Hoppa till sidans innehåll

Åkarp IF Seriespel

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P9 Sydvästra B3, höst

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Arlövs BI blå Joakim Christiansen Blå/Blå/Blå
Bjärreds IF vit Peter Nilsson Röd /Blå/röd
BK Flagg Rickard Jönsson Röd/Blå/Röd
FC Rosengård 1917 vit Mohammad Ali Koujalli Vit/Vit/Vit
Hyllie IK randig Fredrik Cronholm grönsvart/svart/svart
Kvarnby IK blå Claudia Todorovska 0739694563 blå/blå/blå
Lunds FF grön Marcus Järås 0723873603 grön/vit/grön
Oxie SK röd Patrik Tall +46709295755 Vit/Svart/Svart
Torns IF orange Guillermo Sagastume Arrieta +46702603316 orange/svart/orange
Åkarps IF 2 Tom Kempe rödsvart/svart/svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2019-08-17 10:00 Torns IF orange - Oxie SK röd Tornvallen, Stångby konstgräs 5-manna 1B
2019-08-17 11:30 Lunds FF grön - Arlövs BI blå Smörlyckans IP, konstgräs 5-manna 1
2019-08-18 09:30 FC Rosengård 1917 vit - Åkarps IF 2 Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-08-18 10:00 Hyllie IK randig - BK Flagg Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2019-08-18 12:00 Kvarnby IK blå - Bjärreds IF vit Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
2019-08-23 18:30 Åkarps IF 2 - Kvarnby IK blå Åkarps IP B-plan 5-manna 2
2019-08-24 10:00 Bjärreds IF vit - Hyllie IK randig Borgeby IP D-plan 5-manna 1
2019-08-24 11:30 Oxie SK röd - FC Rosengård 1917 vit Oxievångs IP konstgräs 5-manna 1
2019-08-24 16:30 BK Flagg - Lunds FF grön Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-08-25 10:00 Arlövs BI blå - Torns IF orange Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
2019-08-31 09:30 Torns IF orange - BK Flagg Tornvallen, Stångby konstgräs 5-manna 1A
2019-08-31 10:00 Hyllie IK randig - Kvarnby IK blå Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
September
2019-09-01 09:30 FC Rosengård 1917 vit - Arlövs BI blå Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-01 10:00 Åkarps IF 2 - Oxie SK röd Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2019-09-01 11:30 Lunds FF grön - Bjärreds IF vit Smörlyckans IP, konstgräs 5-manna 1
2019-09-07 10:00 Bjärreds IF vit - Torns IF orange Borgeby IP, K-plan Konstgräs 5-manna 1
2019-09-07 10:00 Hyllie IK randig - Åkarps IF 2 Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-07 16:30 BK Flagg - FC Rosengård 1917 vit Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-09-08 10:00 Arlövs BI blå - Oxie SK röd Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
2019-09-08 10:30 Kvarnby IK blå - Lunds FF grön Bäckagårds IP plan 2 5-manna 1
2019-09-13 18:30 Åkarps IF 2 - Arlövs BI blå Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2019-09-14 09:30 Torns IF orange - Kvarnby IK blå Tornvallen, Stångby konstgräs 5-manna 1B
2019-09-14 11:30 Lunds FF grön - Hyllie IK randig Smörlyckans IP, konstgräs 5-manna 1
2019-09-15 09:30 FC Rosengård 1917 vit - Bjärreds IF vit Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-15 11:30 Oxie SK röd - BK Flagg Oxievångs IP konstgräs 5-manna 1
2019-09-21 10:00 Bjärreds IF vit - Oxie SK röd Borgeby IP D-plan 5-manna 1
2019-09-21 10:00 Hyllie IK randig - Torns IF orange Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-21 10:15 Kvarnby IK blå - FC Rosengård 1917 vit Bäckagårds IP plan 1 5-manna 1
2019-09-21 11:15 Lunds FF grön - Åkarps IF 2 Smörlyckans IP, konstgräs 5-manna 1
2019-09-21 16:30 BK Flagg - Arlövs BI blå Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-09-27 18:30 Åkarps IF 2 - BK Flagg Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
2019-09-28 10:30 Arlövs BI blå - Bjärreds IF vit Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
2019-09-28 11:30 Oxie SK röd - Kvarnby IK blå Oxievångs IP konstgräs 5-manna 1
2019-09-29 09:30 FC Rosengård 1917 vit - Hyllie IK randig Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-09-29 10:00 Torns IF orange - Lunds FF grön Tornvallen, Stångby konstgräs 5-manna 1A
Oktober
2019-10-05 09:30 Torns IF orange - Åkarps IF 2 Tornvallen, Stångby konstgräs 5-manna 1A
2019-10-05 12:00 Hyllie IK randig - Oxie SK röd Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-06 10:00 Lunds FF grön - FC Rosengård 1917 vit Smörlyckans IP, konstgräs 5-manna 1
2019-10-06 10:00 Bjärreds IF vit - BK Flagg Borgeby IP D-plan 5-manna 1
2019-10-06 10:30 Kvarnby IK blå - Arlövs BI blå Bäckagårds IP plan 1 5-manna 1
2019-10-12 10:00 Åkarps IF 2 - Bjärreds IF vit Åkarps IP B-plan 5-manna 1
2019-10-12 11:00 BK Flagg - Kvarnby IK blå Dalhems IP A-plan 5-manna 1
2019-10-12 11:15 Oxie SK röd - Lunds FF grön Oxievångs IP konstgräs 5-manna 1
2019-10-13 09:30 FC Rosengård 1917 vit - Torns IF orange Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 11:30 Arlövs BI blå - Hyllie IK randig Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1

Postadress:
Åkarps IF - Fotboll
Box 8
23202 Åkarp

Besöksadress:
Stationsvägen 1
23202 Åkarp

Kontakt:
Tel: +4640462230
E-post: This is a mailto link

Se all info