Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Flickor, Div 10 Alingsås (500)

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2010-05-03 18:00 Östadkulle SK - Stora Mellby/Magra Lenavallen
2010-05-03 19:00 Södra Härene IF F00 - Holmalunds IF Sundolittplan
2010-05-06 19:00 Lödöse Nygård IK F 00 - Nossebro/Essunga Alevi
2010-05-09 16:00 Floda BoIF - Lilla Edets IF Flodala IP
2010-05-09 16:00 Alingsås Kvinnliga IK - Sollebrunns AIK F10 Noltorpsvallen
Omgång 2
2010-05-12 18:30 Holmalunds IF - Floda BoIF Holmalyckan
2010-05-13 14:00 Stora Mellby/Magra - Alingsås Kvinnliga IK Brynet
2010-05-13 17:00 Nossebro/Essunga - Östadkulle SK Ekvallen, Essunga
2010-05-16 11:00 Lilla Edets IF - Lödöse Nygård IK F 00 Ekaråsen
2010-05-17 18:00 Sollebrunns AIK F10 - Södra Härene IF F00 Nya Bjärkevi
Omgång 3
2010-05-19 18:00 Östadkulle SK - Lödöse Nygård IK F 00 Lenavallen
2010-05-19 18:30 Holmalunds IF - Lilla Edets IF Holmalyckan
2010-05-20 18:00 Södra Härene IF F00 - Stora Mellby/Magra Sundolittplan
2010-05-21 18:00 Floda BoIF - Sollebrunns AIK F10 Flodala IP
2010-05-23 14:00 Alingsås Kvinnliga IK - Nossebro/Essunga Noltorpsvallen
Omgång 4
2010-05-26 18:00 Sollebrunns AIK F10 - Holmalunds IF Nya Bjärkevi
2010-05-27 18:30 Nossebro/Essunga - Södra Härene IF F00 Ekvallen, Essunga
2010-05-27 18:30 Stora Mellby/Magra - Floda BoIF Björkvallen, Magra
2010-05-27 19:00 Lödöse Nygård IK F 00 - Alingsås Kvinnliga IK Alevi
2010-05-30 15:00 Lilla Edets IF - Östadkulle SK Ekaråsen
Omgång 5
2010-05-31 18:00 Sollebrunns AIK F10 - Lödöse Nygård IK F 00 Nya Bjärkevi
2010-06-03 18:00 Södra Härene IF F00 - Lilla Edets IF Sundolittplan
2010-06-05 11:00 Floda BoIF - Nossebro/Essunga Flodala IP
2010-06-05 13:30 Holmalunds IF - Stora Mellby/Magra Holmalyckan
2010-06-06 16:00 Alingsås Kvinnliga IK - Östadkulle SK Noltorpsvallen
Omgång 6
2010-06-07 18:00 Östadkulle SK - Södra Härene IF F00 Lenavallen
2010-06-10 18:00 Stora Mellby/Magra - Sollebrunns AIK F10 Brynet
2010-06-10 18:30 Nossebro/Essunga - Holmalunds IF Ekvallen, Essunga
2010-06-10 19:00 Lödöse Nygård IK F 00 - Floda BoIF Alevi
2010-06-13 13:30 Lilla Edets IF - Alingsås Kvinnliga IK Ekaråsen
Omgång 7
2010-06-16 18:30 Floda BoIF - Östadkulle SK Flodala IP
2010-06-17 18:00 Södra Härene IF F00 - Alingsås Kvinnliga IK Sundolittplan
2010-06-17 18:30 Stora Mellby/Magra - Lilla Edets IF Björkvallen, Magra
2010-06-19 12:30 Holmalunds IF - Lödöse Nygård IK F 00 Holmalyckan
2010-06-20 14:00 Sollebrunns AIK F10 - Nossebro/Essunga Nya Bjärkevi
Omgång 8
2010-06-20 13:00 Alingsås Kvinnliga IK - Floda BoIF Noltorpsvallen
2010-08-09 18:00 Östadkulle SK - Holmalunds IF Lenavallen
2010-08-12 19:00 Lödöse Nygård IK F 00 - Södra Härene IF F00 Alevi
2010-08-12 19:00 Nossebro/Essunga - Stora Mellby/Magra Brovallen
2010-08-15 11:00 Lilla Edets IF - Sollebrunns AIK F10 Ekaråsen
Omgång 9
2010-08-19 19:00 Nossebro/Essunga - Lilla Edets IF Brovallen
2010-08-21 12:00 Holmalunds IF - Alingsås Kvinnliga IK Holmalyckan
2010-08-22 11:00 Floda BoIF - Södra Härene IF F00 Flodala IP
2010-08-24 18:00 Sollebrunns AIK F10 - Östadkulle SK Nya Bjärkevi
2010-08-24 18:30 Stora Mellby/Magra - Lödöse Nygård IK F 00 Brynet
Omgång 10
2010-08-25 18:00 Lilla Edets IF - Floda BoIF Fuxernaskolans IP
2010-08-26 18:00 Stora Mellby/Magra - Östadkulle SK Björkvallen, Magra
2010-08-26 19:00 Nossebro/Essunga - Lödöse Nygård IK F 00 Brovallen
2010-08-29 13:00 Holmalunds IF - Södra Härene IF F00 Holmalyckan
2010-08-29 14:00 Sollebrunns AIK F10 - Alingsås Kvinnliga IK Nya Bjärkevi
Omgång 11
2010-08-30 18:00 Östadkulle SK - Nossebro/Essunga Lenavallen
2010-08-31 19:00 Södra Härene IF F00 - Sollebrunns AIK F10 Björkvallen
2010-09-02 19:00 Lödöse Nygård IK F 00 - Lilla Edets IF Alevi
2010-09-05 11:00 Floda BoIF - Holmalunds IF Flodala IP
2010-09-05 14:00 Alingsås Kvinnliga IK - Stora Mellby/Magra Noltorpsvallen
Omgång 12
2010-09-09 18:00 Stora Mellby/Magra - Södra Härene IF F00 Brynet
2010-09-09 18:30 Nossebro/Essunga - Alingsås Kvinnliga IK Brovallen
2010-09-09 19:00 Lödöse Nygård IK F 00 - Östadkulle SK Tingevi
2010-09-12 13:30 Lilla Edets IF - Holmalunds IF Ekaråsen
2010-09-12 14:00 Sollebrunns AIK F10 - Floda BoIF Nya Bjärkevi
Omgång 13
2010-09-12 13:00 Alingsås Kvinnliga IK - Lödöse Nygård IK F 00 Noltorpsvallen
2010-09-13 18:00 Östadkulle SK - Lilla Edets IF Lenavallen
2010-09-16 18:00 Södra Härene IF F00 - Nossebro/Essunga Björkvallen
2010-09-19 12:00 Floda BoIF - Stora Mellby/Magra Flodala IP
2010-09-19 13:00 Holmalunds IF - Sollebrunns AIK F10 Holmalyckan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info