Hoppa till sidans innehåll

Åkarp IF Seriespel

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P10 Kompisligan Sydvästra A1, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2018-04-14 09:30 Kulladals FF 1 - Malmö FF 1 Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
2018-04-14 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Torns IF orange Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 7-manna 3
2018-04-14 10:00 Malmö City FC gul - Lilla Torg FF blå Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 1
2018-04-14 10:30 FC Rosengård 1917 röd - IF Limhamn Bunkeflo L1 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-04-15 10:00 Åkarps IF - Husie IF 1 Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2018-04-15 11:00 Arlövs BI vit - Staffanstorp United FC Ungdom svart Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
2018-04-21 09:50 Malmö FF 1 - IF Limhamn Bunkeflo B1 Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 2
2018-04-21 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - FC Bellevue 1 Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 3
2018-04-21 11:30 Malmö City FC gul - Arlövs BI vit Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 2
2018-04-21 14:45 Lilla Torg FF blå - Kulladals FF 1 Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
2018-04-22 09:00 Torns IF orange - FC Rosengård 1917 röd Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
2018-04-22 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom svart - Husie IF 1 Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
2018-04-28 09:00 FC Bellevue 1 - Åkarps IF Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
2018-04-28 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - Torns IF orange Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 7-manna 1
2018-04-28 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Lilla Torg FF blå Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
2018-04-29 09:30 Husie IF 1 - Malmö City FC gul Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
2018-04-29 12:00 FC Rosengård 1917 röd - Malmö FF 1 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-04-29 12:00 Arlövs BI vit - Kulladals FF 1 Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
Maj
2018-05-05 09:30 Kulladals FF 1 - Husie IF 1 Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
2018-05-05 09:50 Malmö FF 1 - IF Limhamn Bunkeflo L1 Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 2
2018-05-05 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom svart - Åkarps IF Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
2018-05-05 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Arlövs BI vit Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 3
2018-05-05 12:00 Torns IF orange - FC Bellevue 1 Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
2018-05-05 12:45 Lilla Torg FF blå - FC Rosengård 1917 röd Mariedals IP konstgräs 7-manna 2
2018-05-19 09:00 FC Bellevue 1 - Staffanstorp United FC Ungdom svart Mellanhedens IP A-plan 7-manna 2
2018-05-19 09:30 Torns IF orange - Malmö FF 1 Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
2018-05-19 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - Lilla Torg FF blå Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
2018-05-19 10:00 Husie IF 1 - IF Limhamn Bunkeflo B1 Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
2018-05-19 11:30 Åkarps IF - Malmö City FC gul Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2018-05-19 13:30 FC Rosengård 1917 röd - Arlövs BI vit Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-05-26 09:50 Malmö FF 1 - FC Bellevue 1 Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 2
2018-05-26 10:15 Lilla Torg FF blå - Torns IF orange Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
2018-05-26 11:30 Malmö City FC gul - Staffanstorp United FC Ungdom svart Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 2
2018-05-27 09:30 Kulladals FF 1 - Åkarps IF Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
2018-05-27 09:30 Husie IF 1 - FC Rosengård 1917 röd Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
2018-05-27 10:00 Arlövs BI vit - IF Limhamn Bunkeflo L1 Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
Juni
2018-06-02 09:00 FC Bellevue 1 - Malmö City FC gul Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
2018-06-02 09:30 Torns IF orange - Arlövs BI vit Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
2018-06-02 09:50 Malmö FF 1 - Lilla Torg FF blå Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 2
2018-06-02 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - Husie IF 1 Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
2018-06-03 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom svart - Kulladals FF 1 Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
2018-06-03 11:30 Åkarps IF - IF Limhamn Bunkeflo B1 Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2018-06-09 09:30 Kulladals FF 1 - Malmö City FC gul Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
2018-06-09 10:00 Arlövs BI vit - Malmö FF 1 Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2018-06-09 10:30 FC Rosengård 1917 röd - Åkarps IF Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-06-09 11:30 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Staffanstorp United FC Ungdom svart Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
2018-06-10 09:30 Husie IF 1 - Torns IF orange Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
2018-06-10 10:00 Lilla Torg FF blå - FC Bellevue 1 Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
2018-06-16 09:00 FC Bellevue 1 - Kulladals FF 1 Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
2018-06-16 11:30 Malmö City FC gul - IF Limhamn Bunkeflo B1 Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 2
2018-06-16 11:30 Åkarps IF - IF Limhamn Bunkeflo L1 Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2018-06-16 12:30 Staffanstorp United FC Ungdom svart - FC Rosengård 1917 röd Staffansvallen Plan 4, konstgräs 7-manna 2
2018-06-17 10:00 Lilla Torg FF blå - Arlövs BI vit Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
2018-06-20 18:45 Malmö FF 1 - Husie IF 1 Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs 7-manna 1

Postadress:
Åkarps IF - Fotboll
Box 8
23202 Åkarp

Besöksadress:
Stationsvägen 1
23202 Åkarp

Kontakt:
Tel: +4640462230
E-post: This is a mailto link

Se all info