Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 3 Sydvästra Götaland, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2014-04-12 14:00 Vinbergs IF - Kållered SK 5 - 0 Vinåvallen B
2014-04-12 14:00 Ullareds IK - Fässbergs IF 0 - 0 Hedevi 1
2014-04-12 14:00 Dalen/Krokslätts FF - Laholms FK 1 - 0 50 Krokslättsvallen konstgräs
2014-04-12 14:00 Hestrafors IF - Västra Frölunda IF 2 - 0 150 Bollevi A
2014-04-12 15:00 BK Skottfint - Stafsinge IF 0 - 1 123 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-04-12 15:00 Kinna IF - Snöstorp Nyhem FF 0 - 1 100 Viskavallen A
2014-04-17 19:00 Kållered SK - BK Skottfint 0 - 1 45 Kållered Sportcenter 1
2014-04-17 19:30 Fässbergs IF - Vinbergs IF 0 - 2 125 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-04-18 14:00 Västra Frölunda IF - Dalen/Krokslätts FF 4 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-04-18 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Ullareds IK 1 - 1 Skedalaheds IP
2014-04-18 14:00 Stafsinge IF - Hestrafors IF 0 - 0 125 Stafsinge IP 1
2014-04-18 15:00 Laholms FK - Kinna IF 4 - 0 Glänninge Park A
2014-04-24 19:00 Dalen/Krokslätts FF - Hestrafors IF 3 - 5 96 Krokslättsvallen konstgräs
2014-04-25 19:00 BK Skottfint - Fässbergs IF 1 - 2 107 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-04-25 19:00 Ullareds IK - Laholms FK 1 - 0 175 Hedevi 1
2014-04-25 19:00 Kållered SK - Stafsinge IF 0 - 2 Kållered Sportcenter 1
2014-04-26 14:00 Vinbergs IF - Snöstorp Nyhem FF 1 - 0 Vinåvallen B
2014-04-26 15:00 Kinna IF - Västra Frölunda IF 1 - 3 120 Viskavallen A
Maj
2014-05-02 18:30 Hestrafors IF - Kinna IF 3 - 3 110 Bollevi A
2014-05-03 13:00 Fässbergs IF - Kållered SK 1 - 2 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-05-03 14:00 Västra Frölunda IF - Ullareds IK 0 - 1 110 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-05-03 14:00 Snöstorp Nyhem FF - BK Skottfint 1 - 3 74 Skedalaheds IP
2014-05-03 14:00 Stafsinge IF - Dalen/Krokslätts FF 2 - 1 150 Stafsinge IP 1
2014-05-03 15:00 Laholms FK - Vinbergs IF 0 - 3 Glänninge Park A
2014-05-09 19:00 Ullareds IK - Hestrafors IF 0 - 2 193 Hedevi 1
2014-05-09 19:30 Fässbergs IF - Stafsinge IF 3 - 1 106 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-05-10 14:00 Vinbergs IF - Västra Frölunda IF 1 - 1 Vinåvallen B
2014-05-10 15:00 BK Skottfint - Laholms FK 3 - 3 95 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-05-10 15:00 Kinna IF - Dalen/Krokslätts FF 0 - 2 143 Viskavallen A
2014-05-10 15:00 Kållered SK - Snöstorp Nyhem FF 2 - 2 122 Kållered Sportcenter 1
2014-05-15 19:00 Dalen/Krokslätts FF - Ullareds IK 3 - 2 Krokslättsvallen konstgräs
2014-05-17 14:00 Hestrafors IF - Vinbergs IF 2 - 3 Bollevi A
2014-05-17 14:00 Västra Frölunda IF - BK Skottfint 1 - 2 95 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-05-17 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Fässbergs IF 6 - 0 86 Skedalaheds IP
2014-05-17 14:00 Stafsinge IF - Kinna IF 2 - 1 Stafsinge IP 1
2014-05-17 15:00 Laholms FK - Kållered SK 5 - 1 Glänninge Park A
2014-05-23 19:00 BK Skottfint - Hestrafors IF 2 - 0 74 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-05-23 19:00 Ullareds IK - Kinna IF 2 - 1 183 Hedevi 1
2014-05-23 19:00 Snöstorp Nyhem FF - Stafsinge IF 1 - 2 Skedalaheds IP
2014-05-24 13:00 Fässbergs IF - Laholms FK 2 - 3 105 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-05-24 14:00 Vinbergs IF - Dalen/Krokslätts FF 1 - 0 150 Vinåvallen B
2014-05-24 15:00 Kållered SK - Västra Frölunda IF 0 - 1 137 Kållered Sportcenter 1
2014-05-28 19:00 Dalen/Krokslätts FF - BK Skottfint 2 - 1 Krokslättsvallen konstgräs
2014-05-28 19:00 Stafsinge IF - Ullareds IK 1 - 1 250 Stafsinge IP 1
2014-05-29 15:00 Kinna IF - Vinbergs IF 0 - 3 Viskavallen A
2014-05-30 19:00 Hestrafors IF - Kållered SK 1 - 0 150 Bollevi A
2014-05-31 14:00 Västra Frölunda IF - Fässbergs IF 1 - 1 131 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-05-31 15:00 Laholms FK - Snöstorp Nyhem FF 1 - 4 Glänninge Park A
Juni
2014-06-05 19:00 Kållered SK - Dalen/Krokslätts FF 1 - 3 Kållered Sportcenter 1
2014-06-06 13:00 BK Skottfint - Kinna IF 1 - 2 102 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-06-06 13:00 Fässbergs IF - Hestrafors IF 2 - 1 145 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-06-06 14:00 Vinbergs IF - Ullareds IK 1 - 2 Vinåvallen B
2014-06-07 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Västra Frölunda IF 1 - 3 128 Skedalaheds IP
2014-06-07 15:00 Laholms FK - Stafsinge IF 2 - 1 175 Glänninge Park A
2014-06-14 13:00 Västra Frölunda IF - Laholms FK 2 - 2 150 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-06-14 14:00 Dalen/Krokslätts FF - Fässbergs IF 1 - 1 80 Krokslättsvallen konstgräs
2014-06-14 14:00 Hestrafors IF - Snöstorp Nyhem FF 2 - 2 Bollevi A
2014-06-14 15:00 Kinna IF - Kållered SK 4 - 1 Viskavallen A
2014-06-15 15:00 Ullareds IK - BK Skottfint 1 - 0 183 Hedevi 1
2014-06-15 17:00 Vinbergs IF - Stafsinge IF 2 - 1 905 Vinåvallen B
2014-06-18 19:00 Snöstorp Nyhem FF - Dalen/Krokslätts FF 4 - 3 Skedalaheds IP
2014-06-18 19:30 Stafsinge IF - Västra Frölunda IF 6 - 1 Stafsinge IP 1
2014-06-19 19:00 Fässbergs IF - Kinna IF 2 - 2 137 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-06-19 19:30 BK Skottfint - Vinbergs IF 1 - 1 67 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-06-19 19:30 Laholms FK - Hestrafors IF 3 - 1 83 Glänninge Park A
2014-06-19 19:30 Kållered SK - Ullareds IK 1 - 2 100 Kållered Sportcenter 1
2014-06-24 19:00 Ullareds IK - Snöstorp Nyhem FF 2 - 3 181 Hedevi 1
2014-06-28 14:00 BK Skottfint - Kållered SK 1 - 1 78 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-06-28 14:00 Hestrafors IF - Stafsinge IF 0 - 4 Bollevi A
Juli
2014-07-25 19:30 Vinbergs IF - Fässbergs IF 5 - 2 Vinåvallen B
2014-07-26 14:00 Dalen/Krokslätts FF - Västra Frölunda IF 1 - 1 73 Krokslättsvallen konstgräs
2014-07-26 15:00 Kinna IF - Laholms FK 0 - 1 Viskavallen A
Augusti
2014-08-02 13:00 Fässbergs IF - Ullareds IK 2 - 4 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-08-02 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Kinna IF 4 - 3 80 Skedalaheds IP
2014-08-02 14:00 Stafsinge IF - BK Skottfint 1 - 1 Stafsinge IP 1
2014-08-02 15:00 Laholms FK - Dalen/Krokslätts FF 2 - 1 Glänninge Park A
2014-08-02 15:00 Kållered SK - Vinbergs IF 1 - 0 103 Kållered Sportcenter 1
2014-08-04 19:00 Västra Frölunda IF - Hestrafors IF 3 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-08-08 19:00 Hestrafors IF - Dalen/Krokslätts FF 2 - 1 Bollevi A
2014-08-08 19:00 Stafsinge IF - Kållered SK 2 - 0 Stafsinge IP 1
2014-08-09 13:00 Fässbergs IF - BK Skottfint 3 - 0 110 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-08-09 14:00 Västra Frölunda IF - Kinna IF 0 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-08-09 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Vinbergs IF 1 - 3 Skedalaheds IP
2014-08-09 15:00 Laholms FK - Ullareds IK 0 - 0 213 Glänninge Park A
2014-08-15 19:00 Ullareds IK - Västra Frölunda IF 2 - 1 121 Hedevi 1
2014-08-16 12:00 BK Skottfint - Snöstorp Nyhem FF 2 - 5 50 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-08-16 14:00 Vinbergs IF - Laholms FK 2 - 1 195 Vinåvallen B
2014-08-16 14:00 Dalen/Krokslätts FF - Stafsinge IF 2 - 1 Krokslättsvallen konstgräs
2014-08-16 15:00 Kinna IF - Hestrafors IF 2 - 3 Viskavallen A
2014-08-17 18:00 Kållered SK - Fässbergs IF 0 - 0 Kållered Sportcenter 1
2014-08-22 18:45 Hestrafors IF - Ullareds IK 2 - 0 Bollevi A
2014-08-22 19:00 Dalen/Krokslätts FF - Kinna IF 1 - 0 57 Krokslättsvallen konstgräs
2014-08-23 12:00 Västra Frölunda IF - Vinbergs IF 0 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-08-23 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Kållered SK 4 - 1 Skedalaheds IP
2014-08-23 15:00 Laholms FK - BK Skottfint 3 - 1 Glänninge Park A
2014-08-24 18:30 Stafsinge IF - Fässbergs IF 5 - 0 131 Stafsinge IP 1
2014-08-30 13:00 BK Skottfint - Västra Frölunda IF 1 - 6 123 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-08-30 13:00 Fässbergs IF - Snöstorp Nyhem FF 2 - 2 75 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-08-30 14:00 Vinbergs IF - Hestrafors IF 2 - 2 165 Vinåvallen B
2014-08-30 14:00 Ullareds IK - Dalen/Krokslätts FF 1 - 0 137 Hedevi 1
2014-08-30 15:00 Kinna IF - Stafsinge IF 1 - 2 Viskavallen A
2014-08-30 15:00 Kållered SK - Laholms FK 2 - 2 Kållered Sportcenter 1
September
2014-09-06 14:00 Dalen/Krokslätts FF - Vinbergs IF 0 - 4 79 Krokslättsvallen konstgräs
2014-09-06 14:00 Hestrafors IF - BK Skottfint 3 - 0 150 Bollevi A
2014-09-06 14:00 Stafsinge IF - Snöstorp Nyhem FF 4 - 3 Stafsinge IP 1
2014-09-06 15:00 Kinna IF - Ullareds IK 1 - 0 755 Viskavallen A
2014-09-06 15:00 Laholms FK - Fässbergs IF 3 - 2 Glänninge Park A
2014-09-06 17:00 Västra Frölunda IF - Kållered SK 3 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-09-12 19:00 BK Skottfint - Dalen/Krokslätts FF 4 - 1 58 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-09-12 19:00 Kållered SK - Hestrafors IF 1 - 1 159 Kållered Sportcenter 1
2014-09-13 13:00 Fässbergs IF - Västra Frölunda IF 3 - 3 120 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-09-13 14:00 Vinbergs IF - Kinna IF 5 - 0 158 Vinåvallen B
2014-09-13 14:00 Ullareds IK - Stafsinge IF 2 - 2 320 Hedevi 1
2014-09-13 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Laholms FK 2 - 0 Skedalaheds IP
2014-09-18 19:00 Dalen/Krokslätts FF - Kållered SK 0 - 1 Krokslättsvallen konstgräs
2014-09-20 14:00 Ullareds IK - Vinbergs IF 2 - 2 511 Hedevi 1
2014-09-20 14:00 Hestrafors IF - Fässbergs IF 1 - 1 212 Bollevi A
2014-09-20 14:00 Västra Frölunda IF - Snöstorp Nyhem FF 0 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-09-20 14:00 Stafsinge IF - Laholms FK 8 - 1 200 Stafsinge IP 1
2014-09-20 15:00 Kinna IF - BK Skottfint 2 - 2 Viskavallen A
2014-09-27 12:00 BK Skottfint - Ullareds IK 5 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-09-27 13:00 Laholms FK - Västra Frölunda IF 2 - 1 Glänninge Park A
2014-09-27 13:00 Fässbergs IF - Dalen/Krokslätts FF 2 - 1 Åbyvallen 1 Konstgräs
2014-09-27 14:00 Stafsinge IF - Vinbergs IF 2 - 1 684 Stafsinge IP 1
2014-09-27 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Hestrafors IF 1 - 2 100 Skedalaheds IP
2014-09-27 15:00 Kållered SK - Kinna IF 1 - 0 Kållered Sportcenter 1
Oktober
2014-10-05 14:00 Vinbergs IF - BK Skottfint 0 - 0 Vinåvallen B
2014-10-05 14:00 Ullareds IK - Kållered SK 0 - 0 127 Hedevi 1
2014-10-05 14:00 Kinna IF - Fässbergs IF 6 - 1 Viskavallen A
2014-10-05 14:00 Dalen/Krokslätts FF - Snöstorp Nyhem FF 3 - 1 122 Krokslättsvallen konstgräs
2014-10-05 14:00 Hestrafors IF - Laholms FK 1 - 0 Bollevi A
2014-10-05 14:00 Västra Frölunda IF - Stafsinge IF 1 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info