Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - F15 Skåne, vår

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-06 14:00 130983002 Kullabygdens DFF - FC Hessleholm 1 4 - 1 Höganäs Sportcenter, konstgräs Norr
2019-04-07 14:00 130983001 Stattena IF blå - Eskilsminne IF 1 - 4 Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-04-10 19:30 130983005 Hittarps IK 1 - Glumslövs FF/Asmundtorps IF 2 - 1 Laröds IP B-plan, konstgräs 9-manna
2019-04-14 15:00 130983003 IFK Osby - FC Staffanstorp 2 - 0 Osby IP C-plan konstgräs
2019-06-06 11:00 130983004 Hyllie IK - Fortuna FF röd 0 - 4 Hyllie IP A-plan
Omgång 2
2019-04-12 18:30 130983010 FC Staffanstorp - Hyllie IK 3 - 4 Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
2019-04-13 12:00 130983012 Eskilsminne IF - Kullabygdens DFF 2 - 3 Västergårds IP 7, konstgräs
2019-04-14 15:00 130983007 Uppåkra IF - Stattena IF blå 3 - 0 Uppåkravallen, konstgräs 1
2019-04-17 18:30 130983009 Fortuna FF röd - Hittarps IK 1 2 - 2 Rydebäcks IP, konstgräs
2019-05-02 19:00 130983011 FC Hessleholm 1 - IFK Osby 0 - 1 Österås IP B-plan
Omgång 3
2019-04-22 11:00 130983015 IFK Osby - Eskilsminne IF 2 - 3 Osby IP C-plan konstgräs
2019-04-22 13:00 130983016 Hyllie IK - FC Hessleholm 1 2 - 3 Hyllie IP A-plan
2019-04-22 16:00 130983017 Hittarps IK 1 - FC Staffanstorp 1 - 2 Laröds IP D-plan
2019-04-24 18:30 130983018 Glumslövs FF/Asmundtorps IF - Fortuna FF röd 0 - 7 Asmundtorps IP A-plan
2019-05-01 11:00 130983014 Kullabygdens DFF - Uppåkra IF 2 - 4 Höganäs Sportcenter B-plan
Omgång 4
2019-04-27 14:00 130983022 FC Hessleholm 1 - Hittarps IK 1 1 - 0 Österås IP B-plan
2019-04-27 14:30 130983020 Stattena IF blå - Kullabygdens DFF 0 - 3 Olympiafältet Plan 9
2019-04-28 12:00 130983023 Eskilsminne IF - Hyllie IK 7 - 2 Västergårds IP 11
2019-04-28 17:00 130983019 Uppåkra IF - IFK Osby 3 - 2 Uppåkravallen, konstgräs 1
2019-05-10 18:30 130983021 FC Staffanstorp - Glumslövs FF/Asmundtorps IF 3 - 2 Staffansvallen A-plan
Omgång 5
2019-05-02 19:00 130983030 Fortuna FF röd - FC Staffanstorp 4 - 2 Rydebäcks IP, gräsplan
2019-05-04 11:00 130983026 IFK Osby - Stattena IF blå WO (3 - 0) Osby IP A-plan
2019-05-04 11:00 130983027 Hyllie IK - Uppåkra IF 1 - 2 Hyllie IP konstgräs
2019-05-05 12:00 130983029 Glumslövs FF/Asmundtorps IF - FC Hessleholm 1 2 - 4 Asmundtorps IP A-plan
2019-05-07 19:45 130983028 Hittarps IK 1 - Eskilsminne IF 2 - 1 Laröds IP D-plan
Omgång 6
2019-05-10 18:30 130983032 Stattena IF blå - Hyllie IK 1 - 2 Olympiafältet Plan 6
2019-05-10 18:30 130983034 FC Hessleholm 1 - Fortuna FF röd 1 - 5 Österås IP B-plan
2019-05-11 11:00 130983033 Kullabygdens DFF - IFK Osby 2 - 3 Höganäs Sportcenter B-plan
2019-05-12 14:00 130983035 Eskilsminne IF - Glumslövs FF/Asmundtorps IF 3 - 4 Västergårds IP 11
2019-05-12 15:00 130983031 Uppåkra IF - Hittarps IK 1 5 - 1 Uppåkravallen, konstgräs 1
Omgång 7
2019-05-18 11:00 130983038 Hyllie IK - Kullabygdens DFF 0 - 1 Hyllie IP A-plan
2019-05-18 12:00 130983039 Hittarps IK 1 - Stattena IF blå 0 - 0 Laröds IP C-plan, konstgräs
2019-05-18 12:30 130983041 Fortuna FF röd - Eskilsminne IF 9 - 1 Rydebäcks IP, gräsplan
2019-05-19 14:30 130983042 FC Staffanstorp - FC Hessleholm 1 3 - 0 Staffansvallen Plan 3, konstgräs
2019-05-19 16:00 130983040 Glumslövs FF/Asmundtorps IF - Uppåkra IF 3 - 5 Örevångs IP A-plan
Omgång 8
2019-05-24 18:30 130983044 Stattena IF blå - Glumslövs FF/Asmundtorps IF 0 - 6 Olympiafältet Plan 9
2019-05-25 11:00 130983045 Kullabygdens DFF - Hittarps IK 1 4 - 1 Höganäs Sportcenter B-plan
2019-05-26 11:00 130983043 Uppåkra IF - Fortuna FF röd 3 - 2 Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
2019-05-26 13:00 130983046 IFK Osby - Hyllie IK 2 - 0 Osby IP A-plan
2019-05-26 13:00 130983047 Eskilsminne IF - FC Staffanstorp 1 - 3 Västergårds IP 11
Omgång 9
2019-06-06 13:00 130983050 Hittarps IK 1 - IFK Osby 0 - 5 Laröds IP C-plan, konstgräs
2019-06-06 13:00 130983054 FC Hessleholm 1 - Eskilsminne IF 2 - 1 Österås IP B-plan
2019-06-08 14:30 130983053 FC Staffanstorp - Uppåkra IF 0 - 2 Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
2019-06-08 15:30 130983052 Fortuna FF röd - Stattena IF blå 3 - 4 Rydebäcks IP, gräsplan
2019-06-09 14:00 130983051 Glumslövs FF/Asmundtorps IF - Kullabygdens DFF 2 - 6 Örevångs IP A-plan
Omgång 10
2019-05-17 19:00 130983058 IFK Osby - Glumslövs FF/Asmundtorps IF 1 - 0 Osby IP C-plan konstgräs
2019-05-24 18:30 130983055 Uppåkra IF - FC Hessleholm 1 1 - 0 Uppåkravallen, konstgräs 1
2019-06-08 11:00 130983059 Hyllie IK - Hittarps IK 1 1 - 1 Hyllie IP A-plan
2019-06-13 18:30 130983056 Stattena IF blå - FC Staffanstorp 0 - 5 Olympiafältet Plan 9
2019-06-14 19:00 130983057 Kullabygdens DFF - Fortuna FF röd 7 - 1 Höganäs Sportcenter B-plan
Omgång 11
2019-06-11 19:00 130983062 Glumslövs FF/Asmundtorps IF - Hyllie IK 0 - 7 Örevångs IP A-plan
2019-06-11 19:15 130983066 Eskilsminne IF - Uppåkra IF 2 - 0 Västergårds IP 7, konstgräs
2019-06-23 13:00 130983063 Fortuna FF röd - IFK Osby 5 - 4 Rydebäcks IP, gräsplan
2019-06-23 13:00 130983064 FC Staffanstorp - Kullabygdens DFF 1 - 2 Staffansvallen Plan 3, konstgräs
2019-06-23 15:00 130983065 FC Hessleholm 1 - Stattena IF blå 1 - 1 Österås IP B-plan

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info