God fortsättning på det nya Judo-OS året 2016.
Nu startar judons vårtermin för 2016.
Ladda upp med judo i vår inför Sommar-OS i Rio, Brasilien.
Här följer viktig information inför nya terminen (vt16).
-
-
Uppdaterad: 11 JAN 2016 10:30
Nya tider för de barn (7-12 år) som började med judo under höstterminen 2015, nu tränar ni som fortsätter på andra terminen på onsdagar kl.17-18 samt på söndagar kl.11-12.
Nybörjare barn (7-12 år) får komma in och träna på söndagar kl.11-12.
Stor & Liten-judo (barn 5-7 år samt föräldrar) fortsätter att träna judo som tidigare på söndagar kl.10-11.
Judo Ne-waza gruppen med Tommy Hansson får återkomma med sin aktivitet för vt16 när det är klart.
Läs mera på länkad sida.
https://www7.idrottonline.se/AkersbergaJudoklubb-Judo/Foreningen/SchemalagdatraningarpaAJK/
Betala in för medlems- och träningsavgiften senast 1 månad efter start, helst nu i januari. Mera info på länkad sida.
https://www7.idrottonline.se/AkersbergaJudoklubb-Judo/Foreningen/MedlemsavgifterochBetalningarAJK/
Alla som är medlemmar och tränar/tävlar för ÅJK måste vara registrerade på Åkersberga Judoklubb på IdrottOnline, gäller även om ni sen tidigare registrerat er hos en annan förening eller klubb på IdrottOnline.
Alla som provar-på-judo och sen väljer att fortsätta med judo på ÅJK måste också registrera sig, själv eller via förälder/målsman.
FYLL I MEDLEMSANSÖKAN NU OM NI INTE REDAN ÄR REGISTERERADE PÅ ÅJK. FINNS PÅ LÄNKAD SIDA.
https://www7.idrottonline.se/AkersbergaJudoklubb-Judo/Medlemsansokan/
Välkomna till judodojon!