Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2008


RESULTAT Rågbergsrundan 2008

 

 

2008-12-29

Rågbergsrundan

OFFICIELLA RESULTAT

 

H 13-14 år Intervallstart klassisk stil 2,5 km

1

507 SANDSTRÖM Björn Täfteå IK 7:51.0 0.0

2

504 FREDRIKSSON Markus Lycksele IF 7:59.7 8.7

3

506 WICKBERG Erik Hägglunds IoFK 8:52.7 1:01.7

4

505 VESTERLUND Mattias Vännäs SK 9:14.7 1:23.7

5

502 GRATE Marcus Täfteå IK 9:18.4 1:27.4

6

501 LÖFDAHL Jakob Tvärålunds IF 9:26.0 1:35.0

7

508 EDVINSSON Felix Lycksele IF 9:30.1 1:39.1

D 13-14 år Intervallstart klassisk stil 2,5 km

1

510 ERIKSSON Olivia Hägglunds IoFK 9:05.2 0.0

2

509 ÅSTRÖM Evelina Spölands IF 9:06.7 1.5

3

515 PERSSON Ida Spölands IF 9:06.9 1.7

4

516 STRÖM Linda Hägglunds IoFK 9:31.1 25.9

5

513 MATTSON Anna Vindelns IF 9:47.7 42.5

6

512 LAGERLÖF Hanna Agnäs IK 10:05.0 59.8

7

518 WICKBERG Elin Hägglunds IoFK 10:17.2 1:12.0

8

517 FORSBERG Hanna Bjurholms IF 10:21.1 1:15.9

9

514 TORGRIMSSON Amanda Junsele IF 10:30.7 1:25.5

10

511 ENGSTRÖM Sanna Nätra SK 10:39.6 1:34.4

H 15-16 år Intervallstart klassisk stil 5,0 km

1

531 FORSBERG Johan Agnäs IK 14:31.0 0.0

2

530 ENGSTRÖM Alexander Nätra SK 15:31.2 1:00.2

3

529 STRÖM Jonathan Hägglunds IoFK 16:32.1 2:01.1

4

532 JOHANSSON Daniel Hägglunds IoFK 16:34.2 2:03.2

D 15-16 år Intervallstart klassisk stil 5,0 km

1

539 NORDSTRAND Sara Hägglunds IoFK 15:04.0 0.0

2

536 SUNDLING Jonna Tvärålunds IF 16:34.1 1:30.1

3

535 NORDIN Moa Bolidens SK 18:10.1 3:06.1

4

537 HÖRNBLAD Sofia Hägglunds IoFK 18:27.7 3:23.7

5

538 LARSSON Madeleine Vilhelmina IK 20:33.1 5:29.1

6

540 LINDBERG Moa Robertsfors IK 23:09.2 8:05.2

H 60- Intervallstart klassisk stil 5,0 km

1

542 ERIKSSON Stig Hägglunds IoFK 17:20.0 0.0

2

543 ERIKSSON Lars-Gustav Järvsjöby IF 21:18.5 3:58.5

H 50- Intervallstart klassisk stil 5,0 km

1

548 WALLRUD Bertil Bredträsk 18:57.3 0.0

H 40- Intervallstart klassisk stil 5,0 km

1

551 ERIKSSON John Norrfors IK 15:13.4 0.0

2

550 ENGSTRÖM Robert Nätra SK 16:57.8 1:44.4

3

552 LUNDBERG Martin Fredrika IK 17:46.0 2:32.6

H 17-18 år Intervallstart klassisk stil 6,0 km

1

573 PERSSON Simon Spölands IF 16:49.1 0.0

2

578 HEDMAN Petter IFK Umeå 17:19.5 30.4

3

574 NILSSON TOBIAS IFK Umeå 17:58.1 1:09.0

4

576 LANDSTRÖM Isak IFK Umeå 19:16.9 2:27.8

5

575 GUNNARSSON Per Lycksele IF 19:57.6 3:08.5

6

577 NILSSON Stefan Nätra SK 21:20.7 4:31.6

D 17-18 år Intervallstart klassisk stil 6,0 km

1

582 LUNDQVIST Evelina Bolidens SK 20:42.0 0.0

2

586 ÖSTERBERG Anna Graninge-Alliansen 21:15.3 33.3

3

583 LINDBERG Sofia Robertsfors IK 21:49.5 1:07.5

4

584 FREDRIKSSON Malin Lycksele IF 22:11.5 1:29.5

D 19-20 år Intervallstart klassisk stil 6,0 km

1

590 ERIKSSON Vendela Husums IF SK 20:17.9 0.0

D 21 - Intervallstart klassisk stil 6,0 km

1

593 FJÄLLSTRÖM Catrin Lycksele IF 21:30.1 0.0

2

594 NYSTRÖM Elisabeth IFK Umeå 22:49.8 1:19.7

H 19-20 år Intervallstart klassisk stil 9,0 km

1

603 PERSSON Christian Spölands IF 27:38.0 0.0

2

602 KAPELL Tomas Vårby IK 28:09.8 31.8

3

604 ERIKSSON Niklas Vännäs SK 30:45.8 3:07.8

H 21- Intervallstart klassisk stil 12 km

1

605 BYSTRÖM Fredrik Sollefteå SK 32:27.2 0.0

2

608 ROSVALL Martin Lycksele IF 33:12.7 45.5

3

611 NORUM Robin IFK Umeå 33:34.4 1:07.2

4

613 TINGELÖF Ulf Kraftstaven Ski Team Förening 33:43.1 1:15.9

5

607 LARSSON Tor Skellefteå SK 33:54.9 1:27.7

6

614 ÅSTRÖM Robert Hägglunds IoFK 34:38.5 2:11.3

7

609 SANDBERG Johan Kraftstaven Ski Team Förening 34:41.2 2:14.0

8

610 JOHANSSON Robert Hägglunds IoFK 35:17.8 2:50.6

9

618 GYLLROTH Emil Hägglunds IoFK 35:26.7 2:59.5

10

617 FORSBERG Andreas Röbäcks SK 37:04.6 4:37.4

EJ PLACERADE 10 åkare

H 13-14 år Intervallstart klassisk stil 2,5 km

503

SANDSTRÖM Samuel Vännäs SK EJ START

H 60- Intervallstart klassisk stil 5,0 km

541

SJÖKVIST Erik Hägglunds IoFK

544

WESTMAN Einar Fredrika IK EJ START

D 17-18 år Intervallstart klassisk stil 6,0 km

585

SANDSTRÖM Maja Täfteå IK EJ START

D 19-20 år Intervallstart klassisk stil 6,0 km

589

KÖNIGSSON Victoria Vännäs SK BRUTIT

H 35- Intervallstart klassisk stil 7,5 km

598

OLOFSSON TOMAS IFK Umeå EJ START

H 21- Intervallstart klassisk stil 12 km

606

JOHANSSON Daniel Hägglunds IoFK EJ START

612

SELLIN Niklas Hägglunds IoFK EJ START

615

WESTMAN Mattias IFK Umeå EJ START

616

LINDSTRÖM Fredrik Lycksele IF BRUTIT
Uppdaterad: 17 DEC 2011 18:41 Skribent: Malin Lagerlöf

Postadress:
Agnäs IK - Skidor
Israelsson Tommy, Agnäs 152
91691 Bjurholm

Kontakt:
Tel: 093240123
E-post: This is a mailto link

Se all info