Hoppa till sidans innehåll

Åkarp IF Seriespel

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - F9 Kompisligan Sydvästra B1, höst

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Januari
FC Rosengård - Borgeby FK röd Malmö IP 5-manna 1
FC Rosengård vit - FC Rosengård Malmö IP 5-manna 1
Augusti
2018-08-11 12:00 Svedala IF vit - Uppåkra IF vit Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-08-12 11:00 GIF Nike röd - TFK Nova Eslöv Lomma IP Knatteplan
2018-08-12 11:15 IFK Klagshamn gul - Åkarps IF 2 Klagshamns IP plan 7 7-manna
2018-08-12 13:00 Hörby FF - FC Rosengård vit Malmö IP 5-manna 1
2018-08-18 11:00 Svedala IF vit - IFK Klagshamn gul Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-08-19 10:00 Borgeby FK röd - BK Höllviken Borgeby IP D-plan
2018-08-19 10:00 Hyllie IK grön - GIF Nike röd Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2018-08-19 11:00 Uppåkra IF vit - IF Limhamn Bunkeflo 1 Uppåkravallen, plan 4 5-manna 1
2018-08-25 09:30 BK Höllviken - TFK Nova Eslöv Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2018-08-25 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Hyllie IK grön Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
2018-08-25 14:00 Borgeby FK röd - FC Rosengård vit Borgeby IP D-plan
2018-08-26 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - IFK Klagshamn gul Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-08-26 11:00 GIF Nike röd - Uppåkra IF vit Lomma IP Knatteplan
2018-08-26 11:00 Hörby FF - Svedala IF vit Hörby IP C-plan 5-manna
2018-08-26 12:30 FC Rosengård - Åkarps IF 2 Malmö IP 5-manna 1
September
2018-09-01 09:30 FC Rosengård vit - BK Höllviken Malmö IP 5-manna 1
2018-09-01 10:00 Åkarps IF 2 - Borgeby FK röd Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2018-09-01 12:30 IFK Klagshamn gul - GIF Nike röd Klagshamns IP plan 7 7-manna
2018-09-02 10:00 Hyllie IK grön - TFK Nova Eslöv Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2018-09-02 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Hörby FF Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-09-02 11:00 Svedala IF vit - FC Rosengård Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-09-05 18:00 Åkarps IF 2 - Hörby FF Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2018-09-06 18:00 Borgeby FK röd - Svedala IF vit Borgeby IP, F-plan 9-manna
2018-09-08 10:00 BK Höllviken - Hyllie IK grön Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2018-09-09 10:15 TFK Nova Eslöv - Uppåkra IF vit Berga IP, naturgräs
2018-09-09 10:30 FC Rosengård - IF Limhamn Bunkeflo 1 Malmö IP 5-manna 1
2018-09-09 11:00 GIF Nike röd - Hörby FF Lomma IP Knatteplan
2018-09-09 11:30 FC Rosengård vit - Åkarps IF 2 Malmö IP 5-manna 1
2018-09-15 11:00 Svedala IF vit - FC Rosengård vit Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-09-15 11:00 IFK Klagshamn gul - TFK Nova Eslöv Klagshamns IP plan 7 7-manna
2018-09-16 09:45 GIF Nike röd - FC Rosengård Lomma IP Knatteplan
2018-09-16 10:00 Åkarps IF 2 - BK Höllviken Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2018-09-16 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Borgeby FK röd Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-09-16 12:30 Uppåkra IF vit - Hyllie IK grön Uppåkravallen, plan 4 5-manna 1
2018-09-22 10:00 Borgeby FK röd - GIF Nike röd Borgeby IP D-plan
2018-09-22 11:00 TFK Nova Eslöv - Hörby FF Berga IP, naturgräs
2018-09-22 12:30 FC Rosengård vit - IF Limhamn Bunkeflo 1 Malmö IP 5-manna 1
2018-09-23 10:00 BK Höllviken - Uppåkra IF vit Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2018-09-23 10:00 Hyllie IK grön - IFK Klagshamn gul Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2018-09-23 11:15 Åkarps IF 2 - Svedala IF vit Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2018-09-29 11:00 Svedala IF vit - BK Höllviken Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-09-29 11:00 Hörby FF - Hyllie IK grön Hörby IP C-plan 5-manna
2018-09-30 10:00 IF Limhamn Bunkeflo 1 - Åkarps IF 2 Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
2018-09-30 10:30 FC Rosengård - TFK Nova Eslöv Malmö IP 5-manna 1
2018-09-30 11:30 IFK Klagshamn gul - Uppåkra IF vit Klagshamns IP plan 7 7-manna
2018-09-30 12:15 GIF Nike röd - FC Rosengård vit Lomma IP Knatteplan
Oktober
2018-10-06 09:30 Uppåkra IF vit - Hörby FF Uppåkravallen, plan 4 5-manna 1
2018-10-06 10:00 Hyllie IK grön - FC Rosengård Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2018-10-06 11:00 Svedala IF vit - IF Limhamn Bunkeflo 1 Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 1
2018-10-06 11:00 TFK Nova Eslöv - Borgeby FK röd Bergahallen (Berga IP), Eslöv 5-manna 1
2018-10-07 10:00 BK Höllviken - IFK Klagshamn gul Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 1
2018-10-07 10:00 Åkarps IF 2 - GIF Nike röd Åkarps IP B-plan 5-manna 1

Postadress:
Åkarps IF - Fotboll
Box 8
23202 Åkarp

Besöksadress:
Stationsvägen 1
23202 Åkarp

Kontakt:
Tel: +4640462230
E-post: This is a mailto link

Se all info