Hoppa till sidans innehåll

Åkarp IF Seriespel

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P10 Sydvästra C2, vår

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-13 10:45 Malmö City FC gul - Bara GoIF Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 1
2019-04-13 11:00 Veberöds AIF svart - Svedala IF svart Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-04-13 11:30 Lunds FF vit - FC Bellevue 3 Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 2
2019-04-13 14:00 Åkarps IF 2 - Genarps IF röd Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-04-14 09:30 Arlövs BI vit - Staffanstorp United FC blå Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-04-14 10:00 Bjärreds IF gul - Klågerups GoIF Borgeby IP C-plan Konstgräs 7-manna 1
2019-04-20 08:45 FC Bellevue 3 - Åkarps IF 2 Mellanhedens IP A-plan 7-manna 2
2019-04-22 09:30 Bara GoIF - Lunds FF vit Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-04-22 10:00 Staffanstorp United FC blå - Veberöds AIF svart Staffansvallen plan 3, 5-manna 1
2019-04-22 14:00 Genarps IF röd - Arlövs BI vit Ekevallen, Genarp B-plan
2019-04-22 17:45 Svedala IF svart - Bjärreds IF gul Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 2
2019-04-26 18:30 Åkarps IF 2 - Bara GoIF Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-04-26 19:00 Malmö City FC gul - Bjärreds IF gul Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 1
2019-04-27 09:00 Lunds FF vit - Klågerups GoIF Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-04-27 10:00 Svedala IF svart - Staffanstorp United FC blå Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 2
2019-04-27 11:00 Veberöds AIF svart - Genarps IF röd Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-04-27 11:45 Arlövs BI vit - FC Bellevue 3 Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
Maj
2019-05-04 09:30 Bjärreds IF gul - Staffanstorp United FC blå Borgeby IP B-plan 7-manna 1
2019-05-04 10:00 Bara GoIF - Arlövs BI vit Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-05-04 11:30 Genarps IF röd - Svedala IF svart Ekevallen, Genarp B-plan
2019-05-04 13:30 Klågerups GoIF - Åkarps IF 2 Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-05-05 08:45 FC Bellevue 3 - Veberöds AIF svart Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
2019-05-05 11:45 Malmö City FC gul - Lunds FF vit Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 1
2019-05-11 10:00 Svedala IF svart - FC Bellevue 3 Aggarpsvallen, konstgräs 1 5-manna 2
2019-05-11 11:00 Veberöds AIF svart - Bara GoIF Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-05-11 11:30 Lunds FF vit - Bjärreds IF gul Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 2
2019-05-12 10:00 Staffanstorp United FC blå - Genarps IF röd Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
2019-05-12 11:00 Åkarps IF 2 - Malmö City FC gul Åkarps IP, konstgräs 7-manna 2
2019-05-12 11:45 Arlövs BI vit - Klågerups GoIF Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-05-18 08:45 FC Bellevue 3 - Staffanstorp United FC blå Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
2019-05-18 10:00 Bara GoIF - Svedala IF svart Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-05-18 11:00 Lunds FF vit - Åkarps IF 2 Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-05-18 12:00 Bjärreds IF gul - Genarps IF röd Borgeby IP B-plan 7-manna 1
2019-05-18 12:15 Klågerups GoIF - Veberöds AIF svart Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-05-19 11:45 Malmö City FC gul - Arlövs BI vit Kirsebergs IP, konstgräs
2019-05-25 10:00 Svedala IF svart - Klågerups GoIF Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
2019-05-25 11:00 Veberöds AIF svart - Malmö City FC gul Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-05-25 11:00 Genarps IF röd - FC Bellevue 3 Ekevallen, Genarp B-plan
2019-05-25 11:45 Arlövs BI vit - Lunds FF vit Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-05-26 10:00 Åkarps IF 2 - Bjärreds IF gul Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-05-26 12:00 Staffanstorp United FC blå - Bara GoIF Staffansvallen Plan 4, konstgräs 7-manna 1
Juni
2019-06-02 15:00 Klågerups GoIF - Malmö City FC gul Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-06-08 10:00 Bara GoIF - Genarps IF röd Bara IP konstgräs 7-manna 1
2019-06-08 11:30 Malmö City FC gul - Svedala IF svart Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 2
2019-06-08 14:30 Klågerups GoIF - Staffanstorp United FC blå Gamla IP, Klågerup 7-manna naturgräs
2019-06-09 10:00 Åkarps IF 2 - Arlövs BI vit Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
2019-06-09 10:00 Bjärreds IF gul - FC Bellevue 3 Borgeby IP B-plan 7-manna 1
2019-06-09 13:00 Lunds FF vit - Veberöds AIF svart Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 1
2019-06-15 08:45 FC Bellevue 3 - Bara GoIF Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
2019-06-15 09:30 Veberöds AIF svart - Åkarps IF 2 Svalebo, naturgräs 7-manna 1
2019-06-15 10:00 Arlövs BI vit - Bjärreds IF gul Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
2019-06-15 10:00 Svedala IF svart - Lunds FF vit Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
2019-06-15 11:00 Genarps IF röd - Klågerups GoIF Ekevallen, Genarp B-plan
2019-06-15 12:30 Staffanstorp United FC blå - Malmö City FC gul Staffansvallen plan 3, 5-manna 1

Postadress:
Åkarps IF - Fotboll
Box 8
23202 Åkarp

Besöksadress:
Stationsvägen 1
23202 Åkarp

Kontakt:
Tel: +4640462230
E-post: This is a mailto link

Se all info