Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - P16 DM, 2017

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2017-09-30 17:00 200398063 Skara FC - IFK Falköping FF 2 - 1 Sparbanken Arena F Konstgräs
Semifinal
2017-08-21 20:15 200398062 Vänersborgs IF - Skara FC 1 - 2 Vänersvallen Nord Konstgräs
2017-08-26 15:00 200398061 Lidköpings FK - IFK Falköping FF 2 - 4 Lockörns IP A
Kvartsfinal
2017-06-25 17:00 200398060 Skara FC - Byttorps IF 7 - 1 Sparbanken Arena F Konstgräs
2017-06-26 19:00 200398059 Skene IF - Vänersborgs IF 3 - 4 Vävarevallen A-plan
2017-06-26 19:15 200398057 IFK Falköping FF - Alingsås IF FF 4 - 0 Odenplan A-plan
2017-06-29 19:00 200398058 Lidköpings FK - Sjömarken/Sandared 3 - 2 Lockörns IP A
1/8-final
2017-05-16 19:00 200398052 Lidköpings FK - Trollhättans FK 6 - 0 Lockörns IP A
2017-05-23 19:00 200398050 IFK Falköping FF - IFK Skövde FK 6 - 1 Odenvi Konstgräs
2017-05-29 19:00 200398051 Sjömarken/Sandared - Norrby IF 2 - 1 Idrottsgården A-plan
2017-06-03 11:00 200398055 Byttorps IF - Kinna IF 4 - 1 Byttorps IP A Konstgräs
2017-06-04 15:00 200398054 Vänersborgs IF - Vänersborgs FK 3 - 1 e.s. Vänersvallen Nord Konstgräs
2017-06-06 15:00 200398049 Alingsås IF FF - IK Gauthiod 4 - 0 Mjörnvallen, A-plan
2017-06-06 18:00 200398056 Skara FC - Skövde AIK 5 - 1 Sparbanken Arena F Konstgräs
2017-06-07 19:00 200398053 Borås AIK - Skene IF 2 - 4 Bodavallen C konstgräs
1/16-final
2017-04-19 19:00 200398037 Norrby IF - Mariedals IK 3 - 2 Ramnavallen konstgräs
2017-04-21 18:45 200398041 Dalsjöfors GoIF - Borås AIK 3 - 4 e.f. Dalsjöhov konstgräs
2017-04-22 11:00 200398045 Kinna IF - Fristad/Sparsör/Borgstena 2 - 1 Kunskapens Hus, konstgräs
2017-04-22 11:00 200398048 Tibro AIK FK - Skara FC 1 - 7 Sportparken Konstgräs
2017-04-26 19:00 200398044 Vara SK - Vänersborgs IF 2 - 5 Torsvallen B-plan
2017-04-26 20:00 200398043 Vänersborgs FK - IFK Trollhättan 9 - 7 e.s. Vänersvallen Syd Konstgräs
2017-04-27 19:00 200398047 Tidaholms GoIF - Skövde AIK 0 - 4 Ulvesborg A-plan
2017-04-29 11:00 200398038 Brämhults IK - Sjömarken/Sandared 2 - 6 Brämhults IP A
2017-04-29 14:00 200398039 Trollhättans FK - Råda/Rackeby 5 - 2 Lyrfågel konstgräs
2017-04-30 11:00 200398033 Vårgårda/VIK IK FK - IK Gauthiod 4 - 5 Tånga Hed
2017-04-30 15:00 200398040 Lidköpings FK - Jung/Kvänum/Edsvära-N.Vånga 7 - 0 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2017-05-01 11:00 200398035 IFK Skövde FK - IFK Hjo 5 - 1 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2017-05-01 14:00 200398036 Ulvåkers IF - IFK Falköping FF 1 - 5 Åbrovallen B
2017-05-10 19:00 200398034 Skoftebyn/Trollhättans BoIS - Alingsås IF FF 2 - 4 Almagärdet
2017-05-10 19:00 200398046 Byttorps IF - Rydboholms SK 10 - 4 Byttorps IP A Konstgräs
2017-05-17 19:00 200398042 Skene IF - IF Elfsborg 5 - 2 Kunskapens Hus, konstgräs
1/32-final
2017-03-26 14:15 200398026 Dalstorp/Grimsås - Kinna IF 2 - 5 Dalshov Konstgräs
2017-03-27 19:30 200398012 Rävlanda AIS - Brämhults IK 3 - 4 Bråtaredsvallen 3
2017-03-31 18:30 200398030 Sils IF - Tidaholms GoIF 2 - 7 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2017-04-07 19:00 200398024 Wargöns IK - Vara SK 2 - 4 Sörbyvallens Konstgräsplan
2017-04-09 00:00 200398010 Mariedals IK - Kronängs IF WO (3 - 0) Kransmossens IP, Konstgräs 1
2017-04-09 11:00 200398004 Alingsås IF FF - Herrljunga SK FK WO (3 - 0) Alströmervallen konstgräs
2017-04-09 14:00 200398022 IFK Trollhättan - Gerdskens BK 3 - 2 Granngårdens Konstgräs
2017-04-09 15:00 200398008 Stenstorps IF - Ulvåkers IF 1 - 4 Ållevi Konstgräs
2017-04-09 16:00 200398006 IFK Hjo - IFK Mariestad 4 - 2 e.f. Guldkroksvallen Konstgräs
2017-04-11 19:15 200398028 Rydboholms SK - IFK Örby 6 - 4 Sven Erikssonsvallen A konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info