Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matchändringar - Upplands Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
Herr Div 7 Södra
2022-08-13 14:00 SK Wigör - Uppsala Performance BK 2022-08-09 07:53
Herr Div 7 Västra
2022-08-20 13:00 Heby AIF 2 - Upsala IF Fotboll 2 2022-08-08 10:31
Herr Div 7 Östra
2022-08-09 19:00 Rånäs IF - IF Ferro 2022-08-03 20:13
2022-08-10 19:00 Rådmansö SK 2 - Hallsta IK 2 2022-08-03 20:15
2022-08-19 19:45 IK Sirius FK 2 - Grisslehamns SK 2022-08-08 12:08
Herr Div 8 Södra
2022-08-10 18:15 Lagga- Långhundra BK - IF Vesta 2022-08-06 18:11
2022-08-28 20:00 Håbo FF 2 - SK Wigör 2 2022-08-09 09:11
Herr Div 8 Östra
2022-08-20 15:00 Hammarlands IK - Rånäs IF 2 2022-08-08 15:30
Dam Div 5 Norra
2022-09-17 15:00 Vaksala SK 2 - Storvreta IK 2022-08-06 18:10
Dam Div 5 Södra
2022-08-16 19:30 Roslagsbro IF - Rosersberg/Sigtuna IF FK 2022-08-06 18:08
Dam Div 5 Västra
2022-09-21 20:00 Håbo FF 2 - Södra Trögds IK 2022-08-03 20:17
Upplandscupen Dam Slutspel
2022-10-02 15:00 Östervåla IF - IK Uppsala Fotboll 2022-08-08 08:39
P16-17 år A2
2022-09-30 19:00 Unik FK U17 - IF VP Uppsala 2022-08-08 10:29
P16-17 år Grund
2022-08-24 19:00 Riala GoIF P06-07 - Rimbo IF P06 2022-08-03 20:21
2022-09-09 18:30 Håbo FF Röd - Sunnersta AIF 2022-08-03 20:18
P15 år A1
2022-08-14 17:00 FC Arlanda U15 - IK Sirius FK P07E 2022-08-04 10:49
P15 år A2
2022-08-16 18:00 Storvreta IK P07 Blå - Vaksala SK Gul 2022-08-03 20:23
2022-08-16 18:15 Sunnersta AIF P07 - Enköpings SK FK U15 2022-08-08 08:28
2022-08-26 19:00 Storvreta IK P07 Blå - IK Sirius FK U14 2022-08-03 20:24
P15 år G1
2022-08-25 18:30 Tobo/Örbyhus FF /IK Rex P07/08 - Films SK IFK D/Ö P07 2022-08-09 07:54
P15 år G2
2022-08-15 19:00 Knarrbacken FC 1 - Fanna BK P07 2022-08-08 14:40
2022-09-04 15:00 Strömsbergs IF Svart - Knarrbacken FC 1 2022-08-06 11:07
P15 år G3
2022-08-14 15:30 IK Sirius FK P07S 2 - Sigtuna IF FK YJ Vit 2022-08-06 18:06
P14 år A1
2022-10-03 19:15 Upsala IF Fotboll P08 - Storvreta IK P08:blå 2022-08-05 15:10
P14 år A2
2022-08-25 19:00 FC Arlanda U14 - Sigtuna IF FK P08 Vit 2022-08-02 20:41
P14 år G1
2022-08-28 15:00 Gräsö Norrskedika IF P14 - BKV Norrtälje P08 2022-08-03 22:12
P14 år G2
2022-08-23 19:00 Knarrbacken FC 1 - Enköpings SK FK P08 2022-08-05 20:47
2022-09-01 19:00 Örsundsbro IF P08 - Bälinge IF Junior P15 2022-08-03 16:00
2022-09-17 16:00 IK Fyris Uppsala P07/08 svart - Knarrbacken FC 1 2022-08-03 10:33
P14 år G3
2022-08-16 18:00 Unik FK - Vaksala SK Svart 2022-08-02 20:16
2022-09-23 19:00 IK Fyris Uppsala P07/08 vit - Sunnersta AIF 2022-08-04 16:13
P13 år A1:2
2022-08-14 11:00 Enköpings SK FK P-09 1 - Danmarks IF P09 2022-08-08 10:53
2022-08-21 17:00 Danmarks IF P09 - Dalkurd FF 2022-08-05 15:41
2022-08-28 13:30 Danmarks IF P09 - Märsta IK 2022-08-05 15:42
2022-09-17 11:45 Danmarks IF P09 - Alsike IF P09 Gul 2022-08-05 15:42
P13 år A2:2
2022-08-13 13:00 Storvreta IK P09:vit - Strömsbergs IF P09 2022-08-09 10:28
2022-08-20 08:30 Storvreta IK P09:vit - IF VP Uppsala 1 2022-08-09 10:28
2022-08-28 12:00 Strömsbergs IF P09 - Unik FK P09 1 2022-08-03 14:54
2022-08-28 14:00 Storvreta IK P09:vit - Vaksala SK Svart 2022-08-09 10:28
2022-09-25 18:00 Storvreta IK P09:vit - Jomala IK P09 2022-08-09 10:28
P13 år G1:2
2022-08-14 15:00 Storvreta IK P09:blå - Rasbo IK P09/10 2022-08-09 10:27
2022-09-04 11:00 Storvreta IK P09:blå - Vaksala SK Vit 2022-08-09 10:27
2022-09-11 13:00 Storvreta IK P09:blå - Östhammars SK P 09 2022-08-09 10:27
P13 år G2:2
2022-08-14 10:00 Upsala IF Fotboll P09 - Unik FK P09 3 2022-08-03 11:27
2022-08-21 10:00 Upsala IF Fotboll P09 - Rimbo IF P09 2022-08-03 11:27
2022-09-25 10:00 Upsala IF Fotboll P09 - IF VP Uppsala 3 2022-08-03 11:27
P13 år G3:2
2022-08-12 18:00 Sigtuna IF FK P09 - Gamla Upsala SK P09 Gul 2022-08-06 08:27
2022-08-23 18:30 Gamla Upsala SK P09 Gul - Heby AIF p-13 2022-08-08 11:41
2022-08-27 13:00 SK Iron Vit - IK Fyris Uppsala P09/10 2022-08-09 07:19
2022-08-28 11:00 Sigtuna IF FK P09 - Östervåla IF 1 2022-08-06 08:38
2022-09-02 18:30 IK Fyris Uppsala P09/10 - Östervåla IF 1 2022-08-09 12:03
2022-09-03 16:00 SK Iron Vit - Sigtuna IF FK P09 2022-08-09 07:19
2022-09-11 11:00 Sigtuna IF FK P09 - IK Fyris Uppsala P09/10 2022-08-08 21:14
2022-09-24 14:00 SK Iron Vit - Bälinge IF P09 Svart 2022-08-09 07:19
P13 år M1:2
2022-08-21 15:00 SK Iron Blå - Vreta IF/Hagby IK P09 2022-08-09 07:18
2022-08-28 15:00 SK Iron Blå - Alsike IF P09 Svart 2022-08-09 07:18
2022-09-04 15:00 SK Iron Blå - Knarrbacken FC 3 2022-08-09 07:18
P13 år M2:2
2022-08-18 19:00 Knarrbacken FC 1 - Sunnersta AIF P09 Svart 2022-08-08 16:58
2022-08-24 18:45 Almunge IK P10/09/08 - BKV Norrtälje P09 Blå 2022-08-04 14:23
2022-08-25 18:30 Sunnersta AIF P09 Svart - Roslagsbro IF P09 Röd 2022-08-08 14:37
2022-09-04 10:00 Sunnersta AIF P09 Svart - FC Åland 2022-08-08 14:27
2022-09-11 10:00 Sunnersta AIF P09 Svart - Almunge IK P10/09/08 2022-08-08 14:27
2022-09-18 10:00 Sunnersta AIF P09 Svart - Almo/Upplands-Ekeby IF 2022-08-08 14:27
2022-09-25 10:00 Sunnersta AIF P09 Svart - IF VP Uppsala 2 2022-08-08 14:27
2022-10-02 10:00 Sunnersta AIF P09 Svart - Unik FK P09 2 2022-08-08 14:28
P13 år M3:2
2022-08-15 17:30 Knarrbacken FC 2 - IK Sirius FK P09 S 2022-08-09 13:12
2022-08-21 15:30 Roslagsbro IF P09 svart - Bälinge IF P09 Gul 2022-08-09 11:56
2022-09-04 13:30 IK Sirius FK P09 S - Gamla Upsala SK P09 Svart 2022-08-08 10:54
2022-09-11 13:00 IK Sirius FK P09 S - Roslagsbro IF P09 svart 2022-08-08 10:54
2022-09-18 13:00 IK Sirius FK P09 S - IFK Uppsala Blå 2022-08-08 10:55
P13 år M4:2
2022-08-14 13:30 IK Sirius FK P09 B - Vaksala SK Gul 2022-08-08 10:56
2022-09-03 12:30 Sunnersta AIF P09 Grön - IK Sirius FK P09 B 2022-08-08 14:24
2022-09-10 12:30 Sunnersta AIF P09 Grön - Vaksala SK Gul 2022-08-08 14:25
2022-09-11 15:00 IK Sirius FK P09 B - Knivsta IK P2009 2022-08-08 10:57
2022-09-18 15:00 IK Sirius FK P09 B - BKV Norrtälje P09 Röd 2022-08-08 10:57
2022-09-18 15:00 Enköpings SK FK P-09 2 - Sunnersta AIF P09 Grön 2022-08-08 10:15
2022-09-24 12:30 Sunnersta AIF P09 Grön - FC Arlanda U13 Vit 2022-08-08 14:25
F16-17 år G2
2022-08-16 19:00 Håbo FF Röd - Alsike IF Damjuniorer 2022-08-03 20:19
F15 år G
2022-09-11 17:30 IK Fyris Uppsala F0608 - Fanna BK F15 2022-08-03 20:26
F14 år G1
2022-08-16 18:00 Vattholma IF F08 - IF VP Uppsala F-08 Blå 2022-08-02 19:20
2022-09-17 14:00 Storvreta IK F08:blå - Gränby FK 2022-08-08 13:56
F14 år G3
2022-08-31 18:00 Unik FK 08 - Storvreta IK F08:vit 2022-08-03 10:36
F13 år G1
2022-08-17 18:30 Ullfors IK Månkarbo - Gamla Upsala SK F09 Gul 2022-08-08 21:52
F13 år G2
2022-08-16 18:30 Roslagsbro IF F09 - BKV Norrtälje F09/10 2022-08-06 16:27
F13 år G3
2022-08-14 16:00 Örsundsbro IF F09 - Danmarks IF F09 Röd 2022-08-08 15:51
2022-09-06 18:00 Sigtuna IF FK F09 - Örsundsbro IF F09 2022-08-08 09:31
F13 år G4
2022-08-21 11:45 Danmarks IF F09 Vit - Unik FK F09/10 2022-08-05 14:44
P12 år Röd 1
2022-08-05 18:30 Storvreta IK P10 blå - Films SK IFK D/Ö P09/10/11 Röd 2022-08-03 10:26
2022-08-14 17:00 Hallsta IK P-12 - SK Iron vit 2022-08-09 12:26
P12 år Röd 2
2022-08-24 Dalkurd FF - Alsike IF P10 Gul 2022-08-05 10:20
2022-09-22 18:00 Roslagsbro IF P10 Röd - FC Arlanda P12 Grön 2022-08-03 11:40
P12 år Röd 3
2022-08-07 13:00 Storvreta IK P10 vit - Unik FK Blå 1 2022-08-03 10:26
2022-08-24 18:30 Films SK IFK D/Ö P09/10/11 blå - Dalkurd FF U12 2022-08-07 14:12
P12 år Röd 4
2022-09-18 16:00 Sunnersta AIF P2010 Grön - Unik FK grön 1 2022-08-08 08:46
P12 år Röd 5
2022-08-06 10:00 Unik FK Blå 2 - Hagby IK P10 2022-08-03 07:54
P12 år Röd 7
2022-08-27 10:00 IK Sirius FK P10B 1 - Upsala IF Fotboll P12 1 2022-08-08 13:39
P12 år Gul
2022-08-14 12:00 BKV Norrtälje P10 Gul - Gränby FK 1 2022-08-04 12:38
2022-10-01 13:00 Åsunda IF P10 - Hagby IK P10 Hagby IK P10 Gul 2022-08-05 15:52
P11 år Röd 1
2022-08-07 11:00 Vattholma IF - Gräsö Norrskedika IF P11/12 2022-08-02 18:57
2022-08-07 11:00 Storvreta IK P11:1 - Hallsta IK P-11 gul 2022-08-04 13:18
P11 år Röd 5
2022-08-13 10:00 Märsta IK - Unik FK Röd P11 2022-08-08 21:19
P11 år Gul 1
2022-08-14 13:00 Enköpings SK UK P-11 - Börje SK 1 2022-08-09 11:41
P10 Röd 1
2022-08-17 18:00 Ullfors IK /Månkarbo P10 - Karlholms GoIF 2022-08-08 18:48
P10 Röd 7
2022-08-24 18:00 Unik FK 1 - Funbo IF P12 2022-08-03 13:44
F12 år Röd 1
2022-08-07 11:00 Sunnersta AIF F2010 Grön - IK Sirius FK F10 B 2022-08-03 14:29
2022-08-27 11:00 IK Sirius FK F10 B - Fanna BK F12 2022-08-09 11:42
F12 år Röd 2
2022-10-01 11:00 Vaksala SK Gul - Alsike IF F10 Gul 2022-08-08 16:52
F11 år Röd 1
2022-08-13 15:30 Alsike IF F11 Svart - IK Fyris Uppsala F11 2022-08-05 15:50
2022-08-27 10:15 Alsike IF F11 Svart - Sunnersta AIF F2011 Grön 2022-08-05 15:50
2022-08-28 10:00 IK Fyris Uppsala F11 - BKV Norrtälje F11 Röd 2022-08-06 14:33
2022-09-10 15:15 Alsike IF F11 Svart - BKV Norrtälje F11 Röd 2022-08-05 15:50
2022-10-01 10:15 Alsike IF F11 Svart - Danmarks IF F2011 Röd 2022-08-05 15:50
F11 år Röd 2
2022-09-04 10:15 Alsike IF F11 Gul - Knivsta IK F2011 2022-08-05 15:20
2022-09-10 15:00 Östhammars SK F 11 - Knivsta IK F2011 2022-08-03 17:54
2022-09-17 10:15 Alsike IF F11 Gul - Frösunda SK F10-12 2022-08-05 15:21
2022-10-01 12:00 Alsike IF F11 Gul - Gamla Upsala SK F11 2022-08-05 15:20
F11 år Röd 3
Vreta IF F11/12 - Fanna BK F11 2022-08-06 23:08
F10 år Röd 3
2022-08-14 15:00 Enköpings SK UK F-10 - IF VP Uppsala orange 2022-08-09 11:40
F10 år Röd 4
2022-08-13 13:00 Hagby IK F11/12 Hagby IK F12 - Östervåla IF 1 2022-08-06 13:16

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info