Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P19 Allsvenskan Norra 2021

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Juni
2021-06-05 12:00 IFK Norrköping FK - Örebro SK FK 0 - 1 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-06-05 12:30 Hammarby IF FF - IFK Lidingö FK 6 - 0 Hammarby IP 1
2021-06-05 14:00 Vasalund IF - Djurgårdens IF FF 1 - 9 Skytteholms IP 3
2021-06-05 15:30 FC Djursholm - AIK 1 - 3 Djursholms IP 2
2021-06-05 16:45 Ängby IF - IK Frej Täby FF 4 - 0 100 Ängby IP 1
2021-06-06 12:15 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK 2 - 6 35 Grimsta IP 1
2021-06-06 14:00 Täby FK - Degerfors IF 5 - 2 Tibblevallen (Täby SC 2)
2021-06-12 13:00 AIK - IFK Norrköping FK 1 - 0 85 Skytteholms IP 1
2021-06-12 13:15 Hammarby IF FF - Vasalund IF 4 - 0 Hammarby IP 1
2021-06-12 14:00 IK Sirius FK - Täby FK 3 - 1 75 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-06-13 13:00 Degerfors IF - Ängby IF 1 - 1 Stora Valla
2021-06-13 16:00 IK Frej Täby FF - FC Djursholm 3 - 4 48 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-06-13 16:30 IFK Lidingö FK - IF Brommapojkarna 2 - 4 Lidingövallen 2
2021-06-13 17:00 Örebro SK FK - Djurgårdens IF FF 0 - 4 Behrn Arena
2021-06-19 12:00 IFK Norrköping FK - IK Frej Täby FF 3 - 1 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-06-19 13:00 Vasalund IF - Örebro SK FK 0 - 3 26 Skytteholms IP 3
2021-06-19 14:00 Djurgårdens IF FF - AIK 2 - 0 70 Hjorthagens IP 1
2021-06-19 14:00 Täby FK - IFK Lidingö FK 3 - 3 42 Tibblevallen (Täby SC 2)
2021-06-19 15:30 FC Djursholm - Degerfors IF 2 - 2 Djursholms IP 2
2021-06-19 16:45 Ängby IF - IK Sirius FK 1 - 3 Ängby IP 1
2021-06-20 17:00 IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF 2 - 2 Grimsta IP 2
2021-06-23 17:00 Degerfors IF - IFK Norrköping FK 0 - 2 38 Stora Valla
2021-06-23 19:00 Hammarby IF FF - Täby FK 2 - 0 50 Hammarby IP 1
2021-06-24 13:00 AIK - Örebro SK FK 4 - 4 50 Skytteholms IP 1
2021-06-24 14:00 IK Sirius FK - FC Djursholm 4 - 0 103 Lötens IP Konstgräs
2021-06-24 15:00 IK Frej Täby FF - Djurgårdens IF FF 0 - 6 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-06-24 17:00 IF Brommapojkarna - Vasalund IF 4 - 3 Åkeshovs BP 1
2021-06-27 15:00 IK Frej Täby FF - IK Sirius FK 2 - 3 50 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-06-27 16:30 IFK Lidingö FK - Ängby IF 2 - 1 70 Lidingövallen 2
2021-06-29 15:30 IFK Norrköping FK - Täby FK 2 - 1 79 Platinumcars Arena
Juli
2021-07-03 15:30 FC Djursholm - Ängby IF 1 - 1 60 Djursholms IP 2
2021-07-04 13:00 Degerfors IF - Vasalund IF 4 - 0 57 Stora Valla
2021-07-04 13:00 AIK - IFK Lidingö FK 6 - 2 Skytteholms IP 1
2021-07-27 14:00 Örebro SK FK - Hammarby IF FF 0 - 1 Behrn Arena
2021-07-31 16:30 Hammarby IF FF - Djurgårdens IF FF 1 - 1 300 Hammarby IP 1
Augusti
2021-08-01 13:00 IF Brommapojkarna - IFK Norrköping FK 1 - 1 Grimsta IP 2
2021-08-01 13:00 Vasalund IF - Ängby IF 3 - 1 120 Skytteholms IP 3
2021-08-01 13:00 Degerfors IF - IK Frej Täby FF 2 - 4 124 Stora Valla
2021-08-01 13:30 IFK Lidingö FK - Örebro SK FK 2 - 1 Lidingövallen 2
2021-08-01 14:00 IK Sirius FK - AIK 3 - 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-01 17:00 Täby FK - FC Djursholm 3 - 0 100 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-08-06 19:00 Degerfors IF - Örebro SK FK 0 - 3 107 Stora Valla
2021-08-07 13:00 AIK - IK Frej Täby FF 0 - 2 64 Skytteholms IP 1
2021-08-07 13:00 IFK Norrköping FK - IFK Lidingö FK 1 - 1 30 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-08-07 14:00 Djurgårdens IF FF - IK Sirius FK 4 - 4 80 Hjorthagens IP 1
2021-08-07 16:45 Ängby IF - IF Brommapojkarna 0 - 5 65 Ängby IP 1
2021-08-08 14:00 Täby FK - Vasalund IF 2 - 1 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-08-08 15:30 FC Djursholm - Hammarby IF FF 0 - 5 50 Djursholms IP 2
2021-08-11 19:15 IFK Lidingö FK - Degerfors IF 3 - 1 70 Lidingövallen 2
2021-08-14 11:00 Vasalund IF - AIK 2 - 3 Skytteholms IP 1
2021-08-14 13:00 Hammarby IF FF - Ängby IF 5 - 1 61 Hammarby IP 1
2021-08-14 13:00 Degerfors IF - Djurgårdens IF FF 2 - 1 111 Stora Valla
2021-08-14 14:00 IK Sirius FK - IFK Norrköping FK 3 - 2 140 Lötens IP Konstgräs
2021-08-15 16:00 IK Frej Täby FF - Örebro SK FK 0 - 6 60 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-08-15 16:30 IFK Lidingö FK - FC Djursholm 2 - 4 42 Lidingövallen 2
2021-08-17 19:00 IF Brommapojkarna - Täby FK 2 - 3 60 Grimsta IP 1
2021-08-21 10:30 Vasalund IF - IK Frej Täby FF 0 - 1 Skytteholms IP 1
2021-08-21 13:00 Hammarby IF FF - IFK Norrköping FK 3 - 2 50 Hammarby IP 1
2021-08-21 13:00 Degerfors IF - AIK 1 - 0 93 Stora Valla
2021-08-21 14:00 IK Sirius FK - Örebro SK FK 3 - 1 64 Lötens IP Konstgräs
2021-08-22 16:00 IF Brommapojkarna - FC Djursholm 2 - 1 200 Grimsta IP 1
2021-08-22 16:30 IFK Lidingö FK - Djurgårdens IF FF 0 - 1 102 Lidingövallen 2
2021-08-22 16:45 Täby FK - Ängby IF 5 - 0 52 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-08-28 14:00 AIK - IK Sirius FK 0 - 0 68 Skytteholms IP 3
2021-08-28 14:00 Djurgårdens IF FF - Hammarby IF FF 1 - 3 Hjorthagens IP 1
2021-08-28 14:00 Ängby IF - Vasalund IF 4 - 2 100 Ängby IP 1
2021-08-28 15:30 FC Djursholm - Täby FK 1 - 4 90 Djursholms IP 2
2021-08-28 17:00 IFK Norrköping FK - IF Brommapojkarna 3 - 3 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-08-29 13:00 Örebro SK FK - IFK Lidingö FK 5 - 0 Behrn Arena
2021-08-29 16:00 IK Frej Täby FF - Degerfors IF 3 - 0 50 Vikingavallen/Täby IP 1
September
2021-09-04 13:00 Hammarby IF FF - Örebro SK FK 3 - 0 110 Hammarby IP 1
2021-09-04 14:00 Ängby IF - FC Djursholm 0 - 7 56 Ängby IP 1
2021-09-04 14:00 IK Sirius FK - IK Frej Täby FF 1 - 2 95 Lötens IP Konstgräs
2021-09-04 16:00 Vasalund IF - Degerfors IF 0 - 4 Skytteholms IP 1
2021-09-05 16:30 IFK Lidingö FK - AIK 5 - 4 Lidingövallen 2
2021-09-05 18:00 Täby FK - IFK Norrköping FK 3 - 3 170 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-09-05 19:00 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF 1 - 3 Grimsta IP 1
2021-09-11 13:00 AIK - Hammarby IF FF 2 - 2 120 Skytteholms IP 1
2021-09-11 13:00 Degerfors IF - IK Sirius FK 2 - 1 52 Stora Valla
2021-09-11 14:00 Djurgårdens IF FF - Täby FK 3 - 0 75 Hjorthagens IP 1
2021-09-11 15:30 FC Djursholm - Vasalund IF 3 - 0 Djursholms IP 2
2021-09-11 17:00 IFK Norrköping FK - Ängby IF 6 - 0 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-09-12 13:00 Örebro SK FK - IF Brommapojkarna 2 - 4 86 Behrn Arena
2021-09-12 16:00 IK Frej Täby FF - IFK Lidingö FK 2 - 2 45 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-09-18 13:00 Hammarby IF FF - IK Frej Täby FF 1 - 0 40 Hammarby IP 1
2021-09-18 13:00 Vasalund IF - IK Sirius FK 0 - 4 Skytteholms IP 1
2021-09-18 14:00 Ängby IF - Djurgårdens IF FF 1 - 3 Ängby IP 1
2021-09-18 15:30 FC Djursholm - IFK Norrköping FK 0 - 0 50 Djursholms IP 2
2021-09-19 14:00 Täby FK - Örebro SK FK 1 - 1 69 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-09-19 16:00 IF Brommapojkarna - AIK 2 - 2 250 Grimsta IP 1
2021-09-25 12:00 IFK Norrköping FK - Vasalund IF 8 - 0 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-09-25 13:00 Degerfors IF - Hammarby IF FF 1 - 3 100 Stora Valla
2021-09-25 14:00 Örebro SK FK - Ängby IF 6 - 2 50 Behrn Arena
2021-09-25 14:00 IK Sirius FK - IFK Lidingö FK 1 - 0 89 Lötens IP Konstgräs
2021-09-26 13:00 AIK - Täby FK 7 - 0 Skytteholms IP 1
2021-09-26 16:00 IK Frej Täby FF - IF Brommapojkarna 1 - 1 50 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-09-28 20:00 FC Djursholm - Djurgårdens IF FF 3 - 2 50 Djursholms IP 2
Oktober
2021-10-01 19:00 Örebro SK FK - IFK Norrköping FK 2 - 4 145 Behrn Arena
2021-10-02 13:00 IK Sirius FK - IF Brommapojkarna 0 - 2 47 Lötens IP Konstgräs
2021-10-02 13:00 Degerfors IF - Täby FK 0 - 1 Stora Valla
2021-10-02 14:00 AIK - FC Djursholm 5 - 0 75 Skytteholms IP 3
2021-10-02 14:00 Djurgårdens IF FF - Vasalund IF 3 - 0 45 Hjorthagens IP 1
2021-10-03 16:00 IK Frej Täby FF - Ängby IF 2 - 0 50 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-10-03 16:30 IFK Lidingö FK - Hammarby IF FF 0 - 3 62 Lidingövallen 2
2021-10-09 12:00 IFK Norrköping FK - Djurgårdens IF FF 1 - 1 85 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-10-09 12:00 Täby FK - IK Frej Täby FF 1 - 1 175 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-10-09 13:00 Hammarby IF FF - IK Sirius FK 1 - 0 73 Hammarby IP 1
2021-10-09 13:00 Vasalund IF - IFK Lidingö FK 2 - 2 35 Skytteholms IP 1
2021-10-09 14:00 Ängby IF - AIK 2 - 4 Ängby IP 1
2021-10-10 18:30 FC Djursholm - Örebro SK FK 2 - 1 Djursholms IP 2
2021-10-15 19:00 Örebro SK FK - AIK 2 - 2 Behrn Arena
2021-10-15 19:30 IFK Norrköping FK - Degerfors IF 3 - 0 57 Platinumcars Arena
2021-10-16 14:00 Ängby IF - IFK Lidingö FK 0 - 1 37 Ängby IP 1
2021-10-16 15:00 Djurgårdens IF FF - IK Frej Täby FF 2 - 4 50 Kaknäs 2
2021-10-16 16:00 Vasalund IF - IF Brommapojkarna 2 - 5 150 Skytteholms IP 1
2021-10-16 17:30 FC Djursholm - IK Sirius FK 0 - 2 80 Djursholms IP 2
2021-10-17 14:00 Täby FK - Hammarby IF FF 1 - 4 Tibblevallen (Täby SC 1)
2021-10-21 18:30 IFK Lidingö FK - Täby FK 4 - 3 26 Bosön 3
2021-10-22 19:30 Örebro SK FK - Vasalund IF 7 - 0 Behrn Arena
2021-10-23 14:00 IK Sirius FK - Ängby IF 7 - 1 48 Lötens IP Konstgräs
2021-10-23 16:00 Degerfors IF - FC Djursholm 4 - 1 68 Stora Valla B-plan
2021-10-23 16:30 AIK - Djurgårdens IF FF 2 - 0 50 Skytteholms IP 1
2021-10-24 13:00 Hammarby IF FF - IF Brommapojkarna 3 - 0 Hammarby IP 1
2021-10-24 16:00 IK Frej Täby FF - IFK Norrköping FK 1 - 2 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-10-27 19:15 IF Brommapojkarna - Degerfors IF 3 - 1 Grimsta IP 1
2021-10-29 19:00 Djurgårdens IF FF - Örebro SK FK 4 - 2 40 Stadshagens IP 1
2021-10-30 13:00 IFK Norrköping FK - AIK 0 - 2 60 Platinumcars Arena (f d Östgötaporten)
2021-10-30 14:00 Täby FK - IK Sirius FK 2 - 3 Tibblevallen (Täby SC 2)
2021-10-30 17:00 Vasalund IF - Hammarby IF FF 0 - 9 75 Skytteholms IP 1
2021-10-30 17:30 FC Djursholm - IK Frej Täby FF 3 - 2 Djursholms IP 2
2021-10-30 18:00 IF Brommapojkarna - IFK Lidingö FK 5 - 0 62 Grimsta IP 1
November
2021-11-02 19:15 Vasalund IF - Täby FK 1 - 4 42 Skytteholms IP 1
2021-11-03 15:00 IK Frej Täby FF - AIK 0 - 3 100 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-11-03 18:30 IK Sirius FK - Djurgårdens IF FF 1 - 2 Studenternas
2021-11-03 19:00 Örebro SK FK - Degerfors IF 3 - 0 55 Behrn Arena
2021-11-03 19:00 Hammarby IF FF - FC Djursholm 3 - 2 60 Hammarby IP 1
2021-11-03 20:15 IFK Lidingö FK - IFK Norrköping FK 0 - 0 Lidingövallen 2
2021-11-06 13:00 Djurgårdens IF FF - IFK Norrköping FK 4 - 2 50 Kaknäs 1
2021-11-06 16:00 IFK Lidingö FK - Vasalund IF 1 - 1 Lidingövallen 2
2021-11-07 13:00 AIK - Ängby IF 8 - 0 101 Skytteholms IP 1
2021-11-07 13:00 Örebro SK FK - FC Djursholm 1 - 3 25 Behrn Arena
2021-11-07 13:00 Degerfors IF - IF Brommapojkarna 3 - 4 Stora Valla
2021-11-07 14:00 IK Sirius FK - Hammarby IF FF 0 - 5 41 Lötens IP Konstgräs
2021-11-07 17:00 IK Frej Täby FF - Täby FK 2 - 1 68 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-11-10 18:00 Djurgårdens IF FF - IF Brommapojkarna 0 - 3 Stadshagens IP 1
2021-11-13 11:00 IFK Norrköping FK - IK Sirius FK 3 - 3 70 Platinumcars Arena
2021-11-13 14:00 Örebro SK FK - IK Frej Täby FF 5 - 3 Behrn Arena
2021-11-13 14:00 Ängby IF - Hammarby IF FF 0 - 2 75 Ängby IP 1
2021-11-13 14:00 Djurgårdens IF FF - Degerfors IF 2 - 0 70 Stadshagens IP 1
2021-11-13 15:00 AIK - Vasalund IF 2 - 0 50 Skytteholms IP 2
2021-11-13 15:30 FC Djursholm - IFK Lidingö FK 4 - 2 36 Djursholms IP 2
2021-11-14 18:45 Täby FK - IF Brommapojkarna 3 - 2 55 Tibblevallen (Täby SC 2)
2021-11-20 14:00 Vasalund IF - FC Djursholm 0 - 0 80 Skytteholms IP 1
2021-11-20 14:00 IFK Lidingö FK - IK Frej Täby FF 0 - 1 48 Lidingövallen 2
2021-11-20 14:00 Hammarby IF FF - AIK 2 - 0 90 Hammarby IP 1
2021-11-20 14:00 IF Brommapojkarna - Örebro SK FK 2 - 2 20 Grimsta IP 1
2021-11-20 14:00 Täby FK - Djurgårdens IF FF 2 - 0 80 Tibblevallen (Täby SC 2)
2021-11-20 14:00 Ängby IF - IFK Norrköping FK 1 - 5 Ängby IP 1
2021-11-20 15:00 IK Sirius FK - Degerfors IF 5 - 2 66 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-11-26 19:00 IFK Norrköping FK - Hammarby IF FF 2 - 0 Platinumcars Arena
2021-11-26 19:15 AIK - Degerfors IF 9 - 1 48 Skytteholms IP 1
2021-11-27 12:00 Djurgårdens IF FF - IFK Lidingö FK 1 - 1 50 Kaknäs 2
2021-11-27 13:00 Örebro SK FK - IK Sirius FK 3 - 7 66 Behrn Arena
2021-11-27 15:30 FC Djursholm - IF Brommapojkarna 2 - 0 40 Djursholms IP 2
2021-11-28 16:00 IK Frej Täby FF - Vasalund IF 5 - 1 Vikingavallen/Täby IP 1
2021-11-28 17:00 Ängby IF - Täby FK 0 - 8 40 Grimsta IP 1
December
2021-12-01 19:30 Ängby IF - Degerfors IF 0 - 4 26 Grimsta IP 1
2021-12-04 11:30 AIK - IF Brommapojkarna Skytteholms IP 1
2021-12-04 13:00 Degerfors IF - IFK Lidingö FK Stora Valla
2021-12-04 14:00 IK Frej Täby FF - Hammarby IF FF Vikingavallen/Täby IP 1
2021-12-04 14:00 IK Sirius FK - Vasalund IF Lötens IP Konstgräs
2021-12-04 14:00 Djurgårdens IF FF - Ängby IF Bosön 2 Vinnarhallen
2021-12-05 12:00 IFK Norrköping FK - FC Djursholm Platinumcars Arena
2021-12-05 17:00 Örebro SK FK - Täby FK Behrn Arena
2021-12-08 19:00 IF Brommapojkarna - Ängby IF Grimsta IP 1
2021-12-11 14:00 Djurgårdens IF FF - FC Djursholm Stadshagens IP 1
2021-12-11 14:00 Ängby IF - Örebro SK FK Ängby IP 1
2021-12-11 14:00 Täby FK - AIK Tibblevallen (Täby SC 2)
2021-12-11 14:00 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby FF Grimsta IP 1
2021-12-11 14:00 Hammarby IF FF - Degerfors IF Hammarby IP 1
2021-12-11 14:00 IFK Lidingö FK - IK Sirius FK Lidingövallen 2
2021-12-11 14:00 Vasalund IF - IFK Norrköping FK Skytteholms IP 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info