Hoppa till sidans innehåll

5-kamp


Här kommer resultatet från 5-kamp:

7-12 år

Namn   Förening Jerker-stegen Hörnboll Fackboll Blindboll Träffboll Totalt
Elif Cirik 3vHIF 11 21 20 25 6 83
Birk Nilsson 3V HIF 18 16 15 25 1 75
Maksymilian Lesniewski Oslo HIL 8 23 15 25 4 75
Martin Sörlie-Rogne Oslo HIL 13 21 12 25 3 74
Marina Huddén Team Östergötland 12 9 20 25 6 72
Mille Elvrum Frosta IL 8 25 9 25 5 72
Casper Hönnås Frosta IL 14 17 19 15 5 70
Sara Abbas Oslo HIL 8 21 14 25 2 70
Alexander Lyngroth Oslo HIL 10 21 14 15 7 67
Alexander Pettersson Teodor Lejon 7 13 16 25 0 61
Teodor Pettersson Teodor Lejon 11 17 12 16 2 58

13-20 år

Namn   Förening Jerker-stegen Hörnboll Fackboll Blindboll Träffboll Totalt
Eric Bjälnes Team Östergötland 19 25 23 25 9 101
Jacom Hallberg Team Östergötland 20 23 16 25 12 96
Simon Olsson Furuboda 18 21 23 25 8 95
Embla Mårtensson Black Wolves RG Kristianstad 21 21 22 25 3 92
Emelie Arslan Black Wolves RG Kristianstad 19 19 20 25 7 90
Sofia Lindblad Smålands HIF 14 23 18 25 10 90
Amanda Malmberg FIFH Malmö 16 25 21 25 2 89
Emma Hallel 3V HIF           87
Moen Ande Johannes FIFH Malmö 18 25 13 25 6 87
Linus Björkman FIFH Malmö 19 25 14 25 4 87
Caroline Wallberg FIFH Malmö 16 21 14 25 10 86
Anna Emilie Nygaard Hardhausene 18 19 23 15 7 82
Frida  Bergström Neuroförbundet Gbg 17 23 11 25 5 81
Hassan   FMF Assistans 14 19 16 25 4 78
Greta Olai Team Östergötland 14 21 8 25 8 76
Theodor Pettersson Black Wolves RG Kristianstad 17 14 13 25 6 75
Malte Ewalds 3V HIF 25 17 23 5 4 74
Katarina Lazin FIFH Malmö 14 21 13 25 1 74
Mustafa Moughal FIFH Malmö 17 14 17 25 1 74
Johanna Hildesjö FIFH Malmö 14 23 18 15 2 72
Elias Trulsson Black Wolves RG Kristianstad 15 14 9 25 8 71
Josefina Lif Team Lif Racing 19 21 19 10 1 70
Alexandra Hansson FIFH Malmö 12 18 13 25 1 69
Helene Kandahl Frosta IL 12 19 10 25 1 67
Erik Cedergren Black Wolves RG Kristianstad 18 9 8 25 6 66
Sebastian Garcia FMF Assistans 0 17 16 25 8 66
Noemi Kupczak Oslo Handicapidrettslag 7 16 18 15 10 66
Jone Storsenes Oslo Handicapidrettslag 4 21 15 15 0 55
Nikita Abbas OHIL 6 23 3 10 11 53
Damla Eker FMF Assistans 14 21 12 0 0 47
Emil Wernersson FMF Assistans 12 6 3 12 4 37

Över 21 år

Namn   Förening Jerker-stegen Hörnboll Fackboll Blindboll Träffboll Totalt
Johanna Lindahl Superduper Johanna 18 25 25 25 15 108
David Tompovsky Furuboda IF 21 23 21 25 11 101
Sven Wahlborg Furuboda IF 20 25 21 25 8 99
Jacob Andersson Furuboda IF 18 21 20 25 10 94
Ida Moberg Furuboda IF 20 23 17 25 8 93
Lucas Munter Cabreira Team Östergötland 19 21 20 25 7 92
Robin Sundlöv Smålands HIF 16 23 20 25 6 90
Lina Rustan Team Östergötland 16 25 23 25 1 90
Jakob Berneus Furuboda IF 18 23 16 25 7 89
Mattias Håkansson 3V HIF 21 23 15 25 3 87
Emma Pettersson Furuboda IF 21 23 10 25 8 87
Rebecka Sjöholm Smålands HIF 19 16 6 25 19 85
Emma Björk FIFH Malmö 16 21 23 25 1 86
Markus Karlsson Furuboda IF 17 25 15 25 4 86
Caroline Andersson Furuboda IF 14 21 22 25 3 85
Martin Hoberg Furuboda IF 19 19 20 25 2 85
Matilda Kämpe Smålands HIF 24 23 17 10 9 83
Erica Clasén 3V HIF 18 23 21 15 5 82
Fredrik  Karlsson Grunden BOIS 20 21 13 25 3 82
Rikard Molin Team Östergötland 17 25 16 15 7 80
Jonathan Rossäng 3V HIF 17 25 9 25 4 80
Frida Waiméus FIFH Malmö 22 19 13 25 1 80
Martina Svensson Furuboda IF 23 10 13 25 9 80
Annie Persson Furuboda IF 14 19 15 25 6 79
Robert Sjöberg Furuboda IF 21 23 20 13 1 78
Emma Lindblad Smålands HIF 15 21 16 25 0 77
Ida Pettersson Smålands HIF 18 23 25 5 6 77
Iris Nilsson Smålands HIF 21 23 12 15 5 76
Marina Kjellson Rullesmurfen 23 8 13 25 7 76
Stefan  Lundgren FIFH Malmö 14 21 16 25 0 76
Isak Ahnlund Furuboda IF 16 23 9 25 3 76
Christopher Höjklinkt FIFH Malmö 12 16 13 25 8 74
Emelie Helgesson Furuboda IF 17 23 13 15 4 72
Ida Samuelsson Furuboda IF 18 10 10 25 0 63
Åsa Wendel Furuboda IF 13 14 15 15 4 61
Johanna Friberg Furuboda IF 17 23 12 5 4 61
Cicilia Lanneld 3V HIF 19 12 3 15 1 50
Roberg Axhorn 3V HIF 5 9 5 25 0 44
Reká Angyal 3V HIF 3 9 12 10 8 42
Matilda Ekstrand Furuboda IF 4 11 9 15 3 42
Carl Spångberg 3V HIF 8 13 10 5 4 40
Divya Kailasapillai Oslo Handicapidrettslag 0 21 8 5 3 37
Uppdaterad: 24 NOV 2015 10:40 Skribent: Fredrik Montin
Epost: This is a mailto link

Kontakt:

Göteborg Open, c/o 3V HIF
Kvibergs Idrottscenter, Övre Kaserngården 8
415 28 GÖTEBORG
E-post: This is a mailto link 
Jan Petersson tel: 0708-52 55 24

Webmaster: This is a mailto link

Vi finns även på:

Facebook

 

Huvudpartners:

Autoadapt autoadapt.se

Autoadapt_logo

Sernekewww.serneke.se

Logo_Serneke

Postadress:
3 V HIF
Pjäshallen, Övre Kaserngården 8
41527 Göteborg

Besöksadress:
Övre Kaserngården 8
41527 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0708890945
E-post: This is a mailto link