Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar, Div 6 Alingsås

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2012-04-24 18:30 200128001 Vårgårda IK - Alingsås IF vit 2 - 2 Tånga Hed
2012-04-29 13:00 200128002 Gerdskens BK - Edet FK röd 1 - 3 Gerdskenvallen
2012-04-29 16:00 200128004 Rävlanda AIS - Floda BoIF 1 - 4 Bråtaredsvallen
2012-04-29 18:00 200128003 Lerums IS - Södra Härene/Östadkulle 4 - 0 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Maj
2012-05-01 18:30 200128006 Herrljunga SK FK - Rävlanda AIS 7 - 0 Skoghälla
2012-05-06 12:00 200128007 Floda BoIF - Lerums IS 1 - 1 Flodala IP
2012-05-06 17:00 200128008 Södra Härene/Östadkulle - Gerdskens BK 3 - 1 Björkvallen
2012-05-06 18:00 200128009 Edet FK röd - Vårgårda IK 1 - 2 Strömsvallen
2012-05-11 18:30 200128013 Lerums IS - Herrljunga SK FK 0 - 1 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2012-05-13 11:00 200128012 Gerdskens BK - Floda BoIF 1 - 1 Gerdskenvallen
2012-05-13 18:00 200128015 Edet FK röd - Alingsås IF vit 2 - 5 Ekaråsen
2012-05-13 19:00 200128011 Vårgårda IK - Södra Härene/Östadkulle 8 - 2 Tånga Hed
2012-05-15 18:00 200128017 Herrljunga SK FK - Gerdskens BK 3 - 2 Skoghälla
2012-05-18 19:00 200128020 Alingsås IF vit - Rävlanda AIS 4 - 1 Mjörnvallen
2012-05-20 12:00 200128018 Floda BoIF - Vårgårda IK 2 - 4 Flodala IP
2012-05-23 19:00 200128021 Vårgårda IK - Herrljunga SK FK 1 - 1 Tånga Hed
2012-05-27 15:00 200128023 Lerums IS - Rävlanda AIS 6 - 0 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2012-05-27 17:00 200128024 Södra Härene/Östadkulle - Alingsås IF vit 0 - 4 Björkvallen
2012-05-27 18:00 200128025 Edet FK röd - Floda BoIF 2 - 2 Strömsvallen
2012-05-29 19:00 200128019 Södra Härene/Östadkulle - Edet FK röd 3 - 8 Björkvallen
2012-05-30 19:15 200128030 Alingsås IF vit - Lerums IS 6 - 1 Mjörnvallen
2012-05-31 18:30 200128028 Herrljunga SK FK - Edet FK röd 3 - 0 Skoghälla
Juni
2012-06-03 12:00 200128029 Floda BoIF - Södra Härene/Östadkulle 3 - 1 Flodala IP
2012-06-03 15:30 200128026 Rävlanda AIS - Gerdskens BK 1 - 3 Bråtaredsvallen
2012-06-06 16:00 200128033 Floda BoIF - Alingsås IF vit 0 - 6 Flodala IP 1 Gräs
2012-06-07 19:00 200128031 Vårgårda IK - Rävlanda AIS 10 - 2 Tånga Hed
2012-06-10 17:00 200128032 Gerdskens BK - Lerums IS 4 - 3 Gerdskenvallen
2012-06-10 17:00 200128034 Södra Härene/Östadkulle - Herrljunga SK FK 0 - 2 Björkvallen
2012-06-15 18:30 200128036 Gerdskens BK - Alingsås IF vit 2 - 1 Gerdskenvallen
2012-06-17 15:30 200128038 Rävlanda AIS - Edet FK röd 1 - 1 Bråtaredsvallen
2012-06-18 18:30 200128040 Herrljunga SK FK - Floda BoIF 1 - 3 Skoghälla
2012-06-20 19:00 200128041 Vårgårda IK - Gerdskens BK 7 - 4 Tånga Hed
2012-06-24 14:00 200128045 Alingsås IF vit - Herrljunga SK FK 3 - 3 Mjörnvallen
2012-06-24 17:00 200128043 Södra Härene/Östadkulle - Rävlanda AIS 6 - 0 Björkvallen
Juli
2012-07-01 17:00 200128048 Södra Härene/Östadkulle - Lerums IS 2 - 0 Björkvallen
2012-07-01 18:00 200128049 Edet FK röd - Gerdskens BK 0 - 4 Ekaråsen
2012-07-03 19:00 200128047 Floda BoIF - Rävlanda AIS 10 - 0 Flodala IP 3 KG
Augusti
2012-08-05 17:00 200128051 Vårgårda IK - Edet FK röd 2 - 3 Tånga Hed
2012-08-07 19:00 200128037 Lerums IS - Vårgårda IK 5 - 0 Flodala IP 1 Gräs
2012-08-09 18:30 200128057 Herrljunga SK FK - Lerums IS WO (3 - 0) Skoghälla
2012-08-10 19:00 200128060 Alingsås IF vit - Edet FK röd WO (3 - 0) Mjörnvallen
2012-08-11 14:00 200128053 Lerums IS - Floda BoIF 5 - 2 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2012-08-12 12:00 200128058 Floda BoIF - Gerdskens BK 1 - 2 Flodala IP
2012-08-12 17:00 200128059 Södra Härene/Östadkulle - Vårgårda IK 1 - 0 Björkvallen
2012-08-14 19:15 200128044 Edet FK röd - Lerums IS 3 - 2 Strömsvallen
2012-08-17 19:00 200128064 Rävlanda AIS - Alingsås IF vit 1 - 5 Bråtaredsvallen
2012-08-17 19:00 200128065 Edet FK röd - Södra Härene/Östadkulle 4 - 1 Ekaråsen
2012-08-19 16:00 200128061 Vårgårda IK - Floda BoIF 6 - 2 Tånga Hed
2012-08-19 18:30 200128062 Gerdskens BK - Herrljunga SK FK 0 - 2 Gerdskenvallen
2012-08-20 19:00 200128052 Gerdskens BK - Södra Härene/Östadkulle 2 - 0 Gerdskenvallen
2012-08-26 12:00 200128069 Floda BoIF - Edet FK röd 0 - 2 Flodala IP
2012-08-26 12:30 200128066 Rävlanda AIS - Lerums IS 1 - 8 Bråtaredsvallen
2012-08-26 14:00 200128070 Alingsås IF vit - Södra Härene/Östadkulle 4 - 1 Mjörnvallen
2012-08-26 18:45 200128068 Herrljunga SK FK - Vårgårda IK 9 - 1 Skoghälla
September
2012-09-02 14:30 200128073 Lerums IS - Alingsås IF vit 2 - 2 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2012-09-02 15:00 200128072 Gerdskens BK - Rävlanda AIS 7 - 2 Gerdskenvallen
2012-09-02 17:00 200128074 Södra Härene/Östadkulle - Floda BoIF 1 - 2 Björkvallen
2012-09-02 18:00 200128075 Edet FK röd - Herrljunga SK FK 3 - 2 Strömsvallen
2012-09-06 18:15 200128079 Herrljunga SK FK - Södra Härene/Östadkulle 5 - 1 Skoghälla
2012-09-08 11:00 200128080 Alingsås IF vit - Floda BoIF 1 - 4 Mjörnvallen
2012-09-14 18:00 200128085 Alingsås IF vit - Gerdskens BK 4 - 0 Mjörnvallen
2012-09-16 11:00 200128084 Edet FK röd - Rävlanda AIS 7 - 0 Ekaråsen
2012-09-16 12:00 200128082 Floda BoIF - Herrljunga SK FK 3 - 1 Flodala IP
2012-09-20 17:30 200128090 Herrljunga SK FK - Alingsås IF vit 3 - 0 Skoghälla
2012-09-21 19:00 200128088 Rävlanda AIS - Södra Härene/Östadkulle 1 - 1 Bråtaredsvallen
2012-09-22 11:00 200128086 Gerdskens BK - Vårgårda IK 3 - 2 Gerdskenvallen
2012-09-23 11:30 200128087 Lerums IS - Edet FK röd OW (0 - 3) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2012-09-27 19:00 200128077 Rävlanda AIS - Vårgårda IK 0 - 7 Bråtaredsvallen
2012-09-30 17:00 200128076 Lerums IS - Gerdskens BK 0 - 4 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2012-09-30 18:30 200128054 Rävlanda AIS - Herrljunga SK FK 0 - 2 Bråtaredsvallen
Oktober
2012-10-14 12:00 200128081 Vårgårda IK - Lerums IS 3 - 3 Tånga hed konstgräs
2012-10-16 18:00 200128050 Alingsås IF vit - Vårgårda IK 1 - 1 Tånga hed konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info