Hoppa till sidans innehåll

Arvika 2010


 

Arvika Kedjan 2010

2010-07-15

Resultat Tävling A

2010-07-15

2010-07-15

18:42:19

© Computer Consulting Sidan 1

1 Eva Åhlin Bälgvikens Skf (D) 49 49 50 148

2 Björn Boström Tibro Skytteförening (R) 49 50 49 148

3 Oskar Josefsson Sörby Odensberg Skytteförening (R) 48 49 50 147

4 Göran Åhlin Bälgvikens Skf (D) 49 49 49 147

5 Anders Pettersson Älmhult 50 48 49 147

6 Mikael Persson Saleby 48 48 50 146

7 Martin Vonheim Larsen Rygge 49 47 50 146

8 Liselott Danielsson Värnamo Skf (F) 48 49 49 146

9 May Elisabeth Nordahl Nordstrand (N) 49 49 48 146

10 Viktor Karlsson Ålems Skf (HS) 49 49 48 146

11 Stefan Alesved Karlstad-Ulvsby Skf (S) 50 48 48 146

12 Anders Brolund Arvika Skyttegille (S) 50 48 48 146

13 Anna Eklöf Storfors Skf (S) 50 45 50 145

14 Bo Allansson Stenungsund Skf (O) 48 48 49 145

15 Henry Håkansson Eda Skg (S) 47 50 48 145

16 Martin Dahlgren Arvika Skyttegille (S) 48 49 48 145

17 Anette Vonheim Larsen Rygge 49 48 48 145

18 Tor-Arne Solbakken Rygge 49 48 48 145

19 Daniel Nilsson Edsbjörke Skf (S) 49 48 48 145

20 Mattias Andersson Skultuna Skf (U) 49 48 48 145

21 Sandra Danielsson Ununge (B) 48 50 47 145

22 Mia Kristine Murr Rygge 49 49 47 145

23 Kasper Fingal Ålems Skf (HS) 46 48 50 144

24 Louise Olofsson Hajom Skytteförening (PÄ) 46 49 49 144

25 Henric Nordlöf Karlstad-Ulvsby Skf (S) 46 49 49 144

26 Caroline Törnvall Ultuna skf (C) 48 47 49 144

27 Dan Peter Murr Rygge 47 49 48 144

28 Elin Brask Eda Skg (S) 47 49 48 144

29 Olle Gabrielsson Rommehed Skf (W) 47 49 48 144

30 Ulf Lindberg Storfors Skf (S) 47 49 48 144

31 Jeremias Karlsson Ålems Skf (HS) 48 48 48 144

32 Roger Hjälström Ununge (B) 48 48 48 144

33 Sjö Rolf Larsson Nås Skg (W) 49 47 48 144

34 Emil Harju Arvika Skyttegille (S) 49 47 48 144

35 Magnus Johansson Rommehed Skf (W) 47 47 49 143

36 Jonas Sjöberg Ransberg Skytteförening (R) 47 47 49 143

37 Daniel Severinsson Eda Skg (S) 47 47 49 143

38 Johnny Vadebo Helsingborgs Skyttesällskap (M) 45 50 48 143

39 Fredrik Thyberg Edsbjörke Skf (S) 46 49 48 143

40 Jonny Wallberg Los Skf 47 48 48 143

41 Per Christensen Danmark 48 47 48 143

42 Ingemar Gustavsson Skövde Skg (R) 48 47 48 143

43 Sven Fäldt Storfors Skf (S) 49 46 48 143

44 Göran Berggren Skillingmarks Skf (S) 46 50 47 143

45 Jon L Hansen Danmark 48 48 47 143

46 Roger Strandh Mariestad Skyttegille (R) 48 48 47 143

47 Fredrik Hellberg Orsa Skg (W) 49 47 47 143

48 Jens Pettersen Nordstrand (N) 48 49 46 143

49 Anna Håkansson Eda Skg (S) 48 49 46 143

50 Tomas Johannesson Dals Ed (PD) 48 49 46 143

51 Emma Hansson Storfors Skf (S) 49 48 46 143

52 Lars Evaldsson Göteborgs Skg (O) 49 49 45 143

53 Linda Bergman Ununge (B) 47 46 49 142

54 Bo Andersson Kongahälla Skg (O) 46 48 48 142

55 Fredrik Sandberg Storfors Skf (S) 46 48 48 142

2010-07-15

2010-07-15

18:42:19

© Computer Consulting Sidan 2

56 Daniel Wallberg Los Skf 46 48 48 142

57 Andreas Höjevik Storfors Skf (S) 47 47 48 142

58 Andree Brask Eda Skg (S) 47 47 48 142

59 Martin Gustavsson Sörby Odensberg Skytteförening (R) 47 47 48 142

60 Edward Murr Rygge 48 46 48 142

61 Samuel Magnor Eda Skg (S) 45 50 47 142

62 Viktor Isaksson Los Skf 47 48 47 142

63 Charlotte Karlsson Dals Ed (PD) 49 46 47 142

64 Magnus Larsson Älekulla Skf (PÄ) 47 49 46 142

65 Michael Madsen Danmark 48 48 46 142

66 Henry Ottosson Lekvattnet-Torsby Skf (S) 47 50 45 142

67 Sjö Tomas Larsson Nås Skg (W) 48 44 49 141

68 Gunnar Iversen S 3 Skytte o Idrottsförening (BD) 47 46 48 141

69 Halvor Sva Nordstrand (N) 48 45 48 141

70 Nicolai Christensen Danmark 49 44 48 141

71 Patrik Johansson Rommehed Skf (W) 46 48 47 141

72 Jane Jönsson Skurup Skf (M) 46 48 47 141

73 Ove Gustavsson Solberga Skf (O) 47 47 47 141

74 Finn Scheibye Danmark 48 46 47 141

75 Jarmo Marjala I 21 / T3 (Y) 46 49 46 141

76 Henry Östensson Gullberg-Härad (E) 47 48 46 141

77 Donald Johansson Ale Skf (BD) 47 48 46 141

78 Sture Allansson Stenungsund Skf (O) 48 47 46 141

79 Therese Danielsson Ununge (B) 49 46 46 141

80 Ingemar Månsson Helsingborgs Skyttesällskap (M) 49 48 44 141

81 Amanda Nilsson Beteds Skf (S) 45 46 49 140

82 Stefan Jonasson Hogdals Skf (Z) 46 46 48 140

83 Per Strandh Mariestad Skyttegille (R) 46 46 48 140

84 Jörgen Nilsson Beteds Skf (S) 46 47 47 140

85 Bjarne Veile Danmark 46 47 47 140

86 Bo Knoblauch Karlstad-Ulvsby Skf (S) 47 46 47 140

87 Sven-Åke Werme Karlstad-Ulvsby Skf (S) 46 48 46 140

88 Peter Fahlman Västerfärnebo Skf (U) 47 47 46 140

89 Stig Karlsson Ålems Skf (HS) 47 47 46 140

90 Björn Arve Sagbakken Rauhella (NO) 47 48 45 140

91 Lennart Karlsson Dals Ed (PD) 46 45 48 139

92 Erik Madsen Danmark 48 43 48 139

93 Rune Utterström Ale Skf (BD) 46 46 47 139

94 Oddveig Kjölsnäs Hölland & Björkelangen 46 46 47 139

95 Östen Tarland Eslöv Skg (M) 47 45 47 139

96 Jan-Olof Svensson Edsbjörke Skf (S) 47 45 47 139

97 Håkan Lidman Skellefteå Skg (AC) 47 45 47 139

98 Simon Johannesson Dals Ed (PD) 48 44 47 139

99 Madeleine Bergfeldt Malung Skg (W) 47 46 46 139

100 Marcus Åhlin Bälgvikens Skf (D) 47 46 46 139

101 Hans Sundén Bälgvikens Skf (D) 47 47 45 139

102 Emil Fäldt Storfors Skf (S) 47 47 45 139

103 Henry Lindström I 19/A9 48 46 45 139

104 Lennart Högenberg Hajom Skytteförening (PÄ) 49 45 45 139

105 Börje Erlandsson Skyttegillet Vikingen (O) 47 48 44 139

106 Geir Hamre Rauhella (NO) 50 45 44 139

107 Ove Olofsson Hajom Skytteförening (PÄ) 44 47 47 138

108 Gun Tarland Eslöv Skg (M) 45 46 47 138

109 Elin Åhlin Bälgvikens Skf (D) 45 48 45 138

110 Torbjörn Karlsson Vrenaortens Skg (D) 48 46 44 138

111 Odd-Arne Tangen Hölland & Björkelangen 46 44 47 137

112 Bror Rantakyrö Pello (BD) 44 47 46 137

113 Tim Knoblauch I 2 Skf (S) 41 46 49 136

114 Ewy Werner Edsbjörke Skf (S) 46 44 46 136

2010-07-15

2010-07-15

18:42:19

© Computer Consulting Sidan 3

115 Sigbjörn Lunner Hölland & Björkelangen 45 46 45 136

116 Max Hedsand Bälgvikens Skf (D) 45 46 45 136

117 Jan-Olov Spinord Fagersta skf (U) 47 44 45 136

118 Jennie Hantoft Kågeröd Skg (M) 43 46 46 135

119 Torsten Karlsson Vrenaortens Skg (D) 44 45 46 135

120 Björn Lindkjölen Rauhella (NO) 46 43 46 135

121 Steinar Olsen Rauhella (NO) 45 45 45 135

122 Kurt-Erik Eriksson Göteborgs Skg (O) 45 46 44 135

123 Jan Norlander Skultuna Skf (U) 41 46 47 134

124 Viktor Harju Arvika Skyttegille (S) 41 46 47 134

125 Jan Erik Fäldt Storfors Skf (S) 44 45 45 134

126 Jon Iversen Danmark 47 45 42 134

127 Allan West Danmark 45 41 47 133

128 Martin Karlsson Ålems Skf (HS) 41 46 46 133

129 David Johansson Arvika Skyttegille (S) 44 45 44 133

130 Kåre Oskar Larsen Rygge 46 45 42 133

131 Arild Nordby Rauhella (NO) 44 44 43 131

132 Jesper Nygren Arvika Skyttegille (S) 45 40 44 129

133 Göte Rydstedt Stockholm Skarp (A) 44 44 41 129

134 Bo Jönsson Ramsberg skf (T) 39 43 43 125

135 Anders Nilsson Ålems Skf (HS) 45 37 42 124

136 Helle Östergaard Mark Danmark 40 41 42 123

137 Gabriel Karlsson Dals Ed (PD) 42 40 41 123

138 Emma S Wester Arvika Skyttegille (S) 38 33 46 117

 
Arvika Kedjan 2010
2010-07-15
Final A-Final
Plac Namn Klubb Kval Final Totalt
1 Jonas Sjöberg Ransberg Skytteförening (R) 288 139 427
2 Anders Brolund Arvika Skyttegille (S) 286 137 423
3 Jane Jönsson Skurup Skf (M) 279 140 419
4 Tor-Arne Solbakken Rygge 279 140 419
5 Oddveig Kjölsnäs Hölland & Björkelangen 283 136 419
6 Henry Håkansson Eda Skg (S) 279 138 417
7 Anders Pettersson Älmhult 279 138 417
8 Viktor Karlsson Ålems Skf (HS) 282 135 417
9 Stefan Alesved Karlstad-Ulvsby Skf (S) 284 133 417
10 Björn Arve Sagbakken Rauhella (NO) 279 137 416
11 Olle Gabrielsson Rommehed Skf (W) 280 136 416
12 May Elisabeth Nordahl Nordstrand (N) 280 136 416
13 Caroline Törnvall Ultuna skf (C) 282 134 416
14 Göran Berggren Skillingmarks Skf (S) 279 136 415
15 Louise Olofsson Hajom Skytteförening (PÄ) 279 136 415
16 Fredrik Thyberg Edsbjörke Skf (S) 280 128 408
17 Mikael Persson Saleby 280 128 408
18 Per Christensen Danmark 279 128 407
19 Dan Peter Murr Rygge 279 124 403
20 Göran Åhlin Bälgvikens Skf (D) 281 120 401
Arvika Kedjan 2010
2010-07-15
Final B-Final
Plac Namn Klubb Kval Final Totalt
1 Bo Andersson Kongahälla Skg (O) 287 143 430
2 Bo Allansson Stenungsund Skf (O) 286 142 428
3 Donald Johansson Ale Skf (BD) 283 143 426
4 Mattias Andersson Skultuna Skf (U) 286 140 426
5 Sture Allansson Stenungsund Skf (O) 285 140 425
6 Fredrik Sandberg Storfors Skf (S) 284 140 424
7 Henry Östensson Gullberg-Härad (E) 280 141 421
8 Björn Boström Tibro Skytteförening (R) 283 138 421
9 Lars Evaldsson Göteborgs Skg (O) 284 137 421
10 Henry Lindström I 19/A9 278 142 420
11 Jan-Olof Svensson Edsbjörke Skf (S) 280 139 419
12 Henry Ottosson Lekvattnet-Torsby Skf (S) 285 134 419
13 Lennart Karlsson Dals Ed (PD) 277 141 418
14 Hans Sundén Bälgvikens Skf (D) 276 140 416
15 Andree Brask Eda Skg (S) 277 139 416
16 Michael Madsen Danmark 279 136 415
17 Edward Murr Rygge 281 134 415
18 Bror Rantakyrö Pello (BD) 275 135 410
19 Ulf Lindberg Storfors Skf (S) 274 135 409
20 Bo Knoblauch Karlstad-Ulvsby Skf (S) 275 133 408
Arvika Kedjan 2010
2010-07-15
Final C-Final
Plac Namn Klubb Kval Final Totalt
1 Mia Kristine Murr Rygge 291 147 438
2 Oskar Josefsson Sörby Odensberg Skytteförening (R) 292 141 433
3 Jeremias Karlsson Ålems Skf (HS) 285 147 432
4 Emma Hansson Storfors Skf (S) 288 144 432
5 Daniel Wallberg Los Skf 282 148 430
6 Kasper Fingal Ålems Skf (HS) 286 144 430
7 Anette Vonheim Larsen Rygge 289 141 430
8 Gunnar Iversen S 3 Skytte o Idrottsförening (BD) 285 144 429
9 Anna Eklöf Storfors Skf (S) 291 138 429
10 Samuel Magnor Eda Skg (S) 288 139 427
11 Håkan Lidman Skellefteå Skg (AC) 282 144 426
12 Elin Brask Eda Skg (S) 285 139 424
13 Fredrik Hellberg Orsa Skg (W) 284 139 423
14 Emil Harju Arvika Skyttegille (S) 286 137 423
15 Östen Tarland Eslöv Skg (M) 282 138 420
16 Viktor Isaksson Los Skf 283 136 419
17 Andreas Höjevik Storfors Skf (S) 280 138 418
18 Emil Fäldt Storfors Skf (S) 278 139 417
19 Amanda Nilsson Beteds Skf (S) 282 282
20 Daniel Severinsson Eda Skg (S) 279 279
Uppdaterad: 24 JUL 2010 09:44 Skribent: Rune Utterström

Postadress:
Ale SkF - Skyttesport
Rune Utterström, Residensgatan 4 C
97236 Luleå

Kontakt:
Tel: 0920-81064
E-post: This is a mailto link

Se all info