Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 3 Mellersta Götaland, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2017-04-13 18:00 Gerdskens BK - Hestrafors IF 1 - 0 204 Gerdskenvallen A-plan
2017-04-14 14:00 Ulricehamns IFK - Råslätts SK 0 - 2 250 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-04-14 14:00 Götene IF - Alingsås IF FF 3 - 3 172 Västerby IP A-plan
2017-04-14 15:00 IFK Tidaholm - IFK Skövde FK 3 - 2 218 Tidavallen A-plan
2017-04-14 15:00 Holmalunds IF Alingsås - IFK Falköping FF 2 - 1 225 Brogårdsvallen A-plan
2017-04-17 15:00 Habo IF - Gnosjö IF 0 - 3 217 Slättens IP 1, Habo
2017-04-21 18:30 IFK Falköping FF - Götene IF 0 - 1 110 Odenplan A-plan
2017-04-22 14:00 Hestrafors IF - Holmalunds IF Alingsås 0 - 0 214 Bollevi A
2017-04-22 14:00 Alingsås IF FF - IFK Tidaholm 2 - 1 Mjörnvallen, A-plan
2017-04-22 15:00 Gnosjö IF - Gerdskens BK 0 - 2 120 Töllshov 1, Gnosjö
2017-04-22 15:00 IFK Skövde FK - Ulricehamns IFK 1 - 0 83 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2017-04-22 15:00 Råslätts SK - Habo IF 2 - 2 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-04-29 13:00 Gerdskens BK - Habo IF 2 - 1 264 Gerdskenvallen A-plan
2017-04-29 14:00 Götene IF - Hestrafors IF 3 - 3 145 Västerby IP A-plan
2017-04-29 15:00 Ulricehamns IFK - Alingsås IF FF 1 - 3 175 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-04-29 15:00 Holmalunds IF Alingsås - Gnosjö IF 3 - 0 210 Brogårdsvallen A-plan
2017-04-29 15:00 IFK Skövde FK - Råslätts SK 4 - 1 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2017-04-30 15:00 IFK Tidaholm - IFK Falköping FF 2 - 0 200 Tidavallen A-plan
Maj
2017-05-06 14:00 Hestrafors IF - IFK Tidaholm 1 - 0 175 Bollevi A
2017-05-06 14:00 IFK Falköping FF - Ulricehamns IFK 4 - 2 185 Odenplan A-plan
2017-05-06 14:00 Alingsås IF FF - IFK Skövde FK 3 - 0 Mjörnvallen, A-plan
2017-05-06 15:00 Habo IF - Holmalunds IF Alingsås 1 - 4 108 Slättens IP 1, Habo
2017-05-06 15:00 Gnosjö IF - Götene IF 1 - 3 Töllshov 1, Gnosjö
2017-05-07 15:00 Råslätts SK - Gerdskens BK 7 - 1 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-05-11 19:00 Ulricehamns IFK - Hestrafors IF 0 - 4 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-05-12 18:30 Holmalunds IF Alingsås - Gerdskens BK 1 - 2 610 Brogårdsvallen A-plan
2017-05-12 19:00 Götene IF - Habo IF 2 - 3 Västerby IP A-plan
2017-05-12 19:00 IFK Skövde FK - IFK Falköping FF 0 - 0 110 Södermalms IP
2017-05-13 14:00 Alingsås IF FF - Råslätts SK 2 - 0 100 Mjörnvallen, A-plan
2017-05-14 16:00 IFK Tidaholm - Gnosjö IF 3 - 0 145 Tidavallen A-plan
2017-05-18 19:00 Gnosjö IF - Ulricehamns IFK 1 - 3 120 Töllshov 1, Gnosjö
2017-05-19 19:00 Habo IF - IFK Tidaholm 2 - 4 182 Slättens IP 1, Habo
2017-05-19 19:00 Hestrafors IF - IFK Skövde FK 2 - 0 120 Bollevi A
2017-05-19 19:30 IFK Falköping FF - Alingsås IF FF 3 - 1 188 Odenplan A-plan
2017-05-20 13:00 Gerdskens BK - Götene IF 1 - 0 140 Gerdskenvallen A-plan
2017-05-21 15:00 Råslätts SK - Holmalunds IF Alingsås 2 - 0 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-05-24 19:00 IFK Skövde FK - Gnosjö IF 3 - 1 100 Södermalms IP
2017-05-25 14:00 Götene IF - Holmalunds IF Alingsås 0 - 3 275 Västerby IP A-plan
2017-05-25 14:00 Alingsås IF FF - Hestrafors IF 0 - 3 222 Mjörnvallen, A-plan
2017-05-25 16:00 IFK Tidaholm - Gerdskens BK 0 - 1 155 Tidavallen A-plan
2017-05-28 18:00 IFK Falköping FF - Råslätts SK 3 - 1 167 Odenplan A-plan
2017-05-30 19:00 Ulricehamns IFK - Habo IF 3 - 0 92 Lassalyckan A-plan konstgräs
Juni
2017-06-02 19:00 Habo IF - IFK Skövde FK 0 - 2 Slättens IP 1, Habo
2017-06-03 13:00 Gerdskens BK - Ulricehamns IFK 0 - 0 Gerdskenvallen A-plan
2017-06-03 14:00 Hestrafors IF - IFK Falköping FF 4 - 2 370 Bollevi A
2017-06-03 15:00 Holmalunds IF Alingsås - IFK Tidaholm 2 - 3 110 Brogårdsvallen A-plan
2017-06-03 15:00 Råslätts SK - Götene IF 4 - 1 164 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-06-06 14:00 Gnosjö IF - Alingsås IF FF 2 - 2 112 Töllshov 1, Gnosjö
2017-06-08 19:00 Ulricehamns IFK - Holmalunds IF Alingsås 2 - 3 120 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-06-09 19:00 IFK Skövde FK - Gerdskens BK 0 - 2 115 Södermalms IP
2017-06-10 12:00 Hestrafors IF - Råslätts SK 1 - 1 85 Bollevi A
2017-06-10 15:00 IFK Tidaholm - Götene IF 0 - 1 245 Tidavallen A-plan
2017-06-11 11:00 IFK Falköping FF - Gnosjö IF 3 - 2 Odenplan A-plan
2017-06-11 15:00 Alingsås IF FF - Habo IF 5 - 0 130 Mjörnvallen, A-plan
2017-06-15 19:00 Holmalunds IF Alingsås - IFK Skövde FK 1 - 1 Brogårdsvallen A-plan
2017-06-16 18:30 Gerdskens BK - Alingsås IF FF 3 - 2 833 Gerdskenvallen A-plan
2017-06-17 14:00 Götene IF - Ulricehamns IFK 0 - 1 122 Västerby IP A-plan
2017-06-17 15:00 Gnosjö IF - Hestrafors IF 2 - 2 Töllshov 1, Gnosjö
2017-06-17 15:00 IFK Tidaholm - Råslätts SK 0 - 1 175 Tidavallen A-plan
2017-06-19 19:00 Habo IF - IFK Falköping FF 0 - 2 Slättens IP 1, Habo
2017-06-21 19:00 Ulricehamns IFK - IFK Tidaholm 1 - 1 275 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-06-21 19:00 Alingsås IF FF - Holmalunds IF Alingsås 1 - 3 Mjörnvallen, A-plan
2017-06-21 19:00 IFK Skövde FK - Götene IF 2 - 0 102 Södermalms IP
2017-06-22 18:00 Råslätts SK - Gnosjö IF 5 - 5 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-06-22 19:00 IFK Falköping FF - Gerdskens BK 0 - 0 180 Odenplan A-plan
2017-06-26 19:00 Hestrafors IF - Habo IF 1 - 3 110 Bollevi A
2017-06-28 19:00 Ulricehamns IFK - IFK Skövde FK 1 - 2 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-06-28 19:30 IFK Tidaholm - Alingsås IF FF 2 - 1 Tidavallen A-plan
2017-06-29 19:00 Götene IF - IFK Falköping FF 2 - 1 210 Västerby IP A-plan
2017-06-30 19:00 Holmalunds IF Alingsås - Hestrafors IF 1 - 3 360 Brogårdsvallen A-plan
2017-06-30 19:00 Habo IF - Råslätts SK 0 - 7 Slättens IP 1, Habo
Juli
2017-07-01 13:00 Gerdskens BK - Gnosjö IF 3 - 2 230 Gerdskenvallen A-plan
2017-07-01 19:00 IFK Skövde FK - IFK Tidaholm 0 - 3 122 Södermalms IP
2017-07-04 19:00 IFK Falköping FF - Holmalunds IF Alingsås 4 - 1 178 Odenplan A-plan
2017-07-05 19:00 Hestrafors IF - Gerdskens BK 5 - 0 Bollevi A
2017-07-29 15:00 Råslätts SK - Ulricehamns IFK 3 - 0 70 Råslätts IP 1, Jkpg
Augusti
2017-08-01 19:15 Alingsås IF FF - Götene IF 1 - 3 165 Mjörnvallen, A-plan
2017-08-04 19:00 Hestrafors IF - Götene IF 0 - 5 100 Bollevi A
2017-08-05 15:00 Habo IF - Gerdskens BK 2 - 3 104 Slättens IP 1, Habo
2017-08-05 15:00 Gnosjö IF - Holmalunds IF Alingsås 3 - 1 107 Töllshov 1, Gnosjö
2017-08-05 15:00 Råslätts SK - IFK Skövde FK 3 - 0 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-08-06 18:00 IFK Falköping FF - IFK Tidaholm 0 - 1 283 Kinnemo A
2017-08-09 19:00 Gnosjö IF - Habo IF 5 - 2 Töllshov 1, Gnosjö
2017-08-11 19:00 Ulricehamns IFK - IFK Falköping FF 1 - 3 121 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-08-11 19:00 IFK Skövde FK - Alingsås IF FF 4 - 2 Södermalms IP
2017-08-12 13:00 Gerdskens BK - Råslätts SK 0 - 2 Hols IP A-plan
2017-08-12 14:00 Götene IF - Gnosjö IF 2 - 1 270 Västerby IP A-plan
2017-08-13 15:00 Holmalunds IF Alingsås - Habo IF 1 - 0 125 Brogårdsvallen A-plan
2017-08-13 16:00 IFK Tidaholm - Hestrafors IF 3 - 0 Tidavallen A-plan
2017-08-15 19:00 Alingsås IF FF - Ulricehamns IFK 4 - 0 98 Mjörnvallen, A-plan
2017-08-18 18:30 Gerdskens BK - Holmalunds IF Alingsås 1 - 1 600 Mjörnvallen, A-plan
2017-08-18 18:30 Hestrafors IF - Ulricehamns IFK 0 - 0 Bollevi A
2017-08-19 15:00 Habo IF - Götene IF 1 - 6 Slättens IP 1, Habo
2017-08-19 15:00 Gnosjö IF - IFK Tidaholm 2 - 1 Töllshov 1, Gnosjö
2017-08-19 15:00 Råslätts SK - Alingsås IF FF 4 - 1 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-08-20 18:00 IFK Falköping FF - IFK Skövde FK 1 - 2 145 Kinnemo A
2017-08-24 19:00 Ulricehamns IFK - Gnosjö IF 0 - 1 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-08-26 14:00 Götene IF - Gerdskens BK 1 - 2 238 Västerby IP A-plan
2017-08-26 15:00 Holmalunds IF Alingsås - Råslätts SK 1 - 4 80 Brogårdsvallen A-plan
2017-08-26 15:00 IFK Skövde FK - Hestrafors IF 4 - 0 73 Södermalms IP
2017-08-27 16:00 IFK Tidaholm - Habo IF 4 - 2 Tidavallen A-plan
2017-08-27 16:00 Alingsås IF FF - IFK Falköping FF 0 - 4 151 Mjörnvallen, A-plan
September
2017-09-02 13:00 Gerdskens BK - IFK Tidaholm 0 - 3 128 Alströmervallen konstgräs
2017-09-02 14:00 Hestrafors IF - Alingsås IF FF 2 - 0 460 Bollevi A
2017-09-02 15:00 Holmalunds IF Alingsås - Götene IF 1 - 1 Brogårdsvallen A-plan
2017-09-02 15:00 Habo IF - Ulricehamns IFK 0 - 1 Slättens IP 1, Habo
2017-09-02 15:00 Gnosjö IF - IFK Skövde FK 2 - 1 83 Töllshov 1, Gnosjö
2017-09-03 15:00 Råslätts SK - IFK Falköping FF 4 - 2 170 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-09-08 19:00 IFK Skövde FK - Habo IF 3 - 0 Södermalms IP
2017-09-09 14:00 Götene IF - Råslätts SK 0 - 0 Västerby IP A-plan
2017-09-09 14:00 Alingsås IF FF - Gnosjö IF 2 - 2 100 Mjörnvallen, A-plan
2017-09-09 15:00 Ulricehamns IFK - Gerdskens BK 3 - 4 356 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-09-10 16:00 IFK Tidaholm - Holmalunds IF Alingsås 1 - 0 165 Tidavallen A-plan
2017-09-10 17:00 IFK Falköping FF - Hestrafors IF 3 - 2 83 Odenvi Konstgräs
2017-09-16 14:00 Götene IF - IFK Tidaholm 1 - 2 Västerby IP A-plan
2017-09-16 15:00 Gerdskens BK - IFK Skövde FK 1 - 0 110 Alströmervallen konstgräs
2017-09-16 15:00 Habo IF - Alingsås IF FF 0 - 2 Slättens IP 1, Habo
2017-09-16 15:00 Gnosjö IF - IFK Falköping FF 6 - 2 95 Töllshov 1, Gnosjö
2017-09-16 15:00 Råslätts SK - Hestrafors IF 6 - 0 Råslätts IP 1, Jkpg
2017-09-18 19:30 Holmalunds IF Alingsås - Ulricehamns IFK 2 - 1 Alströmervallen konstgräs
2017-09-23 14:00 Hestrafors IF - Gnosjö IF 1 - 4 74 Bollevi A
2017-09-23 14:00 IFK Falköping FF - Habo IF 2 - 1 87 Odenvi Konstgräs
2017-09-23 14:00 Alingsås IF FF - Gerdskens BK 5 - 2 850 Mjörnvallen, A-plan
2017-09-23 15:00 Ulricehamns IFK - Götene IF 2 - 2 78 Lassalyckan A-plan konstgräs
2017-09-23 15:00 IFK Skövde FK - Holmalunds IF Alingsås 6 - 2 396 Södermalms IP
2017-09-24 15:00 Råslätts SK - IFK Tidaholm 3 - 0 320 Råslätts IP 1, Jkpg
Oktober
2017-10-01 14:00 IFK Tidaholm - Ulricehamns IFK 0 - 1 180 Tidavallen A-plan
2017-10-01 14:00 Götene IF - IFK Skövde FK 2 - 0 250 Västerby IP A-plan
2017-10-01 14:00 Holmalunds IF Alingsås - Alingsås IF FF 0 - 0 800 Brogårdsvallen A-plan
2017-10-01 14:00 Gerdskens BK - IFK Falköping FF 0 - 4 Alströmervallen konstgräs
2017-10-01 14:00 Habo IF - Hestrafors IF 1 - 5 Slättens IP 1, Habo
2017-10-01 14:00 Gnosjö IF - Råslätts SK 2 - 2 450 Töllshov 1, Gnosjö

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info