlgren Christoffer Uppsala 1973   00:48:41
110 401 Pettersson Magnus Uppsala 1985   00:48:48
110 411 Svensson Johan Uppsala 1975   00:48:48
112 725 Söderlund Harald Upsala IF 1974   00:48:50
113 400 Olsson Jonas Uppsala 1967   00:48:58
113 724 Sääf Jonatan Peab IF 1977   00:48:58
115 421 Rannberg Martin Uppsala 1976   00:48:59
116 758 Lidström Malte Uppsala 1979   00:49:03
117 668 Enberg Rikard Uppsala 1972   00:49:05
118 666 Elfving Andreas Uppsala 1977   00:49:13
119 727 Tärnström Jonas UPRISE (EA) 1982   00:49:15
120 397 Norén Oskar Uppsala 1973   00:49:16
121 697 Leijondahl Anders Uppsala LK 1974   00:49:22
122 447 Mårsäter Gustaf Storvreta IK 2001   00:49:42
123 726 Tezera Merawi ELK 1959   00:49:48
124 660 Brownlee Robin Uppsala 1985   00:49:49
125 426 Jacobson Peter Galderma FF 1973   00:49:52
126 742 Martinell Magnus Ingen klubb 1971   00:49:55
127 743 Eriksson Mats Uppsala 1974   00:50:05
128 691 Karlsson Jonas Carolina Runners 1980   00:50:08
129 741 Träff Magnus Valsätra släggkastarförening 1969   00:50:11
130 669 Envall Mikael Uppsala 1966   00:50:18
131 662 Dahlström Jakob Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1982   00:50:20
132 716 Shukla Vivekanand Uppsala University 1988   00:50:21
132 718 Spännare Peter Bälinge IF 1969   00:50:21
134 366 Gustafsson Sverker Uppsala 1972   00:50:32
135 752 Karlsson Tony Gimo 1988   00:50:42
136 754 Lantz Henrik Uppsala 1972   00:50:49
137 693 Kågström Lars Härnösand 1961   00:50:53
138 677 Gunes Selim Ärna if 1978   00:50:56
139 737 Ögger Joakim Uppsala 1966   00:50:57
140 687 Jordahl Henrik Uppsala 1971   00:51:07
141 665 Ekman Eric Uppsala 1990   00:51:17
142 720 Ström Håkan Vaksala SK 1969   00:51:21
143 705 Mårtensson Emil Uppsala 1980   00:51:25
144 761 Selin Håkan Uppsala 1978   00:51:26
145 652 Andersson Lasse Uppsala 1971 Infinigate 1 00:51:31
146 734 Åkesson Mattias Uppsala 1976   00:51:55
147 651 Andersson Vincent Uppsala     00:51:59
148 714 Reis Erik Almunge 1976   00:52:00
149 692 Kellner Christian Knivsta 1975   00:52:04
150 763 Alm Björn Skyttorp 1968   00:52:07
151 702 Mahajan Mayank Uppsala 1983   00:52:08
152 764 Reis Björn Bälinge     00:52:09
153 420 Östlund Mikael 100% Andnöd 1978 Käcka Bananer 00:52:14
154 704 Mondal Ritwik Indian Uppsala Club 1990   00:52:21
155 730 Wallin Fredrik Uppsala 1979   00:52:28
156 706 Nasoudi Shoar Kavoos Uppsala 1979   00:52:30
157 700 Lindstedt Håkan Uppsala 1963 Team Hässle 00:52:38
158 757 Lundqvist Måns Uppsala 1962   00:52:44
159 683 Holmqvist Per Uppsala 1942   00:52:48
160 711 Nyqvist Torbjörn Östhammar 1975   00:53:04
161 703 Moberg Jens Uppsala 1980   00:53:05
162 670 Eriksson Tobias Storvreta 1975   00:53:06
162 679 Gustavsson Jens Uppsala 1977   00:53:06
164 675 Fredriksson Ted Vattholma 1999   00:53:16
165 756 Sjöberg Erik Club Pörtal     00:53:18
166 740 Saeed Rameez Uppsala LK 1987   00:53:26
167 684 Hägglund Joakim Uppsala 1982   00:53:27
168 710 Nyquist Peter Uppsala 1973   00:53:42
169 721 Strömbäck Peter Uppsala 1977   00:53:46
170 355 Backström Johan Uppsala 1976   00:53:52
171 667 Elvemyr Hannes Örbyhus 1988   00:53:56
172 712 Persson Björn Uppsala 1948   00:54:01
173 658 Borselius Tony Storvreta 1969   00:54:09
174 682 Hillborg Johan Uppsala 1994   00:54:12
175 661 Clausen Fredrik CK Uni 1973   00:54:18
175 708 Nilsson Jörgen Mercodia FF 1972   00:54:18
177 654 Baroudi Taha Gården 1963   00:54:19
177 746 Mörtberg Erik Gottsunda IF 1972   00:54:19
179 715 Rylen Emil Västra Frölunda 1994   00:54:30
180 728 Wache Henrik Uppsala 1970   00:54:36
181 696 Laurell Johan Uppsala LK 1968   00:54:47
182 681 Heijkenskjöd Henrik Uppsala 1976   00:54:55
183 748 Ardre Mikael Uppsala LK 1967   00:55:07
184 418 Werkmäster Daniel Saga XC 1962   00:55:42
185 732 Warnatz Tobias Uppsala 1989   00:55:58
186 701 Lovén Anders Uppsala 1983 Rågångarna 00:56:05
187 655 Bergfeldt Per Erik Johannes Uppsala 1990   00:56:51
188 760 Lindström Richard Trädgårdsstaden 1967   00:57:02
189 678 Gunneson Per Uppsala 1969   00:57:06
190 731 Wallin Magnus Uppsala 1980   00:57:24
191 685 Jansson Jonny Wattholma IF 1980 Katten Jansson 00:57:42
192 699 Lindman Henrik Peab IF 1975   00:58:07
193 690 Karlsson Niklas Nyköping 1985   00:58:08
194 650 Andersson Jan Uppsala 1954   00:58:13
195 745 Holmqvist Per Uppsala 1942   00:58:32
196 749 Kjellström Gustav Ingen klubb 1994   00:58:43
197 680 Halvarsson Michael Väddö IF 1975   00:58:57
198 755 Eriksson Jimmy Uppsala 1960   01:00:42
199 744 Lejelöv Fredrik Rotebro 1979   01:00:55
200 739 Hassan Mohamad Uppsala 1972   01:01:05
201 751 Larsson Jonathan Uppsala 1987   01:01:19
202 695 Larsson Bo Upplands Ekeby IF 1965   01:02:30
203 664 Egrelius Joakim TeamOlmed 1969   01:03:55
204 659 Brask Per Källbottens IK 1952   01:05:28
205 663 Danielsson Lars Uppsala 1955   01:06:06
206 765 Mårtensson Carl Erik Uppsala 1955   01:06:40
207 656 Bergström Olle USLK 1972 Beverly Starbo 01:07:23
208 689 Karlsson Peter Uppsala 1960   01:08:43
209 750 Beste Fredrik Sunnersta AIF 1966   01:14:43
210 753 Karlsson Mårten Gimo 1961   01:16:04
Uppdaterad: 2017-09-17 13:23
Skribent: Tobias Nordquist
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Uppsala LK
C/o Tomas Thim, Slöjdgatan 21
75238 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018-550462
E-post: This is a mailto link

Se all info