Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram 17/18


 

Spelprogram, resultat och tabeller säsongen 2017/2018
Tabell längst ned på denna sida

Datum Match     Resultat
Omgång 1        
Mån 30/10 Grå Pantrarna - Gävle Energi 0-6
" Lundins - Team Sandviken 6-4
" Rejlers - Lantmäteriet 6-3
Omgång 2        
Mån 6/11 Gävle Energi - Korsnäs 4-6
" Team Sandviken - Grå Pantrarna 6-1
" Rejlers - Lundins 4-6
Omgång 3        
Mån 13/11 Team Sandviken - Gävle Energi 6-2
" Korsnäs - Lantmäteriet 6-0
" Grå Pantrarna - Rejlers 4-6
Omgång 4        
Mån 20/11 Gävle Energi - Lantmäteriet 6-2
" Rejlers - Team Sandviken 0-6
" Lundins - Korsnäs 0-6
Omgång 5        
Mån 27/11 Rejlers - Gävle Energi 2-6
" Lantmäteriet - Lundins 2-6
" Korsnäs - Grå Pantrarna 6-3
Omgång 6        
Mån 4/12 Gävle Energi - Lundins 6-1
" Grå Pantrarna - Lantmäteriet 0-6
" Korsnäs - Team Sandviken 2-6
Omgång 7        
Mån 11/12 Lundins - Grå Pantrarna 6-0
" Rejlers - Korsnäs 3-6
" Lantmäteriet - Team Sandviken 1-6
Omgång 8        
Mån 18/12 Gävle Energi - Grå Pantrarna 6-0
" Team Sandviken - Lundins 6-1
" Lantmäteriet - Rejlers 6-3
Omgång 9        
Mån 8/1 Korsnäs - Gävle Energi 2-6
" Grå Pantrarna - Team Sandviken 3-6
" Lundins - Rejlers 6-3
Omgång 10        
Mån 15/1 Gävle Energi - Team Sandviken 2-6
" Lantmäteriet - Korsnäs 3-6
" Rejlers - Grå Pantrarna 6-1
Omgång 11        
Mån 22/1 Lantmäteriet - Gävle Energi  6-1
" Team Sandviken - Rejlers  6-0
" Korsnäs - Lundins  6-0
Omgång 12        
Mån 29/1 Gävle Energi - Rejlers  5-5
" Lundins - Lantmäteriet  5-5
" Grå Pantrarna - Korsnäs 2-6
Omgång 13        
Mån 5/2 Lundins - Gävle Energi  2-6
" Lantmäteriet - Grå Pantrarna  6-0
" Team Sandviken - Korsnäs  6-1
Omgång 14        
Mån 12/2 Grå Pantrarna - Lundins  0-6
" Korsnäs - Rejlers  6-1
" Team Sandviken - Lantmäteriet  6-4
Omgång 15        
Mån 19/2 Grå Pantrarna - Gävle Energi  0-6
" Lundins - Team Sandviken  6-4
" Rejlers - Lantmäteriet  6-3
Omgång 16        
Mån 26/2 Gävle Energi - Korsnäs  2-6
" Team Sandviken - Grå Pantrarna  6-0
" Rejlers - Lundins  0-6
Omgång 17        
Mån 5/3 Team Sandviken - Gävle Energi  6-4
" Korsnäs - Lantmäteriet  6-2
" Grå Pantrarna - Rejlers  0-6
Omgång 18        
Mån 12/3 Gävle Energi - Lantmäteriet  6-3
" Rejlers - Team Sandviken  3-6
" Lundins - Korsnäs  6-0 wo
Omgång 19        
Mån 19/3 Rejlers - Gävle Energi  1-6
" Lantmäteriet - Lundins  2-6
" Korsnäs - Grå Pantrarna  6-2
Omgång 20        
Mån 26/3 Gävle Energi - Lundins  6-4
" Grå Pantrarna - Lantmäteriet  0-6
" Korsnäs - Team Sandviken  2-6
Omgång 21        
Mån 9/4 Lundins - Grå Pantrarna  6-0
" Rejlers - Korsnäs  2-6
" Lantmäteriet - Team Sandviken  3-6
         

Tabell

Team   Sandviken 18 16 0 2 104-41 32
Korsnäs 18 13 0 5 85-54 26
Gävle Energi 18 11 1 6 86-58 23
Lundins 18 11 1 6 79-66 23
Lantmäteriet 18 5 1 12 63-81 11
Rejlers 18 5 1 12 57-76 11
Grå   Pantrarna 18 0 0 18 16-108 0

Slutspel

Mån 16/4 Team Sandviken - Lundins    5-2
" Korsnäs - Gävle Energi    3-5
         
Final      
Mån 23/4 Team Sandviken - Gävle Energi     5-1
 Tredje plats Lundins - Korsnäs     1-5

Team Sandviken Korpmästare

Korpen Gävles foto.

Uppdaterad: 24 APR 2018 08:48
Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info