Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Damer, Div 3 Östra

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Juni
2021-06-15 19:30 200064068 Ulricehamns IFK U - Hörnebo SK 6 - 0 Lassalyckan A-plan konstgräs
2021-06-17 19:00 200064084 Falköpings KIK U - Skultorps IF U 2 - 3 Odenplan A-plan
2021-06-19 15:00 200064081 Ulricehamns IFK U - Ulvåkers IF 0 - 2 Lassalyckan A-plan konstgräs
2021-06-22 19:00 200064072 Falköpings KIK U - Jung-Kvänum 10 IF 6 - 3 Odenplan A-plan
2021-06-28 19:00 200064071 Skultorps IF U - Levene-Skogslunds IF 5 - 4 Orkanvallen A
2021-06-28 19:15 200064067 Åsarp-Trädet FK - Våmbs IF 2 - 4 Åsarps IP A-plan
2021-06-28 19:15 200064070 Råda BK U - Ulvåkers IF 1 - 3 Rådavallen A-plan
2021-06-29 19:15 200064069 IK Friscopojkarna U - Töreboda IK 4 - 4 Katebovallen A
Juli
2021-07-01 19:00 200064083 Råda BK U - Jung-Kvänum 10 IF 2 - 4 Jungavallen 1
2021-07-02 18:30 200064078 Falköpings KIK U - Våmbs IF 1 - 5 Odenplan A-plan
2021-07-02 19:15 200064077 Hörnebo SK - Åsarp-Trädet FK 1 - 3 Hörnebo IP A-plan
2021-07-04 16:00 200064075 Ulvåkers IF - IK Friscopojkarna U 5 - 0 Åbrovallen A
2021-07-04 16:00 200064076 Töreboda IK - Ulricehamns IFK U 3 - 1 Töreshov A-plan
2021-07-04 18:00 200064074 Levene-Skogslunds IF - Råda BK U 3 - 0 Björkevi A
2021-07-05 19:00 200064073 Jung-Kvänum 10 IF - Skultorps IF U 3 - 4 Nya IP A
Augusti
2021-08-07 15:00 200064082 IK Friscopojkarna U - Levene-Skogslunds IF 3 - 1 Katebovallen A
2021-08-09 18:30 200064079 Våmbs IF - Hörnebo SK 5 - 1 Claesborgs A-plan
2021-08-09 19:00 200064080 Åsarp-Trädet FK - Töreboda IK 5 - 2 Arena Vallensås
2021-08-13 19:00 200064089 Hörnebo SK - Falköpings KIK U 1 - 4 Hörnebo IP A-plan
2021-08-13 19:00 200064090 Skultorps IF U - Råda BK U 2 - 4 Orkanvallen A
2021-08-14 12:30 200064085 Jung-Kvänum 10 IF - IK Friscopojkarna U 1 - 3 Jungavallen 1
2021-08-14 16:00 200064087 Ulvåkers IF - Åsarp-Trädet FK 3 - 0 Åbrovallen A
2021-08-15 16:00 200064088 Töreboda IK - Våmbs IF 2 - 3 Töreshov A-plan
2021-08-15 17:00 200064086 Levene-Skogslunds IF - Ulricehamns IFK U 2 - 0 Björkevi A
2021-08-20 18:30 200064092 Våmbs IF - Ulvåkers IF 1 - 3 Claesborgs A-plan
2021-08-20 18:45 200064091 Hörnebo SK - Töreboda IK 1 - 4 Hörnebo IP A-plan
2021-08-21 15:00 200064093 Åsarp-Trädet FK - Levene-Skogslunds IF 1 - 2 Åsarps IP A-plan
2021-08-22 14:30 200064094 Ulricehamns IFK U - Jung-Kvänum 10 IF 4 - 0 Lassalyckan A-plan konstgräs
2021-08-22 16:00 200064095 IK Friscopojkarna U - Skultorps IF U 1 - 2 Katebovallen A
2021-08-22 16:00 200064096 Falköpings KIK U - Råda BK U 1 - 0 Odenplan B-plan
2021-08-26 18:30 200064099 Ulvåkers IF - Hörnebo SK 6 - 1 Åbrovallen A
2021-08-28 14:00 200064098 Levene-Skogslunds IF - Våmbs IF 1 - 3 Björkevi A
2021-08-28 14:00 200064100 Töreboda IK - Falköpings KIK U 3 - 2 Töreshov A-plan
2021-08-29 14:00 200064097 Jung-Kvänum 10 IF - Åsarp-Trädet FK 0 - 0 Jungavallen 1
2021-08-29 18:00 200064101 Råda BK U - IK Friscopojkarna U 3 - 0 Rådavallen A-plan
September
2021-09-03 18:15 200064103 Töreboda IK - Ulvåkers IF 0 - 4 Töreshov A-plan
2021-09-04 12:00 200064104 Hörnebo SK - Levene-Skogslunds IF 0 - 6 Hörnebo IP A-plan
2021-09-04 15:00 200064105 Våmbs IF - Jung-Kvänum 10 IF 6 - 2 Claesborgs A-plan
2021-09-04 15:00 200064108 Falköpings KIK U - IK Friscopojkarna U 1 - 1 Odenplan B-plan
2021-09-05 16:00 200064107 Ulricehamns IFK U - Råda BK U 1 - 1 Lassalyckan A-plan konstgräs
2021-09-05 17:00 Resultat ändrat  med anledning av beslut i Tävlingsärende NR 20:2021:5 200064106 Åsarp-Trädet FK - Skultorps IF U 3 - 0 Arena Vallensås
2021-09-12 13:00 200064111 Ulvåkers IF - Falköpings KIK U 0 - 2 Åbrovallen A
2021-09-12 15:00 200064109 Jung-Kvänum 10 IF - Hörnebo SK WO (3 - 0) Jungavallen 1
2021-09-12 16:00 200064112 IK Friscopojkarna U - Ulricehamns IFK U 5 - 2 Katebovallen A
2021-09-12 17:00 200064110 Levene-Skogslunds IF - Töreboda IK 3 - 0 Björkevi A
2021-09-12 17:00 200064113 Råda BK U - Åsarp-Trädet FK 0 - 0 Rådavallen A-plan
2021-09-12 17:30 200064114 Skultorps IF U - Våmbs IF 3 - 4 Orkanvallen A
2021-09-17 19:00 200064116 Töreboda IK - Jung-Kvänum 10 IF 6 - 1 Töreshov B-plan Konstgräs
2021-09-17 19:00 200064120 Falköpings KIK U - Ulricehamns IFK U 1 - 3 Odenplan B-plan
2021-09-18 12:00 200064117 Hörnebo SK - Skultorps IF U 0 - 8 Hörnebo IP A-plan
2021-09-18 15:00 200064119 Åsarp-Trädet FK - IK Friscopojkarna U 1 - 2 Åsarps IP A-plan
2021-09-19 17:00 200064115 Ulvåkers IF - Levene-Skogslunds IF 4 - 1 Åbrovallen A
2021-09-21 19:30 200064118 Råda BK U - Våmbs IF 0 - 1 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2021-09-23 19:00 200064122 Ulricehamns IFK U - Åsarp-Trädet FK 1 - 1 Lassalyckan A-plan konstgräs
2021-09-26 15:00 200064125 Skultorps IF U - Töreboda IK 1 - 4 Orkanvallen A
2021-09-26 15:00 200064126 Falköpings KIK U - Levene-Skogslunds IF 5 - 0 Odenplan A-plan
2021-09-26 16:00 200064121 Jung-Kvänum 10 IF - Ulvåkers IF 2 - 1 Jungavallen 1
2021-09-26 16:00 200064123 IK Friscopojkarna U - Våmbs IF 0 - 0 Katebovallen A
2021-09-28 18:15 Resultatet ändrat med anledning av disciplinnämndens beslut i Tävlingsärende NR 20_2021_8 200064102 Skultorps IF U - Ulricehamns IFK U 3 - 0 Södermalms IP konstgräs
2021-09-28 19:30 200064124 Råda BK U - Hörnebo SK 4 - 1 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
Oktober
2021-10-02 15:00 200064127 Levene-Skogslunds IF - Jung-Kvänum 10 IF 3 - 3 Björkevi A
2021-10-02 15:00 200064128 Ulvåkers IF - Skultorps IF U 0 - 1 Åbrovallen A
2021-10-02 15:00 200064129 Töreboda IK - Råda BK U 1 - 0 Töreshov B-plan Konstgräs
2021-10-02 15:00 200064130 Hörnebo SK - IK Friscopojkarna U 1 - 0 Sportparken Konstgräs
2021-10-02 15:00 200064131 Våmbs IF - Ulricehamns IFK U 3 - 0 Södermalms IP
2021-10-02 15:00 200064132 Åsarp-Trädet FK - Falköpings KIK U 6 - 5 Arena Vallensås

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info