Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher med AD Göteborg Vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Ahlafors IF (D3H) Ahlafors IF(Föreningen) Gul, Svart, Gula
Alingsås IF FF (D3H) Alingsås IF FF(Föreningen)
Askims IK (D3H) Askims IK(Föreningen) Svart/Röd, Svart, Röda
Assyriska BK (D1H) Assyriska BK(Föreningen) Vit, Vit, Vita
BK Häcken (U16) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken (U17) Hristijan Cvetkovski 0769071121 gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken (U19) Jesper Ljung 0763271001 gul-svart randig, svart, svarta
Bollebygds IF (D5H) Bollebygds IF(Föreningen) Vit-blå-vit
Borås AIK (D4H) Borås AIK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Carlstad United BK (D1H) Carlstad United BK(Föreningen) svart, svart, svart
Dalstorps IF (D2H) Dalstorps IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Djurgårdens IF FF (U16) Djurgårdens IF FF(Föreningen) Blårandig, Mörkblå, Ljusblå
Edet FK (D5H) Edet FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Eriksbergs IF (D4H) Mikael Johansson 0705883312 Blå/Vit, Blå, Blå
Falkenbergs FF (U16) Falkenbergs FF(Föreningen) gul, vita, vita
FC Komarken (D5H) FC Komarken(Föreningen) Vit, Svart, Svart
FC Trollhättan (D2H) FC Trollhättan(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Finlandia/Pallo AIF (D3D) Finlandia/Pallo Arvesgärde IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
FK Kozara (D4H) Serbiska KoIF Kozara(Föreningen) Röd, Blå, Vit
GAIS (U16) GAIS(Föreningen) Grön/svart, Vit, Vit
GAIS (U17) GAIS(Föreningen) Grön/svart, Vit, Vit
GAIS (U19) GAIS(Föreningen) Grön/svart, Vit, Vit
Gerdskens BK (D3H) Gerdskens BK(Föreningen) Gul, Svart, Gul (A-Lag) Svarta
Glumslövs FF (D2D) Glumslövs FF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Grebbestads IF (D2H) Grebbestads IF(Föreningen) Röd/svart randig, Svarta, Röda
Guldhedens IK (D4H) Guldhedens IK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Gunnilse IS (D3H) Gunnilse IS(Föreningen) Röd/vit, Blå, Röda
Gunnilse IS (U16) Gunnilse IS(Föreningen) Röd/vit, Blå, Röda
Göteborgs DFF (D2D) Göteborgs DFF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Göteborgs FF (D2D) Göteborgs FF(Föreningen) Röd-vit, Blå, Röd
Götene IF (D3H) Götene IF(Föreningen) Blå-vit, Blå, Blå
Halmstads BK (U17) Halmstads BK(Föreningen) blå, svart, blå
Herrestads AIF (D2D) Herrestads AIF(Föreningen) Vit/svart randig, svart, svart
Hestrafors IF (D3H) Niklas Andersson 0708339099 Grön-vit, Vit, Grön
Hisingsbacka FC (D3H) Hisingsbacka FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Holmalunds IF (D3H) Holmalunds IF Alingsås(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Holmalunds IF (Elitettan) Holmalunds IF Alingsås(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Hovås Billdal IF (D5H) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (Elitettan) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Husqvarna FF (D1H) Husqvarna FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hällesåker IF (D5H) Jesper Lönn 0736571628 gul, svart, gula
IF Böljan Falkenberg (Elitettan) IF Böljan Falkenberg(Föreningen) blå, Blå, Vit
IF Elfsborg (U17) IF Elfsborg(Föreningen) Gul, Svart, Gul
IF Lödde (U19) IF Lödde(Föreningen) Gul, Svart, Gula
IF Mölndal Fotboll (D4H) IF Mölndal Fotboll(Föreningen) Vit, Vit, Vita
IF Väster (D4H) IF Väster(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IFK Björkö (D4H) IFK Björkö(Föreningen) Grön, Vit, vit
IFK Fjärås (D4H) IFK Fjärås(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IFK Göteborg (DJ) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Göteborg (U16) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Göteborg (U17) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Göteborg (U19) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Uddevalla (D2H) IFK Uddevalla(Föreningen) Vit/Blå, Blå, Blå
IFK Uddevalla (U19) IFK Uddevalla(Föreningen) Vit/Blå, Blå, Blå
IFK Värnamo (U16) IFK Värnamo(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IK Kongahälla (D3H) IK Kongahälla(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IK Kongahälla (HJ) IK Kongahälla(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IK Oddevold (U17) IK Oddevold(Föreningen) Blå m vita ärmar, Vit, Blå
IK Virgo (D3H) IK Virgo(Föreningen) Långrandigt Röd/Svart, Vit, Svarta
IK Zenith (D2D) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
IK Zenith (U16) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
IS Halmia (D2H) IS Halmia(Föreningen) vit, röda, vita
Jitex Mölndal BK (D1D) Jitex Mölndal BK(Föreningen) Lila, Lila, Lila
Jonsereds IF (D4H) Jonsereds IF(Föreningen) Gul/Svart, Blå, Gul/svart
KF Velebit (D4H) KF Velebit(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Kode IF (D4H) Kode IF(Föreningen) gul, Svart, gul
Kopparbergs/Göteborg (Damallsvenskan) Kopparbergs/Göteborg FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kortedala IF (D3H) Kortedala IF(Föreningen) svart, svart, svart
Kungsbacka DFF (Elitettan) Kungsbacka DFF(Föreningen) Orange, Svart, Orange
Kungsbacka IF (D3H) Kungsbacka IF(Föreningen) Vit, Blå, Vita
Kållered SK (D4H) Kållered SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Kållered SK (P01) Kållered SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Kärra KIF (D3H) Kärra KIF(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Landvetter IS (D3H) Landvetter IS(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Lerkils IF (D3H) Håkan Ågren 0760833812 Blå/röd/blå
Lerums IS (D2H) Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Lindome GIF (D2H) Dane Ivarsson Vit-svart-randig, Svart, Vit
Ljungskile SK (D1H) Ljungskile SK(Föreningen) Grön, Grön, Vit
Lunden Överås BK (D4H) Lunden Överås BK(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Lärje-Angereds IF (D3H) Lärje-Angereds IF(Föreningen) Vit, Mörkblå, Mörkblå
Lödöse Nygård IK (D2D) Torben Christiansen Vit, Vit, Vit
Melleruds IF (D4H) Melleruds IF(Föreningen) Vit, Blå, Vita
Mossens BK (D1D) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mossens BK (D4H) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mölnlycke IF (D5H) Mölnlycke IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Mölnlycke IF (HJ) Mölnlycke IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nol IK (D4H) Nol IK(Föreningen) Blå, Vita, blå/vita
Norrby IF (Superettan) John Östby 0733180097 Blå, Vit, Blå
Norrby IF (U16) Tommy Andersson 0702223566 Blå, Vit, Blå
Norrby IF (U17) Gytis Gelgota 0736286065 Blå, Vit, Blå
Norrby IF (U19) Tommy Pedersen 033126431 0703486668 Blå/Vit/Blå
Onsala BK (D1D) Onsala BK(Föreningen) vit, blå, blå
Onsala BK (D3H) Onsala BK(Föreningen) vit, blå, blå
Onsala BK (DJ) Onsala BK(Föreningen) vit, blå, blå
Qviding FIF (D1D) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (D1H) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (DJ) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (U16) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (U19) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Romelanda UF (D4D) Romelanda UF(Föreningen) Gul, Svart, Gul/Svarta
Sandareds IF (U19) Sandareds IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Sjömarkens IF (D2D) Sjömarkens IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Skepplanda BTK (D5H) Skepplanda BTK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
SKIF Semberija (D4H) Serbiska KIF Semberija Göteborg(Föreningen) blå, blå, blå
Skoftebyns IF (D2H) Skoftebyns IF(Föreningen) Vit , Svart, Vit
Stenkullen GoIK (D4H) Stenkullen GoIK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Stenungsunds IF (D2H) Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Stenungsunds IF (U19) Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Sävedalens IF (D2H) Sävedalens IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Torslanda IK (D2H) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Torslanda IK (D4D) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Torslanda IK (HJ) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Torslanda IK (U19) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Tvååkers IF (D2H) Tvååkers IF(Föreningen) Röd, Svart, Röda
Tölö IF (D4H) Tölö IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Töreboda IK (DJ) Töreboda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Ullareds IK (D2H) Uno Andersson 034610646 0701909127 blå, blå, vita
Utbynäs SK (DJ) Utbynäs SK(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Utsiktens BK (D1H) Mikael Hedlund 0702026877 Mörkblå, mörkblå, mörkblå
Utsiktens BK (U17) Utsiktens BK(Föreningen) Mörkblå, mörkblå, mörkblå
Utsiktens BK (U19) Utsiktens BK(Föreningen) Mörkblå, mörkblå, mörkblå
Vallens IF (D4H) Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Varbergs BoIS FC (U16) Varbergs BoIS FC(Föreningen) grönsvartrandig, svart, svarta
Varbergs GIF (U16) Varbergs GIF FK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Vinbergs IF (D2H) Vinbergs IF(Föreningen) grön, vita, gröna
Vänersborgs FK (D2D) Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vänersborgs FK (D2H) Vänersborgs FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vänersborgs FK (U19) Salem Jawhar 0737864995 Vit, Svart, Vit
Vänersborgs IF (D2H) Vänersborgs IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Vänersborgs IF (DJ) Vänersborgs IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Västra Frölunda IF (D3H) Västra Frölunda IF(Föreningen) Grön, vit (senior) grön(juniorer) , vit (senior) grön(juniorer)
Åsa IF (D4H) Åsa IF(Föreningen) svarta, svarta, svarta
Älvsborg FF (D3H) Adej Hayek 0703299799 Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (U19) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Öckerö IF (D4H) Öckerö IF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vinröd
Ödsmåls IK (D4H) Ödsmåls IK(Föreningen) grön/vit randiga, vita
Öjersjö IF (D5H) Öjersjö IF(Föreningen) Vit, Blå, Blåa
Örgryte IS FF (Super1) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Örgryte IS FF (U16) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Örgryte IS FF (U17) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Örgryte IS FF (U19) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2017-01-20 18:00 060905042 IFK Göteborg (U17) - Halmstads BK (U17) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-01-20 20:00 060905043 B93 (U17) - Nordstrands IF (U17) 1 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-01-21 15:00 060905088 B93 (U17) - Norrby IF (U19) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-01-22 11:00 060905099 IFK Göteborg (U17) - Nordstrands IF (U17) 5 - 4 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-01-22 13:00 060905045 IFK Göteborg (U17) - B93 (U17) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-01-22 16:30 060905087 BK Häcken (U17) - Utsiktens BK (U17) 10 - 1 Gothia Park konstgräs
2017-01-27 14:30 060905089 IFK Göteborg (U17) - Vålerengen (U17) 2 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-01-27 16:30 060905090 IFK Göteborg (U19) - Vålerengen (U19) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-01-28 14:30 060905010 FC Komarken (D5H) - FC Komarken (D5H) 4 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
2017-01-29 12:00 060905054 BK Häcken (U17) - Torslanda IK (HJ) 3 - 3 Gothia Park konstgräs
2017-01-31 19:00 060905071 Västra Frölunda IF (D3H) - SKIF Semberija (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2017-02-03 17:30 060905069 Hovås Billdal IF (Elitettan) - Göteborgs DFF (D2D) 0 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2017-02-03 19:00 060905072 Västra Frölunda IF (D3H) - Husqvarna FF (D1H) 1 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2017-02-03 20:30 060905110 Övrevål (U19) - TBA (U19) 2 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-04 12:15 060905016 Sävedalens IF (D2H) - Kärra KIF (D3H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-02-04 13:00 060905047 Örgryte IS FF (U19) - GAIS (U19) Hammarviken Arena
2017-02-04 13:00 060905111 IFK Göteborg (U19) - Ålborg (U19) 3 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-04 13:00 060905114 Landvetter IS (D3H) - IFK Fjärås (D4H) 1 - 4 Landvetter IP A-plan
2017-02-04 14:00 060905025 Kopparbergs/Göteborg (Damallsvenskan) - Fortuna Hjörring (Dam) Valhalla 1 Konstgräs
2017-02-04 14:00 060905056 BK Häcken (U19) - Jonsereds IF (D4H) 3 - 4 Gothia Park konstgräs
2017-02-04 15:00 060905048 Örgryte IS FF (U16) - Norrby IF (U16) 2 - 0 Hammarviken Arena
2017-02-04 15:00 060905112 IFK Göteborg (U17) - Ålborg (U17) 0 - 7 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-05 12:00 060905055 BK Häcken (U17) - IF Elfsborg (U17) 1 - 3 Gothia Park konstgräs
2017-02-05 12:30 060905120 Övrevål (U19) - Qviding FIF (U19) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-05 13:00 060905049 Örgryte IS FF (U17) - GAIS (U17) 5 - 2 Hammarviken Arena
2017-02-05 13:00 060905079 Utsiktens BK (U19) - SKIF Semberija (D4H) 3 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2017-02-05 14:00 060905059 IFK Göteborg (U16) - Varbergs GIF (U16) Kviberg 5 konstgräs
2017-02-08 19:00 060905073 Västra Frölunda IF (D3H) - FK Kozara (D4H) Ruddalen 1 Konstgräs
2017-02-08 20:15 060905118 IFK Göteborg (U19) - Sävedalens IF (D2H) 1 - 1 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-09 18:30 060905080 Utsiktens BK (U19) - Askims IK (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs
2017-02-09 19:00 060905123 IFK Göteborg (U16) - NTG (U16) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-09 20:30 060905124 IFK Göteborg (U17) - NTG (U17) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-10 18:45 060905115 Dalstorps IF (D2H) - FC Trollhättan (D2H) 2 - 2 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-11 12:00 060905028 Lindome GIF (D2H) - Onsala BK (D3H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2017-02-11 12:15 060905022 Stenkullen GoIK (D4H) - Eriksbergs IF (D4H) 3 - 2 Stenkullens IP 2 KG
2017-02-11 12:15 060905092 Kärra KIF (D3H) - Älvsborg FF (D3H) 2 - 2 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-02-11 12:20 060905017 Sävedalens IF (D2H) - Torslanda IK (D2H) Bravida Arena
2017-02-11 13:00 060905050 Örgryte IS FF (U19) - Norrby IF (U19) Hammarviken Arena
2017-02-11 13:00 060905113 Qviding FIF (D1H) - Gunnilse IS (D3H) Härlanda Park 1 Konstgräs
2017-02-11 13:00 060905136 Jitex Mölndal BK (D1D) - Göteborgs FF (D2D) 1 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-02-11 13:30 060905082 Askims IK (D3H) - IK Kongahälla (D3H) 4 - 3 Kobbegården 1 Konstgräs
2017-02-11 14:00 060905083 Qviding FIF (U19) - IFK Uddevalla (U19) Härlanda Park 1 Konstgräs
2017-02-11 14:30 060905011 FC Komarken (D5H) - Guldhedens IK (D4H) 2 - 0 Kongevi 1 Konstgräs
2017-02-11 15:00 060905051 Örgryte IS FF (U17) - Norrby IF (U17) 9 - 1 Hammarviken Arena
2017-02-12 10:15 060905134 IFK Göteborg (U16) - Qviding FIF (U16) 3 - 0 Kviberg 5 konstgräs
2017-02-14 20:15 060905119 IFK Göteborg (U19) - Lerums IS (D2H) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-18 11:00 060905137 Jitex Mölndal BK (D1D) - Vänersborgs FK (D2D) 5 - 0 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-02-18 12:00 060905005 Älvsborg FF (D3H) - Kode IF (D4H) 2 - 0 Påvelund 1 Konstgräs
2017-02-18 12:00 060905030 Lindome GIF (D2H) - Västra Frölunda IF (D3H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2017-02-18 12:15 060905093 Kärra KIF (D3H) - IK Kongahälla (D3H) 3 - 3 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-02-18 12:20 060905018 Sävedalens IF (D2H) - Stenungsunds IF (D2H) Valhalla 1 Konstgräs
2017-02-18 12:30 060905084 IK Virgo (D3H) - Lerkils IF (D3H) 0 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-02-18 13:00 060905135 IF Ready (Norge) - Jonsereds IF (D4H) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-18 13:30 060905001 FK Kozara (D4H) - Landvetter IS (D3H) 1 - 4 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-02-18 14:30 060905012 FC Komarken (D5H) - Stenkullen GoIK (D4H) 1 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
2017-02-19 12:00 060905091 IFK Göteborg (U16) - IFK Värnamo (U16) Kviberg 5 konstgräs
2017-02-19 17:00 060905142 Follo (U19) - Holmen (U19) 5 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-02-20 18:30 060905143 Follo (U19) - Norrby IF (U19) Kviberg 2 konstgräs
2017-02-20 19:00 060905100 Jonsereds IF (D4H) - Lerums IS (D2H) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2017-02-21 18:00 060905026 Örgryte IS FF (Super1) - IFK Uddevalla (D2H) Hammarviken Arena
2017-02-21 18:00 060905140 GAIS (U19) - Fredrikstads FK (U19) 0 - 1 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2017-02-22 18:30 060905037 Torslanda IK (D4D) - Finlandia/Pallo AIF (D3D) Inst. Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-02-25 12:00 060905020 Lerums IS (D2H) - Vänersborgs IF (D2H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2017-02-25 12:00 060905031 Lindome GIF (D2H) - FC Trollhättan (D2H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2017-02-25 12:15 060905094 Kärra KIF (D3H) - FK Kozara (D4H) 1 - 0 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-02-25 12:30 060905085 IK Virgo (D3H) - Mossens BK (D4H) 2 - 3 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-02-25 13:00 060905066 Kållered SK (D4H) - Ahlafors IF (D3H) 2 - 2 Kållered Sportcenter 1
2017-02-25 13:00 060905130 Landvetter IS (D3H) - Hestrafors IF (D3H) 3 - 2 Landvetter IP A-plan
2017-02-25 15:00 060905061 Qviding FIF (D1D) - Holmalunds IF (Elitettan) 1 - 1 Härlanda Park 1 Konstgräs
2017-02-25 15:00 060905068 Torslanda IK (HJ) - Qviding FIF (U19) 3 - 5 Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-02-26 15:00 060905125 IFK Göteborg (DJ) - Utbynäs SK (DJ) Kviberg 2 konstgräs
2017-03-04 12:00 060905032 Lindome GIF (D2H) - Qviding FIF (D1H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2017-03-04 12:00 060905077 Lerums IS (D2H) - Alingsås IF FF (D3H) 2 - 2 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2017-03-04 12:00 060905116 Lärje-Angereds IF (D3H) - FK Kozara (D4H) Hjällbovallen 2 Konstgräs
2017-03-04 12:00 060905145 IFK Göteborg (DJ) - Onsala BK (DJ) 5 - 1 Kviberg 5 konstgräs
2017-03-04 12:15 060905095 Kärra KIF (D3H) - Jonsereds IF (D4H) 1 - 3 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-03-04 13:00 060905038 Torslanda IK (D2H) - Skoftebyns IF (D2H) 3 - 1 Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-03-04 13:00 060905067 Kållered SK (D4H) - Stenkullen GoIK (D4H) Inst. Kållered Sportcenter 1
2017-03-04 13:00 060905139 Jitex Mölndal BK (D1D) - IF Böljan Falkenberg (Elitettan) 1 - 4 Åbyvallen 1 Konstgräs
2017-03-05 11:00 060905129 IF Mölndal Fotboll (D4H) - Nol IK (D4H) Åbyvallen 2 Konstgräs
2017-03-05 12:30 060905146 Torslanda IK (U19) - Vänersborgs FK (U19) 5 - 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-03-06 19:00 060905127 Ahlafors IF (D3H) - KF Velebit (D4H) 4 - 1 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2017-03-07 18:30 060905027 Örgryte IS FF (Super1) - Lindome GIF (D2H) Hammarviken Arena
2017-03-11 11:00 060905149 Kortedala IF (D3H) - Assyriska BK (D1H) Bläsebovallen 1 Konstgräs
2017-03-11 12:00 060905006 Älvsborg FF (D3H) - Lerkils IF (D3H) 0 - 5 Påvelund 1 Konstgräs
2017-03-11 12:00 060905074 Västra Frölunda IF (D3H) - Lärje-Angereds IF (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs
2017-03-11 12:15 060905096 Kärra KIF (D3H) - Lerums IS (D2H) 0 - 1 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-03-11 13:00 060905039 Torslanda IK (D2H) - Gunnilse IS (D3H) Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-03-11 13:00 060905128 Ahlafors IF (D3H) - Gerdskens BK (D3H) 3 - 1 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2017-03-11 13:00 060905131 Landvetter IS (D3H) - Borås AIK (D4H) Inst. Landvetter IP A-plan
2017-03-11 13:30 060905002 FK Kozara (D4H) - Mölnlycke IF (D5H) Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-03-11 14:30 060905013 FC Komarken (D5H) - IFK Björkö (D4H) 3 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
2017-03-16 20:00 060905150 Kortedala IF (D3H) - FK Kozara (D4H) Inst. Kviberg 2 konstgräs
2017-03-17 17:30 060905153 Hovås Billdal IF (Elitettan) - Göteborgs DFF (D2D) Valhalla 1 Konstgräs
2017-03-18 12:00 060905007 Älvsborg FF (D3H) - Gunnilse IS (D3H) 2 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2017-03-18 12:00 060905078 Lerums IS (D2H) - Onsala BK (D3H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2017-03-18 12:15 060905023 Stenkullen GoIK (D4H) - Hovås Billdal IF (D5H) 7 - 1 Stenkullens IP 2 KG
2017-03-18 12:30 060905057 Sävedalens IF (D2H) - SK Sprint-Jelöy (Nor) 5 - 2 Vallhamra 2 Konstgräs
2017-03-18 13:00 060905040 Torslanda IK (D2H) - Assyriska BK (D1H) Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-03-18 13:30 060905003 FK Kozara (D4H) - Hisingsbacka FC (D3H) 2 - 2 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2017-03-18 16:00 060905152 IF Lödde (U19) - Sandareds IF (U19) 7 - 1 Kviberg 2 konstgräs
2017-03-19 13:00 060905019 Mossens BK (D1D) - Onsala BK (D1D) 0 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
2017-03-19 14:30 060905141 IFK Göteborg (DJ) - Qviding FIF (DJ) 5 - 1 Kviberg 5 konstgräs
2017-03-21 20:00 060905157 Kållered SK (D4H) - FK Kozara (D4H) Kållered Sportcenter 1
2017-03-24 19:00 060905075 Västra Frölunda IF (D3H) - Hisingsbacka FC (D3H) Ruddalen 1 Konstgräs
2017-03-24 19:00 060905160 GAIS (U16) - Kållered SK (P01) 0 - 1 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2017-03-25 09:30 060905070 IFK Göteborg (U16) - Falkenbergs FF (U16) 4 - 2 Kviberg 5 konstgräs
2017-03-25 11:00 060905133 IFK Göteborg (DJ) - Romelanda UF (D4D) 6 - 1 Kviberg 5 konstgräs
2017-03-25 12:00 060905034 Lindome GIF (D2H) - Assyriska BK (D1H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2017-03-25 12:00 060905060 Lunden Överås BK (D4H) - IF Väster (D4H) 1 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2017-03-25 12:00 060905122 Jonsereds IF (D4H) - IFK Fjärås (D4H) 2 - 1 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2017-03-25 12:15 060905097 Kärra KIF (D3H) - Öckerö IF (D4H) 4 - 2 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-03-25 12:30 060905036 Sävedalens IF (D2H) - Gunnilse IS (D3H) 1 - 2 Vallhamra 2 Konstgräs
2017-03-25 12:30 060905086 IK Virgo (D3H) - Kungsbacka IF (D3H) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-03-25 14:00 060905147 IK Zenith (D2D) - Lödöse Nygård IK (D2D) 4 - 6 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2017-03-25 14:00 060905161 GAIS (U19) - Älvsborg FF (U19) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2017-03-25 14:30 060905165 FC Komarken (D5H) - KF Velebit (D4H) Kongevi 1 Konstgräs
2017-03-26 12:00 060905159 IFK Göteborg (DJ) - Vänersborgs IF (DJ) 5 - 0 Kviberg 2 konstgräs
2017-03-26 13:30 060905155 Ahlafors IF (D3H) - Lerums IS (D2H) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2017-03-26 15:00 060905151 Göteborgs DFF (D2D) - Jitex Mölndal BK (D1D) 0 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2017-03-26 16:00 060905081 Utsiktens BK (U19) - Torslanda IK (U19) 5 - 0 Ruddalen 1 Konstgräs
2017-03-27 20:00 060905158 Kållered SK (D4H) - Tölö IF (D4H) 2 - 4 Kållered Sportcenter 1
2017-03-31 18:30 060905008 Älvsborg FF (D3H) - Lärje-Angereds IF (D3H) 8 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2017-03-31 19:00 060905041 Torslanda IK (D2H) - Grebbestads IF (D2H) 0 - 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-03-31 19:00 060905144 IFK Göteborg (DJ) - Töreboda IK (DJ) 3 - 1 Kviberg 5 konstgräs
2017-04-01 11:00 060905162 GAIS (U16) - Gunnilse IS (U16) 6 - 1 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2017-04-01 12:00 060905035 Lindome GIF (D2H) - Skoftebyns IF (D2H) 4 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2017-04-01 12:00 060905062 Qviding FIF (D1D) - Holmalunds IF (Elitettan) 3 - 1 Härlanda Park 1 Konstgräs
2017-04-01 12:15 060905098 Kärra KIF (D3H) - Askims IK (D3H) 0 - 0 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-04-01 14:30 060905164 Lerums IS (D2H) - Melleruds IF (D4H) 4 - 0 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2017-04-01 15:00 060905052 Örgryte IS FF (U16) - Varbergs BoIS FC (U16) 3 - 3 Hammarviken Arena
2017-04-01 16:15 060905167 Glumslövs FF (D2D) - Sjömarkens IF (D2D) 1 - 2 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2017-04-02 17:00 060905148 IK Zenith (D2D) - Herrestads AIF (D2D) 1 - 0 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2017-04-03 19:15 060905108 IK Kongahälla (D3H) - Västra Frölunda IF (D3H) 2 - 1 Välens Nya konstgräs
2017-04-03 19:15 060905166 Landvetter IS (D3H) - Lerkils IF (D3H) 2 - 0 Landvetter IP A-plan
2017-04-04 19:15 060905163 Skepplanda BTK (D5H) - Edet FK (D5H) 3 - 0 Forsvallen Konstgräs
2017-04-08 12:00 060905015 Älvsborg FF (D3H) - Hestrafors IF (D3H) 1 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2017-04-08 13:00 060905132 Landvetter IS (D3H) - Kungsbacka IF (D3H) 5 - 0 Landvetter IP A-plan
2017-04-08 13:00 060905156 Ahlafors IF (D3H) - Holmalunds IF (D3H) 5 - 1 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2017-04-08 14:00 060905076 Västra Frölunda IF (D3H) - Alingsås IF FF (D3H) 2 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2017-04-08 14:00 060905109 IK Kongahälla (D3H) - Götene IF (D3H) 1 - 3 Kongevi 1 Konstgräs
2017-04-08 16:30 060905168 Utsiktens BK (D1H) - Asker Fotboll (Div1 Norge) 4 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2017-04-10 20:00 060905170 Sävedalens IF (D2H) - Kortedala IF (D3H) 7 - 0 Furulundsplan 1 Konstgräs
2017-06-05 19:00 060905175 Sävedalens IF (D2H) - Qviding FIF (D1H) 1 - 0 Vallhamra 1 Gräs
2017-06-06 15:00 060905179 Göteborgs FF (D2D) - Kungsbacka DFF (Elitettan) 0 - 5 Majvallen 1 Konstgräs
2017-06-12 18:30 060905172 Sävedalens IF (D2H) - Torslanda IK (D2H) 5 - 0 Torslandavallen 41 Gräs
2017-07-22 11:00 060905182 Torslanda IK (D2H) - Hisingsbacka FC (D3H) Torslandavallen 1 Gräs
2017-07-24 18:00 060905169 Lerums IS (D2H) - Sävedalens IF (D2H) Inst. Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2017-07-25 18:00 060905180 Södra Skärgården (Seniorer) - IFK Göteborg (U17) 2 - 4 Donsövallen
2017-07-25 19:15 060905186 Torslanda IK (D2H) - Västra Frölunda IF (D3H) Torslandavallen 1 Gräs
2017-07-27 19:00 060905183 IK Virgo (D3H) - Ödsmåls IK (D4H) 2 - 4 Mossens IP 1 Gräs
2017-07-29 12:00 060905184 Kärra KIF (D3H) - Kungsbacka IF (D3H) 1 - 3 Klarebergsvallen 1 Gräs
2017-07-29 14:00 060905187 Landvetter IS (D3H) - Åsa IF (D4H) 3 - 0 Landvetter IP A-plan
2017-07-31 19:00 060905173 Sävedalens IF (D2H) - Älvsborg FF (D3H) 0 - 0 Vallhamra 1 Gräs
2017-08-03 19:00 060905188 BK Häcken (U16) - Djurgårdens IF FF (U16) Gothia Park konstgräs
2017-08-05 12:15 060905171 IK Zenith (U16) - Djurgårdens IF FF (U16) 4 - 0 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2017-08-09 20:15 060905185 Hovås Billdal IF (Elitettan) - Kopparbergs/Göteborg (Damallsvenskan) 0 - 7 Bravida Arena
2017-08-12 16:00 060905190 Qviding FIF (D1H) - Ljungskile SK (D1H) 0 - 1 Härlanda Park 1 Konstgräs
2017-08-12 16:30 060905189 Utsiktens BK (D1H) - Carlstad United BK (D1H) Ruddalen 1 Konstgräs
2017-09-18 19:30 060905176 Sävedalens IF (D2H) - Stenungsunds IF (D2H) 0 - 1 Furulundsplan 1 Konstgräs
2017-09-25 19:45 060905174 Sävedalens IF (D2H) - Torslanda IK (D2H) Furulundsplan 1 Konstgräs
2017-10-02 19:00 060905177 Sävedalens IF (D2H) - Qviding FIF (D1H) Inst. Vallhamra 1 Gräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info