Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Norra Svealand, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2014-04-12 14:00 Värmdö IF - Skiljebo SK 3 - 4 50 Värmdövallen 1
2014-04-12 14:00 IFK Aspudden-Tellus - Kvarnsvedens IK 1 - 1 Hägerstensåsens BP 1
2014-04-12 14:00 Strömsbergs IF - Gamla Upsala SK 2 - 2 201 Hedens IP 1
2014-04-12 14:00 Karlbergs BK - Akropolis IF 0 - 3 160 Stadshagens IP 1
2014-04-12 14:30 BKV Norrtälje - Syrianska IF Kerburan 2 - 3 Norrtälje IP 1
2014-04-12 15:00 Spårvägens FF - Sollentuna FF 0 - 4 110 Skarpnäcks SF 3
2014-04-12 16:00 Västerås IK - Konyaspor KIF 0 - 0 110 Iver Arena
2014-04-18 14:00 Skiljebo SK - Spårvägens FF 4 - 2 147 Hamre 1
2014-04-18 14:30 Gamla Upsala SK - IFK Aspudden-Tellus 3 - 1 147 Lötens IP
2014-04-18 16:00 Akropolis IF - Västerås IK 3 - 0 Akalla Gårds BP 1
2014-04-21 15:00 Kvarnsvedens IK - Värmdö IF 1 - 3 220 Ljungbergsplanen
2014-04-21 16:00 Konyaspor KIF - BKV Norrtälje 0 - 2 250 Alby BP 1
2014-04-21 16:00 Sollentuna FF - Karlbergs BK 0 - 0 260 Sollentunavallen 1
2014-04-21 19:00 Syrianska IF Kerburan - Strömsbergs IF 3 - 1 529 Iver Arena
2014-04-26 14:00 Värmdö IF - Gamla Upsala SK 0 - 0 103 Värmdövallen 1
2014-04-26 14:00 IFK Aspudden-Tellus - Syrianska IF Kerburan 1 - 0 92 Hägerstensåsens BP 1
2014-04-26 14:00 Strömsbergs IF - Konyaspor KIF 1 - 2 150 Hedens IP 1
2014-04-26 14:00 Skiljebo SK - Sollentuna FF 0 - 1 109 Hamre 1
2014-04-26 14:30 BKV Norrtälje - Akropolis IF 1 - 1 396 Norrtälje IP 1
2014-04-26 15:00 Spårvägens FF - Kvarnsvedens IK 1 - 1 Skarpnäcks SF 3
2014-04-26 16:00 Västerås IK - Karlbergs BK 2 - 1 Iver Arena
Maj
2014-05-01 12:30 Gamla Upsala SK - Spårvägens FF 4 - 2 73 Lötens IP
2014-05-01 14:00 Karlbergs BK - BKV Norrtälje 2 - 2 75 Stadshagens IP 1
2014-05-01 15:00 Kvarnsvedens IK - Skiljebo SK 0 - 0 120 Ljungbergsplanen
2014-05-01 16:00 Akropolis IF - Strömsbergs IF 4 - 0 121 Akalla Gårds BP 1
2014-05-01 16:00 Konyaspor KIF - IFK Aspudden-Tellus 0 - 0 Alby BP 1
2014-05-01 16:00 Sollentuna FF - Västerås IK 4 - 0 196 Sollentunavallen 1
2014-05-01 19:00 Syrianska IF Kerburan - Värmdö IF 2 - 3 435 Iver Arena
2014-05-04 15:00 Strömsbergs IF - Karlbergs BK 1 - 2 102 Hedens IP 1
2014-05-04 15:00 Kvarnsvedens IK - Sollentuna FF 1 - 0 110 Ljungbergsplanen
2014-05-04 16:00 Värmdö IF - Konyaspor KIF 4 - 1 67 Värmdövallen 1
2014-05-04 16:00 IFK Aspudden-Tellus - Akropolis IF 2 - 1 252 Hägerstensåsens BP 1
2014-05-04 17:00 BKV Norrtälje - Västerås IK 2 - 3 306 Norrtälje IP 1
2014-05-05 19:00 Skiljebo SK - Gamla Upsala SK 1 - 2 75 Hamre 1
2014-05-06 19:30 Spårvägens FF - Syrianska IF Kerburan 1 - 4 80 Skarpnäcks SF 3
2014-05-10 12:00 Gamla Upsala SK - Kvarnsvedens IK 2 - 0 108 Gamlis IP
2014-05-10 14:00 Karlbergs BK - IFK Aspudden-Tellus 1 - 3 Stadshagens IP 1
2014-05-10 16:00 Akropolis IF - Värmdö IF 1 - 1 Akalla Gårds BP 1
2014-05-10 16:30 Västerås IK - Strömsbergs IF 1 - 1 55 Iver Arena
2014-05-11 16:00 Konyaspor KIF - Spårvägens FF 3 - 0 Alby BP 1
2014-05-11 16:00 Sollentuna FF - BKV Norrtälje 1 - 2 85 Sollentunavallen 1
2014-05-12 19:00 Syrianska IF Kerburan - Skiljebo SK 2 - 1 761 Iver Arena
2014-05-17 13:00 Gamla Upsala SK - Sollentuna FF 0 - 0 103 Gamlis IP
2014-05-17 13:30 IFK Aspudden-Tellus - Västerås IK 3 - 1 Hägerstensåsens BP 1
2014-05-17 14:00 Värmdö IF - Karlbergs BK 2 - 0 93 Värmdövallen 1
2014-05-17 14:00 Strömsbergs IF - BKV Norrtälje 0 - 3 125 Hedens IP 1
2014-05-17 14:00 Skiljebo SK - Konyaspor KIF 4 - 1 96 Hamre 1
2014-05-17 15:00 Spårvägens FF - Akropolis IF 1 - 3 82 Skarpnäcks SF 3
2014-05-19 19:00 Kvarnsvedens IK - Syrianska IF Kerburan 0 - 2 83 Ljungbergsplanen
2014-05-22 19:30 Syrianska IF Kerburan - Gamla Upsala SK 2 - 2 609 Iver Arena
2014-05-24 14:30 BKV Norrtälje - IFK Aspudden-Tellus 1 - 0 337 Norrtälje IP 1
2014-05-24 15:00 Västerås IK - Värmdö IF 1 - 1 100 Apalby 1
2014-05-24 16:00 Akropolis IF - Skiljebo SK 4 - 1 Akalla Gårds BP 1
2014-05-25 16:00 Konyaspor KIF - Kvarnsvedens IK 1 - 2 103 Alby BP 1
2014-05-25 16:00 Sollentuna FF - Strömsbergs IF 7 - 0 Sollentunavallen 1
2014-05-28 19:30 Värmdö IF - BKV Norrtälje 3 - 2 67 Värmdövallen 1
2014-05-28 20:00 Spårvägens FF - Västerås IK 2 - 3 52 Skarpnäcks SF 3
2014-05-29 13:30 IFK Aspudden-Tellus - Strömsbergs IF 1 - 1 127 Hägerstensåsens BP 1
2014-05-29 15:00 Gamla Upsala SK - Konyaspor KIF 1 - 1 175 Gamlis IP
2014-05-29 15:00 Skiljebo SK - Karlbergs BK 5 - 1 Hamre 1
2014-05-29 17:00 Kvarnsvedens IK - Akropolis IF 1 - 3 150 Ljungbergsplanen
2014-05-29 19:00 Syrianska IF Kerburan - Sollentuna FF 3 - 1 637 Iver Arena
Juni
2014-06-01 11:30 Karlbergs BK - Kvarnsvedens IK 1 - 1 50 Stadshagens IP 1
2014-06-01 15:00 Strömsbergs IF - Värmdö IF 2 - 1 Hedens IP 1
2014-06-01 16:00 Konyaspor KIF - Syrianska IF Kerburan 1 - 1 100 Alby BP 1
2014-06-01 16:00 Sollentuna FF - IFK Aspudden-Tellus 4 - 0 68 Sollentunavallen 1
2014-06-01 17:00 BKV Norrtälje - Spårvägens FF 1 - 0 247 Norrtälje IP 1
2014-06-02 19:00 Akropolis IF - Gamla Upsala SK 2 - 1 175 Akalla Gårds BP 1
2014-06-03 19:00 Västerås IK - Skiljebo SK 0 - 2 150 Apalby 1
2014-06-06 14:00 Värmdö IF - IFK Aspudden-Tellus 1 - 1 120 Värmdövallen 1
2014-06-06 16:00 Spårvägens FF - Strömsbergs IF 1 - 1 Skarpnäcks SF 3
2014-06-07 15:00 Gamla Upsala SK - Karlbergs BK 3 - 1 220 Gamlis IP
2014-06-08 16:00 Konyaspor KIF - Sollentuna FF 0 - 0 127 Alby BP 1
2014-06-08 17:00 Skiljebo SK - BKV Norrtälje 0 - 3 185 Hamre 1
2014-06-08 18:00 Syrianska IF Kerburan - Akropolis IF 1 - 2 669 Iver Arena
2014-06-10 19:00 Karlbergs BK - Spårvägens FF 4 - 0 86 Stadshagens IP 1
2014-06-14 14:00 IFK Aspudden-Tellus - Spårvägens FF 4 - 0 Hägerstensåsens BP 1
2014-06-14 14:00 Strömsbergs IF - Skiljebo SK 4 - 5 105 Hedens IP 1
2014-06-14 14:00 Karlbergs BK - Syrianska IF Kerburan 1 - 4 70 Stadshagens IP 1
2014-06-14 14:30 BKV Norrtälje - Kvarnsvedens IK 5 - 2 169 Norrtälje IP 1
2014-06-14 16:00 Akropolis IF - Konyaspor KIF 2 - 2 200 Akalla Gårds BP 1
2014-06-15 15:00 Västerås IK - Gamla Upsala SK 2 - 4 175 Apalby 1
2014-06-15 16:00 Sollentuna FF - Värmdö IF 3 - 2 130 Sollentunavallen 1
2014-06-18 19:00 Spårvägens FF - Värmdö IF 0 - 5 62 Skarpnäcks SF 3
2014-06-18 19:30 Kvarnsvedens IK - Strömsbergs IF 1 - 1 76 Ljungbergsplanen
2014-06-19 19:00 Konyaspor KIF - Karlbergs BK 2 - 1 Alby BP 1
2014-06-19 19:00 Syrianska IF Kerburan - Västerås IK 1 - 2 502 Iver Arena
2014-06-19 19:30 Gamla Upsala SK - BKV Norrtälje 2 - 2 80 Gamlis IP
2014-06-22 17:00 Skiljebo SK - IFK Aspudden-Tellus 2 - 3 Hamre 1
2014-06-23 19:00 Akropolis IF - Sollentuna FF 0 - 0 53 Akalla Gårds BP 1
2014-06-24 19:30 IFK Aspudden-Tellus - Gamla Upsala SK 1 - 1 109 Hägerstensåsens BP 1
2014-06-25 19:00 Värmdö IF - Kvarnsvedens IK 5 - 4 200 Värmdövallen 1
2014-06-25 19:15 BKV Norrtälje - Konyaspor KIF 5 - 0 150 Norrtälje IP 1
2014-06-25 19:30 Spårvägens FF - Skiljebo SK 0 - 2 38 Skarpnäcks SF 3
2014-06-26 19:00 Strömsbergs IF - Syrianska IF Kerburan 1 - 1 400 Hedens IP 1
2014-06-28 15:00 Västerås IK - Akropolis IF 0 - 0 132 Apalby 1
2014-06-28 16:00 Karlbergs BK - Sollentuna FF 4 - 1 85 Stadshagens IP 1
2014-06-30 19:00 Skiljebo SK - Värmdö IF 5 - 0 153 Hamre 1
Juli
2014-07-26 15:00 Gamla Upsala SK - Strömsbergs IF 4 - 0 80 Gamlis IP
2014-07-26 15:00 Kvarnsvedens IK - IFK Aspudden-Tellus 1 - 1 75 Ljungbergsplanen
2014-07-27 16:00 Akropolis IF - Karlbergs BK 4 - 0 200 Akalla Gårds BP 1
2014-07-27 16:00 Konyaspor KIF - Västerås IK 3 - 2 Alby BP 1
2014-07-27 16:00 Sollentuna FF - Spårvägens FF 3 - 0 Edsbergs Sportfält 1
2014-07-29 19:00 Syrianska IF Kerburan - BKV Norrtälje 1 - 2 446 Iver Arena
2014-07-30 19:00 Kvarnsvedens IK - Västerås IK 2 - 2 114 Ljungbergsplanen
Augusti
2014-08-01 19:00 IFK Aspudden-Tellus - Konyaspor KIF 2 - 0 138 Hägerstensåsens BP 1
2014-08-02 14:00 Värmdö IF - Syrianska IF Kerburan 2 - 3 75 Värmdövallen 1
2014-08-02 14:00 Strömsbergs IF - Akropolis IF 0 - 2 105 Hedens IP 1
2014-08-02 14:30 BKV Norrtälje - Karlbergs BK 5 - 0 243 Norrtälje IP 1
2014-08-02 15:00 Västerås IK - Sollentuna FF 0 - 3 Apalby 1
2014-08-03 17:00 Skiljebo SK - Kvarnsvedens IK 3 - 1 218 Hamre 1
2014-08-04 19:30 Spårvägens FF - Gamla Upsala SK 0 - 2 Skarpnäcks SF 3
2014-08-09 13:30 Syrianska IF Kerburan - IFK Aspudden-Tellus 5 - 1 277 Iver Arena
2014-08-09 14:00 Karlbergs BK - Västerås IK 1 - 3 100 Stadshagens IP 1
2014-08-09 15:00 Gamla Upsala SK - Värmdö IF 2 - 1 100 Gamlis IP
2014-08-09 16:00 Akropolis IF - BKV Norrtälje 0 - 0 Akalla Gårds BP 1
2014-08-10 15:00 Kvarnsvedens IK - Spårvägens FF 2 - 2 200 Ljungbergsplanen
2014-08-10 16:00 Konyaspor KIF - Strömsbergs IF 1 - 2 Alby BP 1
2014-08-10 16:00 Sollentuna FF - Skiljebo SK 3 - 1 78 Sollentunavallen 1
2014-08-16 14:00 Karlbergs BK - Strömsbergs IF 2 - 3 Stadshagens IP 1
2014-08-16 15:00 Västerås IK - BKV Norrtälje 1 - 0 162 Apalby 1
2014-08-16 15:00 Gamla Upsala SK - Skiljebo SK 3 - 2 98 Gamlis IP
2014-08-16 16:00 Akropolis IF - IFK Aspudden-Tellus 5 - 0 89 Akalla Gårds BP 1
2014-08-17 16:00 Konyaspor KIF - Värmdö IF 2 - 0 Alby BP 1
2014-08-17 16:00 Sollentuna FF - Kvarnsvedens IK 2 - 0 195 Sollentunavallen 1
2014-08-18 20:00 Syrianska IF Kerburan - Spårvägens FF 2 - 3 341 Iver Arena
2014-08-23 14:00 Skiljebo SK - Syrianska IF Kerburan 0 - 5 310 Hamre 1
2014-08-23 14:30 BKV Norrtälje - Sollentuna FF 2 - 3 160 Norrtälje IP 1
2014-08-23 15:00 Spårvägens FF - Konyaspor KIF 0 - 2 48 Skarpnäcks SF 3
2014-08-23 17:00 IFK Aspudden-Tellus - Karlbergs BK 2 - 1 290 Aspuddens IP 1
2014-08-24 14:00 Värmdö IF - Akropolis IF 0 - 5 Värmdövallen 1
2014-08-24 15:00 Strömsbergs IF - Västerås IK 5 - 4 150 Hedens IP 1
2014-08-24 15:00 Kvarnsvedens IK - Gamla Upsala SK 1 - 2 69 Ljungbergsplanen
2014-08-30 13:30 IFK Aspudden-Tellus - BKV Norrtälje 2 - 2 168 Aspuddens IP 1
2014-08-30 14:00 Värmdö IF - Västerås IK 2 - 2 51 Värmdövallen 1
2014-08-30 14:00 Strömsbergs IF - Sollentuna FF 1 - 2 225 Hedens IP 1
2014-08-30 14:00 Skiljebo SK - Akropolis IF 1 - 1 Hamre 1
2014-08-30 15:00 Spårvägens FF - Karlbergs BK 2 - 5 56 Skarpnäcks SF 3
2014-08-30 15:00 Gamla Upsala SK - Syrianska IF Kerburan 1 - 0 123 Gamlis IP
2014-08-31 15:00 Kvarnsvedens IK - Konyaspor KIF 1 - 1 127 Ljungbergsplanen
September
2014-09-06 14:00 Karlbergs BK - Värmdö IF 0 - 1 59 Stadshagens IP 1
2014-09-06 14:30 BKV Norrtälje - Strömsbergs IF 6 - 0 Norrtälje IP 1
2014-09-06 15:00 Västerås IK - IFK Aspudden-Tellus 1 - 2 100 Apalby 1
2014-09-06 16:00 Akropolis IF - Spårvägens FF 6 - 1 220 Akalla Gårds BP 1
2014-09-07 16:00 Konyaspor KIF - Skiljebo SK 3 - 0 110 Alby BP 1
2014-09-07 16:00 Sollentuna FF - Gamla Upsala SK 2 - 2 102 Sollentunavallen 1
2014-09-08 18:30 Syrianska IF Kerburan - Kvarnsvedens IK 1 - 2 225 Iver Arena
2014-09-13 13:30 IFK Aspudden-Tellus - Skiljebo SK 4 - 2 Aspuddens IP 1
2014-09-13 14:00 Värmdö IF - Spårvägens FF 5 - 0 Värmdövallen 1
2014-09-13 14:00 Strömsbergs IF - Kvarnsvedens IK 2 - 2 120 Hedens IP 1
2014-09-13 14:00 Karlbergs BK - Konyaspor KIF 1 - 3 129 Stadshagens IP 1
2014-09-13 14:30 BKV Norrtälje - Gamla Upsala SK 1 - 4 227 Norrtälje IP 1
2014-09-13 15:00 Västerås IK - Syrianska IF Kerburan 2 - 2 210 Apalby 1
2014-09-14 16:00 Sollentuna FF - Akropolis IF 1 - 2 227 Sollentunavallen 1
2014-09-18 19:30 Spårvägens FF - BKV Norrtälje 0 - 2 Skarpnäcks SF 3
2014-09-20 13:30 IFK Aspudden-Tellus - Sollentuna FF 1 - 2 Aspuddens IP 1
2014-09-20 14:00 Värmdö IF - Strömsbergs IF 3 - 1 Värmdövallen 1
2014-09-20 14:00 Skiljebo SK - Västerås IK 2 - 2 177 Hamre 1
2014-09-20 15:00 Gamla Upsala SK - Akropolis IF 1 - 2 810 Gamlis IP
2014-09-20 15:00 Kvarnsvedens IK - Karlbergs BK 3 - 0 73 Ljungbergsplanen
2014-09-22 19:00 Syrianska IF Kerburan - Konyaspor KIF 2 - 1 100 Iver Arena
2014-09-27 12:15 Västerås IK - Spårvägens FF 4 - 0 103 Apalby 1
2014-09-27 14:00 Karlbergs BK - Skiljebo SK 2 - 1 Stadshagens IP 1
2014-09-27 15:30 BKV Norrtälje - Värmdö IF 0 - 2 Norrtälje IP 1
2014-09-27 16:00 Akropolis IF - Kvarnsvedens IK 3 - 0 109 Akalla Gårds BP 1
2014-09-28 14:00 Strömsbergs IF - IFK Aspudden-Tellus 4 - 1 Hedens IP 1
2014-09-28 16:00 Konyaspor KIF - Gamla Upsala SK 1 - 1 93 Alby BP 1
2014-09-28 16:00 Sollentuna FF - Syrianska IF Kerburan 1 - 3 50 Sollentunavallen 1
Oktober
2014-10-03 19:30 Spårvägens FF - IFK Aspudden-Tellus 0 - 4 75 Skarpnäcks SF 3
2014-10-04 13:30 Syrianska IF Kerburan - Karlbergs BK 3 - 0 112 Iver Arena
2014-10-04 15:00 Kvarnsvedens IK - BKV Norrtälje 2 - 0 86 Ljungbergsplanen
2014-10-05 14:00 Värmdö IF - Sollentuna FF 1 - 3 85 Värmdövallen 1
2014-10-05 15:00 Gamla Upsala SK - Västerås IK 3 - 3 160 Gamlis IP
2014-10-05 15:00 Skiljebo SK - Strömsbergs IF 5 - 1 Hamre 1
2014-10-05 16:00 Konyaspor KIF - Akropolis IF 3 - 6 120 Alby BP 1
2014-10-11 14:00 IFK Aspudden-Tellus - Värmdö IF 3 - 0 Aspuddens IP 1
2014-10-11 14:00 Strömsbergs IF - Spårvägens FF 4 - 2 50 Hedens IP 1
2014-10-11 14:00 Västerås IK - Kvarnsvedens IK 1 - 3 33 Iver Arena
2014-10-11 14:00 Karlbergs BK - Gamla Upsala SK 0 - 2 Stadshagens IP 1
2014-10-11 14:00 Akropolis IF - Syrianska IF Kerburan 3 - 0 189 Akalla Gårds BP 1
2014-10-11 14:00 Sollentuna FF - Konyaspor KIF 8 - 1 Sollentunavallen 1
2014-10-11 15:30 BKV Norrtälje - Skiljebo SK 3 - 1 Norrtälje Sportcentrum konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info