Hoppa till sidans innehåll

Resultat Dalaserien 22/5

2017-05-24 14:21
Resultatlistan från Ck Naténs deltävling i Dalaserien som avgjordes 22/5
  • Uppdaterad: 2017-05-24 14:23

Resultat Dalaserien 22/5 Säter

H 40-110

Mikael Löfgren

Falu CK

H40-110

00:41:44

Stefan carlsson

Velodrom CK

H40-110

00:42:48

Markus Hylén

Falu CK

H40-110

00:43:33

Joakim Persson

Borlänge CK

H40-110

00:45:14

Christer Klaar

Borlänge CK

H40-110

00:45:16

Lars Casserstedt

CK Natén

H40-110

00:48:15

Robert Rautio

CK Natén

H40-110

00:53:43

Ulf Rutkvist

CK Natén

H40-110

DNF

 

D 40-110

Åsa Karlsson

Borlänge CK

D40-110

00:50:24

Eva-Lena Leikonen

Borlänge CK

D40-110

00:57:01

 

H 17-39

Johan Widén

CK Natén

H17-39

00:40:00

Magnus Österberg

Borlänge CK

H17-39

00:42:04

Patrik Engström

Rembo CK

H17-39

00:42:50

Klas Eriksson

CK Natén

H17-39

00:46:36

Christian Olgerfelt

CK Natén

H17-39

00:47:47

 

D17-39

Selma Svarf

CK Natén

D17-39

DNF

Anna Rutkvist

CK Natén

D17-39

DNF

 

P15-16

Dennis Sjöberg

Rembo IK

P15-16

00:46:20

Sander Kroowert

Borlänge CK

P15-16

00:46:30

 

P 13-14

Anton Olars

Falu CK

P13-14

00:31:40

Andreas Dahlgren

Borlänge CK

P13-14

00:36:14

William Karlsson

CK Natén

P13-14

minus 1 varv

 

F 13-14

Tilda Hylén

Falu CK

F13-14

00:34:25

Hanna Lindroth

Falu CK

F13-14

00:36:45

Emelie Olgerfelt

CK Natén

F13-14

00:49:55

Olivia Rutkvist

CK Natén

F13-14

DNF

 

P 10-12

Vilmer Hylén

Falu CK

P10-12

00:17:06

Axel Eriksson

Borlänge CK

P10-12

00:17:48

Mellwin Löfgren

Falu CK

P10-12

00:18:20

Anton Millberg

Borlänge CK

P10-12

00:18:23

Vilmer Ekman

Falu CK

P10-12

00:18:25

Mathias Wikars

Borlänge CK

P10-12

00:20:11

Herman Carlsson

Falu CK

P10-12

00:21:06

Sigge Strömberg

CK Natén

P10-12

00:22:08

Max Lidman

Falu CK

P10-12

00:25:00

Leon Dahlin

CK Natén

P10-12

00:25:13

Leo Wahren

Borlänge CK

P10-12

00:28:30

Alexander Nord

CK Natén

P10-12

00:28:32

Oliver Lindahl

CK Natén

P10-12

00:32:25

Natanel Mårts

CK Natén

P10-12

00:32:30

Eddie Siuvatti

CK Natén

P10-12

00:32:48

 

F 10-12

Elin Karlsson

Borlänge CK

F10-12

00:17:12

Frida Tynel Mas

Falu CK

F10-12

00:23:28

Desirée Sörlie

CK Natén

F10-12

00:30:20

 

Nyb P 8-10

Olle Lindgren

CK Natén

Nyb P8-10

1

Alfred Mix

CK Natén

Nyb P8-10

2

Anton Nord

CK Natén

Nyb P8-10

3

Emil Hagberg

CK Natén

Nyb P8-10

4

Alex Lindell

CK Natén

Nyb P8-10

5

Lukas Vähätalo

CK Natén

Nyb P8-10

6

Sam Sellberg

CK Natén

Nyb P8-10

7

Axel Sonefors

Rembo IK

Nyb P8-10

8

Ville Nygren

CK Natén

Nyb P8-10

9

Alvin Lindahl

CK Natén

Nyb P8-10

10

Ture Johansson

Rembo IK

Nyb P8-10

11

Leo Sjöberg

CK Natén

Nyb P8-10

12

Julian Andersson

CK Natén

Nyb P8-10

13

 

Nyb F 8-10

Alice Morelius

CK Natén

Nyb F8-10

1

Ellen Björklund

Rembo IK

Nyb F8-10

2

Astrid Lindroth

Falu CK

Nyb F8-10

3

 

Nyb tom 7

Jesper Hedlund

CK Natén

NYB 1 varv

1

Arvid Eriksson

Borlänge CK

NYB 1 varv

2

Wilgot Tysklind

CK Natén

NYB 1 varv

3

Annie Hylén

Falu CK

NYB 1 varv

4

Love Österberg

Borlänge CK

NYB 1 varv

5

Casper Björklund

Rembo IK

NYB 1 varv

6

Edit Nygren

CK Natén

NYB 1 varv

7

Petra Hedlund

CK Natén

NYB 1 varv

8

Axel Johansson

CK Natén

NYB 1 varv

9

Theo Wahren

Borlänge CK

NYB 1 varv

10

Skribent: Johan Carelle
Epost: This is a mailto link

alpha

 


Vaccinera din klubb

 


Sisu

 


Hagströmska gymnasiet

 


Vansbr cykelgymnasium

Postadress:
Dalarnas Cykelförbund
Johan Carelle, Kung Gustafs torg 2 B lgh 1006
791 70 Falun

Kontakt:
Tel: 0760287242
E-post: This is a mailto link

Se all info