Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Division 4 Herr Västmanland

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Augusti
2021-08-06 19:00 210101002 IFK Västerås FK - Västerås AFG 2 - 1 Iver Arena
2021-08-07 15:00 210101001 Västerås BK 30 - Gideonsbergs IF 3 - 2 Ringvallen 2 (konstgräs)
2021-08-07 15:00 210101003 Irsta IF - Västerfärnebo AIK 2 - 4 Klinta IP 1
2021-08-07 15:00 210101004 Tortuna SK - Kungsör BK 1 - 1 Tortuna IP
2021-08-07 15:00 210101005 Sörstafors-Kolbäck FK - Munktorps BK 2 - 3 Kolbäcks IP 1
2021-08-07 15:00 210101006 Syrianska IF Kerburan - Ransta IK 2 - 2 Wenströmska IP
2021-08-10 19:00 210101007 Ransta IK - Sörstafors-Kolbäck FK 2 - 3 Mullevi IP
2021-08-10 19:00 210101008 Munktorps BK - Tortuna SK 1 - 0 Tallåsen IP
2021-08-10 19:00 210101009 Kungsör BK - Irsta IF 2 - 0 Runevallen
2021-08-10 19:00 210101010 Västerfärnebo AIK - IFK Västerås FK 1 - 0 Svedboäng 1
2021-08-10 19:00 210101011 Västerås AFG - Västerås BK 30 1 - 0 Råby IP 3 (konstgräs)
2021-08-13 18:30 210101047 Munktorps BK - Kungsör BK 0 - 0 Tallåsen IP
2021-08-14 15:00 210101012 Gideonsbergs IF - Syrianska IF Kerburan 4 - 2 Önsta IP A
2021-08-17 19:00 210101016 Tortuna SK - Ransta IK 2 - 0 Tortuna IP
2021-08-17 19:00 210101017 Sörstafors-Kolbäck FK - Syrianska IF Kerburan 1 - 3 Kolbäcks IP 1
2021-08-18 19:00 210101013 Västerås BK 30 - Västerfärnebo AIK 0 - 5 Ringvallen 2 (konstgräs)
2021-08-18 19:00 210101014 IFK Västerås FK - Kungsör BK 2 - 4 Iver Arena
2021-08-18 19:00 210101018 Västerås AFG - Gideonsbergs IF 1 - 1 Råby IP 3 (konstgräs)
2021-08-19 19:00 210101015 Irsta IF - Munktorps BK 2 - 2 Hamre 5 (konstgräs)
2021-08-21 15:00 210101024 Gideonsbergs IF - Sörstafors-Kolbäck FK 1 - 2 Önsta IP A
2021-08-24 18:30 210101020 Ransta IK - Irsta IF 0 - 1 Mullevi IP
2021-08-24 18:30 210101021 Munktorps BK - IFK Västerås FK 0 - 3 Tallåsen IP
2021-08-24 18:30 210101023 Västerfärnebo AIK - Västerås AFG 2 - 0 Svedboäng 1
2021-08-24 19:00 210101019 Syrianska IF Kerburan - Tortuna SK 4 - 1 Wenströmska IP
2021-08-24 19:00 210101022 Kungsör BK - Västerås BK 30 3 - 1 Runevallen
2021-08-27 19:00 210101026 IFK Västerås FK - Ransta IK 2 - 0 Iver Arena
2021-08-28 15:00 210101028 Tortuna SK - Sörstafors-Kolbäck FK 2 - 5 Tortuna IP
2021-08-28 15:00 210101029 Västerfärnebo AIK - Gideonsbergs IF 6 - 0 Svedboäng 1
2021-08-28 17:00 210101027 Irsta IF - Syrianska IF Kerburan 0 - 3 Ringvallen 2 (konstgräs)
2021-08-29 17:00 210101025 Västerås BK 30 - Munktorps BK 2 - 2 Ringvallen 2 (konstgräs)
2021-08-29 17:00 210101030 Västerås AFG - Kungsör BK 2 - 2 Wenströmska IP
September
2021-09-04 15:00 210101031 Sörstafors-Kolbäck FK - Irsta IF 0 - 2 Kolbäcks IP 1
2021-09-04 15:00 210101033 Ransta IK - Västerås BK 30 0 - 3 Mullevi IP
2021-09-04 15:00 210101035 Kungsör BK - Västerfärnebo AIK 1 - 2 Runevallen
2021-09-04 15:00 210101036 Gideonsbergs IF - Tortuna SK 1 - 3 Apalby 2
2021-09-04 16:00 210101034 Munktorps BK - Västerås AFG 1 - 4 Tallåsen IP
2021-09-05 15:00 210101032 Syrianska IF Kerburan - IFK Västerås FK 2 - 1 Wenströmska IP
2021-09-10 19:00 210101038 IFK Västerås FK - Sörstafors-Kolbäck FK 6 - 2 Iver Arena
2021-09-10 19:00 210101042 Västerås AFG - Ransta IK 0 - 1 Råby IP 3 (konstgräs)
2021-09-11 15:00 210101039 Irsta IF - Tortuna SK 2 - 0 Klinta IP 1
2021-09-11 15:00 210101040 Kungsör BK - Gideonsbergs IF 4 - 3 Runevallen
2021-09-11 15:00 210101041 Västerfärnebo AIK - Munktorps BK 6 - 1 Svedboäng 1
2021-09-12 15:00 210101037 Västerås BK 30 - Syrianska IF Kerburan 4 - 1 Ringvallen 2 (konstgräs)
2021-09-18 15:00 210101043 Tortuna SK - IFK Västerås FK 2 - 0 Tortuna IP
2021-09-18 15:00 210101044 Sörstafors-Kolbäck FK - Västerås BK 30 4 - 4 Kolbäcks IP 1
2021-09-18 15:00 210101046 Ransta IK - Västerfärnebo AIK 1 - 1 Mullevi IP
2021-09-18 15:00 210101048 Gideonsbergs IF - Irsta IF 0 - 3 Önsta IP A
2021-09-18 18:00 210101045 Syrianska IF Kerburan - Västerås AFG 3 - 2 Wenströmska IP
2021-09-24 19:00 210101050 IFK Västerås FK - Irsta IF 1 - 3 Iver Arena
2021-09-25 15:00 210101049 Västerås BK 30 - Tortuna SK 2 - 0 Ringvallen 2 (konstgräs)
2021-09-25 15:00 210101051 Munktorps BK - Gideonsbergs IF 2 - 2 Tallåsen IP
2021-09-25 15:00 210101052 Kungsör BK - Ransta IK 2 - 0 Runevallen
2021-09-25 15:00 210101053 Västerfärnebo AIK - Syrianska IF Kerburan 4 - 1 Svedboäng 1
2021-09-25 16:00 210101054 Västerås AFG - Sörstafors-Kolbäck FK 5 - 0 Wenströmska IP
Oktober
2021-10-02 15:00 210101055 Irsta IF - Västerås BK 30 2 - 1 Klinta IP 1
2021-10-02 15:00 210101056 Tortuna SK - Västerås AFG 4 - 2 Tortuna IP
2021-10-02 15:00 210101057 Sörstafors-Kolbäck FK - Västerfärnebo AIK 1 - 5 Kolbäcks IP 1
2021-10-02 15:00 210101058 Syrianska IF Kerburan - Kungsör BK 0 - 6 Wenströmska IP
2021-10-02 15:00 210101059 Ransta IK - Munktorps BK 2 - 4 Mullevi IP
2021-10-02 15:00 210101060 Gideonsbergs IF - IFK Västerås FK 4 - 2 Önsta IP A
2021-10-09 15:00 210101061 Västerås BK 30 - IFK Västerås FK 3 - 6 Ringvallen 2 (konstgräs)
2021-10-09 15:00 210101062 Ransta IK - Gideonsbergs IF 1 - 4 Mullevi IP
2021-10-09 15:00 210101063 Munktorps BK - Syrianska IF Kerburan 4 - 0 Tallåsen IP
2021-10-09 15:00 210101065 Västerfärnebo AIK - Tortuna SK 5 - 0 Svedboäng 1
2021-10-09 15:00 210101066 Västerås AFG - Irsta IF 2 - 1 Råby IP 3 (konstgräs)
2021-10-18 19:00 210101064 Kungsör BK - Sörstafors-Kolbäck FK 4 - 1 Centralvallen (konstgräs)

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info