Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matchändringar - Västergötlands Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
P17 Div.1 - Region 2
2019-09-24 19:30 Skoftebyns IF - Utbynäs SK 2019-09-17 09:10
Herrar, Div 4 Norra
2019-09-22 14:00 Edsvära-Norra Vånga FF - Skultorps IF 2019-09-20 08:48
Herrar, Div 6 Trollhättan
2019-09-21 15:00 Åsaka SK - Sollebrunns AIK 2019-09-19 10:05
2019-09-29 16:00 Åsaka SK - Hjärtums IS 2019-09-19 10:06
Herrar Utveckling Elit div 1
2019-12-31 Vänersborgs IF - IFK Tidaholm 2019-09-16 09:59
Herrar Utveckling Elit div 2 Södra
2019-12-30 Skene IF - Fristad/Sparsör/Borgstena 2019-09-16 10:09
2019-12-31 Hestrafors IF - Limmareds IF 2019-09-16 10:07
2019-12-31 Mariedals IK - Ulricehamns IFK 2019-09-13 19:05
Herrar Utveckling A Norra
2019-10-01 19:00 Fagersanna IF - Korsberga IF 2019-09-13 19:34
Herrar Utveckling A Västra
2019-10-03 19:00 Vara SK - Göta BK 2019-09-13 19:33
Herrar Utveckling B Skövde
2019-09-29 11:00 Värsås U2/Vreten/Tibro U2 - Fröjereds IF 2019-09-13 19:30
2019-09-29 11:00 Tomtens IF - Norra Fågelås IF 2019-09-18 08:43
2019-12-31 Valtorps IF - Skövde AIK C 2019-09-20 11:14
Herrar Utveckling B Götene
2019-09-24 17:30 Vinninga AIF - Sils IF 2019-09-20 08:52
2019-09-29 11:00 Härlunda/Hangelösa - Källby IF 2019-09-18 14:48
Herrar Utveckling B Trollhättan
2019-12-31 Vänersborgs FK C - Vänersborgs IF C 2019-09-13 18:29
Herrar Utveckling B Borås Östra
2019-09-26 19:00 Gånghester/Målsryd - Rydboholms SK 2019-09-13 19:19
Herrar Utveckling B Ulricehamn
2019-09-24 17:30 Redvägs FK - Södra Vings IF 2019-09-16 10:04
P 35-slutspel
2019-10-06 16:00 Södra Vings IF - Annelunds IF 2019-09-19 14:51
Damer, Div 4 Norra
2019-09-22 17:15 Gullspång/Hova/Weimer (9:9) - Björsäters IF (9:9) 2019-09-20 10:39
2019-09-24 17:30 IF Tymer (9:9) - Töreboda IK (9:9) 2019-09-16 11:03
Damer, Div 4 Östra
2019-09-20 17:30 IFK Hjo (9:9) - IFK Tidaholm 2019-09-20 08:53
Damer, Div 4 Västra
2019-09-22 17:00 Lödöse Nygård IK U - Åsaka SK (9:9) 2019-09-18 12:00
2019-09-24 20:00 Åsaka SK (9:9) - Vänersborgs FK U 2019-09-18 12:08
2019-09-28 17:00 Åsaka SK (9:9) - Sjuntorps IF (9:9) 2019-09-19 10:09
Damer, Div 4 Mellersta
2019-09-28 12:00 Södra Härene IF (9:9) - Södra Ving/Timmele U 2019-09-19 08:35
Pojkar, Div 1 Västergötland 19+
2019-09-24 20:00 Vallens IF - Stala IF 2019-09-18 09:19
Pojkar, Div 2 Södra
2019-09-21 11:00 Tranemo IF - Borås AIK 2019-09-17 12:28
2019-10-15 19:00 Dalsjöfors GoIF - Sandareds IF 2019-09-13 19:27
Pojkar, Div 3 Västergötland
2019-09-22 11:00 Sandared/Sjömarken - IF Elfsborg 2019-09-18 16:39
2019-09-22 11:00 IFK Skövde FK - Alingsås IF FF 2019-09-13 19:07
2019-09-28 11:00 IFK Skövde FK - IF Elfsborg 2019-09-13 19:08
2019-10-09 Alingsås IF FF - Sandared/Sjömarken 2019-09-19 08:30
Pojkar, Div 4 Södra
2019-09-24 19:00 Kinna IF - Ulricehamns IFK 2019-09-17 09:48
Pojkar, Div 5 U15 Norra
2019-09-25 19:00 Skövde AIK - Skoftebyns IF 2019-09-17 17:37
2019-09-26 19:00 Skara FC - Trollhättans FK 2019-09-19 07:50
Pojkar, Div 5 U15 Södra
2019-09-22 11:00 IF Elfsborg - Brämhults IK Vit 2019-09-16 16:24
2019-10-08 19:00 Kinna IF Röd - Örby/Skene/Svansjö 2019-09-17 09:21
Pojkar, Div 5 Mariestad
2019-09-25 18:00 Fagersanna IF - IFK Skövde FK Blå 2019-09-20 11:43
Pojkar, Div 5 Skara
2019-09-22 17:45 Tomtens IF - Floby/Grolanda (9:9) 2019-09-18 14:16
Pojkar, Div 5 Trollhättan
2019-10-06 18:00 Vänersborgs IF - Orust Fotboll 2019-09-19 16:50
Pojkar, Div 5 Alingsås
2019-09-21 11:00 Holmalunds IF - Gerdskens BK Gul 2019-09-17 14:40
Pojkar, Div 5 Borås
2019-09-24 19:00 Kinna IF Blå - Horreds IF 2019-09-18 11:25
2019-09-27 18:30 Kinna IF Blå - Rydboholms SK 2019-09-18 11:55
Pojkar, Div 6 Norra
2019-09-22 16:00 Skara FC Vit - IFK Mariestad Blå 2019-09-19 12:52
2019-12-31 IFK Hjo Blå - IFK Mariestad Blå 2019-09-18 17:57
Pojkar, Div 6 Mariestad
2019-09-26 18:30 Mariestads BK - IFK Mariestad Vit 2019-09-13 17:55
Pojkar, Div 6 Skövde
2019-09-20 17:45 Ulvåkers IF - IFK Hjo Vit 2019-09-17 07:17
Pojkar, Div 6 Trollhättan
2019-09-22 16:30 Vänersborgs IF Blå - Saleby/Trässberg/N.Härene 2019-09-16 12:32
2019-09-22 18:00 Vänersborgs FK Vit - Vänersborgs IF Blå 2019-09-17 07:46
Pojkar, Div 7 Borås
2019-09-21 12:45 Kinna IF Röd - Dalstorp/Grimsås/Limmared 2019-09-18 13:13
2019-09-22 16:00 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö - Länghems IF 2019-09-15 13:26
2019-09-25 19:00 Tranemo/Gislaved - Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö 2019-09-17 11:06
2019-09-29 16:00 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö - Dalsjöfors GoIF 2019-09-16 16:07
Pojkar, Div 8 Norra
2019-09-23 17:45 Lidköpings FK Röd - IFK Tidaholm Vit 2019-09-16 13:00
Pojkar, Div 8 Västra
2019-09-17 20:15 Vänersborgs IF - Vänersborgs FK 2019-09-13 14:19
2019-10-02 18:30 Vänersborgs FK - Skoftebyns IF Svart 2019-09-19 08:01
Pojkar, Div 8 Södra
2019-09-22 17:00 Kinna IF Blå - IF Elfsborg 2019-09-19 08:28
Pojkar, Div 8 Mariestad
2019-09-25 18:30 IFK Skövde FK Vit - Skultorps IF 2019-09-15 10:59
2019-12-31 00:00 BK Trix - Fagersanna IF 2019-09-15 17:35
Pojkar, Div 8 Lidköping
2019-10-01 17:30 Vinninga AIF - Ardala GoIF 2019-09-17 19:40
Pojkar, Div 8 Herrljunga
2019-09-24 18:00 Stenstorps IF - IFK Tidaholm 2019-09-19 11:11
Pojkar, Div 8 Ulricehamn
2019-09-22 17:30 Svenljunga IK - Redvägs FK 2019-09-20 08:32
2019-12-31 Sparsör/Fristad/Borgstena - Redvägs FK 2019-09-13 20:44
2019-12-31 Kronängs IF - Vegby/Tvärred 2019-09-13 18:28
Pojkar, Div 9 Götene
2019-09-24 18:00 Sils IF Röd - Källby IF 2019-09-19 08:49
Pojkar, Div 9 Alingsås
2019-09-23 18:00 Långareds BoIS - Gerdskens BK 2019-09-20 09:19
2019-09-27 19:30 Skoftebyns IF - Holmalunds IF 2019-09-17 21:00
2019-10-05 11:00 Gerdskens BK - Rävlanda AIS 2019-09-16 08:35
Pojkar, Div 9 Ulricehamn
2019-09-15 16:00 Kinna IF - IF Elfsborg Röd 2019-09-15 08:38
2019-09-18 18:30 Kinna IF - Södra Vings IF 2019-09-18 11:19
Pojkar, Div 10 Trollhättan
2019-10-02 18:30 Trollhättans BoIS Vit - IFK Trollhättan 2019-09-16 11:58
Pojkar, Div 10 Bollebygd
2019-09-19 17:30 Sätila/Ubbhult/Hyssna - IF Elfsborg 2019-09-17 20:45
2019-10-01 13:00 IF Elfsborg - Alingsås IF FF 2019-09-13 15:01
Pojkar, Div 11 Töreboda
2019-09-22 15:00 Väring/Ulvåker - Töreboda IK 2019-09-19 11:44
Pojkar, Div 11 Skövde
2019-09-22 17:00 Råda BK Grön - Mariestads BK Röd 2019-09-18 12:25
Pojkar, Div 11 Trollhättan
2019-09-22 13:00 Skoftebyns IF Svart - Vänersborgs FK 2019-09-17 11:07
Pojkar, Div 11 Alingsås
2019-09-22 15:30 Lerums IS Lila - Alingsås IF FF 2019-09-17 12:38
Pojkar, Div 11 Ulricehamn
2019-09-21 14:45 Ulricehamns IFK - Dalstorps IF Gul 2019-09-16 10:36
Pojkar, Div 12 Lidköping
2019-09-28 10:30 Axvall/Skara - Arentorp Helås FK 2019-09-16 19:20
Pojkar, Div 12 Borås
2019-09-22 17:30 Borås GIF - Skene IF Svart 2019-09-16 07:29
2019-09-29 12:00 IF Elfsborg - Mjörn/Hemsjö 2019-09-20 10:32
Pojkar, Div 12 Ulricehamn
2019-09-30 Ulricehamns IFK - Limmareds IF 2019-09-16 10:38
2019-09-30 Ulricehamns IFK - Dalsjöfors GoIF 2019-09-16 10:38
Pojkar, Div 13 Tibro
2019-09-14 13:00 IFK Mariestad Blå - Fagersanna IF 2019-09-13 12:36
Pojkar, Div 13 Lidköping
2019-09-21 09:30 Råda BK Svart - Lidköpings FK Vit 2019-09-17 11:50
Pojkar, Div 13 Kinna
2019-09-23 18:00 Fristads GoIF Vit - Gånghester/Målsryd 2019-09-16 11:59
Pojkar, Div 14 Skövde
2019-09-22 16:00 Tibro AIK FK - IFK Hjo Vit 2019-09-14 07:42
Pojkar, Div 14 Trollhättan
2019-09-26 17:45 Åsaka SK - Sjuntorp/Upphärad 2019-09-16 21:03
Pojkar, Div 16, 5:5 Dalstorp 15 sept
2019-09-15 13:00 Redvägs FK - Dalstorps IF Gul 2019-09-16 08:35
Flickor, Div 2 Norra
2019-09-23 19:00 Hörnebo SK - Falköpings KIK 2019-09-17 09:02
2019-12-31 Våmbs IF - Skara FC 2019-09-16 14:11
Flickor, Div 2 Västra
2019-09-22 19:00 Nossebro IF - Vara SK 2019-09-13 18:41
Flickor, Div 2 Södra
2019-09-28 11:00 Frisco/Annelund - IFK Örby 2019-09-20 08:58
Flickor, Div 3 U15 Västergötland
2019-09-26 18:30 Skövde KIK - Alingsås KIK Blå 2019-09-16 16:21
Flickor, Div 3 Norra
2019-09-21 15:00 IFK Hjo - Björsäters IF (9:9) 2019-09-16 20:48
Flickor, Div 3 Västra
2019-10-06 17:00 Trollhättans IF - Arentorp Helås FK 2019-09-15 18:59
Flickor, Div 3 Södra
2019-10-01 19:00 Borås AIK (9:9) - Toarpsalliansen (9:9) 2019-09-16 09:26
Flickor, Div 4 Mellersta
2019-09-22 18:00 Gerdskens BK - Falköpings KIK 2019-09-15 20:29
Flickor, Div 4 Skövde
2019-09-28 15:00 Väring/Ulvåker - Skara FC 2019-09-16 21:09
2019-09-29 11:00 Skara FC - Våmbs IF Vit 2019-09-20 10:53
2019-10-01 17:30 Våmbs IF Vit - Skara FC 2019-09-13 13:33
Flickor, Div 4 Lidköping
2019-09-21 16:30 Nossebro IF - Råda BK Vit 2019-09-13 16:54
2019-09-25 17:30 Våmbs IF Grön - Levene/Skogslund/Järpås 2019-09-13 13:34
Flickor, Div 4 Trollhättan
2019-09-29 12:00 Vårgårda IK - IFK Trollhättan 2019-09-17 10:23
Flickor, Div 4 Borås
2019-09-23 18:00 Timmele/Södra Ving - Ulricehamns IFK 2019-09-17 19:37
2019-09-25 18:00 Hus FF - Bollebygd/Hestrafors 2019-09-18 08:58
2019-10-04 18:00 Toarpsalliansen Svart - Timmele/Södra Ving 2019-09-15 20:30
Flickor, Div 5 Trollhättan
2019-09-21 16:30 Skoftebyns IF Vit - Trollhättans BoIS 2019-09-17 09:10
Flickor, Div 5 Alingsås
2019-10-06 16:00 IFK Örby Blå - Herrljunga/Frisco 2019-09-14 17:32
Flickor, Div 6 Falköping
2019-09-17 18:15 Falköpings KIK Röd - Axvall/Varnhem 2019-09-14 10:22
2019-09-28 11:00 Våmbs IF Vit - Kinnarp-Slutarps IF 2019-09-17 07:57
Flickor, Div 7 Lidköping
2019-09-22 17:00 Råda BK - Vara SK 2019-09-15 22:16
Flickor, Div 7 Trollhättan
2019-09-22 11:00 Skoftebyns IF - Trollhättans BoIS 2019-09-19 11:04
Flickor, Div 7 Ulricehamn
2019-09-18 18:00 Grimsås/Dalstorp - Länghems IF 2019-09-16 11:19
2019-09-26 18:15 Dalsjöfors GoIF - Bergdalens IK 2019-09-17 05:52
Flickor, Div 8 Lidköping
2019-09-21 12:30 Sils IF Röd - Skara FC 2019-09-16 14:19
2019-09-22 15:30 Råda BK Vit - Vinninga AIF 2019-09-14 21:20
Flickor, Div 8 Alingsås
2019-10-01 18:00 Floda BoIF - Vårgårda IK Röd 2019-09-17 12:00
Flickor, Div 10, 5:5 Skövde 15 sept
2019-09-15 10:45 Skultorps IF - Ulvåkers IF Röd 2019-09-13 13:09
2019-09-15 12:00 Skultorps IF - IFK Hjo 2019-09-13 13:10
Herrar, Futsal Div 2 Norra
2019-11-03 13:00 Tina FC Lidköping - Trollhättans Syrianska FK 2019-09-15 19:06
2019-12-08 18:00 Tina FC Lidköping - Skoftebyns IF U 2019-09-15 19:15
2020-01-26 17:00 Tina FC Lidköping - Deportivo Götene CF 2019-09-15 19:13
2020-02-09 16:00 Tina FC Lidköping - Tråvad/Larv 2019-09-15 19:17
Herrar, Futsal Div 2 Södra
2019-10-26 18:30 Södra Härene IF - Bollebygd/Olsfors 2019-09-18 15:38
2019-11-16 19:30 Södra Härene IF - Borås AIK U 2019-09-18 15:39
2019-12-01 14:00 Södra Härene IF - Sparsörs AIK 2019-09-18 15:39
2019-12-08 09:00 Kronängs IF - Bollebygd/Olsfors 2019-09-13 15:07
2020-01-04 16:00 Södra Härene IF - FC Paratodos 2019-09-18 15:40
2020-01-18 18:00 Södra Härene IF - Kronängs IF 2019-09-18 15:40
2020-02-08 17:30 Södra Härene IF - Vara SK U 2019-09-18 15:40
Damer, Futsal Div 2 Västergötland
2019-10-26 16:30 Södra Härene IF - Kronängs IF 2019-09-18 15:33
2019-11-16 17:30 Södra Härene IF - IFK Trollhättan 2019-09-18 15:33
2019-11-29 19:00 Södra Härene IF - Mariedals IK 2019-09-18 15:34
2020-01-04 14:00 Södra Härene IF - Brämhults IK 2019-09-18 15:34
2020-01-19 19:30 Södra Härene IF - Borås AIK U 2019-09-18 15:35
2020-02-08 15:30 Södra Härene IF - Vedums AIS 2019-09-18 15:35

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info