Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P15 Sydvästra A, vår

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-12 18:30 131205002 Kvarnby IK röd - Södra Sandby IF/GOF IF 5 - 4 Bäckagårds IP plan 1
2019-04-13 11:00 131205003 Lindeborgs FF 1948 röd - Skanör Falsterbo IF 5 - 1 Lindeborgs IP A-plan
2019-04-13 16:00 131205001 Höörs IS - Lunds BK vit 0 - 8 Färs & Frosta Arena, Höör konstgräs
2019-04-14 13:00 131205004 FC Bellevue - BK Flagg 9 - 2 Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2019-04-17 18:30 131205012 Kvarnby IK röd - IF Limhamn Bunkeflo 2 6 - 1 Bäckagårds IP plan 2
2019-04-21 11:30 0-1 avbruten match
3-0 TU beslut 30/4 131205009 Södra Sandby IF/GOF IF - Lindeborgs FF 1948 röd 3 - 0 Södra Sandby IP A-plan
2019-04-27 12:00 131205013 Lindeborgs FF 1948 röd - Lunds BK vit 3 - 1 Lindeborgs IP A-plan
2019-04-28 12:00 131205014 FC Bellevue - Södra Sandby IF/GOF IF 2 - 2 Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
Maj
2019-05-01 14:00 131205015 BK Flagg - Skanör Falsterbo IF 0 - 13 Möllevallen IP, Skanör A-plan
2019-05-04 10:00 131205016 IF Limhamn Bunkeflo 2 - Lindeborgs FF 1948 röd 2 - 7 Brovallen, Bunkeflostrand B-plan
2019-05-05 10:00 131205017 Höörs IS - Kvarnby IK röd 1 - 7 Färs & Frosta Arena, Höör A-plan
2019-05-11 11:30 131205025 Skanör Falsterbo IF - Södra Sandby IF/GOF IF 1 - 0 Möllevallen IP, Skanör A-plan
2019-05-11 15:00 131205010 Lunds BK vit - Kvarnby IK röd 1 - 5 Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
2019-05-12 12:00 131205023 FC Bellevue - IF Limhamn Bunkeflo 2 0 - 4 Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2019-05-12 12:30 131205022 Lindeborgs FF 1948 röd - Höörs IS 8 - 1 Lindeborgs IP A-plan
2019-05-12 15:30 131205024 BK Flagg - Lunds BK vit 1 - 7 Dalhem IP
2019-05-13 19:00 131205008 Skanör Falsterbo IF - FC Bellevue 1 - 0 Möllevallen IP, Skanör A-plan
2019-05-18 10:00 131205026 IF Limhamn Bunkeflo 2 - BK Flagg 7 - 3 Brovallen, Bunkeflostrand B-plan
2019-05-19 11:00 131205028 Kvarnby IK röd - Lindeborgs FF 1948 röd 1 - 5 Bäckagårds IP plan 1
2019-05-19 14:00 131205027 Höörs IS - FC Bellevue 4 - 2 Färs & Frosta Arena, Höör A-plan
2019-05-19 14:00 131205029 Lunds BK vit - Skanör Falsterbo IF 3 - 2 Klostergårdens IP plan 8
2019-05-22 18:30 131205018 Södra Sandby IF/GOF IF - BK Flagg 11 - 1 Södra Sandby IP A-plan
2019-05-25 11:00 131205034 Skanör Falsterbo IF - IF Limhamn Bunkeflo 2 4 - 2 Möllevallen IP, Skanör A-plan
2019-05-26 11:00 131205032 FC Bellevue - Kvarnby IK röd 4 - 8 Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2019-05-26 11:00 131205035 Södra Sandby IF/GOF IF - Lunds BK vit 3 - 6 Södra Sandby IP A-plan
2019-05-28 19:00 131205006 IF Limhamn Bunkeflo 2 - Höörs IS 3 - 0 Färs & Frosta Arena, Höör B-plan
Juni
2019-06-02 10:30 131205033 BK Flagg - Höörs IS 2 - 7 Dalhem IP
2019-06-02 11:00 131205019 Lunds BK vit - FC Bellevue 9 - 2 Klostergårdens IP plan 3
2019-06-08 10:00 131205036 IF Limhamn Bunkeflo 2 - Södra Sandby IF/GOF IF 3 - 3 Brovallen, Bunkeflostrand B-plan
2019-06-08 10:00 131205037 Höörs IS - Skanör Falsterbo IF 1 - 4 Färs & Frosta Arena, Höör A-plan
2019-06-09 11:30 131205038 Kvarnby IK röd - BK Flagg 8 - 0 Bäckagårds IP plan 1
2019-06-12 20:00 131205039 Lindeborgs FF 1948 röd - FC Bellevue 11 - 1 Lindeborgs IP Konstgräs
2019-06-15 11:00 131205042 BK Flagg - Lindeborgs FF 1948 röd 3 - 12 Dalhem IP
2019-06-15 11:00 131205044 Södra Sandby IF/GOF IF - Höörs IS 7 - 1 Södra Sandby IP A-plan
2019-06-16 12:00 131205043 Skanör Falsterbo IF - Kvarnby IK röd WO (3 - 0) Möllevallen IP, Skanör A-plan
2019-06-19 19:00 131205045 Lunds BK vit - IF Limhamn Bunkeflo 2 2 - 5 Klostergårdens IP plan 4 konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info