Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Västra Götaland, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2013-04-13 13:00 Fässbergs IF - Assyriska BK 0 - 1 Kållereds IP
2013-04-13 13:00 Lindome GIF - Högaborgs BK 3 - 2 105 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-04-13 14:00 Eskilsminne IF - Helsingborgs IF Akademi 4 - 1 521 Harlyckans IP 1
2013-04-13 15:00 Råslätts SK - Tvååkers IF 1 - 0 270 Råslätts IP
2013-04-13 15:00 Norrby IF - Lärje-Angereds IF 1 - 1 325 Borås Arena
2013-04-20 12:30 Helsingborgs IF Akademi - Råslätts SK 0 - 1 126 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2013-04-20 14:00 Högaborgs BK - Norrby IF 1 - 3 150 Harlyckans IP 2
2013-04-20 14:00 Assyriska BK - Tenhults IF 3 - 0 200 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-04-20 15:00 Dalstorps IF - Lindome GIF 2 - 0 475 Dalshov Konstgräs
2013-04-20 15:00 Lärje-Angereds IF - Eskilsminne IF 3 - 3 166 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-04-21 16:00 Tvååkers IF - Fässbergs IF 2 - 1 380 Övrevi A
2013-04-25 19:00 Norrby IF - Dalstorps IF 3 - 0 1 303 Borås Arena
2013-04-27 13:00 Fässbergs IF - Helsingborgs IF Akademi 3 - 1 Frejaplan 1 K.Gräs
2013-04-27 13:00 Lindome GIF - Tenhults IF 3 - 1 75 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-04-27 14:00 Eskilsminne IF - Högaborgs BK 2 - 0 Harlyckans IP 1
2013-04-27 15:00 Råslätts SK - Lärje-Angereds IF 0 - 3 200 Råslätts IP
2013-04-27 15:00 Tvååkers IF - Assyriska BK 1 - 2 275 Övrevi A
Maj
2013-05-01 14:00 Helsingborgs IF Akademi - Tvååkers IF 3 - 2 201 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 7
2013-05-02 19:00 Lärje-Angereds IF - Fässbergs IF 4 - 0 160 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-05-03 19:00 Tenhults IF - Norrby IF 1 - 1 134 Kabevallen, Tenhult 1
2013-05-04 14:00 Högaborgs BK - Råslätts SK 3 - 0 100 Harlyckans IP 1
2013-05-04 15:00 Dalstorps IF - Eskilsminne IF 2 - 2 375 Dalshov Konstgräs
2013-05-04 15:00 Assyriska BK - Lindome GIF 3 - 1 250 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-05-08 19:00 Tenhults IF - Dalstorps IF 1 - 2 153 Kabevallen, Tenhult 1
2013-05-09 13:00 Fässbergs IF - Högaborgs BK 0 - 2 185 Frejaplan 1 K.Gräs
2013-05-09 16:00 Tvååkers IF - Lärje-Angereds IF 1 - 3 250 Övrevi A
2013-05-11 14:00 Eskilsminne IF - Tenhults IF 0 - 0 Harlyckans IP 1
2013-05-11 14:00 Helsingborgs IF Akademi - Assyriska BK 0 - 0 105 Olympia
2013-05-11 15:00 Råslätts SK - Dalstorps IF 2 - 1 Råslätts IP
2013-05-12 16:00 Norrby IF - Lindome GIF 5 - 0 374 Borås Arena
2013-05-17 19:00 Tenhults IF - Råslätts SK 3 - 1 300 Kabevallen, Tenhult 1
2013-05-18 14:00 Högaborgs BK - Tvååkers IF 1 - 3 100 Harlyckans IP 1
2013-05-18 15:00 Dalstorps IF - Fässbergs IF 5 - 0 255 Dalshov Konstgräs
2013-05-18 15:00 Assyriska BK - Norrby IF 1 - 2 225 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-05-19 15:00 Lärje-Angereds IF - Helsingborgs IF Akademi 1 - 1 120 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-05-19 16:00 Lindome GIF - Eskilsminne IF 4 - 2 95 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-05-23 19:00 Lärje-Angereds IF - Assyriska BK 1 - 1 185 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-05-24 19:00 Helsingborgs IF Akademi - Högaborgs BK 3 - 2 387 Olympia
2013-05-25 14:00 Eskilsminne IF - Norrby IF 1 - 1 Harlyckans IP 1
2013-05-25 15:00 Tvååkers IF - Dalstorps IF 0 - 1 150 Övrevi A
2013-05-25 16:00 Råslätts SK - Lindome GIF 1 - 0 179 Råslätts IP
2013-05-26 13:00 Fässbergs IF - Tenhults IF 0 - 4 255 Frejaplan 1 K.Gräs
2013-05-30 19:00 Norrby IF - Råslätts SK 3 - 1 281 Borås Arena
Juni
2013-06-01 13:00 Lindome GIF - Fässbergs IF 5 - 1 200 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-06-01 14:00 Tenhults IF - Tvååkers IF 1 - 1 123 Kabevallen, Tenhult 1
2013-06-01 16:00 Dalstorps IF - Helsingborgs IF Akademi 0 - 2 364 Dalshov Konstgräs
2013-06-01 16:00 Högaborgs BK - Lärje-Angereds IF 0 - 2 Harlyckans IP 1
2013-06-01 16:00 Assyriska BK - Eskilsminne IF 3 - 2 120 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-06-06 15:00 Lärje-Angereds IF - Dalstorps IF 5 - 0 215 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-06-08 14:00 Högaborgs BK - Assyriska BK 0 - 2 75 Harlyckans IP 1
2013-06-08 16:00 Fässbergs IF - Norrby IF 0 - 3 83 Åbyvallen 1 Konstgräs
2013-06-08 16:00 Råslätts SK - Eskilsminne IF 3 - 2 170 Råslätts IP
2013-06-08 16:00 Helsingborgs IF Akademi - Tenhults IF 6 - 0 Rydebäcks IP, gräsplan
2013-06-08 16:00 Tvååkers IF - Lindome GIF 2 - 2 300 Övrevi A
2013-06-13 19:00 Norrby IF - Tvååkers IF 3 - 1 345 Borås Arena
2013-06-15 13:00 Lindome GIF - Helsingborgs IF Akademi 2 - 1 158 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-06-15 13:00 Tenhults IF - Lärje-Angereds IF 0 - 4 100 Kabevallen, Tenhult 1
2013-06-15 14:00 Eskilsminne IF - Fässbergs IF 8 - 2 Harlyckans IP 1
2013-06-15 16:00 Dalstorps IF - Högaborgs BK 1 - 1 855 Dalshov Konstgräs
2013-06-15 16:00 Assyriska BK - Råslätts SK 3 - 0 187 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-06-19 19:00 Assyriska BK - Dalstorps IF 1 - 1 175 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-06-19 19:00 Högaborgs BK - Tenhults IF 4 - 2 150 Harlyckans IP 1
2013-06-19 19:00 Lärje-Angereds IF - Lindome GIF 4 - 0 102 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-06-20 19:00 Helsingborgs IF Akademi - Norrby IF 2 - 0 158 Olympia, Helsingborg
2013-06-20 19:00 Tvååkers IF - Eskilsminne IF 1 - 4 215 Övrevi A
2013-06-23 13:00 Fässbergs IF - Råslätts SK 0 - 3 103 Åbyvallen 1 Konstgräs
2013-06-25 19:30 Lindome GIF - Lärje-Angereds IF 1 - 3 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-06-29 15:00 Dalstorps IF - Assyriska BK 0 - 2 350 Dalshov B-plan
2013-06-30 14:00 Råslätts SK - Fässbergs IF 7 - 0 Råslätts IP
Augusti
2013-08-04 16:00 Norrby IF - Helsingborgs IF Akademi 2 - 1 306 Borås Arena
2013-08-04 17:00 Tenhults IF - Högaborgs BK 0 - 1 144 Kabevallen, Tenhult 1
2013-08-06 19:00 Eskilsminne IF - Tvååkers IF 1 - 2 110 Harlyckans IP 1
2013-08-10 13:00 Fässbergs IF - Eskilsminne IF 0 - 2 Åbyvallen 1 Konstgräs
2013-08-10 14:00 Högaborgs BK - Dalstorps IF 3 - 4 Harlyckans IP 1
2013-08-10 15:00 Råslätts SK - Assyriska BK 2 - 2 152 Råslätts IP
2013-08-10 15:00 Lärje-Angereds IF - Tenhults IF 4 - 1 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-08-10 15:00 Helsingborgs IF Akademi - Lindome GIF 1 - 2 144 Olympia
2013-08-11 16:00 Tvååkers IF - Norrby IF 1 - 3 620 Övrevi A
2013-08-15 19:30 Norrby IF - Fässbergs IF 4 - 1 278 Borås Arena
2013-08-16 19:00 Dalstorps IF - Lärje-Angereds IF 1 - 2 Dalshov Konstgräs
2013-08-17 13:00 Lindome GIF - Tvååkers IF 2 - 4 175 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-08-17 14:00 Eskilsminne IF - Råslätts SK 5 - 0 Harlyckans IP 1
2013-08-17 14:00 Tenhults IF - Helsingborgs IF Akademi 2 - 2 95 Kabevallen, Tenhult 1
2013-08-17 15:00 Assyriska BK - Högaborgs BK 1 - 2 115 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-08-23 19:00 Helsingborgs IF Akademi - Dalstorps IF 3 - 0 272 Olympia
2013-08-24 14:00 Eskilsminne IF - Assyriska BK 0 - 4 80 Harlyckans IP 1
2013-08-24 15:00 Råslätts SK - Norrby IF 1 - 4 95 Råslätts IP
2013-08-24 15:00 Lärje-Angereds IF - Högaborgs BK 4 - 0 142 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-08-24 16:00 Fässbergs IF - Lindome GIF 1 - 2 275 Åbyvallen 1 Konstgräs
2013-08-26 18:30 Tvååkers IF - Tenhults IF 5 - 1 354 Övrevi A
2013-08-29 19:00 Högaborgs BK - Helsingborgs IF Akademi 0 - 2 320 Harlyckans IP 1
2013-08-31 13:00 Lindome GIF - Råslätts SK 2 - 2 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-08-31 14:00 Tenhults IF - Fässbergs IF 8 - 1 50 Kabevallen, Tenhult 1
2013-08-31 15:00 Dalstorps IF - Tvååkers IF 2 - 2 350 Dalshov Konstgräs
2013-08-31 15:00 Assyriska BK - Lärje-Angereds IF 0 - 0 325 Ruddalen 1 Konstgräs
September
2013-09-01 16:00 Norrby IF - Eskilsminne IF 4 - 1 Ramnavallen
2013-09-07 13:00 Fässbergs IF - Dalstorps IF 3 - 5 Åbyvallen 1 Konstgräs
2013-09-07 14:00 Eskilsminne IF - Lindome GIF 3 - 1 225 Harlyckans IP 1
2013-09-07 14:00 Helsingborgs IF Akademi - Lärje-Angereds IF 0 - 0 243 Olympia
2013-09-07 15:00 Tvååkers IF - Högaborgs BK 3 - 0 390 Övrevi A
2013-09-07 16:00 Råslätts SK - Tenhults IF 0 - 1 468 Råslätts IP
2013-09-08 16:00 Norrby IF - Assyriska BK 1 - 1 386 Borås Arena
2013-09-14 13:00 Lindome GIF - Norrby IF 2 - 4 110 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-09-14 14:00 Tenhults IF - Eskilsminne IF 1 - 2 102 Kabevallen, Tenhult 1
2013-09-14 14:00 Högaborgs BK - Fässbergs IF 3 - 1 150 Harlyckans IP 1
2013-09-14 15:00 Dalstorps IF - Råslätts SK 2 - 0 450 Dalshov Konstgräs
2013-09-14 15:00 Lärje-Angereds IF - Tvååkers IF 4 - 1 127 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-09-14 15:00 Assyriska BK - Helsingborgs IF Akademi 1 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2013-09-21 13:00 Lindome GIF - Assyriska BK 3 - 2 90 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-09-21 14:00 Eskilsminne IF - Dalstorps IF 3 - 2 Harlyckans IP 1
2013-09-21 15:00 Råslätts SK - Högaborgs BK 1 - 0 174 Råslätts IP
2013-09-21 15:00 Tvååkers IF - Helsingborgs IF Akademi 2 - 1 Övrevi A
2013-09-22 13:00 Fässbergs IF - Lärje-Angereds IF 1 - 3 147 Åbyvallen 1 Konstgräs
2013-09-23 19:00 Norrby IF - Tenhults IF 5 - 2 348 Borås Arena
2013-09-28 14:00 Tenhults IF - Lindome GIF 4 - 1 Kabevallen, Tenhult 1
2013-09-28 14:00 Högaborgs BK - Eskilsminne IF 0 - 2 220 Harlyckans IP 1
2013-09-28 14:00 Helsingborgs IF Akademi - Fässbergs IF 1 - 4 Olympia
2013-09-28 15:00 Dalstorps IF - Norrby IF 2 - 2 708 Dalshov Konstgräs
2013-09-28 15:00 Lärje-Angereds IF - Råslätts SK 3 - 1 80 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-09-28 15:00 Assyriska BK - Tvååkers IF 2 - 1 75 Ruddalen 1 Konstgräs
Oktober
2013-10-05 13:00 Fässbergs IF - Tvååkers IF 1 - 4 Åbyvallen 1 Konstgräs
2013-10-05 13:00 Lindome GIF - Dalstorps IF 3 - 7 85 Lindevi IP 1 Konstgräs
2013-10-05 14:00 Råslätts SK - Helsingborgs IF Akademi 0 - 4 100 Råslätts IP
2013-10-05 14:00 Eskilsminne IF - Lärje-Angereds IF 4 - 1 115 Harlyckans IP 1
2013-10-05 14:00 Tenhults IF - Assyriska BK 4 - 1 Kabevallen, Tenhult 1
2013-10-06 16:00 Norrby IF - Högaborgs BK 2 - 2 Borås Arena
2013-10-12 14:00 Dalstorps IF - Tenhults IF 0 - 1 Dalshov Konstgräs
2013-10-12 14:00 Högaborgs BK - Lindome GIF 5 - 0 Harlyckans IP 1
2013-10-12 14:00 Lärje-Angereds IF - Norrby IF 0 - 3 1 196 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2013-10-12 14:00 Helsingborgs IF Akademi - Eskilsminne IF 1 - 2 Olympia
2013-10-12 14:00 Tvååkers IF - Råslätts SK 5 - 1 420 Övrevi A
2013-10-12 14:00 Assyriska BK - Fässbergs IF 1 - 0 Ruddalen 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info