Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matchändringar - Västergötlands Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
P17 Div.1 - Region 2
2019-08-25 15:00 IFK Skövde FK - Utsiktens BK 2019-08-16 16:55
2019-09-15 12:00 Utsiktens BK - Älvsborg FF 2019-08-20 08:25
2019-09-27 19:30 IFK Skövde FK - Utbynäs SK 2019-08-16 16:53
2019-09-29 14:30 GAIS - IFK Skövde FK 2019-08-20 08:42
Herrar Utveckling Elit div 1
2019-09-24 19:30 Vänersborgs IF - Tidaholms GoIF U1 2019-08-21 16:11
Herrar Utveckling Elit div 2 Södra
2019-09-09 19:30 Mariedals IK - Kinna IF 2019-08-20 08:38
2019-12-31 Kinna IF - Hestrafors IF 2019-08-16 16:37
Herrar Utveckling A Norra
2019-12-31 Fagersanna IF - Korsberga IF 2019-08-20 12:53
Herrar Utveckling B Mariestad
2019-08-26 18:30 Hova/Weimer Lyrestad - Töreboda IK 2019-08-21 07:42
Herrar Utveckling B Trollhättan
2019-09-01 11:00 Vänersborgs FK C - IFK Trollhättan C 2019-08-22 09:03
2019-09-08 11:00 Lödöse Nygård IK - Trollhättans FK C 2019-08-19 12:57
Herrar Utveckling B Borås Västra
2019-09-02 18:15 Mjörn/Långared - Kronängs IF U 2 2019-08-21 15:22
Herrar, P 35
2019-09-01 17:30 Södra Vings IF - Hjo/Korsberga/Norra Fågelås 2019-08-22 11:21
Damer, Div 2 Norra Götaland
2019-09-07 16:00 Våmbs IF - Sils IF 2019-08-22 11:19
Damer, Div 4 Norra
2019-08-29 18:30 Björsäters IF (9:9) - Skultorps IF U 2019-08-16 16:15
Damer, Div 4 Nordvästra
2019-09-10 19:00 Råda BK U - Saleby/Järpås 2019-08-19 11:41
Pojkar, Div 1 Västergötland 19+
2019-12-31 IFK Falköping FF - Vallens IF 2019-08-16 09:00
Pojkar, Div 2 Norra
2019-09-01 11:00 Skepplanda/Lödöse Nygård - Lidköpings FK 2019-08-21 14:09
Pojkar, Div 3 Västergötland
2019-10-20 12:00 Norrby IF - Stenungsunds IF 2019-08-19 11:36
Pojkar, Div 4 Norra
2019-08-29 18:30 Sils IF - Falköpings FK 2019-08-22 09:08
2019-09-29 11:00 Mariestads Ungdom - Töreboda IK 2019-08-21 09:21
Pojkar, Div 4 Mellersta
2019-08-25 13:00 Herrljunga SK FK - Vara SK 2019-08-19 08:29
2019-09-19 19:00 Mariedals IK - Bergdalens IK 2019-08-22 14:14
Pojkar, Div 4 Västra
2019-09-08 11:00 Trollhättans BoIS - Grohed/Ljungskile 2019-08-22 09:05
Pojkar, Div 4 Södra
2019-09-25 19:00 Skene/Svansjö/Örby - Dalsjöfors GoIF 2019-08-16 11:49
2019-10-06 15:00 Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK 2019-08-20 07:18
Pojkar, Div 5 U15 Norra
2019-09-01 12:00 Skövde AIK - Trollhättans FK 2019-08-21 09:51
2019-09-07 13:30 Vara SK - Råda BK 2019-08-18 09:04
Pojkar, Div 5 U15 Södra
2019-08-28 19:00 Kinna IF Röd - IF Elfsborg 2019-08-21 18:30
2019-09-11 19:00 IF Elfsborg - Örby/Skene/Svansjö 2019-08-22 14:24
Pojkar, Div 5 Trollhättan
2019-09-08 12:30 Vänersborgs IF - Sjuntorps IF (9:9) 2019-08-20 22:57
Pojkar, Div 5 Alingsås
2019-12-31 Fristad/Sparsör/Borgstena - Sandared/Sjömarken 2019-08-19 10:07
Pojkar, Div 5 Borås
2019-08-29 19:00 Kinna IF Blå - Horreds IF 2019-08-19 07:45
Pojkar, Div 6 Norra
2019-12-31 Skara FC Vit - Våmbs IF 2019-08-21 14:13
Pojkar, Div 6 Västra
2019-12-31 Vänersborgs FK Svart - Halvorstorps IS 2019-08-22 07:25
Pojkar, Div 6 Södra
2019-08-25 15:00 Vårgårda IK - Dalsjöfors GoIF 2019-08-20 15:37
Pojkar, Div 6 Mariestad
2019-08-21 18:45 IFK Mariestad Vit - Källby IF 2019-08-20 08:59
Pojkar, Div 6 Skövde
2019-09-20 18:00 Ulvåkers IF - IFK Hjo Vit 2019-08-21 10:33
Pojkar, Div 7 Skövde
2019-08-25 17:00 Töreboda IK - Tidavads IF 2019-08-16 14:08
2019-09-21 11:15 Falköpings FK Svart - Tidavads IF 2019-08-19 10:11
Pojkar, Div 7 Alingsås
2019-08-31 11:15 IF Elfsborg - Sävens BK 2019-08-16 10:35
2019-09-29 13:00 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit - Brämhults IK 2019-08-20 12:07
Pojkar, Div 7 Borås
2019-08-23 18:30 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö - Fritsla IF 2019-08-18 20:42
2019-08-30 18:30 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö - Dalstorp/Grimsås/Limmared 2019-08-21 20:54
2019-09-01 14:30 Vegby/Tvärred/Gällstad - Dalsjöfors GoIF 2019-08-19 10:15
Pojkar, Div 8 Norra
2019-08-28 18:15 Våmbs IF - Skara FC 2019-08-19 14:46
2019-09-01 11:00 IFK Mariestad Blå - Råda BK Grön 2019-08-21 20:01
2019-09-03 18:30 IFK Tidaholm Vit - IFK Mariestad Blå 2019-08-21 21:19
2019-09-07 11:00 IFK Skövde FK Blå - IFK Mariestad Blå 2019-08-21 09:13
Pojkar, Div 8 Södra
2019-08-23 17:45 Sjömarkens IF - IF Elfsborg 2019-08-22 16:01
Pojkar, Div 8 Mariestad
2019-08-31 15:00 Skultorps IF - Hova/Gullspång/Finnerödja 2019-08-21 21:07
Pojkar, Div 8 Herrljunga
2019-08-25 14:00 Åsarp-Trädet/Kinnarp-Slutarp - Vårgårda IK Röd 2019-08-22 08:22
2019-09-11 18:00 IFK Tidaholm - Ekedalens SK 2019-08-21 16:06
Pojkar, Div 8 Trollhättan
2019-08-25 15:00 Råda BK Vit - IFK Trollhättan 2019-08-19 10:41
2019-08-25 15:00 Åsaka SK - Edet FK 2019-08-18 11:25
2019-09-07 15:30 Råda BK Vit - Lidköpings FK Vit 2019-08-19 10:42
Pojkar, Div 8 Kinna
2019-08-29 18:30 Svansjö - IFK Örby 2019-08-22 10:54
Pojkar, Div 8 Ulricehamn
2019-08-25 11:00 Sparsör/Fristad/Borgstena - Södra Vings IF 2019-08-21 08:30
2019-08-25 16:50 Ulricehamns IFK blå - Dalsjöfors GoIF 2019-08-16 11:20
2019-09-01 16:15 Vegby/Tvärred - Kronängs IF 2019-08-19 10:14
2019-09-28 15:00 Redvägs FK - Södra Vings IF 2019-08-21 06:56
Pojkar, Div 9 Töreboda
2019-09-14 15:00 IFK Mariestad Vit - Våmbs IF Grön 2019-08-19 13:36
Pojkar, Div 9 Götene
2019-09-14 15:00 IFK Mariestad Blå - Råda BK Grön 2019-08-19 13:34
Pojkar, Div 9 Borås
2019-09-25 18:00 Kronängs IF - Bergdalens IK Röd 2019-08-20 14:17
Pojkar, Div 10 Skövde
2019-08-31 10:30 IF Weimer Lyrestad - Stenstorps IF 2019-08-21 07:49
Pojkar, Div 10 Trollhättan
2019-09-07 12:00 Vänersborgs FK - Trollhättans BoIS Vit 2019-08-21 11:26
Pojkar, Div 10 Ulricehamn
2019-09-08 12:00 Högvads BK - Dalsjöfors GoIF Grön 2019-08-22 12:22
Pojkar, Div 11 Töreboda
2019-08-24 10:00 Fagersanna/Tibro - Gullspångs IF 2019-08-19 15:51
Pojkar, Div 11 Trollhättan
2019-08-25 12:00 Edet FK - Skoftebyns IF Svart 2019-08-20 14:35
Pojkar, Div 11 Alingsås
2019-09-03 18:15 Hemsjö IF - Floda BoIF 2019-08-22 18:39
Pojkar, Div 11 Borås
2019-09-02 17:45 Kronängs IF - Rydboholms SK Blå 2019-08-22 17:36
Pojkar, Div 12 Lidköping
2019-08-25 16:00 Arentorp Helås FK - Mellby IK 2019-08-16 19:11
Pojkar, Div 12 Trollhättan
2019-09-03 18:00 Vara SK Svart - Vänersborgs IF Blå 2019-08-19 16:42
Pojkar, Div 12 Borås
2019-08-29 18:00 Skene IF Svart - IF Elfsborg 2019-08-22 20:12
2019-09-08 11:00 Sparsörs AIK - Mjörn/Hemsjö 2019-08-16 13:33
2019-09-22 12:15 Mjörn/Hemsjö - Mariedals IK 2019-08-20 19:49
2019-09-24 18:30 Mjörn/Hemsjö - Alingsås IF FF 2019-08-21 13:39
Pojkar, Div 13 Götene
2019-12-30 Lidköpings FK Svart - Sils IF 2019-08-16 08:39
Pojkar, Div 13 Kinna
2019-08-25 16:00 Sandareds IF - Bergdalens IK Svart 2019-08-19 16:36
Pojkar, Div 14 Skövde
2019-08-27 18:00 IFK Värsås - Igelstorps IK Gul 2019-08-19 08:47
Pojkar, Div 14 Alingsås
2019-08-22 18:30 Bjärke Röd - Hemsjö IF 2019-08-18 08:56
2019-12-30 Holmalunds IF - Herrljunga/Frisco Röd 2019-08-21 09:24
Pojkar, Div 14 Borås Ö
2019-08-25 18:00 Dalsjöfors GoIF - Äspereds IF 2019-08-20 08:30
Pojkar, Div 14 Kinna
2019-08-21 18:15 Hyssna IF - Bollebygd/Hestrafors Blå 2019-08-16 18:23
Pojkar, Div 16, 5:5 Ulricehamn 18 aug
2019-08-18 15:15 Ulricehamns IFK Grön - Grimsås IF 2019-08-16 09:21
InterSport Cup, Herr
2019-09-25 19:00 Vänersborgs FK - Skövde AIK 2019-08-21 14:55
Pojkar, Div 16, 5:5 Högvad 1 sept
2019-09-01 12:00 Limmareds IF - Timmele GoIF Röd 2019-08-22 16:45
2019-09-01 12:45 Högvads BK - Timmele GoIF Vit 2019-08-22 16:45
Flickor, Div 2 Norra
2019-09-18 19:15 Falköpings KIK - Skara FC 2019-08-20 08:07
2019-12-31 Skara FC - Ulvåker/Väring 2019-08-20 07:58
Flickor, Div 2 Södra
2019-10-06 13:00 Alingsås KIK - Toarpsalliansen (9:9) 2019-08-20 07:31
Flickor, Div 3 U15 Västergötland
2019-08-23 18:45 Alingsås KIK Blå - Skövde KIK 2019-08-20 07:44
Flickor, Div 3 Norra
2019-09-03 18:15 Jula BK - Gullspångs IF 2019-08-22 11:34
Flickor, Div 3 Västra
2019-08-27 18:30 Arentorp Helås FK - Vårgårda IK 2019-08-18 20:35
2019-08-29 18:45 Skoftebyns IF - Trollhättans IF 2019-08-19 13:31
2019-09-10 19:30 Vänersborgs IF - Trollhättans BoIS (9:9) 2019-08-19 16:51
2019-09-14 15:00 Trollhättans BoIS (9:9) - Arentorp Helås FK 2019-08-21 18:53
2019-09-20 19:00 Vänersborgs FK - Skoftebyns IF 2019-08-21 07:34
2019-10-02 19:30 Trollhättans BoIS (9:9) - Vänersborgs FK 2019-08-16 18:39
2019-12-31 Trollhättans BoIS (9:9) - Halvorstorp /Trollhättans FK 2019-08-16 07:40
Flickor, Div 3 Södra
2019-08-28 18:30 Alingsås KIK Vit - Bergdalens IK 2019-08-22 08:27
2019-09-01 17:30 Brämhults IK - Borås AIK (9:9) 2019-08-22 10:19
Flickor, Div 4 Mellersta
2019-09-22 13:00 Gerdskens BK - Falköpings KIK 2019-08-21 13:06
Flickor, Div 4 Skövde
2019-08-23 18:45 Väring/Ulvåker - Våmbs IF Vit 2019-08-21 10:07
2019-09-09 18:00 Väring/Ulvåker - IFK Tidaholm 2019-08-21 10:08
2019-09-18 17:30 Våmbs IF Vit - Skara FC 2019-08-21 07:46
Flickor, Div 4 Trollhättan
2019-10-05 13:00 Hemsjö/Tollered - IFK Trollhättan 2019-08-18 20:42
Flickor, Div 4 Borås
2019-09-10 19:15 Brämhults IK - Bollebygd/Hestrafors 2019-08-19 09:42
2019-09-12 18:00 Toarpsalliansen Svart - Ulricehamns IFK 2019-08-21 20:53
Flickor, Div 5 Alingsås
2019-08-25 17:30 IFK Örby Blå - Hemsjö/Tollered 2019-08-19 08:10
2019-08-29 18:30 Långareds BoIS - Hemsjö/Tollered 2019-08-21 21:05
2019-08-29 18:50 Ulricehamns IFK Blå - Skogsbygdens IF 2019-08-21 11:51
2019-09-07 14:20 Ulricehamns IFK Blå - Herrljung/Frisco 2019-08-19 17:41
2019-09-14 14:00 Byttorps IF - IFK Örby Blå 2019-08-20 10:41
2019-09-18 18:30 Alingsås KIK Vit - Östadkulle SK 2019-08-22 08:48
Flickor, Div 5 Borås
2019-09-07 11:00 Alingsås KIK Blå - Limmareds IF 2019-08-19 15:25
2019-09-15 14:30 Bergdalens IK - Rydboholms SK 2019-08-21 21:54
2019-09-21 13:00 Alingsås KIK Blå - Bergdalens IK 2019-08-19 15:30
Flickor, Div 6 Mariestad
2019-09-29 11:00 Tymer/Lerdala - Skövde KIK Svart 2019-08-19 16:43
Flickor, Div 6 Trollhättan
2019-08-26 19:00 Halvorstorp/Trollhättans FK - Edet FK 2019-08-20 00:18
Flickor, Div 6 Ulricehamn
2019-09-12 18:00 Södra Vings IF - Brämhults IK Svart 2019-08-18 10:37
2019-09-28 11:00 Fristads GoIF Grön - Svenljunga/Sexdrega 2019-08-19 11:21
Flickor, Div 7 Alingsås
2019-09-02 18:00 Vårgårda IK - Herrljunga/Frisco 2019-08-16 08:12
Flickor, Div 8 Alingsås
2019-08-25 15:30 Vårgårda IK Vit - Alingsås KIK Blå 2019-08-21 19:38
Flickor, Div 8 Borås
2019-08-28 17:30 Rydboholms SK - Bergdalens IK 2019-08-16 08:46
Flickor, Div 9, 5:5 Bollebygd 17 aug
2019-08-17 10:00 Skene IF - Kinna IF Röd 2019-08-16 10:09
2019-08-17 10:45 Hemsjö IF - IFK Örby 2019-08-16 10:12
2019-08-17 11:45 Skene IF - Hemsjö IF 2019-08-16 10:14
2019-08-17 12:30 IFK Örby - Kinna IF Röd 2019-08-16 10:13
2019-08-17 12:30 Skene IF - Bollebygd/Hestrafors 2019-08-16 10:13
Flickor, F19-DM
2019-09-12 19:30 Falköpings KIK - Lidköpings FK 2019-08-16 07:52

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info