Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Södra Götaland, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2012-04-14 13:00 Ramlösa Södra FF - Högaborgs BK 5 - 0 450 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-04-14 14:00 Kvarnby IK - FC Rosengård 2 - 0 257 Bäckagårds IP plan 1
2012-04-14 14:00 Torns IF - Tvååkers IF 3 - 2 400 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-04-14 14:00 IFK Klagshamn - BK Olympic 2 - 4 Klagshamns IP A-plan
2012-04-14 15:00 Eskilsminne IF - Sölvesborgs GoIF 2 - 1 458 Harlyckans IP 1
2012-04-14 15:00 GIF Nike - IS Halmia 0 - 3 75 Lomma IP Konstgräs
2012-04-20 19:00 Högaborgs BK - Torns IF 0 - 4 Harlyckans IP 1
2012-04-21 14:00 BK Olympic - Ramlösa Södra FF 1 - 2 125 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-04-21 15:00 IS Halmia - Eskilsminne IF 1 - 1 300 Örjans Vall
2012-04-21 15:00 Sölvesborgs GoIF - IFK Klagshamn 4 - 0 112 Svarta Led
2012-04-21 15:00 Tvååkers IF - Kvarnby IK 4 - 3 Övrevi A
2012-04-21 15:00 FC Rosengård - GIF Nike 0 - 2 Rosengård Södra IP
2012-04-28 13:00 Ramlösa Södra FF - Sölvesborgs GoIF 4 - 1 150 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-04-28 14:00 Kvarnby IK - Högaborgs BK 1 - 2 94 Bäckagårds IP plan 1
2012-04-28 14:00 Torns IF - BK Olympic 0 - 0 310 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-04-28 14:00 IFK Klagshamn - IS Halmia 1 - 2 75 Klagshamns IP A-plan
2012-04-28 14:00 Eskilsminne IF - GIF Nike 4 - 0 115 Harlyckans IP 1
2012-04-28 15:00 Tvååkers IF - FC Rosengård 1 - 1 325 Övrevi A
Maj
2012-05-05 14:00 BK Olympic - Kvarnby IK 4 - 2 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-05-05 15:00 GIF Nike - IFK Klagshamn 2 - 0 Lomma IP Konstgräs
2012-05-05 15:00 IS Halmia - Ramlösa Södra FF 5 - 1 259 Örjans Vall
2012-05-05 15:00 Sölvesborgs GoIF - Torns IF 1 - 4 289 Svarta Led
2012-05-05 15:00 Högaborgs BK - Tvååkers IF 0 - 0 Harlyckans IP 1
2012-05-05 15:00 FC Rosengård - Eskilsminne IF 0 - 4 111 Rosengård Södra IP
2012-05-12 13:00 Ramlösa Södra FF - GIF Nike 2 - 2 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-05-12 14:00 Kvarnby IK - Sölvesborgs GoIF 4 - 2 Bäckagårds IP plan 1
2012-05-12 14:00 Torns IF - IS Halmia 0 - 5 265 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-05-12 14:00 IFK Klagshamn - Eskilsminne IF 0 - 5 100 Klagshamns IP A-plan
2012-05-12 14:00 Högaborgs BK - FC Rosengård 3 - 2 Harlyckans IP 1
2012-05-13 17:00 Tvååkers IF - BK Olympic 1 - 0 289 Övrevi A
2012-05-17 13:00 BK Olympic - Högaborgs BK 1 - 1 100 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-05-19 14:00 Eskilsminne IF - Ramlösa Södra FF 0 - 0 963 Harlyckans IP 1
2012-05-19 15:00 IS Halmia - Kvarnby IK 6 - 1 240 Örjans Vall
2012-05-19 15:00 FC Rosengård - IFK Klagshamn 5 - 0 238 Rosengård Södra IP
2012-05-19 16:00 GIF Nike - Torns IF 2 - 1 100 Lomma IP Konstgräs
2012-05-19 16:00 Sölvesborgs GoIF - Tvååkers IF 1 - 0 455 Svarta Led
2012-05-25 19:00 BK Olympic - FC Rosengård 0 - 0 215 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-05-25 19:00 Tvååkers IF - IS Halmia 0 - 1 Övrevi A
2012-05-26 13:00 Ramlösa Södra FF - IFK Klagshamn 4 - 0 215 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-05-26 14:00 Kvarnby IK - GIF Nike 2 - 2 113 Bäckagårds IP plan 1
2012-05-26 14:00 Torns IF - Eskilsminne IF 3 - 0 225 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-05-26 14:00 Högaborgs BK - Sölvesborgs GoIF 2 - 0 112 Harlyckans IP 1
Juni
2012-06-02 14:00 IFK Klagshamn - Torns IF 1 - 5 100 Klagshamns IP A-plan
2012-06-02 14:00 Eskilsminne IF - Kvarnby IK 2 - 1 200 Harlyckans IP 1
2012-06-02 15:00 GIF Nike - Tvååkers IF 0 - 2 Lomma IP Konstgräs
2012-06-02 15:00 IS Halmia - Högaborgs BK 1 - 1 281 Örjans Vall
2012-06-02 15:00 FC Rosengård - Ramlösa Södra FF 3 - 0 70 Rosengård Södra IP
2012-06-02 16:00 Sölvesborgs GoIF - BK Olympic 3 - 1 303 Svarta Led
2012-06-06 14:00 Högaborgs BK - GIF Nike 2 - 0 Harlyckans IP 1
2012-06-07 19:30 Tvååkers IF - Eskilsminne IF 3 - 1 375 Övrevi A
2012-06-09 14:00 Torns IF - Ramlösa Södra FF 3 - 2 275 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-06-09 15:00 Sölvesborgs GoIF - FC Rosengård 0 - 2 200 Svarta Led
2012-06-09 16:00 Kvarnby IK - IFK Klagshamn 12 - 0 75 Bäckagårds IP plan 1
2012-06-10 14:00 BK Olympic - IS Halmia 2 - 3 225 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-06-16 13:00 Ramlösa Södra FF - Kvarnby IK 1 - 3 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-06-16 14:00 IFK Klagshamn - Tvååkers IF 0 - 12 34 Klagshamns IP A-plan
2012-06-16 14:00 Eskilsminne IF - Högaborgs BK 1 - 1 1 643 Harlyckans IP 1
2012-06-16 15:00 GIF Nike - BK Olympic 1 - 1 65 Lomma IP Konstgräs
2012-06-16 15:00 FC Rosengård - Torns IF 3 - 3 308 Rosengård Södra IP
2012-06-17 14:00 IS Halmia - Sölvesborgs GoIF 3 - 0 Sannarps IP
2012-06-20 19:00 Kvarnby IK - Torns IF 0 - 1 207 Bäckagårds IP plan 1
2012-06-20 19:00 FC Rosengård - IS Halmia 1 - 5 311 Rosengård Södra IP
2012-06-20 19:00 Sölvesborgs GoIF - GIF Nike 1 - 5 300 Svarta Led
2012-06-20 19:00 BK Olympic - Eskilsminne IF 3 - 3 145 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-06-20 19:00 Högaborgs BK - IFK Klagshamn 7 - 0 125 Harlyckans IP 1
2012-06-21 19:00 Tvååkers IF - Ramlösa Södra FF 3 - 1 Övrevi A
Augusti
2012-08-04 14:00 Torns IF - Kvarnby IK 5 - 0 151 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-08-04 14:00 IFK Klagshamn - Högaborgs BK 1 - 2 Klagshamns IP A-plan
2012-08-04 15:00 GIF Nike - Sölvesborgs GoIF 3 - 1 Lomma IP Konstgräs
2012-08-04 15:00 IS Halmia - FC Rosengård 1 - 0 Örjans Vall
2012-08-07 19:00 Ramlösa Södra FF - Tvååkers IF 1 - 2 140 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-08-07 19:00 Eskilsminne IF - BK Olympic 2 - 2 150 Harlyckans IP 1
2012-08-11 14:00 Kvarnby IK - Ramlösa Södra FF 3 - 0 121 Bäckagårds IP plan 1
2012-08-11 14:00 Torns IF - FC Rosengård 0 - 2 238 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-08-11 14:00 BK Olympic - GIF Nike 1 - 2 85 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-08-11 14:00 Högaborgs BK - Eskilsminne IF 0 - 2 560 Harlyckans IP 1
2012-08-11 15:00 Sölvesborgs GoIF - IS Halmia 0 - 2 Svarta Led
2012-08-12 17:00 Tvååkers IF - IFK Klagshamn 4 - 0 195 Övrevi A
2012-08-18 14:00 IFK Klagshamn - Kvarnby IK 0 - 9 40 Klagshamns IP A-plan
2012-08-18 14:00 Eskilsminne IF - Tvååkers IF 1 - 2 Harlyckans IP 1
2012-08-18 15:00 GIF Nike - Högaborgs BK 4 - 5 200 Lomma IP Konstgräs
2012-08-18 15:00 IS Halmia - BK Olympic 6 - 1 296 Örjans Vall
2012-08-18 15:00 FC Rosengård - Sölvesborgs GoIF 4 - 2 248 Rosengård Södra IP
2012-08-25 13:00 Ramlösa Södra FF - FC Rosengård 1 - 5 190 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-08-25 14:00 Kvarnby IK - Eskilsminne IF 5 - 1 89 Bäckagårds IP plan 1
2012-08-25 14:00 Torns IF - IFK Klagshamn 15 - 0 55 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-08-25 14:00 BK Olympic - Sölvesborgs GoIF 0 - 1 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-08-25 14:00 Högaborgs BK - IS Halmia 3 - 2 186 Harlyckans IP 1
2012-08-25 15:00 Tvååkers IF - GIF Nike 3 - 0 225 Övrevi A
2012-08-31 19:00 Eskilsminne IF - Torns IF 4 - 1 143 Harlyckans IP 1
September
2012-09-01 14:00 IFK Klagshamn - Ramlösa Södra FF 1 - 5 50 Klagshamns IP A-plan
2012-09-01 15:00 GIF Nike - Kvarnby IK 0 - 0 89 Lomma IP Konstgräs
2012-09-01 15:00 Sölvesborgs GoIF - Högaborgs BK 2 - 3 250 Svarta Led
2012-09-03 19:00 IS Halmia - Tvååkers IF 0 - 2 768 Örjans Vall
2012-09-03 19:00 FC Rosengård - BK Olympic 5 - 0 1 422 Rosengård Södra IP
2012-09-05 19:00 Ramlösa Södra FF - Torns IF 3 - 4 150 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-09-08 13:00 Ramlösa Södra FF - Eskilsminne IF 0 - 3 400 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-09-08 14:00 Kvarnby IK - IS Halmia 1 - 1 112 Bäckagårds IP plan 1
2012-09-08 14:00 Torns IF - GIF Nike 1 - 0 240 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-09-08 14:00 IFK Klagshamn - FC Rosengård 3 - 3 110 Klagshamns IP A-plan
2012-09-08 14:00 Högaborgs BK - BK Olympic 4 - 1 Harlyckans IP 1
2012-09-08 15:00 Tvååkers IF - Sölvesborgs GoIF 6 - 3 353 Övrevi A
2012-09-15 14:00 Eskilsminne IF - IFK Klagshamn 3 - 0 165 Harlyckans IP 1
2012-09-15 14:00 BK Olympic - Tvååkers IF 0 - 1 116 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-09-15 15:00 GIF Nike - Ramlösa Södra FF 2 - 3 100 Lomma IP Konstgräs
2012-09-15 15:00 IS Halmia - Torns IF 1 - 2 250 Örjans Vall
2012-09-15 15:00 Sölvesborgs GoIF - Kvarnby IK 2 - 1 Svarta Led
2012-09-15 15:00 FC Rosengård - Högaborgs BK 2 - 3 Rosengård Södra IP
2012-09-22 13:00 Ramlösa Södra FF - IS Halmia 0 - 1 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-09-22 14:00 Kvarnby IK - BK Olympic 0 - 4 70 Bäckagårds IP plan 1
2012-09-22 14:00 Torns IF - Sölvesborgs GoIF 0 - 2 165 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-09-22 14:00 IFK Klagshamn - GIF Nike 0 - 3 Klagshamns IP A-plan
2012-09-22 14:00 Eskilsminne IF - FC Rosengård 4 - 6 101 Harlyckans IP 1
2012-09-22 15:00 Tvååkers IF - Högaborgs BK 2 - 0 511 Övrevi A
2012-09-28 19:00 Högaborgs BK - Kvarnby IK 2 - 1 100 Harlyckans IP 1
2012-09-29 14:00 BK Olympic - Torns IF 1 - 0 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-09-29 15:00 GIF Nike - Eskilsminne IF 1 - 0 Lomma IP Konstgräs
2012-09-29 15:00 IS Halmia - IFK Klagshamn 9 - 1 Örjans Vall
2012-09-29 15:00 Sölvesborgs GoIF - Ramlösa Södra FF 0 - 0 Svarta Led
2012-09-29 15:00 FC Rosengård - Tvååkers IF 2 - 2 Rosengård Södra IP
Oktober
2012-10-06 13:00 Ramlösa Södra FF - BK Olympic 4 - 2 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2012-10-06 14:00 Kvarnby IK - Tvååkers IF 1 - 4 Bäckagårds IP plan 1
2012-10-06 14:00 Torns IF - Högaborgs BK 0 - 0 Tornvallen, Stångby A-plan
2012-10-06 14:00 IFK Klagshamn - Sölvesborgs GoIF 0 - 4 91 Klagshamns IP A-plan
2012-10-06 14:00 Eskilsminne IF - IS Halmia 1 - 6 Harlyckans IP 1
2012-10-06 15:00 GIF Nike - FC Rosengård 2 - 3 85 Lomma IP Konstgräs
2012-10-13 14:00 IS Halmia - GIF Nike 3 - 1 1 369 Örjans Vall
2012-10-13 14:00 Sölvesborgs GoIF - Eskilsminne IF 2 - 2 380 Svarta Led
2012-10-13 14:00 BK Olympic - IFK Klagshamn 8 - 0 50 Lindängens IP, Malmö A-plan
2012-10-13 14:00 Högaborgs BK - Ramlösa Södra FF 2 - 1 Harlyckans IP 1
2012-10-13 14:00 Tvååkers IF - Torns IF 3 - 1 428 Övrevi A
2012-10-13 14:00 FC Rosengård - Kvarnby IK 3 - 1 210 Rosengård Södra IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info