Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Herrar, Div 6 Alingsås

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-25 18:30 200015005 IK Friscopojkarna - Södra Härene IF 3 - 1 Katebovallen A
2019-04-26 18:30 200015002 Borgstena IF - Savana IF 1 - 2 Nosseborg A
2019-04-26 18:30 200015006 Sjöviks SK - SK Mjörn 1 - 5 Sjöviks IP 1
2019-04-27 13:00 200015004 Hemsjö IF - Töllsjö IF 1 - 8 Alströmervallen konstgräs
Maj
2019-05-02 19:00 200015008 Södra Härene IF - Hemsjö IF 3 - 2 Granhagen
2019-05-03 18:30 200015011 Savana IF - Borås GIF 0 - 2 Ryda Sportfält A
2019-05-04 12:00 200015007 SK Mjörn - IK Friscopojkarna 3 - 3 Bodarnevallen A
2019-05-05 15:00 200015010 Östadkulle SK - Borgstena IF 7 - 0 Lenavallen A-plan
2019-05-05 17:00 200015009 Töllsjö IF - Hedareds BK 2 - 0 Holmängen A-plan
2019-05-09 19:00 200015015 Hedareds BK - Södra Härene IF 3 - 0 Hedbyvallen A-plan
2019-05-10 19:00 200015016 Hemsjö IF - SK Mjörn 0 - 1 Byvallen A-plan
2019-05-10 19:00 200015017 IK Friscopojkarna - Sjöviks SK 2 - 2 Katebovallen A
2019-05-12 17:00 200015013 Borås GIF - Östadkulle SK 1 - 2 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-05-12 18:00 200015014 Borgstena IF - Töllsjö IF 1 - 7 Nosseborg A
2019-05-14 19:00 200015020 SK Mjörn - Hedareds BK 2 - 2 Bodarnevallen A
2019-05-15 19:00 200015019 Sjöviks SK - Hemsjö IF 1 - 1 Sjöviks IP 1
2019-05-15 19:00 200015021 Södra Härene IF - Borgstena IF 5 - 0 Granhagen
2019-05-15 19:00 200015022 Töllsjö IF - Borås GIF 2 - 0 Holmängen A-plan
2019-05-17 19:00 200015027 Hedareds BK - Sjöviks SK 3 - 0 Hedbyvallen A-plan
2019-05-18 13:00 200015028 IK Friscopojkarna - Hemsjö IF 2 - 3 Katebovallen A
2019-05-19 17:00 200015025 Borås GIF - Södra Härene IF 3 - 4 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-05-19 17:00 200015026 Borgstena IF - SK Mjörn 2 - 5 Nosseborg A
2019-05-19 17:00 200015030 Savana IF - Töllsjö IF 0 - 2 Ryda Sportfält A
2019-05-20 19:00 200015003 Hedareds BK - Östadkulle SK 2 - 0 Hedbyvallen A-plan
2019-05-23 19:00 200015031 IK Friscopojkarna - Hedareds BK 2 - 2 Katebovallen A
2019-05-24 19:00 200015032 Sjöviks SK - Borgstena IF 1 - 1 Sjöviks IP 1
2019-05-24 19:00 200015033 SK Mjörn - Borås GIF 5 - 2 Bodarnevallen A
2019-05-24 19:00 200015034 Södra Härene IF - Savana IF 2 - 1 Granhagen
2019-05-26 18:00 200015035 Töllsjö IF - Östadkulle SK 5 - 2 Holmängen A-plan
2019-05-28 19:00 200015039 Hedareds BK - Hemsjö IF 2 - 2 Hedbyvallen A-plan
2019-05-29 19:00 200015038 Borgstena IF - IK Friscopojkarna 4 - 1 Nosseborg A
2019-05-29 19:00 200015041 Östadkulle SK - Södra Härene IF 5 - 1 Lenavallen A-plan
2019-05-29 19:00 200015042 Savana IF - SK Mjörn 1 - 6 Ryda Sportfält B
2019-05-29 19:30 200015037 Borås GIF - Sjöviks SK 5 - 3 Sjöbo Arena B konstgräs
Juni
2019-06-01 15:00 200015045 Sjöviks SK - Savana IF 3 - 0 Sjöviks IP 1
2019-06-01 15:00 200015047 Södra Härene IF - Töllsjö IF 0 - 2 Granhagen
2019-06-02 15:00 200015043 Hemsjö IF - Borgstena IF 4 - 2 Byvallen A-plan
2019-06-02 15:00 200015046 SK Mjörn - Östadkulle SK 3 - 4 Bodarnevallen A
2019-06-03 19:00 200015044 IK Friscopojkarna - Borås GIF 7 - 2 Katebovallen A
2019-06-05 19:00 200015050 Borgstena IF - Hedareds BK 0 - 4 Nosseborg A
2019-06-08 15:00 200015052 Töllsjö IF - SK Mjörn 2 - 1 Holmängen A-plan
2019-06-08 15:00 200015053 Östadkulle SK - Sjöviks SK 3 - 2 Lenavallen A-plan
2019-06-09 17:00 200015049 Borås GIF - Hemsjö IF 4 - 1 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-06-09 17:00 200015054 Savana IF - IK Friscopojkarna 0 - 6 Ryda Sportfält A
2019-06-13 19:00 200015056 Hedareds BK - Borås GIF 9 - 0 Hedbyvallen A-plan
2019-06-13 19:00 200015058 IK Friscopojkarna - Östadkulle SK 0 - 2 Katebovallen A
2019-06-14 19:00 200015059 Sjöviks SK - Töllsjö IF 0 - 6 Sjöviks IP 1
2019-06-14 19:00 200015060 SK Mjörn - Södra Härene IF 2 - 2 Bodarnevallen A
2019-06-16 18:00 200015057 Hemsjö IF - Savana IF 3 - 1 Byvallen A-plan
2019-06-19 19:00 200015070 Östadkulle SK - Hedareds BK 5 - 2 Lenavallen A-plan
2019-06-20 19:00 200015062 Södra Härene IF - Sjöviks SK 2 - 1 Granhagen
2019-06-24 19:00 200015063 Töllsjö IF - IK Friscopojkarna 2 - 2 Holmängen A-plan
2019-06-26 19:00 200015061 Borås GIF - Borgstena IF 1 - 2 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-06-26 19:00 200015064 Östadkulle SK - Hemsjö IF 4 - 0 Lenavallen A-plan
2019-06-26 19:00 200015065 Savana IF - Hedareds BK 0 - 9 Ryda Sportfält A
2019-06-28 19:00 200015067 SK Mjörn - Sjöviks SK 1 - 0 Bodarnevallen A
2019-06-28 19:00 200015069 Töllsjö IF - Hemsjö IF 3 - 0 Holmängen A-plan
2019-06-30 17:00 200015071 Savana IF - Borgstena IF 3 - 1 Borås Arena 2 konstgräs
Juli
2019-07-01 19:00 200015068 Södra Härene IF - IK Friscopojkarna 3 - 3 Granhagen
2019-07-01 19:00 200015075 Hedareds BK - Töllsjö IF 4 - 1 Hedbyvallen A-plan
2019-07-07 16:00 200015077 IK Friscopojkarna - SK Mjörn 1 - 5 Katebovallen A
Augusti
2019-08-07 19:00 200015073 Borås GIF - Savana IF 2 - 2 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-08-09 19:00 200015079 Sjöviks SK - IK Friscopojkarna 1 - 4 Sjöviks IP 1
2019-08-10 14:00 200015080 SK Mjörn - Hemsjö IF 4 - 1 Bodarnevallen A
2019-08-11 17:00 200015083 Östadkulle SK - Borås GIF WO (3 - 0) Lenavallen A-plan
2019-08-11 18:00 200015082 Töllsjö IF - Borgstena IF 5 - 0 Holmängen A-plan
2019-08-14 19:00 200015081 Södra Härene IF - Hedareds BK 0 - 3 Granhagen
2019-08-16 18:45 200015088 Hemsjö IF - Sjöviks SK 8 - 4 Byvallen A-plan
2019-08-16 19:00 200015090 Savana IF - Östadkulle SK 4 - 0 Borås Arena 2 konstgräs
2019-08-18 17:00 200015085 Borås GIF - Töllsjö IF 0 - 4 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-08-18 17:00 200015086 Borgstena IF - Södra Härene IF 0 - 4 Nosseborg A
2019-08-19 18:45 200015087 Hedareds BK - SK Mjörn 1 - 3 Hedbyvallen A-plan
2019-08-20 18:45 200015023 Östadkulle SK - Savana IF 2 - 6 Lenavallen A-plan
2019-08-22 18:30 200015092 Sjöviks SK - Hedareds BK 1 - 4 Sjöviks IP 1
2019-08-23 18:30 200015094 Södra Härene IF - Borås GIF 3 - 3 Granhagen
2019-08-23 19:00 200015095 Töllsjö IF - Savana IF 8 - 0 Holmängen A-plan
2019-08-24 13:00 200015091 Hemsjö IF - IK Friscopojkarna 2 - 6 Byvallen A-plan
2019-08-25 15:00 200015093 SK Mjörn - Borgstena IF 8 - 0 Bodarnevallen A
2019-08-27 18:30 200015074 Borgstena IF - Östadkulle SK 2 - 1 Nosseborg A
2019-08-30 18:15 200015098 Borgstena IF - Sjöviks SK 3 - 3 Nosseborg A
2019-08-30 18:15 200015101 Östadkulle SK - Töllsjö IF 3 - 1 Lenavallen A-plan
2019-08-30 19:00 200015102 Savana IF - Södra Härene IF 1 - 1 Borås Arena 2 konstgräs
2019-08-31 15:00 200015097 Borås GIF - SK Mjörn 1 - 10 Sjöbo Arena B konstgräs
September
2019-09-01 13:00 200015099 Hedareds BK - IK Friscopojkarna 2 - 0 Hedbyvallen A-plan
2019-09-01 15:00 200015076 Hemsjö IF - Södra Härene IF 2 - 3 Byvallen A-plan
2019-09-05 18:00 200015103 Hemsjö IF - Hedareds BK 1 - 3 Byvallen A-plan
2019-09-06 18:00 200015106 SK Mjörn - Savana IF 4 - 1 Bodarnevallen A
2019-09-06 18:00 200015107 Södra Härene IF - Östadkulle SK 0 - 1 Granhagen
2019-09-06 18:15 200015105 Sjöviks SK - Borås GIF 1 - 1 LP Idrottsplats 1
2019-09-08 17:00 200015104 IK Friscopojkarna - Borgstena IF 7 - 0 Katebovallen A
2019-09-14 13:00 200015110 Borgstena IF - Hemsjö IF 2 - 4 Nosseborg A
2019-09-14 14:00 200015109 Borås GIF - IK Friscopojkarna 2 - 1 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-09-14 15:00 200015113 Östadkulle SK - SK Mjörn 0 - 1 Lenavallen A-plan
2019-09-14 16:00 200015112 Töllsjö IF - Södra Härene IF 4 - 0 Holmängen A-plan
2019-09-15 16:00 200015114 Savana IF - Sjöviks SK 3 - 1 Ryda Sportfält A
2019-09-22 14:00 Matchen avbruten efter 33 minuter. Hemsjö döms som vinnare med 3-0. 200015116 Hemsjö IF - Borås GIF 3 - 0 Byvallen A-plan
2019-09-22 15:00 200015115 Hedareds BK - Borgstena IF 6 - 0 Hedbyvallen A-plan
2019-09-22 15:00 200015118 Sjöviks SK - Östadkulle SK 0 - 10 Sjöviks IP 1
2019-09-22 15:00 200015119 SK Mjörn - Töllsjö IF 4 - 1 Bodarnevallen A
2019-09-22 16:00 200015117 IK Friscopojkarna - Savana IF 2 - 2 Katebovallen A
2019-09-27 18:30 200015121 Borås GIF - Hedareds BK 3 - 3 Sjöbo Arena B konstgräs
2019-09-28 12:00 200015124 Östadkulle SK - IK Friscopojkarna 6 - 3 Lenavallen A-plan
2019-09-28 15:00 200015122 Södra Härene IF - SK Mjörn 2 - 6 Björkvallen
2019-09-28 15:00 200015123 Töllsjö IF - Sjöviks SK 14 - 0 Holmängen A-plan
2019-09-28 16:30 200015125 Savana IF - Hemsjö IF WO (3 - 0) Ryda Sportfält A
Oktober
2019-10-06 15:00 200015127 Borgstena IF - Borås GIF 4 - 1 Nosseborg A
2019-10-06 15:00 200015128 Hedareds BK - Savana IF 4 - 1 Hedbyvallen A-plan
2019-10-06 15:00 200015129 Hemsjö IF - Östadkulle SK 5 - 4 Byvallen A-plan
2019-10-06 15:00 200015130 IK Friscopojkarna - Töllsjö IF 1 - 6 Katebovallen A
2019-10-06 15:00 200015131 Sjöviks SK - Södra Härene IF 3 - 3 Sjöviks IP 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info