Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P16-19 (11m11) 2 Röd/Svart VästmanlandÖrebro vår

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2022-04-30 13:00 215115001 Nora BK 1 - Köping FF Junior 2 - 4 Norvalla
2022-04-30 13:30 215115002 Karlslunds IF FK 1 - IK Viljan Strängnäs 2 - 1 Karlslund Arena
2022-04-30 18:30 215115004 Fagersta Södra IK - Skultuna IS 4 - 0 Fagerliden (konstgräs)
Maj
2022-05-08 15:00 215115008 Latorps IF - Köping FF Junior 2 - 1 Björkvallen
2022-05-08 15:30 215115009 Skultuna IS - Karlslunds IF FK 1 1 - 7 Kvarnbackavallen
2022-05-08 16:00 215115010 IFK Lindesberg 1 - Örebro SK FK 1 2 - 4 Fritidsbyn A
2022-05-08 18:00 215115012 Frövi IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 - Sala FF Herrjuniorer 0 - 3 Fröjevi IP Konstgräs
2022-05-14 12:00 215115017 Örebro SK FK 1 - Frövi IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 3 - 2 Ekängs IP, Konstgräs
2022-05-14 13:00 215115018 Fagersta Södra IK - Sala FF Herrjuniorer 2 - 0 Fagerliden (konstgräs)
2022-05-15 14:00 215115014 IK Viljan Strängnäs - Skultuna IS 4 - 5 Larslunda IP
2022-05-15 15:30 215115015 Köping FF Junior - IFK Lindesberg 1 3 - 3 Kristinelunds SF 1
2022-05-21 14:00 215115024 Fagersta Södra IK - Örebro SK FK 1 4 - 2 Onsjövallen
2022-05-22 13:00 215115023 Sala FF Herrjuniorer - Karlslunds IF FK 1 2 - 1 Lärkan (konstgräs)
2022-05-22 15:30 215115019 Skultuna IS - Nora BK 1 2 - 2 Kvarnbackavallen
2022-05-22 16:00 215115020 IFK Lindesberg 1 - Latorps IF 4 - 3 Fritidsbyn A
2022-05-22 18:00 215115022 Frövi IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 - Köping FF Junior 0 - 5 Fröjevi IP Konstgräs
2022-05-25 19:00 215115013 Nora BK 1 - Latorps IF WO (3 - 0) Norvalla
2022-05-28 14:00 215115028 IK Viljan Strängnäs - Sala FF Herrjuniorer 1 - 3 Vasavallen A
2022-05-28 14:00 215115029 Köping FF Junior - Fagersta Södra IK 0 - 3 Kristinelunds SF 1
2022-05-28 18:15 215115030 Karlslunds IF FK 1 - Örebro SK FK 1 3 - 1 Karlslund Arena
2022-05-29 12:00 215115025 Nora BK 1 - IFK Lindesberg 1 5 - 5 Norvalla
2022-05-29 15:00 215115027 Latorps IF - Frövi IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 2 - 4 Björkvallen
Juni
2022-06-04 10:00 215115035 Örebro SK FK 1 - IK Viljan Strängnäs 1 - 7 Ekängs IP, Konstgräs
2022-06-04 13:00 215115033 Sala FF Herrjuniorer - Skultuna IS 5 - 3 Lärkan (konstgräs)
2022-06-04 16:30 215115036 Karlslunds IF FK 1 - Köping FF Junior Inst. Karlslund Arena
2022-06-05 15:00 215115034 Latorps IF - Fagersta Södra IK 0 - 4 Björkvallen
2022-06-05 18:00 215115032 Frövi IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 - IFK Lindesberg 1 7 - 3 Fröjevi IP Konstgräs
2022-06-11 14:00 215115042 Köping FF Junior - IK Viljan Strängnäs 4 - 3 Kristinelunds SF 1
2022-06-12 15:00 215115041 Latorps IF - Karlslunds IF FK 1 3 - 3 Björkvallen
2022-06-12 15:30 215115040 Skultuna IS - Örebro SK FK 1 3 - 6 Kvarnbackavallen
2022-06-12 16:00 215115039 IFK Lindesberg 1 - Fagersta Södra IK 2 - 2 Fritidsbyn A
2022-06-12 18:30 215115037 Nora BK 1 - Frövi IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 2 - 9 Norvalla
2022-06-18 14:00 215115044 Fagersta Södra IK - Frövi IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 2 - 2 Onsjövallen
2022-06-18 14:00 215115047 Köping FF Junior - Skultuna IS Kristinelunds SF 1
2022-06-19 16:00 215115046 IFK Lindesberg 1 - Karlslunds IF FK 1 0 - 4 Fritidsbyn A
2022-06-22 18:00 215115003 Örebro SK FK 1 - Latorps IF 2 - 7 Grönpepparparkens IP C
2022-06-23 19:00 215115043 Sala FF Herrjuniorer - Nora BK 1 WO (3 - 0) Lärkan (konstgräs)
2022-06-26 14:00 215115007 IK Viljan Strängnäs - Nora BK 1 8 - 2 Vasavallen A
2022-06-26 16:00 215115005 Sala FF Herrjuniorer - IFK Lindesberg 1 3 - 3 Lärkan (konstgräs)
Juli
2022-07-02 14:00 215115048 IK Viljan Strängnäs - Latorps IF WO (3 - 0) Larslunda IP

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info