Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar, Div 11 Alingsås

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF Christoffer Heleander 0735158023 0735158023 Grön/Vit/Grön
Bollebygd/Hestrafors Peter Tausis 0706540353 Vit/Blå/Blå
Floda BoIF Philip Andersson 0704739468 Blå, Vit, Blå
Gerdskens BK Svart Peter Andrén 0709665933 Gul/Svart/Gul (A-Lag) Svarta
Hemsjö IF Eric Karlsson 0725028717 Gul/Svart/Gul-svart
Holmalunds IF Kent Mälming 0702186856 Röd/Vit/Röd
Lerums IS Lila Thomas Petter Tjellström 0733100559 lila, vit, lila
Lerums IS Vit Henrik Hedberg 0703481874 lila, vit, lila
Sjöviks SK Mikael Lööf 0725049445 Röd, Blå, Blå
Vårgårda IK Röd Daniel Svensson 0706721545 Röd/Vit/Röd
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-05 00:00 Sjöviks SK - Alingsås IF FF Sjöviks IP 1
2019-05-05 10:30 Hemsjö IF - Lerums IS Vit Byvallen B-plan
2019-05-05 11:30 Lerums IS Lila - Floda BoIF Hulan 11
2019-05-05 13:00 Bollebygd/Hestrafors - Gerdskens BK Svart Björnskogsvallen, 7-manna
2019-05-06 18:00 Holmalunds IF - Vårgårda IK Röd Brogårdsvallen
2019-05-11 10:00 Floda BoIF - Hemsjö IF Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-11 12:30 Lerums IS Lila - Holmalunds IF Hulan 11
2019-05-12 13:00 Lerums IS Vit - Gerdskens BK Svart Hulan 12
2019-05-12 16:00 Vårgårda IK Röd - Lerums IS Lila Tånga Hed PUA-plan
2019-05-14 18:15 Hemsjö IF - Vårgårda IK Röd Byvallen B-plan
2019-05-15 17:30 Alingsås IF FF - Holmalunds IF Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-05-18 11:00 Gerdskens BK Svart - Floda BoIF Gerdskenvallen A-plan
2019-05-19 14:30 Bollebygd/Hestrafors - Lerums IS Vit Björnskogsvallen, 7-manna
2019-05-25 14:00 Floda BoIF - Bollebygd/Hestrafors Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-05-26 11:30 Lerums IS Vit - Sjöviks SK Hulan 12
2019-05-26 16:00 Vårgårda IK Röd - Gerdskens BK Svart Tånga Hed C-plan
2019-05-26 18:00 Alingsås IF FF - Lerums IS Lila Mjörnvallen, B-plan
2019-05-27 18:00 Holmalunds IF - Hemsjö IF Brogårdsvallen
Juni
2019-06-01 10:00 Gerdskens BK Svart - Holmalunds IF Gerdskenvallen A-plan
2019-06-02 10:15 Hemsjö IF - Lerums IS Lila Byvallen B-plan
2019-06-02 12:00 Sjöviks SK - Floda BoIF Sjöviks IP 1
2019-06-03 18:00 Holmalunds IF - Bollebygd/Hestrafors Brogårdsvallen
2019-06-09 12:30 Alingsås IF FF - Hemsjö IF Mjörnvallen, B-plan
2019-06-09 16:00 Vårgårda IK Röd - Sjöviks SK Tånga Hed PUA-plan
2019-06-10 18:45 Lerums IS Lila - Gerdskens BK Svart Hulan 11
2019-06-16 13:00 Lerums IS Vit - Alingsås IF FF Hulan 12
2019-06-16 17:30 Bollebygd/Hestrafors - Lerums IS Lila Björnskogsvallen, 7-manna
2019-06-17 17:30 Gerdskens BK Svart - Hemsjö IF Gerdskenvallen A-plan
2019-06-18 18:15 Hemsjö IF - Bollebygd/Hestrafors Byvallen B-plan
2019-06-19 18:30 Sjöviks SK - Holmalunds IF Sjöviks IP 1
2019-06-23 09:00 Lerums IS Lila - Sjöviks SK Hulan 11
2019-06-23 17:30 Floda BoIF - Lerums IS Vit Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-06-23 18:00 Alingsås IF FF - Gerdskens BK Svart Mjörnvallen, B-plan
2019-06-26 18:00 Floda BoIF - Alingsås IF FF Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-06-30 10:30 Lerums IS Vit - Vårgårda IK Röd Hulan 12
2019-06-30 12:00 Sjöviks SK - Hemsjö IF Sjöviks IP 1
Augusti
2019-08-17 10:30 Vårgårda IK Röd - Floda BoIF Tånga Hed PUA-plan
2019-08-17 13:00 Gerdskens BK Svart - Sjöviks SK Gerdskenvallen A-plan
2019-08-18 14:30 Bollebygd/Hestrafors - Alingsås IF FF Björnskogsvallen, 7-manna
2019-08-19 18:00 Holmalunds IF - Lerums IS Vit Brogårdsvallen
2019-08-24 10:00 Floda BoIF - Holmalunds IF Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-08-25 12:00 Sjöviks SK - Bollebygd/Hestrafors Sjöviks IP 1
2019-08-25 13:15 Alingsås IF FF - Vårgårda IK Röd Mjörnvallen, B-plan
2019-08-25 13:30 Lerums IS Vit - Lerums IS Lila Hulan 12
2019-08-28 18:00 Floda BoIF - Lerums IS Lila Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-08-30 18:30 Alingsås IF FF - Sjöviks SK Mjörnvallen, B-plan
September
2019-09-01 09:00 Lerums IS Vit - Hemsjö IF Hulan 12
2019-09-01 16:00 Vårgårda IK Röd - Holmalunds IF Tånga Hed C-plan
2019-09-02 18:00 Holmalunds IF - Alingsås IF FF Brogårdsvallen
2019-09-07 12:30 Gerdskens BK Svart - Lerums IS Vit Gerdskenvallen A-plan
2019-09-08 10:15 Hemsjö IF - Floda BoIF Byvallen B-plan
2019-09-08 10:30 Lerums IS Lila - Vårgårda IK Röd Hulan 11
2019-09-09 18:00 Holmalunds IF - Lerums IS Lila Brogårdsvallen
2019-09-14 10:00 Floda BoIF - Gerdskens BK Svart Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-09-14 13:00 Bollebygd/Hestrafors - Vårgårda IK Röd Björnskogsvallen, 7-manna
2019-09-15 10:30 Lerums IS Vit - Bollebygd/Hestrafors Hulan 12
2019-09-15 16:00 Vårgårda IK Röd - Hemsjö IF Tånga Hed PUA-plan
2019-09-22 10:15 Hemsjö IF - Holmalunds IF Byvallen B-plan
2019-09-22 12:00 Sjöviks SK - Lerums IS Vit Sjöviks IP 1
2019-09-22 12:00 Lerums IS Lila - Alingsås IF FF Hulan 11
2019-09-22 13:00 Gerdskens BK Svart - Vårgårda IK Röd Gerdskenvallen A-plan
2019-09-22 14:30 Bollebygd/Hestrafors - Floda BoIF Björnskogsvallen, 7-manna
2019-09-23 18:00 Holmalunds IF - Gerdskens BK Svart Brogårdsvallen Elmander Arena
2019-09-28 10:00 Floda BoIF - Sjöviks SK Flodala IP 4 FRAMTIDEN
2019-09-28 10:30 Vårgårda IK Röd - Bollebygd/Hestrafors Tånga Hed C-plan
2019-09-29 10:30 Lerums IS Lila - Hemsjö IF Hulan 11

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info