Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Norrland, herr 2021

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Juni
2021-06-04 19:00 Bodens BK FF - Bergnäsets AIK 3 - 1 400 Bodens Energi Arena
2021-06-05 12:00 Notvikens IK - IFK Östersund 0 - 1 42 Tunavallens IP
2021-06-05 14:00 Storfors AIK - Friska Viljor FC 2 - 2 100 Hedens IP Storfors
2021-06-05 15:00 Stöde IF - Täfteå IK 5 - 3 75 HK Vallen 1
2021-06-05 15:00 Frösö IF - Team TG FF 1 - 2 89 Länsförsäkringar AC 1
2021-06-05 15:00 Skellefteå FF - Sandviks IK 0 - 0 100 Electrolux Home Arena
2021-06-06 15:00 Umeå FC Akademi - Gottne IF 0 - 0 100 Umeå Energi Arena SOL
2021-06-09 19:00 Gottne IF - Friska Viljor FC 2 - 0 168 Haraldsängen 1
2021-06-09 19:00 Täfteå IK - Team TG FF 2 - 1 98 Täfteborg
2021-06-09 19:00 IFK Östersund - Frösö IF 4 - 1 307 Jämtkraft Arena
2021-06-09 19:00 Ytterhogdals IK - Stöde IF 0 - 0 Svedjevallen
2021-06-09 19:30 Skellefteå FF - Storfors AIK 2 - 3 100 Electrolux Home Arena
2021-06-09 19:30 Bergnäsets AIK - Notvikens IK 1 - 2 100 JIABvallen
2021-06-09 20:00 Sandviks IK - Umeå FC Akademi 2 - 0 100 Sandviks IP
2021-06-12 13:00 Frösö IF - Notvikens IK 0 - 1 69 Länsförsäkringar AC 1
2021-06-12 14:00 Täfteå IK - Bodens BK FF 0 - 2 72 Täfteborg
2021-06-12 14:00 Stöde IF - Umeå FC Akademi 3 - 2 100 Stöde IP
2021-06-13 12:00 Ytterhogdals IK - Storfors AIK 2 - 0 100 Svedjevallen
2021-06-13 15:00 Gottne IF - Bergnäsets AIK 1 - 0 94 Haraldsängen 1
2021-06-13 15:00 IFK Östersund - Sandviks IK 0 - 3 87 Jämtkraft Arena
2021-06-13 16:00 Team TG FF - Skellefteå FF 2 - 4 Umeå Energi Arena SOL
2021-06-18 21:00 Bodens BK FF - Umeå FC Akademi 4 - 1 304 Bodens Energi Arena
2021-06-19 13:00 Bergnäsets AIK - Stöde IF 1 - 3 JIABvallen
2021-06-19 14:00 Gottne IF - Täfteå IK 2 - 0 75 Haraldsängen 1
2021-06-19 14:00 Skellefteå FF - Notvikens IK 3 - 1 100 Electrolux Home Arena
2021-06-19 15:00 Team TG FF - IFK Östersund 6 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2021-06-19 15:00 Sandviks IK - Frösö IF 1 - 0 53 Sandviks IP
2021-06-19 16:00 Ytterhogdals IK - Friska Viljor FC 1 - 0 100 Svedjevallen
2021-06-22 19:00 Friska Viljor FC - Täfteå IK 2 - 2 96 Skyttis IP
2021-06-23 19:00 Storfors AIK - Team TG FF 0 - 2 Hedens IP Storfors
2021-06-23 19:30 Frösö IF - Gottne IF 2 - 1 38 Länsförsäkringar AC 1
2021-06-23 19:30 Stöde IF - IFK Östersund 3 - 2 50 Stöde IP
2021-06-24 19:30 Notvikens IK - Sandviks IK 0 - 0 68 Tunavallens IP
2021-06-24 20:00 Umeå FC Akademi - Ytterhogdals IK 1 - 1 90 Umeå Energi Arena SOL
2021-06-27 16:00 Frösö IF - Sandviks IK 0 - 1 69 Länsförsäkringar AC 1
2021-06-27 16:00 Friska Viljor FC - Ytterhogdals IK 5 - 1 184 Skyttis IP
2021-06-27 17:00 IFK Östersund - Team TG FF 0 - 2 131 Jämtkraft Arena
2021-06-28 19:00 Täfteå IK - Gottne IF 3 - 2 100 Täfteborg
2021-06-28 19:30 Notvikens IK - Skellefteå FF 0 - 2 Tunavallens IP
2021-06-29 20:00 Umeå FC Akademi - Bodens BK FF 1 - 0 68 Umeå Energi Arena SOL
Juli
2021-07-02 19:00 Sandviks IK - Friska Viljor FC 1 - 1 100 Sandviks IP
2021-07-03 13:00 Bergnäsets AIK - Frösö IF 3 - 2 35 JIABvallen
2021-07-03 14:00 Bodens BK FF - Stöde IF 2 - 1 230 Bodens Energi Arena
2021-07-03 14:00 Skellefteå FF - Umeå FC Akademi 1 - 2 117 Electrolux Home Arena
2021-07-03 15:00 Gottne IF - Storfors AIK 2 - 3 185 Haraldsängen 1
2021-07-03 15:00 IFK Östersund - Täfteå IK 1 - 2 68 Jämtkraft Arena
2021-07-03 15:00 Ytterhogdals IK - Team TG FF 1 - 1 152 Svedjevallen
2021-07-07 18:00 Notvikens IK - Bodens BK FF 0 - 3 Tunavallens IP
2021-07-07 19:30 Storfors AIK - Täfteå IK 3 - 0 140 Hedens IP Storfors
2021-07-07 19:30 Frösö IF - Ytterhogdals IK 1 - 4 93 Länsförsäkringar AC 1
2021-07-07 19:30 Umeå FC Akademi - Bergnäsets AIK 0 - 2 49 Vildmannavallen IP
2021-07-07 20:00 Team TG FF - Gottne IF 2 - 0 42 Tegstunets IP
2021-07-07 20:00 Stöde IF - Sandviks IK 1 - 0 75 Stöde IP
2021-07-10 12:00 Notvikens IK - Stöde IF 3 - 2 75 Tunavallens IP
2021-07-10 14:00 Skellefteå FF - Friska Viljor FC 0 - 3 Electrolux Home Arena
2021-07-10 15:00 Ytterhogdals IK - IFK Östersund 3 - 1 89 Svedjevallen
2021-07-11 15:00 Sandviks IK - Gottne IF 1 - 1 200 Storsjö Arena
2021-07-11 15:00 Bodens BK FF - Team TG FF 1 - 2 311 Bodens Energi Arena
2021-07-11 15:00 Storfors AIK - Umeå FC Akademi 2 - 1 143 Hedens IP Storfors
2021-07-31 12:00 Frösö IF - Bodens BK FF 1 - 2 78 Länsförsäkringar AC 1
2021-07-31 13:00 Stöde IF - Skellefteå FF 2 - 0 43 Stöde IP
2021-07-31 13:00 Storfors AIK - Notvikens IK 2 - 0 Hedens IP Storfors
2021-07-31 14:00 Gottne IF - IFK Östersund 2 - 0 94 Haraldsängen 1
2021-07-31 15:00 Täfteå IK - Ytterhogdals IK 0 - 2 52 Täfteborg
2021-07-31 15:00 Team TG FF - Sandviks IK 3 - 1 126 Tegstunets IP
Augusti
2021-08-04 19:00 Gottne IF - Team TG FF 0 - 1 238 Haraldsängen 1
2021-08-04 19:00 Täfteå IK - Storfors AIK 2 - 2 98 Täfteborg
2021-08-04 19:00 IFK Östersund - Friska Viljor FC 2 - 3 125 Jämtkraft Arena
2021-08-04 19:00 Bodens BK FF - Notvikens IK 3 - 0 323 Bodens Energi Arena
2021-08-04 19:30 Ytterhogdals IK - Frösö IF 1 - 0 65 Svedjevallen
2021-08-04 19:30 Bergnäsets AIK - Umeå FC Akademi 3 - 2 JIABvallen
2021-08-04 20:00 Sandviks IK - Stöde IF 4 - 0 128 Sandviks IP
2021-08-07 12:00 Skellefteå FF - Frösö IF 2 - 1 137 Electrolux Home Arena
2021-08-07 12:00 Storfors AIK - IFK Östersund 1 - 2 Hedens IP Storfors
2021-08-07 14:00 Bergnäsets AIK - Team TG FF 0 - 1 103 JIABvallen
2021-08-07 14:00 Bodens BK FF - Friska Viljor FC 1 - 1 211 Bodens Energi Arena
2021-08-07 15:00 Ytterhogdals IK - Gottne IF 0 - 2 112 Svedjevallen
2021-08-07 15:00 Sandviks IK - Täfteå IK 1 - 2 250 Sandviks IP
2021-08-10 18:00 Stöde IF - Bergnäsets AIK 1 - 1 76 Stöde IP
2021-08-13 19:00 IFK Östersund - Ytterhogdals IK 0 - 2 184 Jämtkraft Arena
2021-08-14 13:00 Stöde IF - Notvikens IK 1 - 0 52 Stöde IP
2021-08-14 14:00 Täfteå IK - Bergnäsets AIK 2 - 2 58 Täfteborg
2021-08-14 14:00 Friska Viljor FC - Skellefteå FF 1 - 0 177 Skyttis IP
2021-08-14 15:00 Team TG FF - Bodens BK FF 0 - 0 Tegstunets IP
2021-08-15 15:00 Umeå FC Akademi - Storfors AIK 1 - 1 151 Vildmannavallen IP
2021-08-18 19:00 Friska Viljor FC - Bergnäsets AIK 3 - 0 188 Skyttis IP
2021-08-21 12:00 Storfors AIK - Ytterhogdals IK 1 - 2 100 Hedens IP Storfors
2021-08-21 14:00 Bodens BK FF - Täfteå IK 1 - 2 307 Bodens Energi Arena
2021-08-21 14:00 Skellefteå FF - Team TG FF 1 - 2 113 Electrolux Home Arena
2021-08-21 15:00 Bergnäsets AIK - Gottne IF 0 - 3 65 JIABvallen
2021-08-22 13:00 Notvikens IK - Frösö IF 1 - 1 69 Tunavallens IP
2021-08-22 14:00 Umeå FC Akademi - Stöde IF 1 - 2 102 Nolia 1
2021-08-25 18:00 Gottne IF - Frösö IF 6 - 0 Haraldsängen 1
2021-08-25 18:30 Ytterhogdals IK - Umeå FC Akademi 3 - 0 85 Svedjevallen
2021-08-25 19:00 Täfteå IK - Friska Viljor FC 1 - 2 51 Täfteborg
2021-08-25 19:30 Team TG FF - Storfors AIK 4 - 2 99 Umeå Energi Arena SOL
2021-08-25 19:30 IFK Östersund - Stöde IF 2 - 1 116 Jämtkraft Arena
2021-08-25 19:30 Sandviks IK - Notvikens IK 2 - 0 58 Storsjö Arena
2021-08-28 12:00 Stöde IF - Storfors AIK 5 - 0 127 Stöde IP
2021-08-28 12:00 IFK Östersund - Bergnäsets AIK 1 - 1 108 Jämtkraft Arena
2021-08-28 15:00 Frösö IF - Umeå FC Akademi 0 - 1 Lövsta IP
2021-08-28 15:00 Ytterhogdals IK - Sandviks IK 1 - 2 121 Svedjevallen
2021-08-28 15:00 Friska Viljor FC - Notvikens IK 5 - 0 166 Skyttis IP
2021-08-28 16:00 Gottne IF - Bodens BK FF 1 - 2 Haraldsängen 1
September
2021-09-01 17:30 Gottne IF - Sandviks IK 2 - 2 Haraldsängen 1
2021-09-04 12:00 Bergnäsets AIK - Ytterhogdals IK 3 - 2 JIABvallen
2021-09-04 13:00 Bodens BK FF - IFK Östersund 2 - 1 193 Bodens Energi Arena
2021-09-04 14:00 Skellefteå FF - Gottne IF 2 - 3 121 Electrolux Home Arena
2021-09-04 14:00 Notvikens IK - Team TG FF 0 - 1 89 Tunavallens IP
2021-09-04 14:00 Stöde IF - Frösö IF 0 - 3 Stöde IP
2021-09-04 14:00 Storfors AIK - Sandviks IK 1 - 0 83 Hedens IP Storfors
2021-09-04 16:30 Umeå FC Akademi - Friska Viljor FC 0 - 2 Umeå Energi Arena SOL
2021-09-08 18:00 Stöde IF - Ytterhogdals IK 2 - 0 112 Stöde IP
2021-09-08 18:30 Notvikens IK - Bergnäsets AIK 0 - 3 Tunavallens IP
2021-09-08 19:00 Umeå FC Akademi - Sandviks IK 3 - 1 204 Nolia 1
2021-09-08 19:00 Friska Viljor FC - Gottne IF 1 - 0 402 Skyttis IP
2021-09-08 19:30 Frösö IF - IFK Östersund 2 - 1 212 Länsförsäkringar AC 1
2021-09-08 19:30 Storfors AIK - Skellefteå FF 0 - 2 Hedens IP Storfors
2021-09-08 20:00 Team TG FF - Täfteå IK 1 - 1 55 Umeå Energi Arena SOL
2021-09-11 12:00 Frösö IF - Storfors AIK 2 - 2 72 Länsförsäkringar AC 1
2021-09-11 12:00 Ytterhogdals IK - Bodens BK FF 2 - 0 102 Svedjevallen
2021-09-11 13:00 IFK Östersund - Skellefteå FF 2 - 0 97 Jämtkraft Arena
2021-09-11 14:00 Täfteå IK - Notvikens IK 1 - 0 Täfteborg
2021-09-11 14:00 Friska Viljor FC - Stöde IF 2 - 1 155 Skyttis IP
2021-09-11 15:00 Sandviks IK - Bergnäsets AIK 1 - 0 59 Sandviks IP
2021-09-12 19:30 Team TG FF - Umeå FC Akademi 2 - 3 96 Umeå Energi Arena SOL
2021-09-15 19:00 Friska Viljor FC - IFK Östersund 2 - 0 181 Skyttis IP
2021-09-18 12:00 IFK Östersund - Notvikens IK 1 - 1 87 Jämtkraft Arena
2021-09-18 14:00 Gottne IF - Umeå FC Akademi 2 - 1 105 Haraldsängen 1
2021-09-18 14:00 Friska Viljor FC - Storfors AIK 3 - 0 139 Skyttis IP
2021-09-18 14:00 Sandviks IK - Skellefteå FF 0 - 0 150 Sandviks IP
2021-09-18 14:00 Bergnäsets AIK - Bodens BK FF 2 - 1 91 JIABvallen
2021-09-18 15:00 Täfteå IK - Stöde IF 1 - 0 55 Täfteborg
2021-09-18 15:00 Team TG FF - Frösö IF 2 - 1 49 Umeå Energi Arena SOL
2021-09-22 19:30 Bodens BK FF - Skellefteå FF 1 - 2 131 Bodens Energi Arena
2021-09-23 19:30 Storfors AIK - Bergnäsets AIK 1 - 1 35 Hedens IP Storfors
2021-09-24 19:00 Umeå FC Akademi - Täfteå IK 0 - 0 68 Umeå Energi Arena SOL
2021-09-25 12:00 Skellefteå FF - Ytterhogdals IK 4 - 0 137 Electrolux Home Arena
2021-09-25 14:00 Bodens BK FF - Sandviks IK 1 - 1 109 Bodens Energi Arena
2021-09-25 15:00 Stöde IF - Team TG FF 2 - 2 Stöde IP
2021-09-25 15:00 Frösö IF - Friska Viljor FC 1 - 0 62 Länsförsäkringar AC 1
2021-09-26 15:00 Notvikens IK - Gottne IF 2 - 0 Tunavallens IP
2021-09-28 19:00 Bergnäsets AIK - Täfteå IK 1 - 0 62 JIABvallen
2021-09-29 16:00 Sandviks IK - IFK Östersund 1 - 2 Nolia 1
2021-09-30 19:00 Storfors AIK - Bodens BK FF 1 - 3 Hedens IP Storfors
Oktober
2021-10-02 12:00 Notvikens IK - Ytterhogdals IK 1 - 0 Tunavallens IP
2021-10-02 14:00 Skellefteå FF - Bergnäsets AIK 1 - 1 147 Electrolux Home Arena
2021-10-02 15:00 Stöde IF - Gottne IF 0 - 2 Stöde IP
2021-10-02 15:00 Frösö IF - Täfteå IK 2 - 1 53 Länsförsäkringar AC 1
2021-10-02 15:00 Friska Viljor FC - Team TG FF 1 - 2 374 Skyttis IP
2021-10-02 16:00 Umeå FC Akademi - IFK Östersund 2 - 3 49 Nolia 1
2021-10-06 19:30 Skellefteå FF - Bodens BK FF 1 - 0 85 Electrolux Home Arena
2021-10-09 13:00 Ytterhogdals IK - Notvikens IK 1 - 1 Svedjevallen
2021-10-09 14:00 Täfteå IK - Frösö IF 1 - 1 59 Täfteborg
2021-10-09 14:00 Bodens BK FF - Storfors AIK 2 - 1 119 Bodens Energi Arena
2021-10-09 14:00 Bergnäsets AIK - Skellefteå FF 1 - 2 JIABvallen
2021-10-09 15:00 Gottne IF - Stöde IF 0 - 1 Haraldsängen 1
2021-10-09 15:00 IFK Östersund - Umeå FC Akademi 0 - 0 107 Jämtkraft Arena
2021-10-10 16:00 Team TG FF - Friska Viljor FC 2 - 1 171 Umeå Energi Arena SOL
2021-10-16 13:00 Frösö IF - Skellefteå FF 1 - 4 36 Länsförsäkringar AC 1
2021-10-16 13:00 IFK Östersund - Storfors AIK 4 - 1 85 Hofvallens IP
2021-10-16 14:00 Täfteå IK - Sandviks IK 2 - 1 73 Täfteborg
2021-10-16 14:00 Umeå FC Akademi - Notvikens IK 1 - 1 45 Vildmannavallen IP
2021-10-16 15:00 Gottne IF - Ytterhogdals IK 1 - 1 51 Haraldsängen 1
2021-10-16 15:00 Friska Viljor FC - Bodens BK FF 1 - 1 150 Skyttis IP
2021-10-20 19:00 Notvikens IK - Umeå FC Akademi 1 - 2 Nyabvallen
2021-10-23 12:00 Ytterhogdals IK - Täfteå IK 1 - 0 35 Ånge IP
2021-10-23 13:45 Notvikens IK - Storfors AIK 3 - 0 78 Nyabvallen
2021-10-23 14:00 IFK Östersund - Gottne IF 1 - 1 Jämtkraft Arena
2021-10-23 14:00 Bodens BK FF - Frösö IF 5 - 1 67 Bodens Energi Arena
2021-10-23 14:00 Skellefteå FF - Stöde IF 1 - 1 101 Electrolux Home Arena
2021-10-23 16:00 Sandviks IK - Team TG FF 3 - 0 44 Umeå Energi Arena SOL
2021-10-23 16:15 Bergnäsets AIK - Friska Viljor FC 1 - 1 68 Nyabvallen
2021-10-30 13:00 Frösö IF - Bergnäsets AIK 2 - 1 41 Länsförsäkringar AC 1
2021-10-30 14:00 Täfteå IK - IFK Östersund 2 - 2 32 Täfteborg
2021-10-30 14:00 Team TG FF - Ytterhogdals IK 2 - 1 53 Umeå Energi Arena SOL
2021-10-30 14:00 Stöde IF - Bodens BK FF 1 - 4 Västhagen IP
2021-10-30 14:00 Friska Viljor FC - Sandviks IK 2 - 1 69 Skyttis IP
2021-10-30 15:45 Storfors AIK - Gottne IF 2 - 0 78 LF Arena
2021-10-30 16:45 Umeå FC Akademi - Skellefteå FF 1 - 1 63 Umeå Energi Arena SOL
November
2021-11-06 11:00 Bergnäsets AIK - IFK Östersund 3 - 2 JIABvallen
2021-11-06 16:00 Bodens BK FF - Gottne IF 0 - 2 75 Bodens Energi Arena
2021-11-06 16:30 Sandviks IK - Ytterhogdals IK 1 - 1 34 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-06 17:00 Skellefteå FF - Täfteå IK 5 - 0 86 Electrolux Home Arena
2021-11-07 12:00 Storfors AIK - Stöde IF 5 - 2 78 LF Arena
2021-11-07 15:00 Notvikens IK - Friska Viljor FC 0 - 0 Nyabvallen
2021-11-07 18:00 Umeå FC Akademi - Frösö IF 1 - 0 35 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-13 11:00 Ytterhogdals IK - Bergnäsets AIK 1 - 0 3 Ånge IP
2021-11-13 13:00 Frösö IF - Stöde IF 3 - 1 47 Länsförsäkringar AC 1
2021-11-13 13:00 IFK Östersund - Bodens BK FF 2 - 0 Jämtkraft Arena
2021-11-13 14:00 Friska Viljor FC - Umeå FC Akademi 3 - 1 105 Skyttis IP
2021-11-13 17:00 Team TG FF - Notvikens IK 1 - 0 28 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-14 13:00 Sandviks IK - Storfors AIK 1 - 3 150 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-14 15:00 Gottne IF - Skellefteå FF 0 - 1 36 Skyttis IP
2021-11-17 19:30 Täfteå IK - Skellefteå FF 1 - 2 53 Täfteborg
2021-11-20 13:00 Skellefteå FF - IFK Östersund 2 - 2 101 Electrolux Home Arena
2021-11-20 13:00 Bodens BK FF - Ytterhogdals IK 6 - 0 75 Bodens Energi Arena
2021-11-20 13:30 Notvikens IK - Täfteå IK 3 - 1 Nyabvallen
2021-11-20 16:00 Umeå FC Akademi - Team TG FF 2 - 1 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-20 16:00 Bergnäsets AIK - Sandviks IK 1 - 4 33 JIABvallen
2021-11-21 12:00 Storfors AIK - Frösö IF 2 - 0 84 LF Arena
2021-11-21 17:00 Stöde IF - Friska Viljor FC 3 - 3 50 NP3 Arena
2021-11-23 19:00 Team TG FF - Bergnäsets AIK 3 - 0 31 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-27 12:00 Ytterhogdals IK - Skellefteå FF 1 - 3 2 Ånge IP
2021-11-27 12:30 Friska Viljor FC - Frösö IF 1 - 1 76 Skyttis IP
2021-11-27 13:00 Team TG FF - Stöde IF 2 - 0 12 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-27 16:00 Sandviks IK - Bodens BK FF 0 - 2 22 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-28 14:00 Gottne IF - Notvikens IK 3 - 0 17 Skyttis IP
2021-11-28 16:00 Täfteå IK - Umeå FC Akademi 0 - 2 125 Umeå Energi Arena SOL
2021-11-28 18:30 Bergnäsets AIK - Storfors AIK 1 - 1 65 Nolia-Airdome 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info