Hoppa till sidans innehåll

Lubboträsk Fält


RESULTATLISTA LUBBOTRÄSKSKYTTET 2009-02-22

Klass:

F Elit

1. Ulf Olsson Umeå Skf AC                                36/11

2. Leif Sandberg Kalix Skf BD                            34/10

3. Harry Östling F21 Skf BD                               34/10

4. Peder Wahlberg Ramselefors Skf AC           33/09

5. Peter Östling F21 Skf BD                                33/07

6. Patrik Faxbrin k Hammerdal Skf Z                 31/10

7. Jan-Olof Lampinen S3 Skf BD                       25/09

Klass:

F4

1. Håkan Arvidsson Umeå Skf AC                   32/05

2. Lennart Jakobsson Ramselefors Skf AC     32/02

3. Lars Eliasson Ramselefors Skf AC               31/15

4. Sven Edlund Piteå Skf BD                              31/10

5. Frank Berggren Bastuträsk Skf BD               29/07

6. Anders Backlund Gideå Skf Y                       29/04

7. Gunder Häggström Rundvik Skf AC            24/03

8. Erik Sigfridsson Ramselefors Skf AC           23/05

Klass:

F17

1. Elina Johansson Ale Skf BD                          34/07

Klass:

F3

1. Kent Sandström Umeå Skf AC                       28/05

2. P-O Nyberg Bureå Skg AC                             22/03

3. Bo Larsson Bureå Skg AC                              19/05

Klass: F72

1. Tore Wikberg Umeå Skf AC                           27/10

2. Sture Grahn Piteå Skf BD                                24/09

3. Yngve Lindmark Skellefteå Skf AC                00/00

Klass:

F66

1. Fredrik Lundbäck Ytterbyn Skf BD                32/11

2. Rolf Lindbäck Vännäs Skf AC                        29/06

3. Rune Utterström Ale Skf BD                           29/06

4. Gunno Hörning Gideå Skf Y                            26/02

5. Stig Jussén Umeå Skf AC                                23/09

6. Roland Karlsson Umeå Skf AC                      20/01

7. Leif Sigfridsson Ramselefors Skf AC            18/07

 

Klass:

F56

1. Donald Johansson Ale Skf BD                       32/12

2. Henry Häggström Rundvik Skf AC               31/07

3. Alf Edin Ale Skf BD                                         30/08

4. Thorvald Sikström Rundvik Skf AC              30/05

5. Håkan Lidman Skellefteå Skg AC                  30/04

6. Gösta Hermansson Härnösand Skf Y            29/05

7. Kjell Marklund S3 Skf BD                                28/11

8. Lars Tegman Umeå Skf AC                             28/07

9. Gillis Engman Rundvik Skf AC                       26/04

10. John Lindgren Umeå Skf AC                         25/12

11. Roger Berggren Rundvik Skf AC                  25/04

12. Birger Rönngren Piteå Skf BD                       24/05

13. Bo Forsberg Moälven Skf Y                          23/01

14. Conny Sallander Moälven Skf Y                   19/03

15. Torbjörn Pettersson Ale Skf BD                    01/00

 

MÅL och AVSTÅND

1. C30 Liggande 308 m 50s innerr.

2. L2 Liggande 360 m 45s innerr.

3. B100 Liggande 614 m 50s

4. C20 Knästående 212 m 50s

5. 1/3 Liggande 382 m 45s innerr.

6. B65 Liggande 538 m 50s innerr.

 

Arrangör: Rönnskärs

Uppdaterad: 27 FEB 2009 11:46
Skribent: Rune Utterström

Postadress:
Ale SkF - Skyttesport
Rune Utterström, Residensgatan 4 C
97236 Luleå

Kontakt:
Tel: 0920-81064
E-post: This is a mailto link

Se all info