Hoppa till sidans innehåll

Landskamp


 

Uttagning nationellt korthåll

2011-07-17

Resultat final Junior St

2011-07-17

2011-07-19

06:53:33

© Computer Consulting Sidan 1

1 Andreas Christensson Falsterbo-Vellinge Skf 186 280 466 48 45 41 134 600

2 Emma Persson Hyllstofta Skf 184 274 458 50 48 41 139 597

3 Johan Christensson Falsterbo-Vellinge Skf 185 276 461 49 43 40 132 593

4 Tom Axelsson St Göteborgs Skg (VS) 179 271 450 48 47 47 142 592

5 Caroline Pettersson Bälinge-Jumkil Skf 184 270 454 48 44 39 131 585

6 Angelica Magnor St Eda Skg (VÄ) 173 266 439 49 42 37 128 567

7 Johan Gustavsson Karlstad-Ulvsby Skf (VÄ) 178 252 430 48 43 39 130 560

8 Markus Carlsson Karlstad-Ulvsby Skf (VÄ) 166 255 421 45 38 32 115 536

Uttagning nationellt korthåll

2011-07-17

Resultat final Senior Lig

2011-07-17

2011-07-19

06:52:50

© Computer Consulting Sidan 1

1 Johan Liljedahl Falköpings Skyttegille (VG) 196 292 488 49 49 50 148 636

2 Henrik Bengtsson Svedala Börringe Skf (M) 198 292 490 47 49 50 146 636

3 Ingemar Månsson L Helsingborgs Skyttesällskap (M) 197 293 490 48 49 46 143 633

4 Emelie Larsson Hagfors (VÄ) 195 289 484 49 49 49 147 631

5 Tom Axelsson Göteborgs Skg (VS) 194 288 482 48 50 49 147 629

6 Janne Persson Hyllstofta Skf 190 291 481 47 50 48 145 626

7 Andreas Christensson Falsterbo-Vellinge Skf 195 290 485 485

8 Johan Christensson L Falsterbo-Vellinge Skf 196 286 482 482

Uttagning nationellt korthåll

2011-07-17

Resultat final Senior St

2011-07-17

2011-07-19

06:54:32

© Computer Consulting Sidan 1

1 Emelie Larsson Hagfors (VÄ) 186 283 469 50 43 41 134 603

2 Donald Johansson Ale Skf (BD) 193 270 463 50 46 43 139 602

3 Johanna Nilsson Edsbjörke Skf (VÄ) 187 282 469 48 45 39 132 601

4 Per Magnusson Skillingmarks Skf (VÄ) 186 272 458 47 47 48 142 600

5 Eric Wallberg Arvika Skyttegille (VÄ) 183 279 462 49 47 42 138 600

6 Jan Moss Hagfors (VÄ) 184 274 458 49 44 43 136 594

7 Andrea Franzén Arvika Skyttegille (VÄ) 183 282 465 45 44 40 129 594

8 Ingemar Månsson Helsingborgs Skyttesällskap (M) 186 270 456 49 47 39 135 591

9 Johan Liljedahl st Falköpings Skyttegille (VG) 183 273 456 46 48 39 133 589

10 Henrik Bengtsson st Svedala Börringe Skf (M) 183 274 457 49 45 38 132 589

11 Janne Persson St Hyllstofta 180 271 451 49 44 43 136 587

Uttagning nationellt korthåll

2011-07-17

Resultat final Veteran

2011-07-17

2011-07-19

06:55:10

© Computer Consulting Sidan 1

1 Alf Sellin Enköpings Skg (C) 192 288 480 47 48 48 143 623

2 Rune Utterström Ale Skf (BD) 189 285 474 49 49 50 148 622

3 Östen Tarland Eslöv Skg (M) 195 284 479 48 46 48 142 621 (9)

4 Göran Berkelund Södertelge Skg (B) 189 292 481 46 48 46 140 621 (8)

5 Håkan Lidman Skellefteå Skg (AC) 187 289 476 48 46 49 143 619

6 Gun Tarland Eslöv Skg (M) 189 285 474 46 47 47 140 614

7 Gunnar Iversen S 3 Skytte o Idrottsförening (BD) 190 278 468 47 46 47 140 608

Uppdaterad: 19 JUL 2011 17:18
Skribent: Rune Utterström

Postadress:
Ale SkF - Skyttesport
Rune Utterström, Residensgatan 4 C
97236 Luleå

Kontakt:
Tel: 0920-81064
E-post: This is a mailto link

Se all info