Hoppa till sidans innehåll

Åkarp IF Seriespel

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P9 Kompisligan Sydvästra A, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2018-04-14 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Svedala IF blå Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-04-14 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom blå - Kvarnby IK röd Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
2018-04-14 10:00 Lilla Torg FF blå - Staffanstorp United FC Ungdom vit Mariedals IP konstgräs 5-manna 2
2018-04-14 10:00 Lindeborgs FF 1948 röd - Malmö FF 1 Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 1
2018-04-14 11:00 Åkarps IF 1 - FC Rosengård 1917 vit Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
2018-04-15 12:00 FC Rosengård 1917 blå - Malmö FF 2 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-04-21 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom vit - IF Limhamn Bunkeflo B1 Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
2018-04-21 11:00 Svedala IF blå - IF Limhamn Bunkeflo L1 Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 2
2018-04-21 12:00 FC Rosengård 1917 vit - Lilla Torg FF blå Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
2018-04-21 13:00 Malmö FF 2 - Åkarps IF 1 Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2018-04-22 12:00 FC Rosengård 1917 blå - Lindeborgs FF 1948 röd Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-04-22 12:15 Malmö FF 1 - Kvarnby IK röd Bäckagårds IP plan 2 5-manna 2
2018-04-28 09:00 Lilla Torg FF blå - Malmö FF 2 Mariedals IP konstgräs 5-manna 2
2018-04-28 09:30 Kvarnby IK röd - FC Rosengård 1917 blå Bäckagårds IP plan 2 5-manna 2
2018-04-28 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - FC Rosengård 1917 vit Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-04-28 11:00 Svedala IF blå - Staffanstorp United FC Ungdom vit Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-04-29 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - Staffanstorp United FC Ungdom blå Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
2018-04-29 11:00 Lindeborgs FF 1948 röd - Åkarps IF 1 Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 1
Maj
2018-05-05 10:00 Åkarps IF 1 - Kvarnby IK röd Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
2018-05-05 10:15 Malmö FF 1 - Staffanstorp United FC Ungdom blå Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2018-05-05 10:15 Malmö FF 2 - IF Limhamn Bunkeflo B1 Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2018-05-05 11:00 Lilla Torg FF blå - Lindeborgs FF 1948 röd Mariedals IP konstgräs 5-manna 1
2018-05-05 12:00 FC Rosengård 1917 vit - Svedala IF blå Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
2018-05-06 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom vit - IF Limhamn Bunkeflo L1 Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
2018-05-19 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom blå - FC Rosengård 1917 blå Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
2018-05-19 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Lindeborgs FF 1948 röd Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-05-19 11:00 Svedala IF blå - Malmö FF 2 Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-05-20 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - Malmö FF 1 Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
2018-05-20 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom vit - FC Rosengård 1917 vit Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
2018-05-20 12:15 Kvarnby IK röd - Lilla Torg FF blå Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
2018-05-22 18:00 Malmö FF 2 - IF Limhamn Bunkeflo L1 Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2018-05-23 18:00 Malmö FF 1 - IF Limhamn Bunkeflo B1 Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2018-05-26 10:15 Malmö FF 2 - Staffanstorp United FC Ungdom vit Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
2018-05-26 11:00 Åkarps IF 1 - Staffanstorp United FC Ungdom blå Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
2018-05-26 12:00 FC Rosengård 1917 blå - Malmö FF 1 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-05-27 10:30 Lindeborgs FF 1948 röd - Svedala IF blå Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 1
2018-05-27 12:00 FC Rosengård 1917 vit - IF Limhamn Bunkeflo L1 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
2018-05-27 13:00 Kvarnby IK röd - IF Limhamn Bunkeflo B1 Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
Juni
2018-06-02 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom blå - Lilla Torg FF blå Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
2018-06-02 11:00 Svedala IF blå - Kvarnby IK röd Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-06-02 12:00 FC Rosengård 1917 vit - Malmö FF 2 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
2018-06-02 13:00 Malmö FF 1 - Åkarps IF 1 Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2018-06-03 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - FC Rosengård 1917 blå Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
2018-06-03 10:00 Staffanstorp United FC Ungdom vit - Lindeborgs FF 1948 röd Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
2018-06-09 10:00 Lindeborgs FF 1948 röd - FC Rosengård 1917 vit Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 1
2018-06-09 10:00 Lilla Torg FF blå - Malmö FF 1 Mariedals IP konstgräs 5-manna 1
2018-06-09 10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Staffanstorp United FC Ungdom blå Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-06-09 11:45 Kvarnby IK röd - Staffanstorp United FC Ungdom vit Bäckagårds IP plan 2 5-manna 2
2018-06-09 12:00 Åkarps IF 1 - FC Rosengård 1917 blå Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
2018-06-16 11:00 Malmö FF 2 - Lindeborgs FF 1948 röd Lindeborgs IP konstgräs 5-manna
2018-06-16 12:00 FC Rosengård 1917 blå - Lilla Torg FF blå Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2018-06-16 12:30 Staffanstorp United FC Ungdom blå - Svedala IF blå Staffansvallen Plan 4, konstgräs 7-manna 1
2018-06-17 10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - Åkarps IF 1 Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
2018-06-17 12:00 FC Rosengård 1917 vit - Kvarnby IK röd Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2

Postadress:
Åkarps IF - Fotboll
Box 8
23202 Åkarp

Besöksadress:
Stationsvägen 1
23202 Åkarp

Kontakt:
Tel: +4640462230
E-post: This is a mailto link

Se all info