Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-09-18
Tid Match Resultat Anläggning
Svenska Cupen omg. 1-3, damer
18:00 Lidköpings FK - Kopparbergs/Göteborg Rådavallen Dinaplanen konstgräs
P19 Div.1 - Region 2
20:00 Norrby IF - Vänersborgs FK Ramnavallen konstgräs
P16 Nationell B3
17:30 Skultorps IF - Degerfors IF Orkanvallen A
Div. 15 Pojkar (10 år) Gr A Höst
18:30 Horreds IF - Tofta GOIF Eksätersvallen B-plan
Herrar, Div 6 Trollhättan
19:45 Lödöse Nygård IK - Hjärtums IS Strömsvallen A konstgräs
Herrar Utveckling Elit div 2 Östra
19:30 Falköpings FK - Tidaholms GoIF U2 Odenplan B-plan
Herrar Utveckling A Norra
19:00 Ekedalens SK - Tibro AIK FK Tidavallen B-plan Konstgräs
Herrar Utveckling B Lidköping
17:30 Saleby IF (9:9) - Kållandsö GoIF Salebyvallen A-plan
Herrar Utveckling B Borås Västra
17:30 Sandhults SK - Hedareds BK Hagavallen, Bredared
Damer, Div 4 Norra
19:15 Björsäters IF (9:9) - Skultorps IF U Lekevi IP Konstgräsplan
Damer, Div 4 Nordvästra
18:30 IK Gauthiod U - Saleby/Järpås Uppskj. Lunnevi IP A-plan
Damer, Div 4 Södra
19:30 Sjömarkens IF U - Nittorps IK U Borås Arena 2 konstgräs
Damer, Utveckling Västergötland
18:30 Götene FK U 2 (9:9) - Stenstorps IF (9:9) Kinnevallen B-plan
Pojkar, Div 1 Västergötland 19+
19:15 IFK Uddevalla - Råda BK Rimnersvallen Konstgräs
Pojkar, Div 2 Norra
19:00 Vara SK - IK Gauthiod Bendersvallen Konstgräs
19:00 Wargöns IK - IFK Trollhättan Hallevi IP, Wargön C-plan
Pojkar, Div 4 Norra
19:00 Tidaholms GoIF - Mariestads Ungdom Ulvesborg A-plan
19:00 Töreboda IK - Gullspång/Hova/Finnerödja Töreshov B-plan Konstgräs
Pojkar, Div 5 U15 Norra
19:00 IFK Skövde FK Vit - Gerdskens BK Svart Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
Pojkar, Div 5 Mariestad
18:30 Tidaholms GoIF Svart - Stenstorps IF Ulvesborg A-plan
Pojkar, Div 5 Skara
18:00 Vinninga AIF - Floby/Grolanda (9:9) Lindvallen A
Pojkar, Div 6 Norra
18:00 IFK Hjo Blå - IFK Mariestad Blå Guldkroksvallen B-plan
Pojkar, Div 6 Västra
19:15 Skoftebyns IF - Vänersborgs FK Svart Nysätra IP
Pojkar, Div 6 Mariestad
18:00 Källby IF - Finnerödja/Hova/Gullspång
Pojkar, Div 6 Skövde
17:45 Trix /Mölltorp Brevik - Skara FC Blå Molidens IP
Pojkar, Div 8 Herrljunga
17:45 Ekedalens SK - IFK Falköping FF Vit Idrottsparken, Ekedalen
18:30 Vårgårda IK Röd - Vara SK Gul Tånga Hed B-plan
Pojkar, Div 8 Alingsås
18:30 Annelunds IF - Hemsjö IF Mörlanda B
Pojkar, Div 9 Lidköping
18:00 Örslösa-Söne IK Vinröd - Sils IF Vit Örslösa IP A
Pojkar, Div 9 Borås
19:00 IFK Örby - Brämhults IK Örby IP B konstgräs
Pojkar, Div 9 Ulricehamn
18:30 Kinna IF - Södra Vings IF Kunskapens Hus, konstgräs
Pojkar, Div 10 Borås
17:45 Brämhults IK - Sparsörs AIK Brämhults IP C
Pojkar, Div 11 Trollhättan
18:00 Edet FK - Sjuntorps/Upphärad Strömsvallen A2
Pojkar, Div 12 Skövde
18:00 Floby/Grolanda - Falköpings FK Röd Björkåsen C
Pojkar, Div 12 Lidköping
18:00 Falköpings FK Svart - Vinninga AIF Falevi A
Pojkar, Div 12 Trollhättan
18:30 Trollhättans IF - Vänersborgs IF Röd Skogshöjden Konstgräs
Pojkar, Div 12 Kinna
17:45 IFK Örby Blå - Sätila SK Örby IP
19:00 IFK Örby Vit - Skene IF Vit Örby IP B konstgräs
Pojkar, Div 13 Tibro
18:00 Fagersanna IF - Norra Fågelås IF Fagervi IP C-plan
Pojkar, Div 13 Lidköping
18:00 Emtunga/Tråvad/Larv - IK Gauthiod Hedensborg A
Pojkar, Div 13 Trollhättan
00:00 Halvorstorps IS - Skepplanda BTK Halvorstorps IP B-plan
Pojkar, Div 13 Borås
18:00 Töllsjö IF - Borås AIK Holmängen 7-manna 1
Pojkar, Div 13 Ulricehamn
18:00 Timmele/Hössna - Dalsjöfors GoIF Vit Idrottsparken C
Pojkar, Div 14 Mariestad
18:00 Tymer/Lerdala - Mariestads BK Lerdala IP A
Pojkar, Div 14 Skövde
17:30 IFK Hjo Vit - IFK Värsås Guldkroksvallen Kommun 1
Pojkar, Div 14 Kinna
18:00 IF Olsfors - Hyssna IF Eriksdalsparken, Olsfors
Pojkar, P16-DM
19:00 Skene/Svansjö/Örby - IF Elfsborg Vävarevallen C-plan
Flickor, Div 2 Norra
19:15 Falköpings KIK - Skara FC Odenvi Konstgräs
Flickor, Div 2 Västra
19:30 Vallens IF - Nossebro IF Stora Höga IP 2 Konstgräs
Flickor, Div 3 Västra
18:00 Trollhättans IF - Trollhättans BoIS (9:9) Skogshöjden A-plan
Flickor, Div 4 Mellersta
17:45 Kinnarp-Slutarp/Vartofta - Falköpings KIK Tångavallen
Flickor, Div 4 Skövde
17:30 Våmbs IF Vit - IFK Tidaholm Claesborgs A-plan
Flickor, Div 4 Borås
17:30 Toarpsalliansen Svart - IFK Örby Målevi A
Flickor, Div 5 Skövde
18:30 Falköpings KIK Röd - Ulvåkers IF Ållevi
Flickor, Div 6 Trollhättan
18:00 Skepplanda BTK - Vänersborgs FK Forsvallen 7-manna
Flickor, Div 7 Kinna
17:45 IFK Örby - Västra Mark Örby IP C
Flickor, Div 7 Ulricehamn
18:00 Grimsås/Dalstorp - Länghems IF Grimsborg B-plan
Flickor, Div 8 Alingsås
18:30 Östadkulle SK - Vårgårda IK Vit Lenavallen C-plan
Flickor, Div 8 Borås
18:00 Skene IF - Rydboholms SK Vävarevallen B-plan
18:30 Bergdalens IK - Ulricehamns IFK Svart Björkängsvallen, Borås, Gräs
Flickor, Div 8 Ulricehamn
18:15 Sexdrega/Hillared - Redvägs FK Ängagärdet C

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info