Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 3 Sydvästra Götaland, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2015-04-18 14:00 Stafsinge IF - Gnosjö IF 2 - 0 Stafsinge IP 1
2015-04-18 14:00 Borås AIK - Värnamo Södra FF 1 - 1 Bodavallen A konstgräs
2015-04-18 14:00 IF Haga - Snöstorp Nyhem FF 1 - 2 52 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-04-18 15:00 Laholms FK - Råslätts SK 2 - 1 200 Glänninge Park A
2015-04-18 15:00 Ljungby IF - Assyriska Turabdin IK 0 - 2 Lagavallen Naturgräs
2015-04-18 15:00 IK Tord - Ullareds IK 1 - 0 119 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-04-23 18:30 Gnosjö IF - Ljungby IF 1 - 0 Töllshov 1, Gnosjö
2015-04-25 12:00 Ullareds IK - IF Haga 2 - 0 Hedevi 1
2015-04-25 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Borås AIK 2 - 3 Skedalaheds IP
2015-04-25 15:00 Värnamo Södra FF - Stafsinge IF 2 - 0 96 Ljusseveka konstgräs
2015-04-25 15:00 Assyriska Turabdin IK - Laholms FK 3 - 3 115 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-04-25 15:00 Råslätts SK - IK Tord 0 - 0 97 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-04-29 18:45 Ljungby IF - Värnamo Södra FF 4 - 1 123 Lagavallen Naturgräs
2015-04-29 19:00 Stafsinge IF - Snöstorp Nyhem FF 1 - 2 Stafsinge IP 1
Maj
2015-05-01 14:00 Borås AIK - Ullareds IK 4 - 1 80 Bodavallen A konstgräs
2015-05-01 14:00 IF Haga - IK Tord 0 - 5 211 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-05-01 15:00 Laholms FK - Gnosjö IF 1 - 2 228 Glänninge Park A
2015-05-02 15:00 Assyriska Turabdin IK - Råslätts SK 3 - 1 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-05-07 19:00 IK Tord - Borås AIK 2 - 1 68 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-05-08 19:00 Ullareds IK - Stafsinge IF 1 - 0 301 Hedevi 1
2015-05-08 19:00 Snöstorp Nyhem FF - Ljungby IF 2 - 2 Skedalaheds IP
2015-05-09 15:00 Värnamo Södra FF - Laholms FK 1 - 1 105 Ljusseveka konstgräs
2015-05-09 15:00 Gnosjö IF - Assyriska Turabdin IK 1 - 1 Töllshov 1, Gnosjö
2015-05-10 15:00 Råslätts SK - IF Haga 2 - 1 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-05-14 15:00 Ljungby IF - Ullareds IK 1 - 2 120 Lagavallen Naturgräs
2015-05-14 15:00 Assyriska Turabdin IK - Värnamo Södra FF 7 - 0 150 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-05-16 14:00 Stafsinge IF - IK Tord 1 - 2 84 Stafsinge IP 1
2015-05-16 15:00 Laholms FK - Snöstorp Nyhem FF 2 - 1 312 Glänninge Park A
2015-05-17 15:00 Gnosjö IF - Råslätts SK 2 - 1 107 Töllshov 1, Gnosjö
2015-05-17 18:00 Borås AIK - IF Haga 2 - 1 75 Bodavallen A konstgräs
2015-05-21 19:00 Värnamo Södra FF - Gnosjö IF 1 - 4 544 Ljusseveka konstgräs
2015-05-22 19:00 Ullareds IK - Laholms FK 1 - 2 170 Hedevi 1
2015-05-22 19:00 Snöstorp Nyhem FF - Assyriska Turabdin IK 3 - 4 Skedalaheds IP
2015-05-23 14:00 IF Haga - Stafsinge IF 0 - 1 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-05-23 15:00 IK Tord - Ljungby IF 0 - 1 118 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-05-23 15:00 Råslätts SK - Borås AIK 1 - 1 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-05-29 19:00 Stafsinge IF - Borås AIK 6 - 2 Stafsinge IP 1
2015-05-29 19:00 Gnosjö IF - Snöstorp Nyhem FF 1 - 2 Töllshov 1, Gnosjö
2015-05-30 15:00 Laholms FK - IK Tord 2 - 0 120 Glänninge Park A
2015-05-30 15:00 Ljungby IF - IF Haga 0 - 1 111 Lagavallen Naturgräs
2015-05-30 15:00 Assyriska Turabdin IK - Ullareds IK 2 - 2 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-05-31 15:00 Värnamo Södra FF - Råslätts SK 3 - 1 84 Ljusseveka konstgräs
Juni
2015-06-05 19:00 Snöstorp Nyhem FF - Värnamo Södra FF 3 - 0 40 Skedalaheds IP
2015-06-06 14:00 Borås AIK - Ljungby IF 1 - 2 Bodavallen A konstgräs
2015-06-06 14:00 IF Haga - Laholms FK 1 - 1 60 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-06-06 14:00 IK Tord - Assyriska Turabdin IK 0 - 4 226 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-06-06 14:00 Råslätts SK - Stafsinge IF 4 - 3 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-06-08 19:00 Ullareds IK - Gnosjö IF 4 - 2 Hedevi 1
2015-06-11 19:30 Ljungby IF - Stafsinge IF 0 - 1 183 Lagavallen Naturgräs
2015-06-13 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Råslätts SK 4 - 3 125 Skedalaheds IP
2015-06-13 14:00 Gnosjö IF - IK Tord 3 - 0 Töllshov 1, Gnosjö
2015-06-14 15:00 Assyriska Turabdin IK - IF Haga 3 - 2 160 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-06-14 17:00 Värnamo Södra FF - Ullareds IK 1 - 7 112 Ljusseveka konstgräs
2015-06-14 18:00 Laholms FK - Borås AIK 1 - 3 Glänninge Park A
2015-06-17 19:00 IF Haga - Gnosjö IF 3 - 2 45 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-06-18 19:00 Stafsinge IF - Laholms FK 3 - 0 60 Stafsinge IP 1
2015-06-18 19:00 Borås AIK - Assyriska Turabdin IK 2 - 2 Bodavallen A konstgräs
2015-06-18 19:00 IK Tord - Värnamo Södra FF 7 - 1 80 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-06-18 19:00 Ullareds IK - Snöstorp Nyhem FF 0 - 1 136 Hedevi 1
2015-06-21 18:00 Ljungby IF - Råslätts SK 3 - 2 90 Lagavallen Naturgräs
2015-06-24 19:00 IK Tord - Råslätts SK 2 - 1 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-06-25 19:00 Gnosjö IF - Borås AIK 5 - 1 150 Töllshov 1, Gnosjö
2015-06-26 19:00 Värnamo Södra FF - IF Haga 1 - 1 74 Ljusseveka konstgräs
2015-06-27 14:00 Snöstorp Nyhem FF - IK Tord 1 - 3 Skedalaheds IP
2015-06-27 15:00 Laholms FK - Ljungby IF 3 - 1 Glänninge Park A
2015-06-27 15:00 Råslätts SK - Ullareds IK 1 - 2 83 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-06-27 15:00 Assyriska Turabdin IK - Stafsinge IF 2 - 4 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-06-30 19:00 Ljungby IF - Gnosjö IF 2 - 1 130 Lagavallen Naturgräs
Juli
2015-07-01 19:00 Stafsinge IF - Värnamo Södra FF 6 - 0 Stafsinge IP 1
2015-07-02 20:00 Laholms FK - Assyriska Turabdin IK 4 - 2 217 Glänninge Park A
2015-07-25 14:00 IF Haga - Ullareds IK 2 - 3 55 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-07-26 18:00 Borås AIK - Snöstorp Nyhem FF 1 - 4 50 Bodavallen A konstgräs
Augusti
2015-08-01 14:00 Snöstorp Nyhem FF - IF Haga 1 - 1 Skedalaheds IP
2015-08-01 14:00 Assyriska Turabdin IK - Ljungby IF 2 - 1 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-08-01 15:00 Råslätts SK - Laholms FK 2 - 4 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-08-02 17:00 Ullareds IK - IK Tord 5 - 1 222 Hedevi 1
2015-08-02 17:00 Värnamo Södra FF - Borås AIK 2 - 3 80 Finnvedsvallen
2015-08-03 19:15 Gnosjö IF - Stafsinge IF 3 - 3 100 Töllshov 1, Gnosjö
2015-08-07 19:00 IK Tord - IF Haga 1 - 1 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-08-07 19:00 Ullareds IK - Borås AIK 2 - 1 183 Hedevi 1
2015-08-07 19:00 Snöstorp Nyhem FF - Stafsinge IF 1 - 1 125 Skedalaheds IP
2015-08-07 19:00 Värnamo Södra FF - Ljungby IF 1 - 3 Finnvedsvallen
2015-08-08 15:00 Gnosjö IF - Laholms FK 2 - 0 Töllshov 1, Gnosjö
2015-08-08 15:00 Råslätts SK - Assyriska Turabdin IK 1 - 1 150 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-08-13 18:45 Ljungby IF - Snöstorp Nyhem FF 2 - 0 171 Lagavallen Naturgräs
2015-08-13 19:00 Borås AIK - IK Tord 3 - 3 105 Bodavallen A konstgräs
2015-08-14 19:00 Stafsinge IF - Ullareds IK 1 - 1 632 Stafsinge IP 1
2015-08-15 14:00 IF Haga - Råslätts SK 4 - 1 52 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-08-15 15:00 Laholms FK - Värnamo Södra FF 3 - 0 258 Glänninge Park A
2015-08-15 15:00 Assyriska Turabdin IK - Gnosjö IF 3 - 4 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-08-20 18:45 IF Haga - Borås AIK 3 - 1 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-08-22 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Laholms FK 1 - 1 Skedalaheds IP
2015-08-22 15:00 IK Tord - Stafsinge IF 1 - 3 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-08-22 15:00 Ullareds IK - Ljungby IF 4 - 0 225 Hedevi 1
2015-08-22 15:00 Värnamo Södra FF - Assyriska Turabdin IK 2 - 3 88 Finnvedsvallen
2015-08-22 15:00 Råslätts SK - Gnosjö IF 1 - 3 100 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-08-27 18:15 Gnosjö IF - Värnamo Södra FF 3 - 1 577 Töllshov 1, Gnosjö
2015-08-29 14:00 Stafsinge IF - IF Haga 2 - 2 106 Stafsinge IP 1
2015-08-29 14:00 Borås AIK - Råslätts SK 2 - 1 84 Bodavallen A konstgräs
2015-08-29 15:00 Laholms FK - Ullareds IK 2 - 0 389 Glänninge Park A
2015-08-29 15:00 Ljungby IF - IK Tord 2 - 0 164 Lagavallen Naturgräs
2015-08-29 15:00 Assyriska Turabdin IK - Snöstorp Nyhem FF 4 - 0 193 Rosenlunds IP 1, Jkpg
September
2015-09-04 19:30 Borås AIK - Stafsinge IF 2 - 3 85 Bodavallen A konstgräs
2015-09-05 14:00 Ullareds IK - Assyriska Turabdin IK 4 - 2 233 Hedevi 1
2015-09-05 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Gnosjö IF 3 - 2 Skedalaheds IP
2015-09-05 15:00 IK Tord - Laholms FK 1 - 1 40 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-09-06 14:00 Råslätts SK - Värnamo Södra FF 0 - 4 45 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-09-07 18:15 IF Haga - Ljungby IF 2 - 1 75 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-09-12 14:00 Stafsinge IF - Råslätts SK 6 - 0 Stafsinge IP 1
2015-09-12 15:00 Laholms FK - IF Haga 4 - 0 Glänninge Park A
2015-09-12 15:00 Ljungby IF - Borås AIK 3 - 1 207 Lagavallen Naturgräs
2015-09-12 15:00 Värnamo Södra FF - Snöstorp Nyhem FF 0 - 3 86 Finnvedsvallen
2015-09-12 15:00 Gnosjö IF - Ullareds IK 3 - 0 Töllshov 1, Gnosjö
2015-09-12 15:00 Assyriska Turabdin IK - IK Tord 2 - 1 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-09-19 14:00 Stafsinge IF - Ljungby IF 3 - 1 Stafsinge IP 1
2015-09-19 14:00 Borås AIK - Laholms FK 1 - 4 Bodavallen A konstgräs
2015-09-19 14:00 IF Haga - Assyriska Turabdin IK 1 - 4 175 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-09-19 14:00 Ullareds IK - Värnamo Södra FF 1 - 1 Hedevi 1
2015-09-19 14:00 Råslätts SK - Snöstorp Nyhem FF 2 - 5 66 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-09-19 15:00 IK Tord - Gnosjö IF 2 - 1 120 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-09-26 14:00 Snöstorp Nyhem FF - Ullareds IK 1 - 3 230 Skedalaheds IP
2015-09-26 15:00 Laholms FK - Stafsinge IF 2 - 1 600 Glänninge Park A
2015-09-26 15:00 Råslätts SK - Ljungby IF 2 - 1 Råslätts IP 1, Jkpg
2015-09-26 15:00 Värnamo Södra FF - IK Tord 2 - 1 Ljusseveka konstgräs
2015-09-26 15:00 Gnosjö IF - IF Haga 3 - 3 100 Töllshov 1, Gnosjö
2015-09-26 15:00 Assyriska Turabdin IK - Borås AIK 2 - 0 Rosenlunds IP 1, Jkpg
Oktober
2015-10-03 14:00 Ljungby IF - Laholms FK 1 - 3 277 Lagavallen Naturgräs
2015-10-03 14:00 Stafsinge IF - Assyriska Turabdin IK 2 - 1 Stafsinge IP 1
2015-10-03 14:00 Borås AIK - Gnosjö IF 5 - 4 150 Bodavallen A konstgräs
2015-10-03 14:00 IF Haga - Värnamo Södra FF 4 - 1 85 Strömsbergsvallen 1, Jkpg
2015-10-03 14:00 IK Tord - Snöstorp Nyhem FF 4 - 3 Rosenlunds IP 1, Jkpg
2015-10-03 14:00 Ullareds IK - Råslätts SK 9 - 1 240 Hedevi 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info