Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - DM, InterSport Cup, Herr

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2017-10-11 19:00 200300063 Alingsås IF FF - Skoftebyns IF 0 - 3 Alströmervallen konstgräs
Semifinal
2017-09-06 19:30 200300061 IFK Falköping FF - Skoftebyns IF 1 - 2 Odenplan B-plan
2017-09-19 19:30 200300062 Alingsås IF FF - IF Elfsborg U21 4 - 2 Alströmervallen konstgräs
Kvartsfinal
2017-06-15 19:00 200300057 IFK Falköping FF - Skövde AIK 4 - 3 Odenplan A-plan
2017-07-28 19:00 200300060 Alingsås IF FF - Dalstorps IF 7 - 5 e.s. Mjörnvallen, A-plan
2017-08-16 18:00 200300058 Lidköpings FK - Skoftebyns IF 3 - 4 IP Framnäs
2017-09-07 19:15 200300059 Rydboholms SK - IF Elfsborg U21 1 - 3 Sven Erikssonsvallen A konstgräs
1/8-final
2017-05-15 19:00 200300050 IFK Skövde FK - IFK Falköping FF 1 - 3 Södermalms IP
2017-05-16 19:00 200300051 IK Gauthiod - Lidköpings FK 0 - 5 Lunnevi IP A-plan
2017-05-29 19:00 200300049 Götene IF - Skövde AIK 0 - 2 Västerby IP A-plan
2017-05-31 19:00 200300055 Alingsås IF FF - Norrby IF 5 - 1 Mjörnvallen, A-plan
2017-06-06 14:00 200300054 Rydboholms SK - Trollhättans BoIS 6 - 1 Sven Erikssonsvallen A konstgräs
2017-06-13 19:30 200300052 Skoftebyns IF - FC Trollhättan 2 - 1 e.f. Nysätra IP
2017-06-13 19:30 200300053 Vänersborgs FK - IF Elfsborg U21 1 - 3 Vänersvallen Nord Konstgräs
2017-06-14 19:00 200300056 Ulricehamns IFK - Dalstorps IF 0 - 1 Lassalyckan A-plan konstgräs
1/16-final
2017-04-03 19:30 200300036 Tidaholms GoIF - IFK Skövde FK 0 - 3 Tidavallen B-plan Konstgräs
2017-04-13 19:30 200300045 Brämhults IK - Norrby IF 3 - 5 Bodavallen C konstgräs
2017-04-17 14:00 200300033 Råda BK - Götene IF 1 - 4 Rådavallen A-plan
2017-04-17 19:00 200300047 Hestrafors IF - Dalstorps IF 0 - 2 Sandevi B konstgräs
2017-04-18 19:00 200300038 Vänersborgs IF - IK Gauthiod 1 - 2 Vänersvallen Nord Konstgräs
2017-04-18 19:00 200300040 Skepplanda BTK - FC Trollhättan 0 - 9 Forsvallen
2017-04-25 18:00 200300035 Åsarp-Trädet FK - IFK Falköping FF 1 - 2 Arena Vallensås
2017-04-25 18:00 200300046 Alingsås IF FF - Vårgårda IK 5 - 0 Mjörnvallen, A-plan
2017-04-25 19:00 200300048 Kinna IF - Ulricehamns IFK 3 - 5 Kunskapens Hus, konstgräs
2017-04-25 19:15 200300041 Vara SK - Vänersborgs FK 1 - 5 Bendersvallen Konstgräs
2017-04-26 18:00 200300034 IFK Tidaholm - Skövde AIK 3 - 4 e.f. Tidavallen B-plan Konstgräs
2017-04-26 18:00 200300037 Ardala GoIF - Lidköpings FK 1 - 4 Ardala IP A
2017-05-01 16:00 200300042 Edet FK - IF Elfsborg U21 1 - 6 Ekaråsen A
2017-05-01 17:00 200300044 Tvärred-Vegby FC - Rydboholms SK 3 - 4 Sämshov A
2017-05-01 19:00 200300043 Borås AIK - Trollhättans BoIS 1 - 3 Bodavallen A konstgräs
2017-05-03 18:30 200300039 Främmestads IK - Skoftebyns IF 1 - 2 Bergevi IP A-plan
1/32-final
2017-03-23 19:00 200300027 Herrljunga SK FK - Vårgårda IK 0 - 7 Tånga Hed C-plan Konstgräs
2017-03-24 19:00 200300009 Limmareds IF - Lidköpings FK 1 - 8 Dalshov Konstgräs
2017-03-26 14:00 200300024 Rydboholms SK - Holmalunds IF 5 - 0 Sven Erikssonsvallen A konstgräs
2017-03-26 14:00 200300030 FC Corner - Dalstorps IF 0 - 2 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2017-03-27 18:30 200300020 Fagersanna IF - IF Elfsborg U21 1 - 5 Sportparken Konstgräs
2017-03-28 19:00 200300001 IF Tymer - Götene IF 1 - 4 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2017-03-28 19:00 200300002 Råda BK - Falköpings FK 2 - 1 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2017-03-28 19:00 200300008 Tidaholms GoIF - Skara FC 5 - 4 e.s. Tidavallen B-plan Konstgräs
2017-03-28 19:00 200300012 Säven/Hol - Vänersborgs IF 1 - 3 Björkvallen, Konstgräs
2017-03-28 19:00 200300016 Grolanda IF - FC Trollhättan 0 - 6 Odenvi Konstgräs
2017-03-28 19:00 200300025 Annelunds IF - Norrby IF 0 - 11 Mörlanda B konstgräs
2017-03-28 19:15 200300015 Skepplanda BTK - Lundsbrunns IF 1 - 0 Forsvallen Konstgräs
2017-03-28 19:30 200300011 Dalsjöfors GoIF - IK Gauthiod 0 - 3 Dalsjöhov konstgräs
2017-03-28 19:30 200300026 Brämhults IK - Byttorps IF 3 - 1 Bodavallen C konstgräs
2017-03-28 20:00 200300006 Floby IF - IFK Falköping FF 0 - 5 Ållevi
2017-03-29 18:45 200300005 Åsarp-Trädet FK - IFK Hjo 3 - 0 Odenvi Konstgräs
2017-03-29 19:00 200300013 Edsvära-Norra Vånga FF - Främmestads IK 0 - 3 Bendersvallen Konstgräs
2017-03-29 19:00 200300014 FC Gauthiod - Skoftebyns IF 0 - 7 Lunnevi IP Konstgräs
2017-03-29 19:00 200300019 Nossebro IF - Edet FK 2 - 3 Sparbanksvallen Konstgräs
2017-03-29 19:00 200300022 Borås AIK - Gerdskens BK 4 - 2 Bodavallen C konstgräs
2017-03-29 19:00 200300028 Fristads GoIF - Alingsås IF FF 0 - 2 Hedens IP Konstgräs
2017-03-29 19:00 200300029 Kronängs IF - Hestrafors IF 0 - 3 Kronäng Arena konstgräs 1
2017-03-29 19:00 200300031 Fritsla IF - Kinna IF 1 - 6 Kunskapens Hus, konstgräs
2017-03-29 19:30 200300004 Valtorps IF - IFK Tidaholm 0 - 7 Ållevi Konstgräs
2017-03-29 19:30 200300007 Ulvåkers IF - IFK Skövde FK 0 - 6 Södermalms IP konstgräs
2017-03-29 19:30 200300018 Göta BK - Vara SK 2 - 4 Strömsvallen A konstgräs
2017-03-29 19:30 200300021 IFK Trollhättan - Trollhättans BoIS 0 - 2 Torsbovallen Konstgräs
2017-03-29 19:30 200300023 Sandared/Sjömarken - Tvärred-Vegby FC 0 - 5 Sandevi B konstgräs
2017-03-30 19:00 200300032 Vårgårda IK FK - Ulricehamns IFK 1 - 3 Tånga Hed C-plan Konstgräs
2017-03-30 19:30 200300003 Kinnahults IF - Skövde AIK 0 - 7 Kunskapens Hus, konstgräs
2017-03-30 19:30 200300010 Ardala GoIF - IFK Mariestad 3 - 0 Sparbanken Arena G
2017-04-17 13:00 200300017 Skene IF - Vänersborgs FK 0 - 4 Kunskapens Hus, konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info