Hoppa till sidans innehåll

Ale Knattret


 

Resultat  från  Ale-Knattret  korthåll  16 Januari i Piteå.

 

Klass K 11: 

1) Björn Isaksson,                                    I 19/A9 Skf                         195

2) Timothy Sjöö,                                      I 19/A9 Skf                         187

3) Wiljam Karlsson,                                  Drängsmark Skf                  185

Klass K 13 :

1) Per Karlsson,                                       Kalix Skf                             181

Klass K 17 :

1) Christoffer Lund,                                  I 19/A9 Skf                         182

Klass K 2 :

1) Magnus Strandberg,                             Piteå Skf                             184

Klass K 3 :

1) Johan Enoksson,                                  Piteå Skf                             183

2) Elina Johansson,                                  Ale Skf                                168

3) Emil Johansson,                                   Ale Skf                                166

4) Johannes Ek,                                       Kalix Skf                             160

5) Rasmus Lundberg,                               Piteå Skf                             160

6) Robert Ek,                                           Kalix  Skf                            126

Klass K 4:

1) Mats Kågström,                                    Piteå Skf                             187

2) Leif Sandberg,                                     Kalix Skf                             179

3) Therese Karlsson,                                Drängsmark Skf                  178

4) Ida Lundmark,                                     Drängsmark Skf                  171

Klass K Elit :

1) Marlene Forsell,                                   Ramselefors  Skf                 190

2) Roger Andersson,                                S 3 SoIF                             187

Klass K 55 :

1) Donald Johansson,                               Ale Skf                               187

2) Sture Nilsson,                                      Piteå Skf                            174

3) Alf Edin,                                              Ale Skf                               167

4) Folke Niemi,                                        Niemis Skf                          161

5) Lennart Westermark,                           Drängsmark Skf                  161

Klass K 65 :

1) Håkan Lidman,                                    Skellefteå Skg                     193

Klass K 70 :

1) Rune Utterström,                                 Ale Skf                               190

2) Gunnar Iversen,                                  S 3 SoIF                             189

3) Roland Nilsson,                                    Piteå Skf                            188

4) Bertil Ruisniemi,                                  Övertorneå SKF                   187

5) Bertil Omark,                                      Kuivakangas Skf                  186

Klass K 75 :

1) Sture Grahn,                                       Piteå Skf                             186

 

Final Seniorer ställning :

1) Marlene Forsell,                                   Ramselefors Skf                  325

2) Roger Andersson,                                S 3 SoIF                             320

3) Johan Enoksson,                                  Piteå Skf                            318

4) Leif Sandberg,                                     Kalix Skf                            317

5) Mats Kågström,                                   Piteå Skf                            309

6) Ida Lundmark,                                    Drängsmark Skf                  291

7) Emil Johansson,                                  Ale Skf                               287

8) Rasmus Lundberg,                              Piteå Skf                             258

9) Robert Ek,                                          Kalix Skf                            230

 

Final Ligg :

1) Gunnar Iversen,                                 S 3 SoIF                             338

2) Björn Isaksson,                                  I 19/A9 Skf                         337

3) Håkan Lidman,                                   Skellefteå SKG                    332

4) Sture Grahn,                                      Piteå Skf                            328

5) Roland Nilsson,                                  Piteå Skf                             328

6) Rune Utterström,                               Ale Skf                                328

7) Timothy Sjöö,                                    I 19/A9 Skf                         326

8) Wiljam Karlsson,                                Drängsmark  Skf                 323

9) Bertil Ruisniemi,                                 Övertorneå Skf                   323

10) Bertil Omark,                                   Kuivakangas Skf                 318

11) Per Karlsson,                                   Kalix Skf                             317

12) Christoffer Lund,                              I 19/A9 Skf                         313

13) Magnus Strandberg,                          Piteå Skf                            184

 

Final Jun :

1) Therese Karlsson,                                Drängsmark Skf                 293

2) Elina Johansson,                                  Ale Skf                              293

3) Johannes Ek,                                       Kalix  Skf                          282

Final Vet :

1) Donald Johansson,                              Ale Skf                              324

2) Alf Edin,                                             Ale Skf                              303

3) Sture Nilsson,                                     Piteå Skf                            295

4) Folke Niemi,                                       Niemis Skf                         281

5) Lennart Westermark,                          Drängsmark Skf                 278

 

Final extratävling Liggande för ställningsskyttar :

1) Donald Johansson,                              Ale Skf                              340

2) Roger Andersson,                               S 3 SoIF                             338

3) Johan Enoksson,                                 Piteå Skf                            336

4) Leif Sandberg,                                    Kalix Skf                            335

5) Emil Johansson,                                  Ale Skf                              334

6) Mats Kågström,                                   Piteå Skf                           334

7) Alf Edin,                                             Ale Skf                              333

8) Marlene Forsell,                                  Ramselefors Skf                 331

9) Johannes Ek,                                      Kalix Skf                            322

10) Lennart Westermark,                         Drängsmark Skf                 321

11) Ida Lundmark,                                  Drängsmark Skf                 175

12) Robert Ek,                                        Kalix Skf                            170

 

 

Stormästare:

Stormästaren koras efter platssiffra från Noliaträffen och Ale-Knattret.

Vid lika summa platssiffra avgörs placering genom summa totalpoäng.

 

Seniorer  Roger Andersson                    S 3 SoIF

Veteraner Donald Johansson                 Ale Skf

Juniorer    Elina Johansson                    Ale Skf

Liggande  Gunnar Iversen                      S 3 SoIF 

 

Uppdaterad: 17 JAN 2011 22:07
Skribent: Rune Utterström

Postadress:
Ale SkF - Skyttesport
Rune Utterström, Residensgatan 4 C
97236 Luleå

Kontakt:
Tel: 0920-81064
E-post: This is a mailto link

Se all info