Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - U19 Div.1 Svealand

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2018-04-07 14:00 IK Brage - Värmdö IF 2 - 0 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-04-07 15:00 IFK Tumba FK - FC Gute 1 - 1 34 Storvretens BP 1
2018-04-07 15:30 Huddinge IF - Forssa BK 3 - 2 25 Sörskogens BP 1
2018-04-08 13:00 Håbo FF - IK Frej Täby FK 0 - 4 75 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-04-08 17:30 Tyresö FF - IFK Uppsala 3 - 3 40 Tyresövallen 1
2018-04-11 19:00 IFK Stocksund - Assyriska FF 1 - 2 Homecall Arena Danderyd 1
2018-04-14 16:45 IFK Uppsala - IK Brage 0 - 6 57 Österängens IP
2018-04-15 12:10 IK Frej Täby FK - IFK Stocksund 4 - 2 38 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-04-15 13:00 FC Gute - Huddinge IF 4 - 0 75 Rävhagen Konstgräs
2018-04-15 14:00 Forssa BK - Håbo FF 6 - 1 67 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-04-15 16:00 Värmdö IF - IFK Tumba FK 1 - 1 30 Värmdövallen 2
2018-04-21 14:00 IK Brage - Karlbergs BK 4 - 2 67 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-04-21 14:00 IFK Stocksund - Forssa BK 4 - 3 Homecall Arena Danderyd 1
2018-04-21 14:00 Värmdö IF - FC Gute 3 - 1 52 Värmdövallen 2
2018-04-22 13:00 Håbo FF - Huddinge IF 1 - 3 70 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-04-22 16:00 IFK Tumba FK - IFK Uppsala 3 - 2 77 Storvretens BP 1
2018-04-22 17:30 Tyresö FF - Assyriska FF 1 - 7 150 Tyresövallen 1
2018-04-28 12:00 IK Frej Täby FK - Tyresö FF 3 - 4 33 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-04-28 12:30 FC Gute - Håbo FF 7 - 0 85 Rävhagen Konstgräs
2018-04-28 14:00 Huddinge IF - IFK Stocksund 1 - 4 50 Källbrinks IP 3
2018-04-28 14:00 Karlbergs BK - IFK Tumba FK 2 - 0 30 Stadshagens IP 1
2018-04-28 15:15 IFK Uppsala - Värmdö IF 1 - 6 47 Österängens IP
2018-04-28 16:45 Assyriska FF - IK Brage 4 - 2 42 Östertälje IP 16173
Maj
2018-05-05 14:00 IFK Stocksund - Håbo FF 11 - 0 85 Homecall Arena Danderyd 1
2018-05-05 15:45 IFK Uppsala - FC Gute 0 - 2 35 Österängens IP
2018-05-05 16:15 Värmdö IF - Karlbergs BK 2 - 0 Värmdövallen 2
2018-05-06 15:00 IK Brage - IK Frej Täby FK 2 - 1 50 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-05-06 16:00 IFK Tumba FK - Assyriska FF 1 - 7 62 Storvretens BP 1
2018-05-06 17:30 Tyresö FF - Forssa BK 1 - 0 50 Tyresövallen 1
2018-05-11 18:00 Forssa BK - IK Brage 1 - 1 80 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-05-12 13:00 FC Gute - IFK Stocksund 1 - 3 55 Gutavallen
2018-05-12 14:00 Huddinge IF - Tyresö FF 5 - 2 Källbrinks IP 1
2018-05-12 14:00 Karlbergs BK - IFK Uppsala 10 - 0 32 Stadshagens IP 1
2018-05-12 17:00 Assyriska FF - Värmdö IF 2 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2018-05-13 14:00 IK Frej Täby FK - IFK Tumba FK 6 - 1 15 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-05-19 12:45 IFK Uppsala - Assyriska FF 1 - 7 Österängens IP
2018-05-19 14:00 IK Brage - Huddinge IF 3 - 0 45 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-05-19 16:15 Värmdö IF - IK Frej Täby FK 5 - 3 40 Värmdövallen 1
2018-05-20 13:15 Tyresö FF - Håbo FF 3 - 0 35 Tyresövallen 1
2018-05-20 14:00 Karlbergs BK - FC Gute 2 - 1 70 Stadshagens IP 1
2018-05-20 16:00 IFK Tumba FK - Forssa BK 0 - 3 53 Storvretens BP 1
2018-05-23 19:00 IFK Stocksund - Tyresö FF 2 - 2 37 Homecall Arena Danderyd 1
2018-05-26 17:00 Huddinge IF - IFK Tumba FK 6 - 2 50 Källbrinks IP 1
2018-05-27 13:00 Håbo FF - IK Brage 0 - 4 32 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-05-27 13:00 Forssa BK - Värmdö IF 2 - 4 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-05-27 14:00 IK Frej Täby FK - IFK Uppsala 7 - 1 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-05-27 17:00 Assyriska FF - Karlbergs BK 3 - 5 53 Geneta Sportfält
Juni
2018-06-02 14:00 IK Brage - IFK Stocksund 2 - 1 24 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-06-02 14:00 Karlbergs BK - IK Frej Täby FK 3 - 0 25 Stadshagens IP 1
2018-06-02 14:30 Assyriska FF - FC Gute 2 - 1 50 Södertälje Fotbollsarena
2018-06-02 16:15 Värmdö IF - Huddinge IF 4 - 0 58 Värmdövallen 1
2018-06-03 12:45 IFK Uppsala - Forssa BK 0 - 4 26 Österängens IP
2018-06-03 16:00 IFK Tumba FK - Håbo FF 2 - 3 50 Storvretens BP 1
2018-06-06 13:00 Värmdö IF - IFK Stocksund 1 - 5 45 Värmdövallen 1
2018-06-06 20:15 Karlbergs BK - Tyresö FF 5 - 2 20 Essinge IP 1
2018-06-09 17:00 Huddinge IF - IFK Uppsala 7 - 2 Källbrinks IP 1
2018-06-10 13:00 Håbo FF - Värmdö IF 4 - 5 28 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-06-10 14:00 Forssa BK - Karlbergs BK 1 - 3 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-06-10 14:00 IK Frej Täby FK - Assyriska FF 1 - 5 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-06-10 16:00 FC Gute - Tyresö FF 3 - 1 48 A7
2018-06-13 19:30 IFK Stocksund - IFK Tumba FK 3 - 2 18 Homecall Arena Danderyd 1
2018-06-13 20:15 Värmdö IF - Tyresö FF 3 - 1 47 Värmdövallen 1
2018-06-16 14:00 Karlbergs BK - Huddinge IF 4 - 3 Stadshagens IP 1
2018-06-16 18:10 IFK Uppsala - Håbo FF 2 - 0 47 Österängens IP
2018-06-17 12:00 Assyriska FF - Forssa BK 10 - 0 43 Södertälje Fotbollsarena
2018-06-17 15:00 IK Brage - Tyresö FF 2 - 1 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-06-17 15:00 IK Frej Täby FK - FC Gute 1 - 2 20 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-06-21 19:00 IFK Tumba FK - IK Brage 0 - 7 27 Storvretens BP 1
2018-06-21 19:30 Huddinge IF - Assyriska FF 1 - 4 30 Källbrinks IP 1
2018-06-24 13:00 Håbo FF - Karlbergs BK 4 - 0 37 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-06-24 14:00 IFK Stocksund - IFK Uppsala 6 - 0 50 Homecall Arena Danderyd 1
2018-06-24 14:00 Forssa BK - IK Frej Täby FK 3 - 2 55 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-06-25 20:00 Tyresö FF - IFK Tumba FK 4 - 1 27 Tyresövallen 1
2018-06-30 14:00 Karlbergs BK - IFK Stocksund 2 - 1 69 Stadshagens IP 1
2018-06-30 16:30 Forssa BK - FC Gute 3 - 2 Rävhagen Konstgräs
2018-06-30 17:00 Assyriska FF - Håbo FF 6 - 0 19 Södertälje Fotbollsarena
Juli
2018-07-01 14:00 IK Frej Täby FK - Huddinge IF 3 - 2 40 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-07-01 14:00 FC Gute - Forssa BK 1 - 0 66 Gutavallen
2018-07-28 12:00 FC Gute - IK Brage 4 - 1 63 Gutavallen
Augusti
2018-08-05 14:00 IFK Stocksund - Karlbergs BK 2 - 2 45 Homecall Arena Danderyd 1
2018-08-05 16:30 IK Brage - IFK Tumba FK 7 - 1 20 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-08-05 17:30 Tyresö FF - Värmdö IF 1 - 2 85 Tyresövallen 1
2018-08-06 19:30 Huddinge IF - IK Frej Täby FK 6 - 1 36 Källbrinks IP 1
2018-08-06 20:00 Håbo FF - Assyriska FF 1 - 10 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-08-11 14:00 IK Frej Täby FK - Forssa BK 1 - 2 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-08-11 14:00 Karlbergs BK - Håbo FF 2 - 3 52 Essinge IP 1
2018-08-11 17:00 Assyriska FF - Huddinge IF 12 - 0 50 Södertälje Fotbollsarena
2018-08-12 11:00 IK Brage - FC Gute 2 - 0 50 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-08-12 14:45 IFK Uppsala - IFK Stocksund 1 - 3 25 Österängens IP
2018-08-12 16:00 IFK Tumba FK - Tyresö FF 2 - 6 Storvretens BP 1
2018-08-18 14:00 IFK Stocksund - Värmdö IF 3 - 3 Homecall Arena Danderyd 1
2018-08-18 17:00 Huddinge IF - Karlbergs BK 2 - 1 30 Källbrinks IP 1
2018-08-19 13:00 Håbo FF - IFK Uppsala 4 - 1 33 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-08-19 15:00 Tyresö FF - IK Brage 0 - 8 30 Tyresövallen 1
2018-08-19 16:30 Forssa BK - Assyriska FF 4 - 2 42 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-08-19 16:30 FC Gute - IK Frej Täby FK 3 - 2 73 Gutavallen
2018-08-25 14:00 Karlbergs BK - Forssa BK 5 - 4 40 Stadshagens IP 1
2018-08-25 14:45 IFK Uppsala - Huddinge IF 2 - 3 40 Österängens IP
2018-08-25 16:15 Värmdö IF - Håbo FF 6 - 3 Värmdövallen 1
2018-08-25 17:00 Assyriska FF - IK Frej Täby FK 4 - 2 36 Södertälje Fotbollsarena
2018-08-26 14:00 Tyresö FF - FC Gute 0 - 2 Tyresövallen 1
2018-08-26 16:00 IFK Tumba FK - IFK Stocksund 0 - 5 30 Storvretens BP 1
2018-08-31 18:00 IK Frej Täby FK - Karlbergs BK 2 - 3 Vikingavallen/Täby IP 1
September
2018-09-01 14:00 IFK Stocksund - IK Brage 0 - 4 55 Homecall Arena Danderyd 1
2018-09-01 14:00 Huddinge IF - Värmdö IF 3 - 2 50 Källbrinks IP 1
2018-09-02 12:30 Forssa BK - IFK Uppsala 2 - 2 Sportfältet Konstgräs (Maservallen)
2018-09-02 13:00 Håbo FF - IFK Tumba FK 2 - 2 42 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-09-08 14:00 IK Brage - Håbo FF 5 - 1 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-09-08 14:00 Karlbergs BK - Assyriska FF 3 - 1 28 Stadshagens IP 1
2018-09-08 16:15 Värmdö IF - Forssa BK 3 - 0 40 Värmdövallen 1
2018-09-08 18:15 IFK Uppsala - IK Frej Täby FK 0 - 2 28 Österängens IP
2018-09-09 17:30 Tyresö FF - IFK Stocksund 1 - 4 45 Tyresövallen 1
2018-09-09 19:00 IFK Tumba FK - Huddinge IF 3 - 2 Storvretens BP 1
2018-09-15 15:00 Assyriska FF - IFK Uppsala 15 - 4 40 Södertälje Fotbollsarena
2018-09-16 12:30 Forssa BK - IFK Tumba FK 6 - 1 34 Sportfältet Konstgräs (Maservallen)
2018-09-16 13:00 Håbo FF - Tyresö FF 4 - 1 65 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-09-16 14:00 Huddinge IF - IK Brage 2 - 1 Källbrinks IP 1
2018-09-16 14:00 IK Frej Täby FK - Värmdö IF 3 - 5 69 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-09-16 16:30 FC Gute - Karlbergs BK 1 - 0 102 Gutavallen
2018-09-21 19:45 Tyresö FF - Huddinge IF 2 - 9 Tyresövallen 1
2018-09-22 14:00 IK Brage - Forssa BK 3 - 0 120 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-09-22 14:45 IFK Uppsala - Karlbergs BK 1 - 4 16 Österängens IP
2018-09-22 16:15 Värmdö IF - Assyriska FF 2 - 3 48 Värmdövallen 1
2018-09-23 14:00 IFK Stocksund - FC Gute 2 - 0 35 Homecall Arena Danderyd 1
2018-09-23 16:00 IFK Tumba FK - IK Frej Täby FK 1 - 7 Storvretens BP 1
2018-09-29 15:00 IK Frej Täby FK - IK Brage 1 - 2 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-09-29 17:00 Assyriska FF - IFK Tumba FK 15 - 0 40 Södertälje Fotbollsarena
2018-09-30 12:30 Forssa BK - Tyresö FF 6 - 0 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-09-30 13:00 Håbo FF - IFK Stocksund 2 - 4 30 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-09-30 14:00 Karlbergs BK - Värmdö IF 5 - 2 30 Stadshagens IP 1
2018-09-30 16:00 FC Gute - IFK Uppsala 2 - 0 37 A7
Oktober
2018-10-06 14:00 IK Brage - Assyriska FF 0 - 0 57 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-10-06 14:00 IFK Stocksund - Huddinge IF 7 - 1 35 Homecall Arena Danderyd 1
2018-10-07 14:00 Håbo FF - FC Gute 1 - 6 22 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-10-07 14:00 Värmdö IF - IFK Uppsala 4 - 1 66 Värmdövallen 1
2018-10-07 16:30 Tyresö FF - IK Frej Täby FK 2 - 4 Tyresövallen 1
2018-10-07 19:00 IFK Tumba FK - Karlbergs BK 1 - 6 Storvretens BP 1
2018-10-13 14:00 Karlbergs BK - IK Brage 1 - 4 25 Stadshagens IP 1
2018-10-13 14:45 IFK Uppsala - IFK Tumba FK 16 - 0 50 Österängens IP
2018-10-13 15:00 Assyriska FF - Tyresö FF 4 - 0 87 Södertälje Fotbollsarena
2018-10-14 12:30 FC Gute - Värmdö IF 1 - 3 53 Gutavallen
2018-10-14 14:00 Huddinge IF - Håbo FF 4 - 2 25 Källbrinks IP 1
2018-10-14 16:30 Forssa BK - IFK Stocksund 2 - 3 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-10-20 12:00 IFK Stocksund - IK Frej Täby FK 3 - 5 32 Homecall Arena Danderyd 1
2018-10-20 14:00 Huddinge IF - FC Gute 2 - 3 Källbrinks IP 1
2018-10-20 15:00 IK Brage - IFK Uppsala 3 - 1 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-10-21 13:00 Håbo FF - Forssa BK 0 - 5 Gröna Dalens IP Konstgräs
2018-10-21 16:00 IFK Tumba FK - Värmdö IF 2 - 4 50 Storvretens BP 1
2018-10-21 17:30 Tyresö FF - Karlbergs BK 0 - 3 30 Tyresövallen 1
2018-10-27 13:00 Forssa BK - Huddinge IF 4 - 1 Borlänge Energi Arena Domnarvsvallen
2018-10-27 13:00 Assyriska FF - IFK Stocksund 7 - 3 Södertälje Fotbollsarena
2018-10-27 13:00 IFK Uppsala - Tyresö FF 3 - 0 25 Österängens IP
2018-10-27 13:00 Värmdö IF - IK Brage 0 - 2 39 Värmdövallen 1
2018-10-28 12:30 FC Gute - IFK Tumba FK 9 - 0 35 Säve konstgräs
2018-10-28 13:00 IK Frej Täby FK - Håbo FF 13 - 0 20 Vikingavallen/Täby IP 1
November
2018-11-03 12:30 FC Gute - Assyriska FF 0 - 0 107 Säve konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info