Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Pojkar, Div 8 Kinna

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2019-05-01 18:30 200178002 Svansjö - Västra Mark 2 - 2 Svansjövallen A
2019-05-02 17:30 200178004 IFK Örby - Skene IF 1 - 3 Örby IP A
2019-05-03 18:30 200178001 Alingsås IF FF Vit - Sätila/Ubbhult/Hyssna 11 - 0 Mjörnvallen, B-plan
2019-05-05 15:30 200178003 Horreds IF - Gerdskens BK Gul 2 - 4 Eksätersvallen B-plan
2019-05-12 15:00 200178005 Skene IF - Horreds IF 5 - 2 Vävarevallen
2019-05-12 16:00 200178006 Gerdskens BK Gul - Svansjö 6 - 0 Gerdskenvallen A-plan
2019-05-12 16:00 200178007 Västra Mark - Alingsås IF FF Vit 1 - 10 Björketorps IP A
2019-05-13 18:30 200178008 Sätila/Ubbhult/Hyssna - IFK Örby 2 - 6 Lygnevi B
2019-05-15 18:30 200178010 Svansjö - Skene IF 1 - 5 Svansjövallen A
2019-05-16 18:30 200178009 Alingsås IF FF Vit - Gerdskens BK Gul 6 - 1 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-05-18 15:00 200178012 Västra Mark - Sätila/Ubbhult/Hyssna 3 - 2 Kajbergsvallen A
2019-05-19 15:30 200178011 Horreds IF - IFK Örby 4 - 2 Eksätersvallen B-plan
2019-05-21 19:00 200178013 IFK Örby - Svansjö 13 - 1 Örby IP A
2019-05-23 18:15 200178014 Skene IF - Alingsås IF FF Vit 1 - 6 Vävarevallen
2019-05-26 15:00 200178015 Gerdskens BK Gul - Västra Mark 9 - 1 Gerdskenvallen A-plan
2019-05-28 18:30 200178018 Svansjö - Horreds IF 1 - 4 Svansjövallen A
2019-05-30 19:00 200178016 Sätila/Ubbhult/Hyssna - Horreds IF 0 - 5 Ekåsvallen
Juni
2019-06-01 15:00 200178020 Västra Mark - Skene IF 1 - 8 Björketorps IP A
2019-06-02 13:00 200178019 Gerdskens BK Gul - Sätila/Ubbhult/Hyssna 3 - 0 Gerdskenvallen A-plan
2019-06-11 19:00 200178022 IFK Örby - Västra Mark 3 - 1 Örby IP A
2019-06-16 15:30 200178021 Horreds IF - Alingsås IF FF Vit 3 - 4 Eksätersvallen B-plan
2019-06-16 17:00 200178023 Skene IF - Gerdskens BK Gul 3 - 3 Vävarevallen
2019-06-18 18:30 200178024 Sätila/Ubbhult/Hyssna - Svansjö 1 - 1 Ekäng B
2019-06-18 19:00 200178017 Alingsås IF FF Vit - IFK Örby 9 - 1 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-06-20 18:00 200178028 Västra Mark - Horreds IF 1 - 5 Kajbergsvallen A
2019-06-23 15:00 200178027 Gerdskens BK Gul - IFK Örby 1 - 6 Gerdskenvallen A-plan
2019-06-23 17:00 200178026 Sätila/Ubbhult/Hyssna - Skene IF 2 - 7 Ekåsvallen
2019-06-25 18:00 200178031 Västra Mark - Svansjö 4 - 1 Kajbergsvallen A
2019-06-30 17:00 200178029 Skene IF - IFK Örby 1 - 2 Vävarevallen
2019-06-30 17:00 200178032 Sätila/Ubbhult/Hyssna - Alingsås IF FF Vit 1 - 24 Lygnevi B
Augusti
2019-08-04 17:00 200178030 Gerdskens BK Gul - Horreds IF 3 - 4 Gerdskenvallen A-plan
2019-08-13 18:30 200178036 IFK Örby - Sätila/Ubbhult/Hyssna 6 - 4 Örby IP A
2019-08-15 19:00 200178025 Alingsås IF FF Vit - Svansjö 6 - 0 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-08-17 15:00 200178033 Alingsås IF FF Vit - Västra Mark 13 - 0 Mjörnvallen, B-plan
2019-08-18 16:00 200178034 Svansjö - Gerdskens BK Gul 0 - 5 Svansjövallen A
2019-08-18 18:00 200178035 Horreds IF - Skene IF 2 - 1 Eksätersvallen B-plan
2019-08-20 18:30 200178037 IFK Örby - Horreds IF 2 - 4 Örby IP A
2019-08-25 13:00 200178040 Sätila/Ubbhult/Hyssna - Västra Mark 1 - 3 Lygnevi A
2019-08-25 17:00 200178038 Skene IF - Svansjö 1 - 2 Vävarevallen
2019-08-25 18:00 200178039 Gerdskens BK Gul - Alingsås IF FF Vit 1 - 7 Gerdskenvallen A-plan
2019-08-29 18:30 200178042 Svansjö - IFK Örby 6 - 1 Svansjövallen A
2019-08-31 13:45 200178044 Västra Mark - Gerdskens BK Gul 1 - 2 Björketorps IP A
September
2019-09-01 13:00 200178041 Alingsås IF FF Vit - Skene IF 8 - 1 Mjörnvallen, B-plan
2019-09-01 15:30 200178043 Horreds IF - Sätila/Ubbhult/Hyssna 6 - 1 Eksätersvallen B-plan
2019-09-05 18:15 200178047 Skene IF - Västra Mark 11 - 1 Vävarevallen
2019-09-07 11:00 200178046 IFK Örby - Alingsås IF FF Vit 4 - 7 Örby IP B konstgräs
2019-09-08 16:00 200178048 Sätila/Ubbhult/Hyssna - Gerdskens BK Gul 1 - 18 Ekåsvallen
2019-09-12 18:00 200178050 Svansjö - Sätila/Ubbhult/Hyssna 8 - 3 Svansjövallen A
2019-09-14 10:30 200178049 Alingsås IF FF Vit - Horreds IF 4 - 0 Mjörnvallen, B-plan
2019-09-15 13:00 200178051 Gerdskens BK Gul - Skene IF 12 - 3 Gerdskenvallen A-plan
2019-09-15 16:00 200178052 Västra Mark - IFK Örby 1 - 4 Kajbergsvallen A
2019-09-17 18:00 200178045 Horreds IF - Svansjö 4 - 1 Eksätersvallen B-plan
2019-09-21 12:00 200178055 IFK Örby - Gerdskens BK Gul 0 - 6 Örby IP
2019-09-22 15:30 200178054 Horreds IF - Västra Mark 2 - 0 Eksätersvallen B-plan
2019-09-22 16:00 200178053 Svansjö - Alingsås IF FF Vit 2 - 5 Svansjövallen A
2019-09-22 16:00 200178056 Skene IF - Sätila/Ubbhult/Hyssna 9 - 1 Vävarevallen

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info