Hoppa till sidans innehåll

Åkarp IF Seriespel

Spelprogram - Träningsmatcher Div.1-2

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-01-27 14:00 137000019 Högaborgs BK - Kvarnby IK Västergårds IP 7, konstgräs
2018-02-08 18:30 137000054 Hittarps IK - Hässleholms IF Laröds IP plan 3 konstgräs
2018-02-09 18:30 137000068 Eslövs BK - IFK Malmö FK Berga IP, konstgräs
2018-02-10 13:00 137000058 IFK Trelleborg FK - KSF Prespa Birlik Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2018-02-10 14:00 137000007 IFÖ Bromölla IF (A) - IFK Hässleholm Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2018-02-10 15:00 137000061 Kristianstad FC - FC Rosengård 1917
2018-02-11 13:00 137000020 Hässleholms IF - Österlen FF Österås IP konstgräs 1
2018-02-13 18:30 137000067 Högaborgs BK - Vejbyslätts IF Västergårds IP 7, konstgräs
2018-02-13 19:00 137000071 FC Rosengård 1917 - Husie IF Herr Rosengård Södra IP
2018-02-15 19:30 137000040 Torns IF - Eslövs BK Tornvallen, Stångby konstgräs
2018-02-16 18:15 137000059 IFK Trelleborg FK - IFK Malmö FK Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2018-02-17 12:00 137000001 Eskilsminne IF - Hässleholms IF Harlyckan
2018-02-17 13:00 137000016 Ängelholms FF - IFK Hässleholm
2018-02-17 13:00 137000041 Torns IF - Lunds BK Senior Tornvallen, Stångby konstgräs
2018-02-17 13:00 137000055 Hittarps IK - Österlen FF Laröds IP plan 3 konstgräs
2018-02-17 14:00 137000008 IFÖ Bromölla IF (A) - Hörvikens IF Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2018-02-20 18:30 137000073 Högaborgs BK - Laholms FK Västergårds IP 7, konstgräs
2018-02-23 19:00 137000028 IFK Hässleholm - Nosaby IF Österås IP konstgräs 1
2018-02-24 12:00 137000002 Eskilsminne IF - FC Rosengård 1917 Harlyckan
2018-02-24 13:00 137000017 Ängelholms FF - Hittarps IK
2018-02-24 13:00 137000042 Torns IF - IFK Malmö FK Tornvallen, Stångby konstgräs
2018-02-24 14:00 137000009 IFÖ Bromölla IF (A) - Sölvesborgs GoIF Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2018-02-26 18:00 137000062 Kristianstad FC - Nosaby IF
2018-02-27 14:30 137000075 Malmö FF U 21 - Roskilde A Malmö Stadionområdet plan 7
2018-02-27 18:00 137000034 Österlen FF - Östers IF Inst. Skillinge IP konstgräs
2018-02-27 19:00 137000027 IFK Hässleholm - Sölvesborgs GoIF Österås IP konstgräs 1
2018-02-27 19:00 137000029 IFK Hässleholm - Mjällby AIF Inst. Österås IP konstgräs 1
2018-03-03 13:00 137000004 IFK Malmö FK - IF Limhamn Bunkeflo (Herr) Malmö Stadionområdet
2018-03-03 13:00 137000018 Ängelholms FF - Eskilsminne IF Inst.
2018-03-03 13:00 137000032 Kvarnby IK - KSF Prespa Birlik Bäckagårds IP plan 1
2018-03-03 13:00 137000063 Kristianstad FC - FK Karlskrona A-trupp
2018-03-03 13:30 137000047 FC Rosengård 1917 - BK Olympic
2018-03-03 14:00 137000010 IFÖ Bromölla IF (A) - Nosaby IF Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2018-03-04 12:00 137000035 Österlen FF - Hittarps IK Skillinge IP konstgräs
2018-03-05 17:00 137000077 IFK Malmö FK - Malmö FF U 19 Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2018-03-06 13:00 137000078 Malmö FF U 21 - FC Nordsjälland Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2018-03-08 19:30 137000043 Torns IF - BK Olympic Tornvallen, Stångby konstgräs
2018-03-10 12:00 137000056 Hittarps IK - Torns IF Laröds IP plan 3 konstgräs
2018-03-10 13:00 137000014 Ängelholms FF - Vinbergs IF
2018-03-10 13:00 137000030 IFK Hässleholm - Eskilsminne IF Österås IP konstgräs 1
2018-03-10 13:00 137000033 Kvarnby IK - IF Lödde Bäckagårds IP plan 1
2018-03-10 13:00 137000064 Kristianstad FC - Österlen FF Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
2018-03-10 13:00 137000083 FC Rosengård 1917 - Lunds BK Senior Klostergårdens IP, centrumplan
2018-03-10 14:00 137000036 Österlen FF - Kristianstad FC Inst. Skillinge IP konstgräs
2018-03-10 14:00 137000051 BK Olympic - KSF Prespa Birlik
2018-03-10 14:00 137000069 FBK Balkan - IFK Malmö FK Rosengård Södra IP
2018-03-13 17:30 137000081 Hässleholms IF - Östers IF U 21 Österås IP konstgräs 1
2018-03-14 18:30 137000015 Ängelholms FF - IS Halmia
2018-03-14 19:00 137000084 Lunds BK Senior - KSF Prespa Birlik Klostergårdens IP, centrumplan
2018-03-14 20:00 137000079 BK Olympic - GIF Nike Lindängens IP, Malmö konstgräs
2018-03-16 19:00 137000044 Torns IF - Kvarnby IK Tornvallen, Stångby konstgräs
2018-03-17 11:00 137000076 Vittsjö GIK Dam A - IFK Hässleholm P 16 Österås IP konstgräs 1
2018-03-17 12:00 137000003 Eskilsminne IF - Lunds BK Senior Harlyckan
2018-03-17 12:00 137000057 Hittarps IK - Varbergs GIF FK Laröds IP plan 3 konstgräs
2018-03-17 13:00 137000005 IFK Malmö FK - KSF Prespa Birlik Inst. Malmö Stadionområdet
2018-03-17 13:00 137000023 Nosaby IF - Sölvesborgs GoIF Kristianstads Arenaområde konstgräs 2
2018-03-17 14:00 137000011 IFÖ Bromölla IF (A) - Asarums IF FK Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2018-03-18 15:00 137000085 Kristianstads DFF - Kopparbergs/Göteborg Furehov IP, plan 5, konstgräs
2018-03-19 18:30 137000070 Kulladals FF - BK Olympic Kulladals IP, konstgräs
2018-03-20 18:00 137000072 Landskrona BOIS U21 - Högaborgs BK Landskrona IP F-plan konstgräs
2018-03-20 18:30 137000037 Österlen FF - Lunnarps BK Skillinge IP konstgräs
2018-03-22 19:15 137000045 Torns IF - Tvååkers IF Vejby IP, Konstgräs
2018-03-23 18:30 137000089 Lunds BK U19 - Landskrona BoIS U19 Klostergårdens IP, centrumplan
2018-03-24 12:00 137000021 Hässleholms IF - Nosaby IF Österås IP konstgräs 2
2018-03-24 13:00 137000006 IFK Malmö FK - Högaborgs BK Malmö Stadionområdet
2018-03-24 13:00 137000088 Malmö FF U 19 - KSF Prespa Birlik Bäckagårds IP plan 1
2018-03-24 13:30 137000049 FC Rosengård 1917 - Österlen FF
2018-03-24 14:00 137000012 IFÖ Bromölla IF (A) - FK Karlskrona Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2018-03-24 14:00 137000053 BK Olympic - Ängelholms FF
2018-03-27 18:30 137000038 Österlen FF - Liga 06 IF A-Lag Skillinge IP konstgräs
2018-03-29 19:00 137000050 FC Rosengård 1917 - Vinbergs IF A-lag Inst.
2018-03-29 19:00 137000080 Torns IF - Vinbergs IF
2018-03-30 12:00 137000031 IFK Hässleholm - Hittarps IK Österås IP konstgräs 1
2018-03-30 12:00 137000065 Kristianstad FC - Hässleholms IF Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
2018-03-30 13:00 137000025 Nosaby IF - Älmhults IF
2018-03-30 13:00 137000060 IFK Trelleborg FK - Kvarnby IK Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2018-03-30 14:00 137000013 IFÖ Bromölla IF (A) - IFK Karlshamn Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2018-03-31 12:00 137000026 Eskilsminne IF - Högaborgs BK Västergårds IP 7, konstgräs
2018-03-31 13:00 137000046 Torns IF - FC Rosengård 1917 Inst.
2018-03-31 13:30 137000086 Vellinge IF - IFK Malmö FK Vanningens IP Vellinge, konstgräs
2018-04-02 12:00 137000022 Hässleholms IF - Gnosjö IF Österås IP
2018-04-02 13:00 137000039 Österlen FF - Åkarps IF Branteviks IP
2018-04-02 14:00 137000052 BK Olympic - Malmö City FC (A) Inst.
2018-04-02 14:00 137000087 BK Olympic - Malmö City FC (A) Lindeborgs IP Konstgräs
2018-04-02 16:00 137000074 Torns IF - Dösjöbro IF
2018-07-25 19:00 137000091 FC Rosengård 1917 - BK Höllviken Inst. Rosengård, Tävlingsarena
2018-07-26 16:00 137000093 Kristianstads DFF - Vålerenga Norge Kristianstads Fotbollsarena
2018-07-26 19:00 137000095 FC Trelleborg - IFK Malmö FK Ymorvallen A-plan
2018-07-27 19:00 137000066 IFK Hässleholm - Kvarnby IK Österås IP A-plan
2018-07-28 11:00 137000090 IFÖ Bromölla IF (A) - Hellerups IK DK Strandängens IP A-plan
2018-07-29 14:00 137000094 Vittsjö GIK Dam A - FC Rosengård Vittsjö IP A-plan
2018-08-04 12:00 137000092 IFK Trelleborg FK - GIF Nike Vångavallen, Trelleborg C-plan
2018-11-12 18:00 137000099 Malmö FF U 21 - IFK Malmö FK Malmö Stadionområdet Hybridplanen
2018-11-15 19:00 137000096 Hittarps IK - Eslövs BK Laröds IP plan 3 konstgräs
2018-11-22 18:30 137000097 Hittarps IK - Höganäs BK Laröds IP plan 3 konstgräs
2018-12-01 11:00 137000102 BK Olympic - Eslövs BK Lindängens IP, Malmö konstgräs
2018-12-01 13:00 137000104 IFK Hässleholm - Åstorps FF Österås IP konstgräs 1
2018-12-01 14:00 137000100 FC Rosengård 1917 - Hyllie IK A Inst. Rosengård Södra IP
2018-12-08 13:00 137000103 BK Olympic - KSF Prespa Birlik Lindängens IP, Malmö konstgräs
2018-12-08 14:00 137000101 FC Rosengård 1917 - Rosengård FF Inst. Rosengård Södra IP

Postadress:
Åkarps IF - Fotboll
Box 8
23202 Åkarp

Besöksadress:
Stationsvägen 1
23202 Åkarp

Kontakt:
Tel: +4640462230
E-post: This is a mailto link

Se all info