Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Division 7 Borås Pojkar

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF Daniel Miglavs 0733256146 0733256146
Holmalunds IF Kent Mälming 0702186856 Röd/Vit/Röd
IF Elfsborg Jacob Andrén 0702208071 Gul/Svart/Gul
IFK Örby Daniel Johnsson 0705636453 Blå-vit/Blå/Blå
Rydboholms SK Susanne Viktorsson 0707283762 Blå/Blå/Blå
Rävlanda AIS Klas Brännvall 0703808006 Vit-blå-randig/Blå/Blå
Skene IF Lukas Lundstedt 0704972666 Vit/Svart/Vita
Sätila SK Ellinor Annerud 0703483120 Röd/Blå/Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2022-04-27 18:00 200152005 IFK Örby - IF Elfsborg 4 - 4 Örby IP A
Maj
2022-05-01 16:00 200152004 Rydboholms SK - Holmalunds IF 2 - 3 Sven Erikssonsvallen
2022-05-01 17:00 200152002 Skene IF - Alingsås IF FF 1 - 4 Vävarevallen
2022-05-05 19:00 200152006 IF Elfsborg - Rydboholms SK 4 - 3 Ryda Sportfält A
2022-05-08 16:00 200152007 Holmalunds IF - Rävlanda AIS 15 - 4 Östlyckevallen
2022-05-08 16:00 200152009 Alingsås IF FF - Sätila SK 3 - 3 Mjörnvallen, B-plan
2022-05-14 12:00 200152012 Skene IF - Holmalunds IF 0 - 5 Vävarevallen
2022-05-15 16:00 200152013 Rävlanda AIS - IF Elfsborg 2 - 7 Bråtaredsvallen 13
2022-05-15 16:00 200152014 Rydboholms SK - IFK Örby 0 - 2 Sven Erikssonsvallen
2022-05-18 19:30 200152017 IF Elfsborg - Skene IF 5 - 2 Ryda Sportfält A
2022-05-22 11:00 200152016 IFK Örby - Rävlanda AIS 5 - 0 Örby IP A
2022-05-22 17:00 200152018 Holmalunds IF - Sätila SK 4 - 0 Östlyckevallen
2022-05-28 14:00 200152025 Alingsås IF FF - Holmalunds IF 1 - 6 Mjörnvallen, B-plan
2022-05-29 16:00 200152023 Rävlanda AIS - Rydboholms SK 4 - 4 Bråtaredsvallen 13
2022-05-31 19:15 200152027 IFK Örby - Sätila SK 7 - 0 Örby IP A
Juni
2022-06-01 19:30 200152028 IF Elfsborg - Alingsås IF FF 3 - 3 Ryda Sportfält A
2022-06-05 16:00 200152026 Rydboholms SK - Skene IF 6 - 2 Sven Erikssonsvallen
2022-06-11 15:00 200152031 Sätila SK - Rydboholms SK 3 - 2 Lygnevi
2022-06-12 17:00 200152035 Alingsås IF FF - IFK Örby 1 - 1 Mjörnvallen, B-plan
2022-06-12 18:00 200152032 Skene IF - Rävlanda AIS 6 - 1 Vävarevallen
2022-06-18 12:00 200152039 IF Elfsborg - Holmalunds IF 3 - 2 Ryda Sportfält A
2022-06-18 16:00 200152037 Rydboholms SK - Alingsås IF FF 0 - 1 Sven Erikssonsvallen
2022-06-19 11:00 200152036 Rävlanda AIS - Sätila SK 6 - 3 Bråtaredsvallen 13
2022-06-21 19:30 200152038 IFK Örby - Skene IF 4 - 2 Örby IP
2022-06-26 16:00 200152043 Holmalunds IF - IFK Örby 1 - 1 Östlyckevallen
2022-06-28 19:00 200152041 Sätila SK - Skene IF 2 - 5 Lygnevi
2022-06-29 19:00 200152045 Alingsås IF FF - Rävlanda AIS 5 - 0 Alströmervallen konstgräs
Juli
2022-07-03 16:00 200152049 Alingsås IF FF - Skene IF 1 - 1 Mjörnvallen, B-plan
Augusti
2022-08-13 11:00 200152021 Sätila SK - IF Elfsborg 4 - 5 Lygnevi
2022-08-13 11:00 200152053 Rävlanda AIS - Holmalunds IF 1 - 11 Bråtaredsvallen 13
2022-08-14 16:00 200152054 Rydboholms SK - IF Elfsborg 0 - 5 Sven Erikssonsvallen
2022-08-18 18:00 200152056 IFK Örby - Rydboholms SK 5 - 3 Örby IP A
2022-08-20 12:00 200152057 IF Elfsborg - Rävlanda AIS 10 - 0 Ryda Sportfält A
2022-08-21 16:00 200152058 Holmalunds IF - Skene IF 1 - 3 Östlyckevallen
2022-08-21 17:00 200152051 Sätila SK - Alingsås IF FF WO (3 - 0) Lygnevi
2022-08-27 17:00 200152061 Sätila SK - Holmalunds IF 1 - 4 Lygnevi
2022-08-28 14:00 200152062 Skene IF - IF Elfsborg 1 - 2 Vävarevallen
2022-08-28 16:00 200152063 Rävlanda AIS - IFK Örby 6 - 9 Bråtaredsvallen 13
September
2022-09-03 11:00 200152069 Holmalunds IF - Alingsås IF FF 3 - 1 Östlyckevallen
2022-09-03 12:00 200152068 IF Elfsborg - Sätila SK 5 - 0 Ryda Sportfält A
2022-09-04 13:00 200152072 Skene IF - Rydboholms SK 4 - 4 Vävarevallen
2022-09-06 18:00 200152046 IF Elfsborg - IFK Örby 1 - 2 Ryda Sportfält A
2022-09-08 17:45 200152047 Holmalunds IF - Rydboholms SK 9 - 0 Östlyckevallen
2022-09-10 15:00 200152071 Sätila SK - IFK Örby 0 - 9 Lygnevi
2022-09-11 10:30 200152075 Alingsås IF FF - IF Elfsborg 0 - 2 Mjörnvallen, B-plan
2022-09-11 18:00 200152066 Rydboholms SK - Rävlanda AIS 4 - 3 Sven Erikssonsvallen
2022-09-18 11:00 200152078 IFK Örby - Alingsås IF FF 5 - 0 Örby IP A
2022-09-18 14:00 200152077 Rydboholms SK - Sätila SK 5 - 1 Sven Erikssonsvallen
2022-09-18 16:00 200152076 Rävlanda AIS - Skene IF 5 - 3 Bråtaredsvallen 13
2022-09-24 11:00 200152085 Alingsås IF FF - Rydboholms SK 2 - 2 Mjörnvallen, B-plan
2022-09-24 17:00 200152081 Sätila SK - Rävlanda AIS Lygnevi
2022-09-25 14:00 200152082 Skene IF - IFK Örby Vävarevallen
2022-09-25 16:00 200152083 Holmalunds IF - IF Elfsborg Östlyckevallen
Oktober
2022-10-01 11:00 200152087 Rävlanda AIS - Alingsås IF FF Bråtaredsvallen 13
2022-10-01 11:00 200152089 IFK Örby - Holmalunds IF Örby IP A
2022-10-02 16:00 200152086 Skene IF - Sätila SK Vävarevallen

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info