Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Norra Svealand, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2015-04-11 12:00 Upsala IF - Syrianska IF Kerburan 1 - 1 201 Österängens IP
2015-04-11 14:00 Enskede IK - Västerås IK 5 - 0 120 Enskede IP 2
2015-04-11 14:00 Strömsbergs IF - Arameisk-Syrianska IF 0 - 3 Länsförsäkringar Arena 1
2015-04-11 15:00 Kvarnsvedens IK - Sollentuna FF 1 - 3 120 Ljungbergsplanen
2015-04-11 15:00 Avesta AIK - Sandvikens IF 1 - 2 508 Avestavallen Konstgräs
2015-04-11 17:00 Gamla Upsala SK - BKV Norrtälje 2 - 2 155 Lötens IP
2015-04-12 16:30 Nacka FF - Skiljebo SK 1 - 1 Boovallen 1
2015-04-18 14:00 Västerås IK - Kvarnsvedens IK 1 - 1 Iver Arena
2015-04-18 14:30 BKV Norrtälje - Enskede IK 1 - 0 100 Norrtälje IP 1
2015-04-18 15:00 Sandvikens IF - Gamla Upsala SK 2 - 1 704 Jernvallen
2015-04-18 15:00 Skiljebo SK - Strömsbergs IF 4 - 0 115 Hamre 1
2015-04-18 16:00 Sollentuna FF - Upsala IF 3 - 2 150 Skytteholms IP 1
2015-04-19 13:00 Syrianska IF Kerburan - Nacka FF 0 - 1 549 Iver Arena
2015-04-19 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Avesta AIK 2 - 2 220 Brunna IP 2
2015-04-25 13:00 Upsala IF - Kvarnsvedens IK 3 - 2 116 Lötens IP
2015-04-25 14:00 Nacka FF - Sollentuna FF 5 - 2 145 Boovallen 1
2015-04-25 14:00 Strömsbergs IF - Syrianska IF Kerburan 0 - 1 Länsförsäkringar Arena 1
2015-04-25 14:00 Enskede IK - Sandvikens IF 5 - 0 Enskede IP 2
2015-04-25 14:30 BKV Norrtälje - Västerås IK 7 - 1 182 Norrtälje IP 1
2015-04-25 15:00 Avesta AIK - Skiljebo SK 0 - 1 243 Avestavallen Konstgräs
2015-04-25 15:00 Gamla Upsala SK - Arameisk-Syrianska IF 1 - 1 Gamlis IP
Maj
2015-05-02 13:30 Syrianska IF Kerburan - Avesta AIK 3 - 1 Iver Arena
2015-05-02 14:00 Västerås IK - Upsala IF 1 - 4 Apalby 1
2015-05-02 15:00 Sandvikens IF - BKV Norrtälje 2 - 0 657 Jernvallen
2015-05-02 16:00 Sollentuna FF - Strömsbergs IF 1 - 0 Sollentunavallen 1
2015-05-03 15:00 Kvarnsvedens IK - Nacka FF 1 - 2 75 Ljungbergsplanen
2015-05-03 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Enskede IK 1 - 2 150 Brunna IP 1
2015-05-05 19:00 Skiljebo SK - Gamla Upsala SK 1 - 0 Hamre 1
2015-05-09 13:00 Avesta AIK - Sollentuna FF 1 - 4 213 Avestavallen Konstgräs
2015-05-09 14:00 Nacka FF - Upsala IF 2 - 0 Boovallen 1
2015-05-09 14:00 Enskede IK - Skiljebo SK 1 - 1 140 Enskede IP 2
2015-05-09 14:30 BKV Norrtälje - Arameisk-Syrianska IF 1 - 1 202 Norrtälje IP 1
2015-05-09 16:00 Strömsbergs IF - Kvarnsvedens IK 2 - 0 250 Hedens IP 1
2015-05-09 16:00 Gamla Upsala SK - Syrianska IF Kerburan 0 - 1 211 Gamlis IP
2015-05-10 17:00 Sandvikens IF - Västerås IK 1 - 0 510 Jernvallen
2015-05-13 19:00 Syrianska IF Kerburan - Enskede IK 1 - 5 262 Iver Arena
2015-05-13 19:00 Upsala IF - Strömsbergs IF 1 - 2 355 Studenternas
2015-05-13 20:00 Sollentuna FF - Gamla Upsala SK 1 - 0 100 Sollentunavallen 1
2015-05-14 14:00 Västerås IK - Nacka FF 3 - 0 108 Apalby 1
2015-05-14 15:00 Skiljebo SK - BKV Norrtälje 0 - 1 Hamre 1
2015-05-14 16:00 Kvarnsvedens IK - Avesta AIK 1 - 2 125 Kvarnsvedens IP
2015-05-14 19:00 Arameisk-Syrianska IF - Sandvikens IF 2 - 0 Brunna IP 1
2015-05-17 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Västerås IK 0 - 1 Brunna IP 1
2015-05-17 15:00 Strömsbergs IF - Nacka FF 3 - 0 85 Hedens IP 1
2015-05-17 16:00 Avesta AIK - Upsala IF 3 - 2 204 Avestavallen Konstgräs
2015-05-17 17:00 Sandvikens IF - Skiljebo SK 1 - 2 423 Jernvallen
2015-05-18 19:00 Gamla Upsala SK - Kvarnsvedens IK 0 - 1 98 Gamlis IP
2015-05-18 19:00 Enskede IK - Sollentuna FF 1 - 1 160 Enskede IP 2
2015-05-18 19:30 BKV Norrtälje - Syrianska IF Kerburan 0 - 1 309 Norrtälje IP 1
2015-05-23 14:00 Nacka FF - Avesta AIK 5 - 1 Boovallen 1
2015-05-23 14:00 Västerås IK - Strömsbergs IF 4 - 0 150 Apalby 1
2015-05-23 16:00 Sollentuna FF - BKV Norrtälje 1 - 4 Sollentunavallen 1
2015-05-23 16:00 Skiljebo SK - Arameisk-Syrianska IF 0 - 2 210 Hamre 1
2015-05-24 16:00 Upsala IF - Gamla Upsala SK 3 - 1 475 Studenternas
2015-05-24 16:00 Kvarnsvedens IK - Enskede IK 0 - 2 Kvarnsvedens IP
2015-05-25 19:00 Syrianska IF Kerburan - Sandvikens IF 0 - 2 406 Iver Arena
2015-05-30 14:00 Enskede IK - Upsala IF 1 - 0 80 Enskede IP 2
2015-05-30 14:30 BKV Norrtälje - Kvarnsvedens IK 2 - 2 140 Norrtälje IP 1
2015-05-30 15:00 Avesta AIK - Strömsbergs IF 0 - 2 75 Avestavallen Konstgräs
2015-05-30 15:00 Skiljebo SK - Västerås IK 1 - 2 230 Hamre 1
2015-05-30 16:00 Gamla Upsala SK - Nacka FF 3 - 2 34 Gamlis IP
2015-05-31 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Syrianska IF Kerburan 1 - 2 Brunna IP 1
2015-05-31 15:00 Sandvikens IF - Sollentuna FF 2 - 0 739 Jernvallen
Juni
2015-06-02 19:00 Strömsbergs IF - Gamla Upsala SK 0 - 2 103 Hedens IP 1
2015-06-03 19:00 Nacka FF - Enskede IK 2 - 1 87 Boovallen 1
2015-06-03 19:00 Kvarnsvedens IK - Sandvikens IF 1 - 3 100 Kvarnsvedens IP
2015-06-03 19:00 Syrianska IF Kerburan - Skiljebo SK 1 - 1 674 Iver Arena
2015-06-03 19:00 Västerås IK - Avesta AIK 2 - 0 87 Apalby 1
2015-06-03 20:00 Inkommen matchändring! P.g.a. ospelbar plan på studenternas flyttas matchen till Sävja IP Konstgräs. Ny avsparkstid 20:00 Upsala IF - BKV Norrtälje 5 - 1 75 Sävja IP Konstgräs
2015-06-03 20:00 Sollentuna FF - Arameisk-Syrianska IF 2 - 5 Sollentunavallen 1
2015-06-06 14:00 Enskede IK - Strömsbergs IF 2 - 1 86 Enskede IP 2
2015-06-06 14:30 BKV Norrtälje - Nacka FF 0 - 1 Norrtälje IP 1
2015-06-06 16:00 Gamla Upsala SK - Avesta AIK 0 - 0 80 Gamlis IP
2015-06-07 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Kvarnsvedens IK 5 - 0 120 Brunna IP 1
2015-06-07 17:00 Skiljebo SK - Sollentuna FF 3 - 2 89 Hamre 1
2015-06-07 17:00 Sandvikens IF - Upsala IF 5 - 0 543 Jernvallen
2015-06-08 19:00 Syrianska IF Kerburan - Västerås IK 2 - 3 704 Iver Arena
2015-06-11 19:30 Upsala IF - Arameisk-Syrianska IF 0 - 5 Studenternas
2015-06-13 15:00 Avesta AIK - Enskede IK 1 - 2 Krylbo IP
2015-06-13 16:00 Sollentuna FF - Syrianska IF Kerburan 5 - 1 123 Sollentunavallen 1
2015-06-13 16:00 Västerås IK - Gamla Upsala SK 1 - 1 230 Apalby 1
2015-06-13 17:00 Strömsbergs IF - BKV Norrtälje 0 - 3 105 Hedens IP 1
2015-06-13 17:00 Kvarnsvedens IK - Skiljebo SK 1 - 2 89 Kvarnsvedens IP
2015-06-14 14:00 Nacka FF - Sandvikens IF 2 - 1 185 Boovallen 1
2015-06-17 19:00 Syrianska IF Kerburan - Kvarnsvedens IK 1 - 0 249 Iver Arena
2015-06-17 19:00 Skiljebo SK - Upsala IF 1 - 0 102 Hamre 1
2015-06-18 19:00 Arameisk-Syrianska IF - Nacka FF 3 - 0 86 Brunna IP 1
2015-06-18 19:30 Sollentuna FF - Västerås IK 5 - 2 46 Sollentunavallen 1
2015-06-22 19:00 Enskede IK - Gamla Upsala SK 0 - 0 140 Enskede IP 2
2015-06-22 19:00 Sandvikens IF - Strömsbergs IF 1 - 1 757 Jernvallen
2015-06-22 19:30 BKV Norrtälje - Avesta AIK 3 - 0 352 Norrtälje IP 1
2015-06-24 19:30 Upsala IF - Sollentuna FF 0 - 5 150 Studenternas
2015-06-26 19:00 Strömsbergs IF - Skiljebo SK 1 - 1 203 Hedens IP 1
2015-06-27 14:00 Enskede IK - BKV Norrtälje 2 - 0 151 Enskede IP 2
2015-06-27 15:00 Avesta AIK - Arameisk-Syrianska IF 1 - 1 105 Avestavallen Konstgräs
2015-06-27 16:00 Gamla Upsala SK - Sandvikens IF 2 - 2 182 Gamlis IP
2015-06-27 16:00 Kvarnsvedens IK - Västerås IK 4 - 0 60 Kvarnsvedens IP
Juli
2015-07-22 19:00 Nacka FF - Syrianska IF Kerburan 3 - 0 180 Boovallen 1
2015-07-25 14:00 Västerås IK - Enskede IK 4 - 1 178 Apalby 1
2015-07-25 16:00 Skiljebo SK - Nacka FF 3 - 1 138 Hamre 1
2015-07-26 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Strömsbergs IF 4 - 0 Brunna IP 1
2015-07-26 16:00 Sollentuna FF - Kvarnsvedens IK 6 - 2 75 Edsbergs Sportfält 1
2015-07-26 17:00 Sandvikens IF - Avesta AIK 4 - 0 558 Jernvallen
2015-07-28 19:30 BKV Norrtälje - Gamla Upsala SK 0 - 3 316 Norrtälje IP 1
2015-07-29 19:30 Syrianska IF Kerburan - Upsala IF 2 - 1 363 Arosvallen
Augusti
2015-08-01 14:00 Västerås IK - BKV Norrtälje 1 - 1 Apalby 1
2015-08-01 16:00 Kvarnsvedens IK - Upsala IF 3 - 5 78 Ljungbergsplanen
2015-08-01 16:00 Sollentuna FF - Nacka FF 0 - 0 56 Sollentunavallen 1
2015-08-01 16:00 Skiljebo SK - Avesta AIK 3 - 0 213 Hamre 1
2015-08-02 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Gamla Upsala SK 3 - 3 96 Brunna IP 1
2015-08-02 17:00 Sandvikens IF - Enskede IK 3 - 3 876 Jernvallen
2015-08-03 19:00 Syrianska IF Kerburan - Strömsbergs IF 3 - 1 422 Arosvallen
2015-08-08 12:00 Enskede IK - Arameisk-Syrianska IF 1 - 0 137 Farsta IP 1
2015-08-08 14:00 Nacka FF - Kvarnsvedens IK 1 - 2 Boovallen 1
2015-08-08 14:30 BKV Norrtälje - Sandvikens IF 0 - 0 339 Norrtälje IP 1
2015-08-08 15:00 Avesta AIK - Syrianska IF Kerburan 0 - 0 168 Avestavallen Konstgräs
2015-08-08 16:00 Gamla Upsala SK - Skiljebo SK 3 - 2 195 Gamlis IP
2015-08-09 15:00 Strömsbergs IF - Sollentuna FF 1 - 3 132 Hedens IP 1
2015-08-09 16:00 Upsala IF - Västerås IK 1 - 0 90 Studenternas
2015-08-15 14:00 Västerås IK - Sandvikens IF 3 - 2 Apalby 1
2015-08-15 15:00 Skiljebo SK - Enskede IK 0 - 1 209 Hamre 1
2015-08-15 16:00 Sollentuna FF - Avesta AIK 6 - 0 78 Sollentunavallen 1
2015-08-15 18:00 Upsala IF - Nacka FF 3 - 1 109 Studenternas
2015-08-16 15:00 Kvarnsvedens IK - Strömsbergs IF 2 - 0 Ljungbergsplanen
2015-08-16 15:00 Arameisk-Syrianska IF - BKV Norrtälje 2 - 0 90 Brunna IP 1
2015-08-17 19:00 Syrianska IF Kerburan - Gamla Upsala SK 4 - 1 342 Iver Arena
2015-08-22 14:00 Enskede IK - Syrianska IF Kerburan 3 - 2 120 Enskede IP 2
2015-08-22 14:00 Nacka FF - Västerås IK 1 - 0 85 Boovallen 1
2015-08-22 14:30 BKV Norrtälje - Skiljebo SK 2 - 3 150 Norrtälje IP 1
2015-08-22 15:00 Gamla Upsala SK - Sollentuna FF 0 - 3 124 Gamlis IP
2015-08-22 15:00 Avesta AIK - Kvarnsvedens IK 1 - 0 169 Avestavallen Konstgräs
2015-08-22 15:00 Sandvikens IF - Arameisk-Syrianska IF 2 - 1 401 Jernvallen
2015-08-22 17:00 Strömsbergs IF - Upsala IF 2 - 1 180 Hedens IP 1
2015-08-29 14:00 Nacka FF - Strömsbergs IF 2 - 0 Boovallen 1
2015-08-29 14:00 Västerås IK - Arameisk-Syrianska IF 0 - 3 125 Apalby 1
2015-08-29 15:00 Kvarnsvedens IK - Gamla Upsala SK 3 - 1 108 Ljungbergsplanen
2015-08-29 15:00 Skiljebo SK - Sandvikens IF 0 - 2 202 Hamre 1
2015-08-29 16:00 Sollentuna FF - Enskede IK 1 - 1 Sollentunavallen 1
2015-08-29 18:00 Upsala IF - Avesta AIK 1 - 2 Studenternas
2015-08-30 18:00 Syrianska IF Kerburan - BKV Norrtälje 2 - 3 311 Iver Arena
September
2015-09-05 13:00 Avesta AIK - Nacka FF 1 - 4 117 Avestavallen Konstgräs
2015-09-05 14:00 Enskede IK - Kvarnsvedens IK 2 - 0 73 Enskede IP 2
2015-09-05 14:00 Strömsbergs IF - Västerås IK 4 - 0 116 Hedens IP 1
2015-09-05 14:30 BKV Norrtälje - Sollentuna FF 1 - 1 200 Norrtälje IP 1
2015-09-05 15:00 Gamla Upsala SK - Upsala IF 5 - 0 247 Gamlis IP
2015-09-06 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Skiljebo SK 3 - 2 58 Brunna IP 1
2015-09-07 19:00 Sandvikens IF - Syrianska IF Kerburan 4 - 0 596 Jernvallen
2015-09-12 13:00 Avesta AIK - Västerås IK 3 - 4 102 Avestavallen Konstgräs
2015-09-12 14:00 Enskede IK - Nacka FF 2 - 1 173 Enskede IP 2
2015-09-12 14:30 BKV Norrtälje - Upsala IF 0 - 0 122 Norrtälje IP 1
2015-09-12 15:00 Skiljebo SK - Syrianska IF Kerburan 1 - 1 218 Hamre 1
2015-09-12 16:00 Gamla Upsala SK - Strömsbergs IF 2 - 0 153 Gamlis IP
2015-09-13 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Sollentuna FF 1 - 1 Brunna IP 1
2015-09-13 17:00 Sandvikens IF - Kvarnsvedens IK 3 - 1 578 Jernvallen
2015-09-19 14:00 Strömsbergs IF - Avesta AIK 2 - 0 Hedens IP 1
2015-09-19 14:00 Nacka FF - Gamla Upsala SK 2 - 3 119 Boovallen 1
2015-09-19 14:00 Upsala IF - Enskede IK 0 - 2 91 Studenternas
2015-09-19 15:00 Kvarnsvedens IK - BKV Norrtälje 2 - 3 29 Morbyvallen
2015-09-19 16:00 Sollentuna FF - Sandvikens IF 0 - 1 150 Sollentunavallen 1
2015-09-21 19:00 Syrianska IF Kerburan - Arameisk-Syrianska IF 2 - 5 239 Iver Arena
2015-09-22 18:30 Matchen avbruten efter 9.30 pga ej spelduglig plan. Västerås IK - Skiljebo SK 1 - 1 55 Apalby 1
2015-09-26 13:00 Avesta AIK - BKV Norrtälje 0 - 6 126 Avestavallen Konstgräs
2015-09-26 13:00 Upsala IF - Skiljebo SK 1 - 1 120 Österängens IP
2015-09-26 13:00 Västerås IK - Sollentuna FF 0 - 2 55 Iver Arena
2015-09-26 14:00 Nacka FF - Arameisk-Syrianska IF 4 - 2 70 Boovallen 1
2015-09-26 15:00 Kvarnsvedens IK - Syrianska IF Kerburan 3 - 2 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2015-09-27 14:00 Strömsbergs IF - Sandvikens IF 2 - 1 Hedens IP 1
2015-09-27 15:00 Gamla Upsala SK - Enskede IK 2 - 3 102 Gamlis IP
Oktober
2015-10-03 14:00 Enskede IK - Avesta AIK 2 - 1 110 Enskede IP 2
2015-10-03 14:30 BKV Norrtälje - Strömsbergs IF 1 - 0 Norrtälje IP 1
2015-10-03 15:00 Skiljebo SK - Kvarnsvedens IK 1 - 2 163 Hamre 1
2015-10-03 15:00 Sandvikens IF - Nacka FF 3 - 0 389 Jernvallen
2015-10-04 13:30 Syrianska IF Kerburan - Sollentuna FF 0 - 1 112 Iver Arena
2015-10-04 15:00 Gamla Upsala SK - Västerås IK 4 - 1 110 Gamlis IP
2015-10-04 15:00 Arameisk-Syrianska IF - Upsala IF 6 - 1 167 Brunna IP 1
2015-10-10 14:00 Avesta AIK - Gamla Upsala SK 0 - 2 75 Avestavallen Konstgräs
2015-10-10 14:00 Strömsbergs IF - Enskede IK 0 - 1 Hedens IP 1
2015-10-10 14:00 Nacka FF - BKV Norrtälje 4 - 4 47 Myrsjö IP 1
2015-10-10 14:00 Upsala IF - Sandvikens IF 2 - 5 Österängens IP
2015-10-10 14:00 Kvarnsvedens IK - Arameisk-Syrianska IF 1 - 0 Ljungbergsplanen
2015-10-10 14:00 Sollentuna FF - Skiljebo SK 3 - 0 35 Sollentunavallen 1
2015-10-10 14:00 Västerås IK - Syrianska IF Kerburan 3 - 2 108 Apalby 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info