Hoppa till sidans innehåll

Pojkar Inomhus


Klubbrekord inomhus, Pojkar - uppdaterad 2017-03-05        
Herrar:                       
60 meter  Alexander Bengtsson 1998 7.11   15.01.24 Malmö
200 meter Alexander Bengtsson 1998 22.97   15.02.08 Malmö
400 meter Filip Essbrant 1990 52.39   13.01.26 Malmö
800 meter Sirak Amanuel Belay 1992 2.06.09   12.01.28 Malmö
1500 meter Oskar Nilsson  1985 4.00.17   03.02.23 Västerås
3000 meter Oskar Nilsson  1985 8.39.74   04.02.21 Göteborg
60 meter häck            
Höjdhopp Ludvig Isacsson  1993 1.75   11.01.09 Kristianstad
Stavhopp Gustav Eichmüller  1998 2.52   13.02.08 Växjö
Längdhopp Fabian Fallgren  1989 6.70   08.01.24 Malmö
Trestegshopp Ludvig Isacsson  1993 12.37   11.02.20 Sätra
Kula 7.26 kg David Johansson  1991 12.96   14.01.24 Charleston
Viktkast 15.88 kg David Johansson  1991 18.12   15.02.27 Charleston
                       
H20-22 år:                      
60 meter Alexander Bengtsson 1998 7.11   15.01.24 Malmö
200 meter Alexander Bengtsson 1998 22.97   15.02.08 Malmö  
400 meter Oskar Nilsson 1985 52.75   04.01.18 Sätra  
800 meter Sirak Amanuel Belay 1992 2.06.09   12.01.28 Malmö  
1500 meter Oskar Nilsson 1985 4.00.17   03.02.23 Västerås
3000 meter Oskar Nilsson 1985 8.39.74   04.02.21 Göteborg
60 meter häck                      
Höjdhopp Ludvig Isacsson 1993 1.75   11.01.09 Kristianstad
Stavhopp Gustav Eichmüller 1998 2.52   13.02.08 Växjö
Längdhopp Fabian Fallgren 1989 6.70   08.01.24 Malmö  
Trestegshopp Ludvig Isacsson 1993 12.37   11.02.20 Sätra  
Kula 7.26 kg David Johansson 1991 12.65   13.02.22 Charleston
Viktkast 15.88 kg Davd Johansson  1991 15.56   13.12.07 Charleston
Stafett 4x200 Eff Phupatong 1998 1.41.57          
    Max Lindén 1998            
    Albin Persson 1999            
    Alexander Bengtsson 1998     14.12.14 Karlskrona  
                         
P18-19 år:                      
60 meter Alexander Bengtsson 1998 7.11   15.01.24 Malmö
200 meter Alexander Bengtsson 1998 22.97   15.02.08 Malmö  
400 meter Oskar Nilsson 1985 52.75   04.01.18 Sätra  
800 meter Oskar Nilsson 1985 2.07.38   01.01.14 Malmö  
1500 meter Oskar Nilsson 1985 4.00.17   03.02.23 Västerås
3000 meter Oskar Nilsson 1985 8.39.74   04.02.21 Göteborg
60 meter häck                      
Höjdhopp Ludvig Isacsson 1993 1.75   11.01.09 Kristianstad
Stavhopp Gustav Eichmüller 1998 2.52   13.02.08 Växjö
Längdhopp Fabian Fallgren 1989 6.70   08.01.24 Malmö  
Trestegshopp Ludvig Isacsson 1993 12.37   11.02.20 Sätra  
Kula 6.0 kg David Johansson 1991 14.30   10.01.30 Malmö  
Stafett 4x200 Eff Phupatong 1998 1.41.57          
    Max Lindén 1998            
    Albin Persson 1999            
    Alexander Bengtsson 1998     14.12.14 Karlskrona  
                         
P16-17 år:                      
60 meter Alexander Bengtsson 1998 7.11   15.01.24 Malmö
200 meter Alexander Bengtsson 1998 22.97   15.02.08 Malmö
400 meter Alexander Bengtsson 1998 53.77   15.01.17 Växjö  
800 meter Oskar Nilsson 1985 2.07.38   01.01.14 Malmö  
1500 meter Oskar Nilsson 1985 4.19.92   01.01.20 Malmö  
60 meter häck Ludvig Isacsson 1993 9.88   10.02.14 Karlskrona
Höjdhopp Daniel Möller 1990 1.72   06.03.18 Halmstad
Stavhopp Gustav Eichmüller 1998 2.52   13.02.08 Växjö
Längdhopp Fabian Fallgren 1989 6.57   05.01.30 Malmö  
Trestegshopp Ludvig Isacsson 1993 12.14   10.02.21 Malmö  
Kula 5.0 kg David Johansson 1991 13.13   08.12.06 Malmö  
Stafett 4x200 Eff Phupatong 1998 1.41.57          
    Max Lindén 1998            
    Albin Persson 1999            
    Alexander Bengtsson 1998     14.12.14 Karlskrona  
                         
P14-15 år:      

 

             
60 meter Alexander Bengtsson 1998 7.45   13.12.14 Karlskrona  
200 meter Alexander Bengtsson 1998 24.55   13.12.14 Karlskrona  
800 meter Albin Ekerot 1998 2.14.2   13.12.07 Malmö  
1000 meter Truls Månsson 2002 2.52.76   17.03.05 Uppsala
60 meter häck Gustav Eichmüller 1998 8.72   13.02.09 Växjö
Höjdhopp Marcus Martinsson 1990 1.71   04.12.18 Karlskrona
Stavhopp Gustav Eichmüller 1998 2.52   13.02.08 Växjö
Längdhopp Fabian Fallgren 1989 6.39   04.12.04 Malmö  
Trestegshopp Oskar Bergh 2002 10.28   17.01.25 Kristianstad
Kula 4.0 kg Gustav Eichmüller 1998 17.06   13.01.19 Växjö
Sjukamp Gustav Eichmüller 1998 4.200p   13.02.09 Växjö
Stafett 4x200 Lucas Lindbladh      2004  2.19.49          
  Gustav Karlström 2005            
  Erik Gunnarsson 2007            
  Arvid Jiwestam 2004     16.12.11   Karlskrona  
                         
P12-13 år:                       
60 meter Axel Johansson 1989 7.86   02.12.07 Malmö  
200 meter Axel Johansson 1989 27.87   02.02.02 Malmö  
800 meter Ludde Gölén 1989 2.29.9   01.12.01 Malmö  
60 meter häck Oliver Rosander 1994 11.11   07.02.11 Karlskrona
Höjdhopp Oliver Rosander 1994 1.40   07.02.04 Malmö  
    William Rosander 1995 1.40   07.01.20 Malmö  
Stavhopp Jesper Dreifalt 2002 2.10   15.12.12 Karlkrona
Längdhopp Gustav Eichmüller 1998 5.16   11.02.13 Malmö  
Trestegshopp David Johansson 1991 9.54   04.03.14 Karlskrona
Kula 3.0 kg Gustav Eichmüller 1998 14.81   11.02.12 Malmö  
Stafett 4x200 Lucas Lindbladh 2004 2.19.49        
  Gustav Karlström 2005          
  Erik Gunnarsson 2007          
  Arvid Jiwestam 2004     16.12.12 Karlskrona  
                         
P10-11 år:                      
60 meter Gustav Eichmüller 1998 8.91   09.12.05 Malmö  
800 meter Oscar Persson 1996 2.52.34   06.12.02 Malmö  
60 meter häck Oscar Persson 1996 11.65   07.12.15 Karlskrona
Höjdhopp Erik Lindberg 2002 1.35   13.12.14 Karlskrona  
Stavhopp John Fridolin-Jangtun 2002  1.53   13.01.11 Kristianstad 
Längdhopp Anton Dahlberg 1995 4.42   05.02.06 Malmö  
Kula 2.0 kg Gustav Eichmüller 1998 10.81   09.12.05 Malmö  
  Filip Lindbladh 2007 2.21.81        
  Linus Lindberg 2006          
  Erik Gunnarsson 2007          
  Isak Hjelm 2006     16.12.12 Karlskrona  
                         
P9 år och yngre:                
60 meter Filip Lindbladh 2007 9.35   16.12.11 Karlskrona  
800 meter Filip Lindbladh 2007 2.56.79   16.12.11 Karlskrona
Höjdhopp Filip Lindbladh 2007 1.19   16.01.17 Karlskrona  
Längdhopp Filip Lindbladh 2007 3.92   16.12.11 Karlskrona  
Kula 2.0 kg Filip Lindbladh 2007 8.36   16.12.11 Karlskrona  
Stafett 4x200                      
Uppdaterad: 20 MAR 2017 20:59 Skribent: Åke Norén & Alexander Nertlinge Asp

Postadress:
Åhus Friidrottsklubb - Friidrott
Box 90
29622 Åhus

Besöksadress:
Rännaregatan 40, Rännaregatan 40
29632 Åhus

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info