Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Ungdomar Höst Göteborg

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF (P02) Alingsås IF FF(Föreningen)
Angered MBIK (P02) Angered MBIK(Föreningen) Svart, Svart, Svarta
Angered MBIK (P05) Angered MBIK(Föreningen) Svart, Svart, Svarta
Azalea BK (P01) Azalea BK(Föreningen) Orange, Svart, Orange
Azalea BK (P04) Azalea BK(Föreningen) Orange, Svart, Orange
Backatorp IF (P02) Backatorp IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Bergsjö IF (P03) Bergsjö IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Bergums IF (P03) Bergums IF(Föreningen) Blå, Blå, Blåa
BK Häcken (F04) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken (P02) Andrés Jimenez 0702091851 gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken (P03) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken (P04) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
Floda BoIF (F04) Floda BoIF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Fässbergs IF (P02) Fässbergs IF(Föreningen) Lila, Vit, Lila
GAIS (P03) GAIS(Föreningen) Grön/svart, Vit, Vit
Guldhedens IK (P02) Guldhedens IK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Gunnilse IS (P05) Gunnilse IS(Föreningen) Röd/vit, Blå, Röda
Halvorstorps IS (P04) Halvorstorps IS(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hisingsbacka FC (P02) Hisingsbacka FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hovås Billdal IF (F04) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (P01) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (P02) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (P03) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (P04) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
IF Brommapojkarna (P04) IF Brommapojkarna(Föreningen) Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Väster (P02) IF Väster(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IF Väster (P04) IF Väster(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IK Zenith (F04) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
IK Zenith (P02) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
IK Zenith (P03) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
Jitex Mölndal BK (F04) Jitex Mölndal BK(Föreningen) Lila, Lila, Lila
Jonsereds IF (P04) Jonsereds IF(Föreningen) Gul/Svart, Blå, Gul/svart
Jonsereds IF P 03 Richard Fredriksson 0706031067 0706031067 Gul/Svart, Blå, Gul/svart
Kareby IS P03) Kareby IS(Föreningen) Röd. (svart Kareby/Kode), Blå. (svart Kareby/Kode), Röda.(svart Kareby/Kode)
KF Velebit Vjekoslav Banozic 0704616963 Vit, Blå, Blå
Kinna IF (P02) Kinna IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Kungsbacka IF (P03) Kungsbacka IF(Föreningen) Vit, Blå, Vita
Kungshamns IF (P02) Kungshamns IF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Kållered SK (P04) Kållered SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Kärra KIF (P03) Kärra KIF(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Lerums IS (F04) Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Masthuggets BK (P03) Masthuggets BK(Föreningen) Röd, Blå, Röda/blå
Mossens BK (F04) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mossens BK (P04) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mölnlycke IF (P03) Mölnlycke IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Näsets SK (P03) Näsets SK(Föreningen) vinröda, Vita, Vinröda
Näsets SK (P04) Näsets SK(Föreningen) vinröda, Vita, Vinröda
Partille IF (P02) Partille IF FK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Qviding FIF (P01) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (P02) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (P03) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Sandarna BK (P03) Sandarna BK(Föreningen) Svart/Röd randig, svarta, röda
Slottsskogen/Godhem IF (P04) Slottsskogen/Godhem IF(Föreningen) VIT, VIT, VIT
Stenkullen GoIK (F04) Stenkullen GoIK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Södra Skärgården (P03) Donsö IS(Föreningen) blå/vit randig, Blå, Blå
Södra Skärgården (P04) Donsö IS(Föreningen) blå/vit randig, Blå, Blå
Torslanda IK Martin Sövig Röd, Röd, Röd
Torslanda IK (P02) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Torslanda IK (P04) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Trollhättans BoIS (P02) Trollhättans BoIS(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Tölö IF (P05) Tölö IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Utbynäs SK (F04) Utbynäs SK(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Utbynäs SK P03 Joel Laine 0709931080 Gul, Blå, Gula
Utbynäs SK P04 Utbynäs SK(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Utsiktens BK/Näsets SK (P01) Näsets SK(Föreningen) vinröda, Vita, Vinröda
Vallens IF (U16) Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Varbergs GIF FK (P02) Varbergs GIF FK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Älvsborg FF Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (P02) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (P04) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Örgryte IS FF (P03) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Örgryte IS FF (P04) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2017-09-16 17:00 060907001 BK Häcken (P02) - Angered MBIK (P02) Slättadamm 2 konstgräs
2017-09-29 18:40 060907006 BK Häcken (P02) - Alingsås IF FF (P02) 4 - 0 Slättadamm 2 konstgräs
2017-09-30 09:00 060907007 Hovås Billdal IF (P04) - IF Brommapojkarna (P04) Kobbegården 1 Konstgräs
2017-09-30 11:00 060907008 Hovås Billdal IF (P04) - IF Brommapojkarna (P04) Kobbegården 1 Konstgräs
2017-10-01 10:15 060907004 Hovås Billdal IF (P03) - Mölnlycke IF (P03) Kobbegården 1 Konstgräs
2017-10-06 18:00 060907009 Mölnlycke IF (P03) - Näsets SK (P03) Djupedalsplan A Konstgräs
2017-10-13 18:00 060907010 BK Häcken (P02) - Kungshamns IF (P02) 2 - 1 Gothia Park konstgräs
2017-10-18 20:00 060907005 GAIS (P03) - Torslanda IK (P02) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2017-10-22 13:00 060907013 BK Häcken (P02) - Trollhättans BoIS (P02) Tuvevallen 2 Konstgräs
2017-10-27 18:40 060907011 BK Häcken (P02) - Varbergs GIF FK (P02) Inst. Slättadamm 2 konstgräs
2017-10-28 13:30 060907002 Södra Skärgården (P04) - Halvorstorps IS (P04) Donsövallen
2017-10-28 15:30 060907003 BK Häcken (P03) - GAIS (P03) 1 - 2 Slättadamm 2 konstgräs
2017-11-04 13:00 060907019 Utsiktens BK/Näsets SK (P01) - Azalea BK (P01) 1 - 0 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2017-11-05 13:00 060907016 Stenkullen GoIK (F04) - Hovås Billdal IF (F04) Stenkullens IP 2 KG
2017-11-10 18:00 060907017 Stenkullen GoIK (F04) - Floda BoIF (F04) 1 - 2 Stenkullens IP 2 KG
2017-11-11 11:45 060907028 BK Häcken (F04) - IK Zenith (F04) 2 - 2 Bravida Arena
2017-11-11 14:00 060907023 Guldhedens IK (P02) - Backatorp IF (P02) 2 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-11-11 14:00 060907026 Kareby IS P03) - IK Zenith (P03) 1 - 6 Kareby Hed
2017-11-12 13:30 060907014 BK Häcken (P04) - Torslanda IK (P04) 2 - 6 Slättadamm 2 konstgräs
2017-11-12 15:00 060907022 BK Häcken (P04) - Örgryte IS FF (P04) 4 - 2 Slättadamm 2 konstgräs
2017-11-18 10:00 060907030 Kållered SK (P04) - IF Väster (P04) Önneredsplan 1 Konstgräs
2017-11-18 11:45 060907031 BK Häcken (F04) - Utbynäs SK (F04) 5 - 3 Bravida Arena
2017-11-18 13:00 060907018 Stenkullen GoIK (F04) - Lerums IS (F04) 8 - 1 Stenkullens IP 2 KG
2017-11-19 12:00 060907020 Örgryte IS FF (P04) - Jonsereds IF (P04) Hammarviken Arena
2017-11-19 13:15 060907021 Örgryte IS FF (P04) - Jonsereds IF (P04) Hammarviken Arena
2017-11-19 13:30 060907015 BK Häcken (P04) - Näsets SK (P04) Slättadamm 2 konstgräs
2017-11-23 18:00 060907029 Backatorp IF (P02) - Torslanda IK (P02) 1 - 1 Backavallen 1 Konstgräs
2017-11-25 10:00 060907040 IF Väster (P04) - Azalea BK (P04) 4 - 3 Önneredsplan 1 Konstgräs
2017-11-25 11:15 060907041 IF Väster (P04) - Azalea BK (P04) 5 - 3 Önneredsplan 1 Konstgräs
2017-11-25 11:30 060907025 Utbynäs SK P04 - Södra Skärgården (P04) 1 - 3 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2017-11-25 12:00 060907045 Torslanda IK - Mölnlycke IF (P03) 1 - 5 Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-11-25 14:00 060907037 Hisingsbacka FC (P02) - Torslanda IK (P02) 2 - 4 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2017-11-25 14:15 060907038 Älvsborg FF - Azalea BK (P01) Påvelund 1 Konstgräs
2017-11-26 11:00 060907035 Kärra KIF (P03) - IK Zenith (P03) 4 - 8 Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2017-11-26 12:15 060907027 Hovås Billdal IF (P03) - Qviding FIF (P03) 1 - 7 Ruddalen 1 Konstgräs
2017-11-26 12:30 060907046 Torslanda IK - KF Velebit 2 - 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
2017-11-26 14:00 060907024 Stenkullen GoIK (F04) - Jitex Mölndal BK (F04) Stenkullens IP 2 KG
2017-11-26 17:00 060907034 Sandarna BK (P03) - Masthuggets BK (P03) 10 - 2 Gröna Vallen 1
2017-11-28 19:15 060907044 Jonsereds IF P 03 - Utbynäs SK P03 1 - 9 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2017-11-29 18:30 060907048 Qviding FIF (P02) - Kinna IF (P02) Härlanda Park 1 Konstgräs
2017-11-29 20:00 060907036 Hisingsbacka FC (P02) - Torslanda IK (P02) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2017-11-30 20:00 060907049 GAIS (P03) - GAIS (P03) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2017-12-02 10:00 060907050 IF Väster (P04) - Älvsborg FF (P04) 1 - 4 Önneredsplan 1 Konstgräs
2017-12-02 11:00 060907033 Kareby IS P03) - Qviding FIF (P03) 1 - 5 Kareby Hed
2017-12-02 11:00 060907042 IK Zenith (P03) - Kärra KIF (P03) Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2017-12-02 11:15 060907051 IF Väster (P04) - Slottsskogen/Godhem IF (P04) 1 - 10 Önneredsplan 1 Konstgräs
2017-12-02 14:00 060907032 Hovås Billdal IF (P03) - Örgryte IS FF (P03) 0 - 6 Hovås Billdal Arena 1
2017-12-02 14:15 060907039 Älvsborg FF - Näsets SK (P03) 0 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2017-12-03 10:00 060907053 Jitex Mölndal BK (F04) - Mossens BK (F04) 6 - 1 Krokslättsvallen konstgräs
2017-12-03 14:00 060907047 Guldhedens IK (P02) - Fässbergs IF (P02) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2017-12-09 10:30 060907043 IK Zenith (P02) - Partille IF (P02) 2 - 1 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2017-12-09 10:30 060907054 Älvsborg FF (P02) - IF Väster (P02) 2 - 5 Påvelund 1 Konstgräs
2017-12-09 12:00 060907052 IK Zenith (P03) - Kungsbacka IF (P03) Inst. Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2017-12-09 14:00 060907055 Angered MBIK (P05) - Tölö IF (P05) 7 - 1 Lövgärdesplan 2 Konstgräs
2017-12-10 14:00 060907056 Bergsjö IF (P03) - Bergums IF (P03) 3 - 4 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2017-12-17 11:00 060907057 IK Zenith (P03) - Vallens IF (U16) Inst. Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2017-12-19 18:30 060907058 Angered MBIK (P05) - Gunnilse IS (P05) 6 - 1 Lövgärdesplan 2 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info